Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dobry fps multi, który odpali na lapku


Jakub12091

Rekomendowane odpowiedzi

Hej !

 

Ostatnimi czasy mam ochotę pograć w jakiegoś fpsa multiplayer. Niestety mój lapek do najmocniejszych nie należy:

- i3 4005u 1.7 Ghz

- amd r5 m330 2GB

- 4 GB RAMU

 

Tak, wiem - do grania ten laptop się zbytnio nie nadaje (chociaż na YT można zobaczyć, jak niektórzy katują na nim GTA V czy

Battlefronta). Może jednak znacie jakieś starsze/mniej wymagające fpsy, których społeczność wciąż żyje. Tytuły, które już znam:

 

- CS GO - nie do końca to, czego szukam. Dużo tak zwanego "raka", okropna społeczność. Mimo wszystko było kilka fajnych akcji ;)

 

- BF4 - coś takiego mam na myśli :D Niestety na moim lapku gra na najniższych ustawieniach potrafi przyciąć, długie wczytywanie map.

 

- Team Fortress 2 - niby fajnie, ale klimat nie ten. Free2play, więc dużo dzieci :/

 

- Wolfenstein ET - mój kochany woflik, niezobowiązująca rozrywka, można się odstresować. Jeżeli nic nie polecicie, to chyba pozostanie mi ta gierka...

 

Proszę o pomoc i z góry dziękuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wszedłem, żeby zaproponować Wolf ET, a tu widzę że znasz i lubisz. ;) Ja ostatnio gram namiętnie w Insurgency, co prawda free to play, ale uważam że atmosfera na serwerach bardzo dobra. Podoba mi się ukłon w stronę taktycznej gry i fajne scenariusze cooperative. Spróbuj. ;)

 

A może sam znalazłeś coś w tym czasie i możesz polecić? Bo widzę że oczekiwania odnośnie FPS mamy podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w ET jeszcze ludzie grają?

 

Pewnie. Tylko na Windows 10 trzeba się trochę pobawić z uruchomieniem w trybie zgodności, ale nie jest to nic szczególnie trudnego.

 

EDIT: A ktoś pamieta polskie, dwuwymiarowe Soldat? ;)

Edytowane przez Darcane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !

 

Ostatnimi czasy mam ochotę pograć w jakiegoś fpsa multiplayer. Niestety mój lapek do najmocniejszych nie należy:

- i3 4005u 1.7 Ghz

- amd r5 m330 2GB

- 4 GB RAMU

 

Tak, wiem - do grania ten laptop się zbytnio nie nadaje (chociaż na YT można zobaczyć, jak niektórzy katują na nim GTA V czy

Battlefronta). Może jednak znacie jakieś starsze/mniej wymagające fpsy, których społeczność wciąż żyje. T

 

Quake Arena. Żyje i to całkiem nieźle.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To w ET jeszcze ludzie grają?

 

Pewnie. Tylko na Windows 10 trzeba się trochę pobawić z uruchomieniem w trybie zgodności, ale nie jest to nic szczególnie trudnego.

 

EDIT: A ktoś pamieta polskie, dwuwymiarowe Soldat? ;)

 

Soldat to była giera :D z kumplem często w gimnazjum pocinaliśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CS, ehh aż łezka w oku sie kręci. Grałem od pierwszych wersji :)

Spostrzeżenie na temat starszych wersji CS mam takie, że dzisiaj społeczność w 1.6 i Source jest dużo bardziej dojrzała niż w najnowszej odsłonie gry. Zastanawia mnie czy wynika to z atmosfery starych gier, czy z tego, że grają w nią ludzie na ogół, którzy okres pokwitania mają za sobą, a młodsi, którzy dołączają do takich społeczności w jakiś sposób są kształtowani przez tych starszych... Takie luźne rozważania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CS:GO dzieciaki grają głównie dla skinów.

 

Oj, będę protestował!

Grałem od pierwszych wersji w cs-a, jeszcze jak był to jedynie dodatek do halflife. Sporo zarwanych nocy głównie nad v1.5 i 1.6, potem nadszedł czas na cs source i przyznam, że nigdy nie bawiłem się skinami, ani razu mnie nie kusiło aby coś zmieniać. Miałem też kilkuletni epizod grania w teamie i nie przypominam sobie zabawy skinami, konfigiem owszem, był dopracowany do perfekcji ale co do skinów to nie tykałem. Żadna gra nie dawała mi więcej fanu, a grywalność oceniam na najwyższym poziomie. Zresztą co tu dużo mówić, mimo, że gra już jest na rynku prawie 18 lat a dalej na topie:

 

Statystyki steama z dzisiaj:

http://i.imgur.com/IjfzXqh.jpg

 

Dla porównania w nowego battelfielda:

http://i.imgur.com/bRJ7VWa.jpg

 

Jakiś czas temo dla zabawy odpaliłem sobie sourca i z bananem na twarzy zrwałem nockę. Mam 37lat i żona mówi mi cały czas, że jestem jak dziecko zatem się nie gniewam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że zabawa w skiny z tamtych czasów, a to co jest dzisiaj to całkiem coś innego. Osobiście kupowanie tych skinów w csgo mnie nie obchodzi, pozamieniałem sobie kilka tych, które mi doszły, ale myślę, że paatos ma rację. Ja kiedyś kolekcjonowałem kartki w segregatorach, a dzisiaj dzieciaki skiny w csgo.

 

Nabiłem z 300h w tego CSGO i odpuściłem. Gra jest dobra, chyba najlepsza odsłona od 1.6, ale w gruncie rzeczy jak sobie przypomniałem wszystko to wysżło mi na to, że ile można grać w tą samą gierkę. Aby pograć na poziomie trzeba wykupować jakieś ESEA, płacić abonament, grać z większym pingiem niż przeciwnik. Kiedyś zbierało się ludzi z listy, wbijało się na irca i znajdywało przeciwnika, a do grania były setki normalnych ludzi.

 

Odnoszę takie wrażenie, że dzisiaj we wszelkich grach sieciowych wymusza się wręcz, aby każdy rywalizował ze sobą pomimo tego, że większość się do tego nie nadaje i nie ma nastawienia psychicznego do tego. Nie ma w tym nic złego moim zdaniem, ja też nie podchodzę do wszystkiego na 100%, ale twórcy gier wiedzą, że przyciągną dzieciaki na dłużej do swoich gier tym sposobem i będą one wydawać więcej siana. Nie ma też co ukrywać, że wiek tutaj odgrywa dużą rolę. Ja pamiętam czasy kiedy zaczynałem od v1.3 i chodziłem wtedy do gimnazjum, a na serwerze byłem najmłodszy. 90% ludzi miało mikrofon, średnia wieku wtedy to musiałobyć coś około 20+ lat i interakcja była przednia. Jak ktoś coś miał problemy to dostawał kicka/bana na twarz i tyle było gadane. W dzisiejszych czasach i nie odnoszę się tu tylko do gier wszystkie dzieciaki muszą dostawać jakieś dyplomy, medale za udział itp.

 

Ale na dłuższą metę taka taktyka nie działa i dlatego mamy odświeżanie tytułów co jakiś czas. CS jako sama gierka jest nudna na dłuższą metę, przyczyna dla czego gierka jest popularna to interakcja z ludźmi.

 

Jak jestem u fryzjerki to opowiada mi ona jak rodzice nie mogą sobie poradzić z dziećmi, które cały dzień siedzą w grach. Ludzie nie zdają sobie jaka manipulacja występuje w dzisiejszych grach ze strony twórców, wina rodziców, że nie kontrolują tego co ich dzieciak robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze te skiny, paczki itp. glupoty maja za zadanie przykuc gracza do gry na takiej samej zasadzie jak hazard to osobna kwestia.
Jednak fun, kompetetywnosc, mozliwosci taktyczne jak i mozliwosci jednostki w kwesti wyniku meczu, to wszytku tutaj moim zdaniem jest idalnie zbalansowane i nie bez powodu jest to jedna z najbardziej(o ile nie najpopularniejsza) z gier FPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym idealnie zbalansowane to bym nie przesadzał, pod tym względem 1.6 bije mocno csgo, ale i ten drugi ma sporo zalet w stosunku do pierwszego. Moim zdaniem te nowe silniki graficzne są ciężkie do zbalansowania, ale w csgo to i tak o niebo lepiej niż większość nowych wynalazków.

 

Jednak grywalność map w cs 1.6 jest dużo lepsza, w csgo jest za dużo map, które są faworyzowane przez którąś stronę. Hitboxy są randomowe czasami, pistolety za mocno biją moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siema,

Miło się dowiedzieć, że na tym forum są gracze :) Ale co się dziwić - prawdziwe granie zaczyna się na dobrych słuchawkach.
Jako powiedzmy "stary wyjadacz", który strzępił myszki na Quejku ( głównie q2 ), mogę polecić Ci Overwatcha. Gra jest szybka, dynamiczna, daje dużo funu najlepiej jeśli grasz z kimś żeby się zgrać. Ma też elementy MOBy i naprawde kopie dźwiękiem. Jeśli lubisz klimaty Quejka, UT i ogólnie szybką, dynamiczną rozgrywkę, walenie z rakiet w locie i nie straszne Ci są elementy Doty/LoLa to będziesz zadowolony.

 

Niedawno wyszedł też BF I, ciekawa propozycja jednak ja nigdy fanem serii nie byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być, fakt nie doczytałem dokładnie.

 

To ja polecę "no przecież, że Quake Live".
A jeśli coś jeszcze starszego to Quake2 ;) - dla mnie lepszy od 3.

Tylko obawiam się, że większość graczy to starzy wyjadacze i możesz mieć problem z przeżywalnością na serwerach ;-)
Pamiętam jak się grało po 2-4h codziennie w quejka i tak przez rok.. drugi. A często się obfity wpier*** dostawało... Ludzie naprawdę potrafili mieć skilla.

Edytowane przez emper0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba rok temu wróciłem do kwaka na parę miesięcy, właśnie do live. I myślałem, że będzie gorzej ;) często byłem w pierwszej trójce, ale fakt, zawsze był ktoś, kto brał wszystkich `na szczała`

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności