Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Johnys Gold Reference


johnys

Rekomendowane odpowiedzi

Miło mi poinformować iż nawiązaliśmy współpracę z firmą R E S O N U S i na tego rocznym Audio Video Show  interkonekt Gold Reference jest prezentowany w ich referencyjnym systemie w pokoju 208 w hotelu Sobieski. 

Serdecznie zapraszam do posłuchania systemu!

 

23559632_1948007978780952_4886343091212256119_n.jpg

resonus.jpg

Edytowane przez johnys
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W ostatnim czasie brnąłem przez gąszcz kabelków IC. Selekcja wyłoniła dwójke najlepszych:

MB Diamond -  sporo pochlebnych opini na innych forach. Mój lokales, 
więc niejako miał pierwszeństwo.Przewód ze złoconego srebra. Topowy kabel tego producenta. Scena szeroka i głęboka, świetnie 
poukładana. Bas sprężysty, szybszy od GR, w średnicy pełne, dociążone 
instrumenty, brzmiące bardzo rozdzielczo. Góra gładka, aksamitna, nie 
długie ale przyjemne wybrzmiewanie. Ogółem dźwięk określiłbym jako 
surowo - naturalny (może mieć swoich zwolenników)

Gold reference by Johnys - kabelek polecony przez kolegów z forum. 
Pierwsze wrażenie to oszałamiająca holografia i rozdzielczość, scena 
jeszcze szersza od Diamonda ale jakby płytsza na głębokości (może przez 
tą szerokość). Bas jak już wspomniano w innych opiniach - nieco miekki, 
lecz bez zarzutu. Średnica okraszona bardzo ładną barwą, góra pięknie błyszczy 
ale bez przejaskrawienia.

Różnica w cenie ok 30% na korzyść GF, za to duży plus (rówieśników 
cenowych od MB, produkt Johnysa przewyższa klasowo). Kabelki można uznać, 
że w pewnych miejscach się uzupełniają. Klasowo poziom zbliżony. Przyjąłem, że 
na bezwzględną naturalność przyjedzie jeszcze kiedyś czas, dlatego przewagę 
decydującą o wyborze, Gold Reference wypracował bardziej urokliwą barwą, 
blaskiem w brzmieniu i większą miodnością w odsłuchach:)

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie brnąłem przez gąszcz kabelków IC. Selekcja wyłoniła dwójke najlepszych:MB Diamond -  sporo pochlebnych opini na innych forach. Mój lokales, więc niejako miał pierwszeństwo.Przewód ze złoconego srebra. Topowy kabel tego producenta. Scena szeroka i głęboka, świetnie poukładana. Bas sprężysty, szybszy od GR, w średnicy pełne, dociążone instrumenty, brzmiące bardzo rozdzielczo. Góra gładka, aksamitna, nie długie ale przyjemne wybrzmiewanie. Ogółem dźwięk określiłbym jako surowo - naturalny (może mieć swoich zwolenników)Gold reference by Johnys - kabelek polecony przez kolegów z forum. Pierwsze wrażenie to oszałamiająca holografia i rozdzielczość, scena jeszcze szersza od Diamonda ale jakby płytsza na głębokości (może przez tą szerokość). Bas jak już wspomniano w innych opiniach - nieco miekki, lecz bez zarzutu. Średnica okraszona bardzo ładną barwą, góra pięknie błyszczy ale bez przejaskrawienia.Różnica w cenie ok 30% na korzyść GF, za to duży plus (rówieśników cenowych od MB, produkt Johnysa przewyższa klasowo). Kabelki można uznać, że w pewnych miejscach się uzupełniają. Klasowo poziom zbliżony. Przyjąłem, że na bezwzględną naturalność przyjedzie jeszcze kiedyś czas, dlatego przewagę decydującą o wyborze, Gold Reference wypracował bardziej urokliwą barwą, blaskiem w brzmieniu i większą miodnością w odsłuchach

 

Ja właśnie wszystkie kable Johnnysa lubię przede wszystkim za tą genialna barwę... Mniam :)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Z nowości jest Gold Reference DELUXE XLR

na wtyczkach Viborg z czystej miedzi rodowanej, w których jako izolator zastosowano teflon.

Te wtyczki grają wyraźnie lepiej niż Neutriki NNC3FXX & NC3MXX

 

Wizualnie tak to się prezentuje

 

vj0qcx8.jpg

 

 

6gUMUq3.jpg

 

 

 

 

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2017 o 19:43, grubbby napisał:

Ja właśnie wszystkie kable Johnnysa lubię przede wszystkim za tą genialna barwę... Mniam :)

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pisałem już o cyfrowych kablach - ale przygoda z kablami johnysa zaczeła sie od interconnectów.

Nie mam super doświadczenia, testowałem kable (i mam)  kable KáCsa na miedzi monokrystlicznej 6N UP-OCC, Neotechy, Klotzy ( polecane jako fajny entry lvl ect) 

Testowałem też kable innych polskich wytwórców (w rozsądnych przedziałach cenowych oczywiście - czyli nie wartości zestawu stereo opartego na NAD 356) ;)

 

Szczerze nie nastawiałem się na jakieś spektakularne przeżycia, bo ile mogą wnieść kable do systemu stereo? ;)

 

Mogą i to sporo - przynajmniej w moim przypadku.

IC od Janka - świetna holografia, szczegółowość i bardzo fajna scena, vs kable opisane powyżej to po prostu inna liga - różnice są słyszalne bezpośrednio z transportu CD , jak i poprzez DACe - u mnie Aune S6 i CA Dac Magic. Jakość wykonania rewelacja. Cena również bardzo atrakcyjna vs produkty konkurencyjne.

 

Kupiłem też głośnikowce - szukałem i porównywałem kable z przedziału 50-120 zł za m2 ( bez konfekcji) najlepiej w moim systemie zgrywały sie Qed Ruby Anniversary oraz VDH CS 122 hybryda - w obu jednak czegoś mi brakowało, VDH trochę za bardzo efekciarski, choć też muzykalny za razem -  Qed, super detale środek pasma, mało basu ( płytki, krótki ect) ale w moim systemie Qed dawał też bardzo mocne sybilanty - przez co traciłem cały fun ze słuchania... Głośnikowiec od Johnysa połączył u mnie zalety obu kabli eliminując uch wady, wysoka muzykalność, detale, holografia... przez moment po podłączeniu kabli miałem wrażenie ze gdzieś dodałem efekt 3D - tak a była różnica w scenie ( dla mnie ten aspekt jest jednym z najważniejszych) Wykonanie i konfekcja super ( kable dostałem w oplocie i z bananami) Cenowo również rewelacja.

 

Sam się przekonałem że zabawa z kablami, przypomina trochę zabawę z opampami - szukanie swojego dźwięku wyłapywanie różnic itp ;) W przypadku kabli jest to po prostu bardziej kosztowne. Ja przestałem już szukać, zgrywają się po świetnie z pozostałymi elementami muzycznej biżuterii. Zadowala mnie finalny efekt. 

 

U mnie całość gra w konfiguracji z NAD 356, CD NAD, DAC ( zamiennie z AUNE S6 i CA Dac Magic * ten będzie zamieniony na XiangSheng 05B, jeśli podejdzie dźwiękowo do systemu) i monitory Impuls Audio Alize. 

 

Podobnie jak pozostałe kable można testować po wpłacie kaucji  - i sprawdzić czy "robią".

Ja polecam.

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, SzacH napisał:

Pisałem już o cyfrowych kablach - ale przygoda z kablami johnysa zaczeła sie od interconnectów.

Nie mam super doświadczenia, testowałem kable (i mam)  kable KáCsa na miedzi monokrystlicznej 6N UP-OCC, Neotechy, Klotzy ( polecane jako fajny entry lvl ect) 

Testowałem też kable innych polskich wytwórców (w rozsądnych przedziałach cenowych oczywiście - czyli nie wartości zestawu stereo opartego na NAD 356) ;)

 

Szczerze nie nastawiałem się na jakieś spektakularne przeżycia, bo ile mogą wnieść kable do systemu stereo? ;)

 

Mogą i to sporo - przynajmniej w moim przypadku.

IC od Janka - świetna holografia, szczegółowość i bardzo fajna scena, vs kable opisane powyżej to po prostu inna liga - różnice są słyszalne bezpośrednio z transportu CD , jak i poprzez DACe - u mnie Aune S6 i CA Dac Magic. Jakość wykonania rewelacja. Cena również bardzo atrakcyjna vs produkty konkurencyjne.

 

Kupiłem też głośnikowce - szukałem i porównywałem kable z przedziału 50-120 zł za m2 ( bez konfekcji) najlepiej w moim systemie zgrywały sie Qed Ruby Anniversary oraz VDH CS 122 hybryda - w obu jednak czegoś mi brakowało, VDH trochę za bardzo efekciarski, choć też muzykalny za razem -  Qed, super detale środek pasma, mało basu ( płytki, krótki ect) ale w moim systemie Qed dawał też bardzo mocne sybilanty - przez co traciłem cały fun ze słuchania... Głośnikowiec od Johnysa połączył u mnie zalety obu kabli eliminując uch wady, wysoka muzykalność, detale, holografia... przez moment po podłączeniu kabli miałem wrażenie ze gdzieś dodałem efekt 3D - tak a była różnica w scenie ( dla mnie ten aspekt jest jednym z najważniejszych) Wykonanie i konfekcja super ( kable dostałem w oplocie i z bananami) Cenowo również rewelacja.

 

Sam się przekonałem że zabawa z kablami, przypomina trochę zabawę z opampami - szukanie swojego dźwięku wyłapywanie różnic itp ;) W przypadku kabli jest to po prostu bardziej kosztowne. Ja przestałem już szukać, zgrywają się po świetnie z pozostałymi elementami muzycznej biżuterii. Zadowala mnie finalny efekt. 

 

U mnie całość gra w konfiguracji z NAD 356, CD NAD, DAC ( zamiennie z AUNE S6 i CA Dac Magic * ten będzie zamieniony na XiangSheng 05B, jeśli podejdzie dźwiękowo do systemu) i monitory Impuls Audio Alize. 

 

Podobnie jak pozostałe kable można testować po wpłacie kaucji  - i sprawdzić czy "robią".

Ja polecam.

 

 

O głośnikowych pierwsze słyszę, wrzuć jakąś fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy są w stałej ofercie, na pewno Johnys zaraz podpowie. Zapytałem przy rozmowie o ICkach i dostałem kabelki w konfekcji 2x3m. Nie napisałem a to w sumie dość ważne, że głoskowce są kierunkowe. Jutro jak coś wrzucę fotę.

 

 

Edytowane przez SzacH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, SzacH napisał:

Nie wiem czy są w stałej ofercie, na pewnie Johnys zaraz podpowie. Zapytałem przy rozmowie o ICkach i dostałem kabelki w konfekcji 2x3m. NIe napisałem a to w sumie dość ważne, że głoskowce są kierunkowe. Jutro jak coś wrzucę fotę.

 

 

Ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzucam zdjęcia głośnikowca. Dla porównania od lewej Audionowa Euphoria, przewody Johnysa, i Van Den Hull CS 122 Hybryda ( jeśli ktoś zna te kable będzie w stanie porównać grubość) 

Kabel  fajnie się układa, ni jest typowym drutem,. Konfekcja też jest bardzo OK. 

20190215_103115.thumb.jpg.3aa642eeed8282c00cd63b269bd6f80c.jpg20190215_102922.thumb.jpg.6f10c8b50a51aed64d5af2d0875f1325.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Dzięki uprzejmości johnysa miałem okazję posłuchać osławionego gold reference i powiem, że może stanowić referencję. Miałem IC na xlrach, prąd leciał od pagody balanced do pathosa aurium. Dawało to dźwięk naturalny, z bardzo przyjemnym ciemnym tlem i ciepłotą. Bez pogłosowości, o miłej raczej ciepłej barwie, tak że chce się słuchać a nie analizować. Bo zakusów technicznych, wyciągania brudów z nagrania tutaj nie znalazłem a przyjemność obcowania z dźwiękiem owszem.

Kto nie słuchał niech posłucha, porównywałem go bezpośrednio z Harmonixem, też złota referencja, za 11patyków. Przyjemniej muzykalnie, otulał mnie ciepłem kabel johnysa...

Edytowane przez Jaworrr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przez weekend posłuchałem głośnikowego i gdyby był dłuższy to już bym go nie oddał. Zamówiłem dla siebie pod wymiar a testówkę mogę wysłać komuś do posłuchania. Warto sprawdzić u siebie w systemie, bo kabelki grają bardzo muzykalnie i mają piękną barwę.

67759701_2177633639193765_585377138769657856_n.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Od kilku tygodni Gold Reference gości w moim systemie. Wg mnie IC ten charakteryzuje się gładkim dźwiękiem z bardzo dobrze wypełnionym szybkim basem,  szeroką sceną, przyjemną średnicą oraz bardzo szczegółowymi sopranami. W tej cenie raczej bez konkurencji. Polecam 

Edytowane przez Valgar
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Mam za sobą porównania Gold Reference z kilkoma innymi a dokładnie to :  nordost blue heaven  , van den hul the first,  Signature One ( Audio Fanatyk) i  Musical Fidelity no nonsense cable,Pro-Ject Connect it RCA-CC CARBON

Słuchałem z Odtwarzacza sieciowego Qat rs 3   przez wzmacniacz Cayin HA-1A  MK2   . Słuchawki audioquest nighthawk , Monoprice Monolith M1060,Senhesier HD-600 .

Nordst to kabel niezwykle przestrzenny o nadzwyczajnych efektach przestrzennych ale bez wypełnienia, Gold R  zagrał pełnym ,naturalnym i prawdziwym dzwiękiem ,szybko oddałem Nordsta właścicielowi .

Van den hul the first  gra miękko ,ciepło ,nie ma dużej ilości wysokich a bas słabo kontrolowny, Gold R pokazał lepszą holografię ,znacznie lepszą kontrolę i większe wypełnienie 

Signature One ( Audio Fanatyk) ,to bardzo przestrzenny kabel a jednocześnie równy ,nic w tym kablu nie brakuje ,scena bardzo szeroka ,fajnie odsunięta przy czym łatwo mozna się skupić na wokalu , Goldr R zagrał znacznie bliżej ,ma się wrażenie bycia między muzykami,pokazł też znacznie lepszą holografię i kontrolę dźwięku .. Gold R był też bardziej dociążony ,ale nie miał takiej ilości wysokich tonów jak Signature One ,który to miał ich sporo ,ale nie były natarczywe.

 

Gold Refercne to kabel klasy HI-END ,jak do tej pory jest lepszy od wszytkiego z czym go porównam ,chociaż nie we wszystkich aspektach ,życzył bymn sobie aby ten kabel miał więcej wysokiej średnicy i samych wysokich .ale to chyba za znacznie więcej kasy ,ale szukam dalej ,moze znajdę jeszcze lepszy kabel w nie wysokiej cenie....😉 ( na obecną chwilę są to moje  podstawowe kabelki )

 

 

 

Edytowane przez folab
Nowe fakty
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@folab A ja mam zagwozdzke z tym kablem pożyczonym od Ciebie (Gold R), w niektóych utworach wole Gold R, w innych Signature One, szczególnie w tych, które same z siebie mają już dość obszerną scene i pogłosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przesłuchać aktualnie produkowany kabel który różni się konstrukcyjnie od tego który oferowałem 4 lata temu i który masz pożyczony od kolegi @folab .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności