Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Fidelio M1Mk2 / B&W P5/P3 S2...?


Icecoldart

Pytanie

Witam wszystkich

 

Nosze sie ostatnio z zakupem nowych sluchawek nausznych do zastosowan mobilnych.

 

Od razu dodam ze sprawa moze sie nieco zmienic gdyz, w domu na codzien uzywal(em) Philips Fidelio X1 kupionych jeszcze w 2012r.

Niestety ostatnio nie zauwazylem faktu iz kabel od sluchawek ( ktory jest wypinany ) mial wygiety jack, ktory to uszkodzil mi gniazdo i o ile z poczatku grala jedna strona i trzeba bylo pokrecic wtykiem do specyficznego ulozenia by graly obie strony. Niestety niedawno zdechly calkowicie, sluchawki sa dawno po gwarancji na domiar tego zlikwidowano serwis philips w moim miescie ( Koszalin ) i zmuszony bylem napisac do firmy z zapytaniem co dalej, czy mi je w ogole naprawia i gdzie mam je wyslac. Oprocz tego byly jeszcze dwie pary Klipsch Image One, ktore polecialy po kilku miesiacach z powrotem do amazonu, bo palak pekal w tym samym miejscu od zwyczajnego uzytkowania, jednak one mialy nazbyt wiele bassu, wiec zawsze zbijalem go w EQ.

 

Dlatego tez moj wybor bedzie uzalezniony od tego, jaka wiadomosc od nich otrzymam. Jesli sluchawki w sensownej kwocie zostana naprawione, wtedy moj wybor bedzie dotyczyl stricte mobilnych sluchawek z tytulu, badz jakichs waszych propozycji. Jesli sie nie uda bede myslal nad czyms co pogodzi dwa swiaty. ( O tym pozniej... )

 

opja nr1 ( do ok 400-600 zl )

 

Pragne tutaj zaznaczyc iz jestem czlowiekiem, ktory przywiazuje duza uwage do designu wiekszosci rzeczy jakimi sie otacza. Preferuje dojrzaly, elegancki styl stad tez wytypowalem sobie poki co takie sluchawki jak:

 

Philips Fidelio M1Mk2, Bowers&Wilkins P5 (1 generacja ) P3 ( druga generacja ) ew Sennheiser Momentum On ear 2 ( chodz ponoc ich sygnatura to V'ka, za ktora nie specjalnie przepadam )

 

Preferuje ogolnie zbalansowany dzwiek z nieco podbitym dolnym pasmem, aczkolwiek w sposob wyrafinowany, nie chce by bylo go na tyle duzo by przeszkadzal i nazbyt wylewal sie na srodkowe pasma. Ladnie wyeksponowane damskie wokale, gora pasma moze byc lecitko wycofana by odlsuch nie meczyl przez wiele godzin. Ogolem Gladkie, przyjemne, melodyjne brzmienie.

 

Slucham bardzo wielu gatunkow muzyki chodz najwiecej: Rocka, Akustycznej, Metalu pokroju Mettalica czy manowar, Filmowej, downtempo- glownie przy pracy. I calej reszty ( procz disco polo :P i rapu ) po troszku.

 

Kilka utworow dla przykladu:

 

https://www.youtube.com/watch?v=kTZICIJ0_MM

 

https://www.youtube.com/watch?v=hnXD6FRZtn0

 

https://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ

 

https://www.youtube.com/watch?v=e-Ho7IwupxI

 

 

 

Jako iz posiadam X1 moge mniej wiecej spodziewac sie brzmienia m1? Bowersow nigdy nie slyszalem, niestety ale nie ma tu zadnego pozadnego salonu audio z dobrym wyborem i odsluchami, jest jedynie mediamarkt i maly sklepik z kolimnami i car audio :/ Zbieraja jednak sporo pozytywnych opinii wiec wstepnie biore je pod uwage.

Mozecie skladac rowniej inne propozycje z checia je rozwaze.

 

 

Opcja nr 2 ( do ok +/- 1000 zl )

 

Jesli nie naprawia mi moich X1 wtedy chcial ( a raczej musial bym ) zainwestowac w cos z wyzszej polki by moc rozkoszowac sie muzyka rowniez w domowym zaciszu.

Wazna kwestia jest by sluchawki nie byly ciezkie, jestem rysownikiem i ilustratorem, Wiele godzin dziennie slecze nad biurkiem z pochylona glowa i niestety waga X1 to za duzo by moc w nich wygodnie pracowac. Kark ciagnie po okolo 30 minutach i nie da sie tak dluzej wysiedziec by nie odczuwac dyskomfortu czy nawet bolu.

 

Jako iz opcja nr 2 musial by rowniez spelniac tym razem zastosowanie mobilne, dlatego konstrukcje zamkniete.

 

Dlatego Tutaj Bral bym juz pod Uwage:

 

Sennheiser Momentum Over Ear 2.0, Bang&Olufsen H6, Uzywane Bowers&Wilkins P7, ew P5 seria 2.

 

Poki co, skupmy sie jednak na opcji nr1, wierze ze uda sie uratowac X1 ktorych bede uzywal tylko do ogladania filmow i sluchania muzyki na kanapie a pracowal w czyms lekkim i przy tym z miejsza dziura w portfelu :P

 

 

Slucham Glownie z Macbooka Pro 15/iPAd Air 2 ( dom ) iPhone 4s ( out and about ) chociaz po 5 latach czas dziadka wymienic na cos nowszego i myslalem o Meziu Pro 5 z jego ESS Sabre 9018 K2M, Ew jakikolwiek inny android ( znudzil mi sie iOS ) i zewnetrzny mobilny DAC HifiMe Sabre 9018.

 

 

P.S Tylko Nauchy/Wokol Uszne, nie lubie IEM'ow.

Edytowane przez Icecoldart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

opcja nr 3 - wysłać X1 któremuś z naszych Magików w celu wymiany gniazda ...

 

 

Wciaz jednak chce kupic drugie mobilne sluchawki ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dawno ich nie słyszałem, to tak trochę z pamięci i tylko odnośnie pierwszych wersji obu. P5 to zdecydowanie bardziej rasowe brzmienie niż M1. Miałem je krótko, ale zrobiły na mnie świetne wrażenie przy muzyce instrumentalnej, symfoniczny metal itp. W rocku było poprawnie, a do gatunków z ciężkim brzmieniem to tak niespecjalnie bym polecał, bo nie mają kopa na dole chociaż dół istniej. Z kolei M1 to brzmienie zdecydowanie cieplejsze, rozrywkowe, mniej szczegółowe, z uboższą górą i dużo mniej wrażliwe na źródło. Moim zdaniem to M1 zagrają nawet z kartofla, a P5 niekoniecznie. Tak samo jest ze stroną użytkową - M1 ładne, ale "pospolite", P5 mają design i wykończenie ze znacznie wyższej półki. Jednak każdy kij ma dwa końce. M1 nawet jak zacznie się pruć (bo wcześniej czy później zacznie, bo nauszniki nie są ich najmocniejszą stroną), to można sobie w kilka minut podkleić, a kabel w sznurówkowym oplocie też nie powinien się od razu rozpaść (w razie czego można wpiąć w jego miejsce dwustronnego minijacka). Z kolei P5 jak uszkodzisz (co jednak nie jest zbyt łatwe), to bez części zamiennych się nie obejdzie żeby zachować estetykę, a z kolei kabel słuchawkowy może przyprawić czasami o mocniejsze bicie serca, bo jakbyś gdzieś zahaczył i szarpnął, to mogłoby ci coś został w ręku. Z wymianą też nie ma tragedii, bo w jednej muszli po zdjęciu pada jest gniazdo na jacka gdzie się wpina ten kabel, ale generalnie jego delikatność zraziła mnie do tych słuchawek. Do tego miałem wtedy FiiO X1, które nie dogadywało się z P5, z taczki nie chciałem słuchać i z radością odkupiła je ode mnie znajoma.

 

M1 vs P5, to tak trochę elegancki dres vs koszula :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zaryzykowałem troche i po pozytywnych ocenach bez odsluchu kupiłem na brytyjskim amazonie Bang&Olufsen H6 druga generacja, a wiec znacznie ponad budzet, ale pal to licho. Mozna w życiu gorzej wydac te 1300 zl :P

 

Sluchawki sa lekkie, bardzo dobrze wykonane, proste i eleganckie, bardzo wygodne.

Iiii niestety to nie moja sygnatura dzwiekowa, swietny bas, kontrolowany, schodzi nisko, z dobrej dziury potrafi zatrzepotac lbem prawie tak jak Fidelio X1/X2. Niesamowita gora, bardzo duzo detalu, ktory nie kluje w uszy jak to moze sie zdazyc w wyzszych audotechnikach m...x. Sluchawki swietne do wszelkiej elektroniki, jak na zamkniete fenomenalna scena i genialne pozycjonowanie.

 

Niestety, kurde niestety wokale...no wlasnie, sa zdecydowanie udczuwalnie wycofane, nie sa takie pelne, o ile damskie brzmia pomimo tgeo cofniecia dobrze, tak tym meskim brakuje troche takiego ... ooomph.

Kabel to zenada, sluchawki za ta cene od firmy, ktora robi sprzety za kilkanascie tysiecy zlotych a dolaczyli kabelek za dolara....

Pilot dziala dobrze, ale wtyki nie sa nawet pozlocone, w ogole wieje tu oszczednoscia :/

 

Moj Audio quest bedzie musial trwac dalej, moze sprobuje teraz momentum 2.0

Edytowane przez Icecoldart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności