Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Johnys Gold Reference


johnys

Rekomendowane odpowiedzi

@johnys Właśnie o tym piszę :) Scena jest na nim niesamowicie fajnie poukładana. Ale średnicowo Signature One ma co pokazać kosztem gorszej sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pabloj napisał:

@johnys Właśnie o tym piszę :) Scena jest na nim niesamowicie fajnie poukładana. Ale średnicowo Signature One ma co pokazać kosztem gorszej sceny.

Gold pokazuje tyle samo albo nawet więcej ,Signature jest bardziej skupiony na średnicy stąd wrażenie że pokazuje więcej ,ale wystarczy się dokładnie przysłuchać.

 

Edytowane przez folab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczony Gold Refference RCA to kabel, który najlepiej otwiera mi Nightowle! Świetnie im poprawia scene i separacje., nie tracąc na mocy przekazu. 

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2020 o 10:35, folab napisał:

Mam za sobą porównania Gold Reference z kilkoma innymi a dokładnie to :  nordost blue heaven  , van den hul the first,  Signature One ( Audio Fanatyk) i  Musical Fidelity no nonsense cable,Pro-Ject Connect it RCA-CC CARBON

Nie odniosłeś się w opisie do Musical Fidelity No Nonsense. Moim zdanie ten przewód jest wart uwagi. Pomimo, że nie jest kierunkowy, warto go posłuchać podpiętego w obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slawsim napisał:

Nie odniosłeś się w opisie do Musical Fidelity No Nonsense. Moim zdanie ten przewód jest wart uwagi. Pomimo, że nie jest kierunkowy, warto go posłuchać podpiętego w obie strony.

fajny przewód ,mało rozdzielczy ale za to bardzo nasycony ,fajny bas ,namacalna średnica ,doskonały do zbyt szczegółowych sytemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, folab napisał:

fajny przewód

W systemie słuchawkowym z HD-600, jako jeden z niewielu nie gra "na twarz", czego bardzo nie lubię. Fajnie buduje scenę. Jest głęboko i szeroko, słyszę wiele szczegółów, przyczepić się mogę trochę do wysokich tonów pod względem czystości, ale nie zawsze. Bardzo udany przewód o trafionej nazwie :)  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Posiadam od jakiegoś czasu kabel Gold Reference.

W niektórych aspektach dorównuje albo jest nawet lepszy od Audioquest Water.

Audioquest ma to do siebie (w moim odczuciu), że każdą płytę gra po "swojemu".

Później jeszcze coś dopiszę .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubasz Tylko pamiętaj go podłączać zgodnie z kierunkiem, inaczej zupełnie zmienia prezentacje :) Na bardziej zbitą w średnicy (u mnie).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj obydwa są kierunkowe, do tego audioquest ma posrebrzane wtyki i chyba dzięki temu trochę więcej informacji w górnych rejestrach.

Audioquest gra w porównaniu do Gold Reference z większym kontrastem.

Gold Reference jest nie jest tak bezpośredni ale równie bogaty na średnicy.

W sumie wszystko zależy od płyty, bo np. na płycie Yes - 90125 Audioquest jest zauważalnie gorszy od Gold Reference.

Edytowane przez Kubasz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od kilku dni testuje Gold Reference.

W stosunku do Oyaide PA-02TR, Gold ma ciemniejsze tło i lepsze kontrasty. Szczególnie na muzyce z wieloma instrumentami. Więcej powietrza i separacji. Chyba ogólnie ma tonację ciemniejszą od Oyaide.

Góra bardziej rozciągnięta - idzie wyżej jak trzeba.

Na wokalach jest chyba niestety ciut mniej słodko, ale jest chyba ciut więcej faktury.

No i głębia sceny - Gold jest wyraźnie głębszy, pewnie też ciut szerszy.

Generalnie świetny kabel.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Podpiąłem go pod lampę OTL Sinus Audio 6AS7 + dac SMSL M400 i słucham z planarami Ether Flow. Co tu gadać jest pięknie- obawiałem się że lampa może je przygasić (słucham też po balansie sp400+m400 i mam porównanie) dlatego hybryda ze srebrem była strzałem w dziesiątkę. Jest dynamicznie, sprężyście, nie ma kocyka, bardzo dobra separacja a scena ma swoją glebię i szerokość. Słuchawki nie straciły a dostały trochę pudru i ciepła od lampy. Jestem bardzo zadowolony, że myślałem dzisiaj o kolejnym kabelku od Ciebie :). Wykonanie bardzo profesjonalnie. Wtyki z ruchomą tuleją są rewelacyjne. 

 

24C234DD-4573-49B5-BF70-C4787B4A7A51.jpeg

7AD11578-F49C-4CF5-8DC0-A0228C047868.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 Pamiętaj, że one są kierunkowe, spróbuj podłaczyć strzałkami na odwrót a zobaczysz/usłyszysz :D

 

I jak mnieman M400 + SP400 analityczne jak chirurg, a Sinus muzykalny i dźwięczny ;)

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablojwiem,że są kierunkowe- dobrze podłączyłem strzałka skierowana jest w kierunku lampy. :)  To wszystko to Twój udział. Dziekuję za konsultacje :) Pięknie gra.

869DAA26-EEDC-48D1-92CB-5A286C55859A.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1no i skończyły mi sie reakcje na dziś 😜 Ale z tego co pamiętam, strzałka powinna iść do DACa. W każdym razie spróbuj i tak i tak, i zostaw jak Ci pasuje.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnal idzie z dac do wzmacniacza. Tak samo mam podłączone kable głośnikowe- od wzmacniacza do kolumny. Strzałka wskazuje kierunek przepływu sygnału. Odwrotnie nie ma to dla mnie uzasadnienia.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 Tu nie chodzi o kierunek przepływu sygnału tylko, do którego urządzenia podpięty jest ekran kabla.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Godzinę temu, pabloj napisał:

@johnysJakie różnice soniczne wg Twojego słuchania względem wersji poprzedniej?

 

Przede wszystkim nasycenie się poprawia, kontrola, szybkość nieco przy zachowaniu dotychczasowej barwy i wypełnienia. Ogólnie dźwięk się trochę jakby "podwyższył" na scenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ma to już pomijalne znaczenie przy obecnie zastosowanej - zupełnie innej geometrii i ekranowania. Przy obecnej budowie kabla ja już nie słyszę różnic w kierunkowości. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności