Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zapowiedzi i newsy Strefa Słuchawek 2016


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Obok iBasso DX200 pokażemy też ...Cowona Plenue M2 - mam słabość do Cowonów :) Jako Mp3store debiutowaliśmy własnie z "cowonami" i "iriverami. M2 to moja cicha nadzieja na mój kolejny osobisty playerek :)

 

attachicon.gifPlenue-M2.jpgattachicon.gifimg57899fa3a63d3_l.jpg

Wydawało mi się, że ustaliliśmy, że DX200 nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

 

Obok iBasso DX200 pokażemy też ...Cowona Plenue M2 - mam słabość do Cowonów :) Jako Mp3store debiutowaliśmy własnie z "cowonami" i "iriverami. M2 to moja cicha nadzieja na mój kolejny osobisty playerek :)

 

attachicon.gifPlenue-M2.jpgattachicon.gifimg57899fa3a63d3_l.jpg

Wydawało mi się, że ustaliliśmy, że DX200 nie będzie.

 

 

Ja mam ciągle nadzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Trochę informacji o wystawie w jednym poście:
Data:
4-6.11.2016

Miejsce:
Hotel Radisson Sobieski
Hotel Golden Tulip
Stadion PGE Narodowy

Godziny otwarcia:
Piątek: 14-20
Sobota: 10-20
Niedziela: 10-18

Zwróćcie uwagę, że w tym roku startujemy w piątek o całe 2h wcześniej - już o 14:00, zamiast 16:00. Mamy więc w piątek już 6h przez jakie wystawa jest otwarta dla zwiedzających, a to już niewiele mniej niż w niedzielę. Oczywiście, prawdziwy najazd odwiedzających będziemy mieli w sobotę, ale dlatego tym bardziej namawiam do przyjścia właśnie w piątek. Nawet na parę godzin po pracy, po to aby zrobić wstępny rekonesans. Wystawa jest już tak duża, że nie ma już chyba nawet fizycznej możliwości aby zobaczyć wszystko, nawet siedząc bite 3 dni.

(zastanawiałem się nawet, czy nie ufundować jakiejś nagrody dla osoby, której uda się odwiedzić wszystkie sale ;)

Lepiej więc chyba wpaść i rozejrzeć się zawczasu - tym bardziej że warunki odsłuchu będą na pewno nieporównywalnie lepsze. Rok temu frekwencja rozłożyła się następująco: 10%/60%/30% (pt/sob/nd).

Polecam przy okazji kupić karnet 3-dniowy - jeżeli ktoś i tak planował być w sobotę i niedzielę, to wjazd w piątek będzie miał za darmo.

Już w tym momencie mogę powiedzieć, że jubileuszowa, 20 edycja będzie pod absolutnie rekordowa:

- rekordowa ilość sal (164)
- rekordowa ilość wystawców (151)
- rekordowa ilość dziennikarzy zagranicznych

Przyjeżdżają takie tuzy dziennikarstwa jak Ken Kessler (HiFi News), Doug Schneider (Soundstage.com) czy Paul Messanger (Stereophile/HiFi Critic). Przyjeżdża nawet szef wystawy High End w Monachium Stefan Dreischärf oraz Branko Glisovic - szef High End Society (to jest organizator High End), aby zobaczyć, co się tu u nas wyprawia !

Ponownie wystawa odbędzie się w 3 lokalizacjach: W hotelu Sobieski (88 sal), w hotelu Golden Tulip (8 sal) oraz na Stadionie Narodowym (68 sal).

W Sobieski i GT to w zasadzie w 100% audiofilskie świątynie. Rok temu w Sobieskim był jeszcze Samsung, ale w tym roku przenieśliśmy go na Stadion, obok takich firm z działki video jak Philips, Panasonic, Sony, Epson, JVC, Loewe czy Bang & Olufsen. Na Stadionie oczywiście zwykłego stereo nie zabranie - będzie tu wiele największych i najdroższych systemów.

Nowością na Stadionie jest w tym roku specjalna, wydzielona strefa słuchawkowa. Na 1000m2 zaprezentowane zostaną nauszniki ponad 50 producentów, od modeli przystępnych cenowo, po najdroższe słuchawki świata - kosztujące ćwierć miliona złotych Sennheisery Orpheus HE-1:
RTtn9o.jpg

 

Cała strefa słuchawkowa, wyglądać będzie tak:

xjO6WF.gif

A w odniesieniu do całego planu 1-piętra Stadionu tak (na turkusowo słuchawki; Sennheiser i MIP mają jeszcze 2 oddzielne sale ze słuchawkami):

XizT9G.gif

Jak widzicie, w tym roku będziemy po OBU stronach korony Stadionu - rok temu byliśmy tylko od strony Wisły (dolna część planu).

Drugą strefą, którą bardzo powiększyliśmy w tym roku, jest ciesząca się olbrzymią popularnością strefa płytowa. W tym roku dwukrotnie powiększyliśmy powierzchnię strefy, w której ofertę swoją przedstawi kilkanaście sklepów, oferując płyty zarówno nowe, jak i używane.

PGE Narodowy Poziom +2:

C0XVBf.gif


Spora strefa z winylami o płytami CD będzie także w Sobieskim, przed salami Galeria.

Nie zabranie także specjalnej aplikacji targowej, która pozwala m.in wyszukiwać firmy na mapie. W tym roku aplikacja została gruntownie przebudowana, a nowością jest umiejętność automatycznego określania swojej pozycji na mapie, w tym także na poszczególnych piętrach (przydatne, gdy wybierzemy funkcję 'idź do', co działa jak mała nawigacja).

Ponadto aplikacja umożliwia dostęp do:
- mapy targów,
- wyszukiwarki,
- informacji o wystawcach,
- informacji o prezentacjach i seminariach,
- dostępnych rabatach.

Dodatkowo, wybierając interesujące nas prezentacje i seminaria, zyskujemy dostęp do funkcji przypominania, która przy pomocy komunikatów typu 'push', przypomni nam o zbliżających się wydarzeniach, tak aby nie przegapić ich w ferworze zwiedzania. A tych w tym roku będzie wyjątkowo dużo !

Aplikacja dostępna będzie do pobrania w sklepach App Store i Google Play od 03.11.2016. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: Audio Video Show.

Dla osób które ściągną aplikację specjalny rabat: kawa za 3zł w restauracjach i kawiarniach Stadionu PGE Narodowego oraz Hotelu Radisson Blu Sobieski.

AdFairs1s.jpg

Bilety jednodniowe kosztują 30zł, a karnet na 3 dni - 45zł.

Jeżeli ktoś chce ominąć kolejki przy wejściu, proponuję zakupić bilet w internecie:
http://www.audioshow.pl/0dCs,bilety.html

W zeszłym roku na niewiele się to zdało, ponieważ ... kolejki tworzyły się do skanowania biletów i zakładania papierowych opasek na rękę. W tym roku będziemy mieli 6 dodatkowych hostess, których zadaniem (oprócz witania promienistym uśmiechem) będzie tylko i wyłącznie zakładanie opasek. To powinno bardzo usprawnić wejście na teren wystawy.

Kolejne miejsce powstawania kolejek - szatnia w Sobieskim - w tym roku budujemy całą dużą szatnię z zabudowy targowej, w której pracować będą aż 4 osoby. Ponownie, mam nadzieję, że bardzo usprawni to pracę.

 

Za chwilę o atrakcjach i seminariach, w tym tych nie ujętych na stronie www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namawiałem ich, ale bezskutecznie. Nie wiem jak to się stało, ale informacja o strefie słuchawkowej do nich nie dotarła, a gdy już dotarła - to już było (dla nich) za późno. Obiecali że za rok pojawią się także w strefie słuchawkowej.

 

Utopie będą w Sobieskim (Wilanów 1), a Staxy tradycyjnie w Golden Tulipie. W tym roku, oprócz SR 009, będą tez najnowsze SR-L700, SR-L500 i SR-L300.

 

Stax-SR-L700_1.jpg


Focal Utopia

 

Focal Utopia to słuchawkowy odpowiednik kolumn z serii Utopia. Flagowe nauszniki mają być rewolucyjne pod względem konstrukcji - wyposażono je w technologie nie używane wcześniej w tej kategorii produktów, a tym opatentowany, berylowy przetwornik w wersji dopasowanej do słuchawek.

 

utopia-full.png

 

 

Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Wilanów 1

Edytowane przez Elberoth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygoda i komfort, parking na stadionie, przestrzeń, brak klejek, duchoty i specyficznej atmosfery.

Hotel nie jest przystosowany do takiej ilości osób.

No i porównać się nie da z innymi. Do tego STAXy już mnie nie interesują, chyba że coś nowego.

No może jeszcze 1266 jest ciekawe, ale nie wiem czy będzie coś co potrafi z tym zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygoda i komfort, parking na stadionie, przestrzeń, brak klejek, duchoty i specyficznej atmosfery.

Hotel nie jest przystosowany do takiej ilości osób.

No i porównać się nie da z innymi. Do tego STAXy już mnie nie interesują, chyba że coś nowego.

No może jeszcze 1266 jest ciekawe, ale nie wiem czy będzie coś co potrafi z tym zagrać.

 

Focale będą w hotelu, ale w Sali konferencyjnej. Jak człowiek ominie tradycyjny sobotni peak o 10:00-15:00, to jest OK. Pod koniec dnia w sobotę, w niedzielę do 12, czy cały piatek to są wręcz pustki i spokojnie mozna wszystkiego posłuchac w spokoju.

To Abyss'y też w hotelu?

A ktoś ma Abbysy w dystrybucji Polsce ?

 

Przy okazji, taki film pt 10 najdroższych słuchawek popełniliśmy:

 

Modele niedostępne w PL (Shure, Abyss) celowo pominęliśmy.
Edytowane przez Elberoth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wygoda i komfort, parking na stadionie, przestrzeń, brak klejek, duchoty i specyficznej atmosfery.

Hotel nie jest przystosowany do takiej ilości osób.

No i porównać się nie da z innymi. Do tego STAXy już mnie nie interesują, chyba że coś nowego.

No może jeszcze 1266 jest ciekawe, ale nie wiem czy będzie coś co potrafi z tym zagrać.

 

Focale będą w hotelu, ale w Sali konferencyjnej. Jak człowiek ominie tradycyjny sobotni peak o 10:00-15:00, to jest OK. Pod koniec dnia w sobotę, w niedzielę do 12, czy cały piatek to są wręcz pustki i spokojnie mozna wszystkiego posłuchac w spokoju.

To Abyss'y też w hotelu?

A ktoś ma Abbysy w dystrybucji Polsce ?

 

Przy okazji, taki film pt 10 najdroższych słuchawek popełniliśmy:

 

Modele niedostępne w PL (Shure, Abyss) celowo pominęliśmy.

 

http://forum.mp3store.pl/topic/142670-audio-video-show-strefa-sluchawek-abyss-ab-1266/#entry1389776

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności