Skocz do zawartości

Johnys Gold Reference


johnys

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki koledze Johnny miałem okazję wypróbować u siebie kabel Gold Reference.

Powiem szczerze jestem pozytywnie zaskoczony. Znakomity kabel ze świetną barwą instrumentów, fajną przestrzenią i idealną równowagą tonalną. Bardzo przypomina charakterem znacznie droższe kabel amerykańskiej manufaktury Audience (seria Au). Jedyna rzecz która mogłaby być odrobinę lepsza - tak żeby było idealnie - to rozdzielczość. 

Ale przy proponowanej cenie Gold Reference to prawdziwy killer. Nie sądzę, żeby udało się znaleźć coś podobnego w takich pieniądzach. Biorąc pod uwagę cenę kabel jest po prostu wybitny.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, no i mnie zaciągnęło do Johnn'ego i jego kabli rca. Miałem okazje protestować Gold  Reference - no i został u mnie. Nie będę tu pisał poematów bo nie potrafię a już na pewno nie na temat kabli, ale coś ten interkonekt ma, że pomimo kilku, które mam i jestem zadowolony( min Sonus Oliva, jakieś neotechy,.. ). Nic mi w tym kablu nie przeszkadza, a nagrania jakby dostały większego kopa i wypełnienia. Widać Polak- potrafi. Ja w ogóle, chociaż na forum tu się nie udzielam i w słuchawki wszedłem przez ciekawość i nie zawładnęły mną i leżą nieużywane to coraz więcej mam sprzętu DIY spod polskiej ręki( kolumny, dac'a, pre, końcówki mocy ) i właściwie to gram na tym. Brawo Johnny i dziękuję 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Zamówiłem u Janka parę rca z serii gold. Jeśli chodzi o brzmienie kabli - ja nie mam żadnych zastrzeżeń, całość brzmi bardzo dobrze; nie sądzę, żeby kabel, do którego ceny dodałbym jedno zero w stosunku do ceny kabla Janka, zagrałby o wiele lepiej, przy czym ja nie mam wielkiego doświadczenia w kablach rca, niemniej obecne ceny interkonektów "wymyślone" przez większość producentów hifi są dla mnie nie do przyjęcia (kawał drutu za kilka czy kilkanaście tysięcy złotych, a w przypadku niektórych nawet kilkaset poczytuje za absurd). Nadto Janek wydał mi się osobą życzliwą i sympatyczną, kontakt z nim należał do bardzo przyjemnych. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ponieważ pojawia się wiele pytań - od osób zainteresowanych przetestowaniem kabla -  w kwestii czy istnieją jakieś odmiany tego interkonektu, więc pora usystematyzować tą sprawę. 

 

Istnieją wyłącznie dwie odmiany interkonektu Gold Reference mk1Gold Reference mk2. Uprzedzając kolejne pytania - kable są oferowane w tej samej cenie - ponieważ nie różnią się poziomem grania tylko lekko całościowym balansem.

 

Gold Reference mk1 - to kabel bez dodatku miedzi srebrzonej.

Gold Reference mk2 - posiada niewielki dodatek miedzi srebrzonej co wpływa na niewielkie "rozświetlenie" brzmienia.

 

Ogólna sygnatura brzmieniowa obu kabli jest zbliżona - zawsze można wypożyczyć oba i sprawdzić który będzie bardziej pasował do danego systemu. Oznaczanie dotyczące rodzaju kabla znajduje się na nadrukach umieszczonych na wtykach. 

 

DSC_0824 kopia.jpg

DSC_0829.jpg

DSC_0831.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem okazję potestować obie wersji Gold Reference. Do mojego systemu świetnie się wpasowała wersja mk2. W porównaniu do mojego poprzedniego kabla (Argentum Sw-0,5/1) dźwięk nabrała energii i kopa, a także przejrzystości. Polecam samemu się przekonać, a ja teraz czekam na zamówiony kabel ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.12.2022 o 23:00, johnys napisał(a):

Ponieważ pojawia się wiele pytań - od osób zainteresowanych przetestowaniem kabla -  w kwestii czy istnieją jakieś odmiany tego interkonektu, więc pora usystematyzować tą sprawę. 

 

Istnieją wyłącznie dwie odmiany interkonektu Gold Reference mk1Gold Reference mk2. Uprzedzając kolejne pytania - kable są oferowane w tej samej cenie - ponieważ nie różnią się poziomem grania tylko lekko całościowym balansem.

 

Gold Reference mk1 - to kabel bez dodatku miedzi srebrzonej.

Gold Reference mk2 - posiada niewielki dodatek miedzi srebrzonej co wpływa na niewielkie "rozświetlenie" brzmienia.

 

Ogólna sygnatura brzmieniowa obu kabli jest zbliżona - zawsze można wypożyczyć oba i sprawdzić który będzie bardziej pasował do danego systemu. Oznaczanie dotyczące rodzaju kabla znajduje się na nadrukach umieszczonych na wtykach. 

 

DSC_0824 kopia.jpg

DSC_0829.jpg

DSC_0831.jpg


 

Swój kupiłem kiedyś z drugiej ręki i nie ma oznaczeń mk1 czy mk2. Jak myślisz jest ze srebrem czy bez?

7AD11578-F49C-4CF5-8DC0-A0228C047868.jpeg

869DAA26-EEDC-48D1-92CB-5A286C55859A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lobuz1 napisał(a):


 

Swój kupiłem kiedyś z drugiej ręki i nie ma oznaczeń mk1 czy mk2. Jak myślisz jest ze srebrem czy bez?

7AD11578-F49C-4CF5-8DC0-A0228C047868.jpeg

869DAA26-EEDC-48D1-92CB-5A286C55859A.jpeg

 obstawiam że to jest mk2 czyli kabel z dodatkiem srebra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, johnys napisał(a):

 obstawiam że to jest mk2 czyli kabel z dodatkiem srebra

Dzięki. Tak też mi właśnie mówił sprzedający. Bardzo jestem z tego kabla zadowolony.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 10.02.2023 o 14:32, johnys napisał(a):

 obstawiam że to jest mk2 czyli kabel z dodatkiem srebra

 

Człowiek w salonie audio na odsłuchu dostał kociej mordy jak wpięliśmy go w miejsce Chord Epic :)  System: streamer za 5K, wzmak 10K, kolumny 15K, różnicę słychać od razu, bez wsłuchiwania się.

==> Przy okazji, to ten kabelek jest ze srebrem czy bez, bo też mam z drugiej ręki a sprzedający nie wiedział 😕

Dodam tylko, że po zmianie Chorda na Golda przekaz się uspokoił, nieco przyciemnił i wypełnił (z Chrdem było za jasno i trochę chudo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

==> Przy okazji, to ten kabelek jest ze srebrem czy bez, bo też mam z drugiej ręki a sprzedający nie wiedział 😕

 podeślij zdjęcie to może zidentyfikujemy model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Kupiłem u kolegi @johnys parę kabli RCA 0,5m by połączyć streamera ze wzmacniaczem lampowym. Wymiana z kabli Qed Qunex II. Bardzo ładnie zgrały się z moim systemem. Czuć energię i przejrzystość. Jestem bardzo zadowolony. Na pewno jeszcze coś dokupię w przyszłości ;)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności