Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Aune S16: regulacja głośności wariuje po podłączeniu innych słuchawek


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Posiadam Aune S16. Z reguły słucham na Sennheiser HD 558. Ostatnio kupiłem Sennheiser Momentum 2 AEG i w ramach testu podłączyłem je do DACa. Kiedy chciałem zmienić je na HD 558, zatrzymałem odtwarzanie i po prostu przepiąłem słuchawki. Spowodowało to zmianę zachowania regulacji głośności. Wyświetlacz normalnie wskazuje tak jak wcześniej, ale sama głośność jest z kosmosu. Kręcenie pokrętłem powoduje sinusoidalną zmianę głośności, mniej więcej w granicach 40% - 80% maksymalnej. Np. wyświetlacz pokazuje 0 i jest cisza, przekręcę na 001 i głośność wskakuje na 40% głośności, na 25 dochodzi do 80% i potem na 45 wraca na 40%. Taka rzecz dzieje mi się za każdym razem, dokładnie po zmianie Momentum na HD558, odwrotnie już nie. Sprawdzałem jeszcze z Creative Aurvana Live, tu nie ma problemu. Pomaga ponowne włączenie DACa z przycisku na panelu.

 

Nie wiem czy powinienem np. coś wyłączyć albo przełączyć. Mutowanie na czas zmiany słuchawek nic nie dało. Może robię coś źle? Moim zdaniem nie powinno się tak dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z klientów miał ostatnio podobny problem i winny okazał się adapter na duży jack. Prawdopodobnie jakieś zwarcie powodował z częścią kabli i DAC głupiał. Zacząłbym od tego.

 

O, to jednak użytkownicy zaglądają na różne fora ;-) . Przepraszam za flood.

Czyli pozostaje używać słuchawek zgodnie z zaleceniem. Swoją droga Momentum do tego mają więcej styków ze względu na pilot. Ciekawe czy znalazłbym do Momentum kabel na duży jack. Niby od HD558 mógłby pasować (bolec taki sam), ale kształt wtyczki z deczka się różni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odkopię temat. Wiem, kij mi w rzyć za odkopywanie. Ale może dla ludzi informacja się przyda.

Jak się wyciąga czy wkłada wtyczkę słuchawek normalnie (tzn pewnie), to nic się nie dzieje. Co prawda popularne są przejściówki bez izolacji w miejscu, w którym się je łapie, i można samemu przenieść zakłócenie do urządzenia, to jednak da się normalnie korzystać - przynajmniej z mojego egzemplarza, bo są i bardziej chimeryczne.

Z tego, co się doczytałem, to przypadłość zwariowanego potka wcale nie jest domeną tylko najtańszych urządzeń. Czasami sam typ układu może być podatny i każdy producent rozwiązuje problemu inaczej.

Podsumowując: naumiałem się i u mnie problem występuje bardzo rzadko :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzik, u mnie dac czasem milknie całkiem na chwilę, gdy załączam/wyłączam urządzenie wpięte w tą samą listwę/gniazdo ścienne; czasem muszę go załączyć od nowa. Nowoczesne kości (jak np sabre 9018) wrażliwe som. Minimalna zmiana potencjału na obudowie/masie (np podpięcie konektorów od wzmaka) też potrafi zakłócić jego pracę i to tak, że słychać jeno szum zamiast muzyki - muszę wtedy odpalić go od nowa. Dzieje się to rzadko; ale z poprzednim daczkiem na sabrze od Twisted Pear miałem to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Tak więc jakby ktoś się martwił to ma tutaj info.

Nawet tutaj na forum czytałem jakąś dyskusję o potkach, że ludziom coś sama regulacja wariuje. I to nawet w całkiem dobrych wzmacniaczach potrafi tak być. Ogólnie śmiesznie, bo wychodzi na to, że tylko najtańsze i najdroższe modele są niemalże pozbawione tej wady. Tańsze dlatego, że np. przy małych głośnościach mają szumy, a drogie... bo mają naprawdę dobre układy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności