Skocz do zawartości

wzmacniacz klasy d bardzo budżetowy - smsl sa-60 za 200zł ?


99tomcat

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś ma praktyczne doświadczenie ze wzmacniaczami klasy d ?
Zalegają mi kolumny po mini wieży Sony ss rxd5
Speaker system 3-way, 3-unit, bass-reflex type Speaker units Woofer: 17 cm, cone type Tweeter: 5 cm, cone type Super Tweeter: 2 cm, dome type Nominal impedance 6 ohms Dimensions (w/h/d) Approx. 220 x 340 x 280 mm (85 /8 x 133 /8 x 11 in.

 

i szukam po taniości wzmaka do zabawy/eksperymentu ?.
Jak się uda to Edifier-y r1600 polecą spod z salonu z szafki pod tv do kompa w sypialni ;)
Ma być naprawdę tanio i jak na razie zaczytuję się o pozytywnych wrażenaich z obcowania z tpa 3116 ?
Na Ali jest tego od groma, gotowy wzmak w obudowie z teoretycznym 2x55w to 21$
Dochodzi jednak czekanie, koszt zasilacza i możliwość wpadnięcia na cło/vat
Wydają się ok - 2 wejścia, zasilacz w zestawie (19v 5a/6a ? ).
Pytanie czy to ma sens i mocy wystarczy do nagonienia 28 metrowego salono - aneksu kuchennego z wykorzystaniem tych uratowanych od śmietnika kolumn?
Za raptem 200zł mogę mieć namiastkę audio czy szkoda $ ?
Zastosowanie tidal/spotify/radia internetowe itp po bt ze smartphona + filmy/muza z tv
Dołożył bym za coś z dac-iem z optykiem i bt z apt-x, ale nic takiego nie widzę na rynku za mała kasę.
Edytowane przez 99tomcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek bardziej wypasionego niż ten za 21.99$

https://pl.aliexpress.com/item/Breeze-Audio-TPA3116-HiFi-2-0-Audio-Stereo-Digital-Power-Amplifier-Advanced-50W-50W-Sound-good/32664243769.html?spm=2114.010208.3.1.EGSyXs&ws_ab_test=searchweb201556_8,searchweb201602_2_10057_10056_10065_10068_10055_10054_10069_301_10059_10033_10058_10032_418_10073_10017_10070_10060_10061_10052_10062_10053_10050_10051,searchweb201603_3&btsid=73a61960-aaaf-4fa0-a22c-e6f44b4d8aa2

ew zestaw z zasilaczem chyba już się łapie na 23%. (powyżej 20$ czy 20 ojro?)

Poza tym chyba jednak pcb smsl sa-60 jakby lepiej wykonane.
No i 2 wejścia na plus - u mnie było by tv + moduł bt

Jak się doliczy zasilacz to różnica cenowa wyjdzie pewnie z 50-60 zetafonów max, a tutaj w sklepie z rachunkiem, z 14 dniowym zwrotem... chyba warto dopłacić ?


Będzie to jakoś grało z tym i kolumnami? Wystarczy do ich napędu ew ich nie zjaram ? ;) Tak pi razy oko to pewnie będzie na 6ohm ok 40w max
Zresztą nie planuję zabawy w remizie tylko raczej kameralne słuchanie w 50m2 mieszkaniu z sąsiadami za ścianą ;)

Jak się spodoba to zestaw się za jakiś czas rozbuduje o jakieś fajniejsze ;)





Edytowane przez 99tomcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wzmacniacze na tpa maja bardzo dużo mocy ;) . Kolumn nie zjarasz jak będziesz umiejętnie gałką głośności operował (nie przesadzał). Ja kupiłem ten za 22$ bo taki mi odpowiadał. Te wzmacniacze na tpa można też kupić z wbudowanym modułem bt. Ten za 22$ chińczyk też jest dobrze wykonany. Czy warto dopłacić...nie wiem to już twój wybór. W każdym bądź razie nic lepszego nie opłaca się kupować bo te kolumny jakieś wybitne nie są i tak ;) .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że to nie jest szczyt marzeń, ale jest szans na zgranie lepiej w salonie od edifier r1600? ;)
Jak się sprawdzi, to się człowiek za jakiś czas szarpnie na upgrade na jakieś normalniejsze kolumny ;)


Co do wersji z modułem bt, to już są droższe a moduł nie ma apt-x i niby są zakłocenia jednak- tam jest 0 ekranowania.

Sam moduł bt mam już (tplinka), ale ten za 22$ ma tylko jedno wejście i brak zasilacza(nie ma nic więc i tak musiał bym kupić za kilka dyszek)


Co do mocy, to jako laikowi wydawało mi się, że jak oryginalna jednostka miał wzmacniacz 2x80w rms, to ten tpa będzie je napędzać na pół gwizdka(te 2x50w to tylko teoretyczna moc i na 4 ohmach ?)
Inna sprawa że na maxa nie będę słuchał.

Jedna sprawa mnie niepokoi - te modele nie maja jakiejkolwiek regulacji basów itp - nie będzie z tym problemu zwłaszcza przy tego typu kolumnach?

Taki Tidal(mamz playa na 2 lata za friko to jadę na nim zamiast spotify) np nie ma z tego co widzę nawet equalizera ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zdaję sobie sprawę, że to nie jest szczyt marzeń, ale jest szans na zgranie lepiej w salonie od edifier r1600? ;)

Jak się sprawdzi, to się człowiek za jakiś czas szarpnie na upgrade na jakieś normalniejsze kolumny ;)" to będzie podobny poziom do ediferów pewnie może trochę lepiej.

 

"Co do wersji z modułem bt, to już są droższe a moduł nie ma apt-x i niby są zakłocenia jednak- tam jest 0 ekranowania." . O tym nie wiedziałem i szczerze mówiąc to nie jest mi to potrzebne bo nie korzystam z bt.

 

"Co do mocy, to jako laikowi wydawało mi się, że jak oryginalna jednostka miał wzmacniacz 2x80w rms, to ten tpa będzie je napędzać na pół gwizdka(te 2x50w to tylko teoretyczna moc i na 4 ohmach ?)

Inna sprawa że na maxa nie będę słuchał. " Tę moc 2x80W to można sobie wsadzić tam gdzie światło nie dochodzi ;) . Nie wiem jakie napięcie ma zasilacz do ediferów ale na pewno nie pozwoli na moc 2x80W. Do domu 2x10W wystarczy zupełności (przykładem niech będą wzmacniacze lampowe).

 

"Jedna sprawa mnie niepokoi - te modele nie maja jakiejkolwiek regulacji basów itp - nie będzie z tym problemu zwłaszcza przy tego typu kolumnach?" Tego nie wie nikt ;) , bo nie wiadomo czy taki dźwięk Ci przypasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc 2x80w rms(2x60w din ) podawał wzmacniacz oryginalnej jednostka wieży sony według manuala ;)


Edki maja niby 2x35w, więc mocowo powinno być nieco lepiej na tym tpa.
Inna sprawa, że edków też na maxa jeszcze nie słuchałem :-)



No nic chyba trzeba będzie zaryzykować - jak się uda edki polecą do kompa zamiast x530 wywołująch już niesmak.
Nie uda się to kolumny na śmietnik a wzmak na allegro/ do szuflady ;)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwilowo nieaktualne, kupione to:
https://pl.aliexpress.com/item/2016-New-Nobsound-HiFi-100W-Mini-TPA3116-Bluetooth-4-0-Digital-Amplifier-Amp-Power-Supply-Free/32717430284.html?spm=2114.13010308.0.0.zjhyNm



wygrało ceną - ma zasilacz w komplecie i bt.
Dzięki temu podpinam kablem pod tv, a reszta po bt.


Jak się sprawdzi to przyjdzie czas pozbierać na jakieś niedrogie kolumny i lepszy wzmacniacz i dac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak w kwestii formalnej - doszło i od tygodnia testuję.
Mocy ma aż nadto do salonu z aneksem 28m2 (przynajmniej do słuchania relaksacyjnie rocka nie do robienia dzikich imprez ;))

W zestawie z 20 letnimi kolumnami z mini wieży zostawiło edifier r1600 daleko w tyle.


Jedyny spory minus to bt- działa fatalnie potrafi przeywać zarównio z 2-3 metrów jak i przyciąć gdy telefon leży 10cm od wzmacniacza. Do tego laptop nie widzi odbiornika(2 telefony na androidzie bez problemu sie parują).

Edytowane przez 99tomcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności