Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test odtwarzacza Astell&Kern AK70


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Co do konkurencji z AK300 - może mieć po prostu inny charakter dźwięku. AK wypuszcza DAPy, które różnią się od siebie - Tak było moim zdaniem już przy AK100 i AK120. Podoba mi się opcja USB OTG. Tego chyba nie ma w AK300 i w ogóle w serii 3xx. No bo mają tego AMPa AK380...

 

Co do Tidala WojtekC napisał : "Tidal powinien się pojawić całej serii Ak3xx, Ak7x a docelowo również w AK1xx II, AK2xx."

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie ma ! Dzięki ! Jak będę u Kuropa to coś podłączę dla sprawdzenia... Mojo ;) .

AK300 raczej ma sporo Mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciux-> Gratuluję bardzo przyjemnego w czytaniu testu!

AK70 jeszcze nie słuchałem, ale nie wykluczone, że w okolicy lata przyszłego roku, będę sprzedawał AK380/AMP380 (bo już prawdopodobnie nie będę jeździł MPK, a dla szpanu "że mam", nie potrzebuję) i może kupię właśnie AK70 i do tego np. słuchawki Astell&Kern Rosie (lub wrócę do ukochanych Layli I). Kto wie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konkurencji z AK300 - może mieć po prostu inny charakter dźwięku. AK wypuszcza DAPy, które różnią się od siebie - Tak było moim zdaniem już przy AK100 i AK120. Podoba mi się opcja USB OTG. Tego chyba nie ma w AK300 i w ogóle w serii 3xx. No bo mają tego AMPa AK380...

 

Co do Tidala WojtekC napisał : "Tidal powinien się pojawić całej serii Ak3xx, Ak7x a docelowo również w AK1xx II, AK2xx."

 

Dzięki za info co do Tidala - dobry news, bo rzeczywiście są dwa sklepy z muzyką jako aplikacje, więc czemu by nie zaoferować jakoś zmodyfikowanego Tidala.

 

Z tego co czytam AK300 mógłby mi pasować jeszcze bardziej, chociaż zdania są podzielone - są opinie, że AK70 lepszy od AK300. Może za jakiś czas uda się sprawdzić :)

 

Maciux-> Gratuluję bardzo przyjemnego w czytaniu testu!

AK70 jeszcze nie słuchałem, ale nie wykluczone, że w okolicy lata przyszłego roku, będę sprzedawał AK380/AMP380 (bo już prawdopodobnie nie będę jeździł MPK, a dla szpanu "że mam", nie potrzebuję) i może kupię właśnie AK70 i do tego np. słuchawki Astell&Kern Rosie (lub wrócę do ukochanych Layli I). Kto wie... ;)

 

Dzięki! Staram się, żeby testy były w miarę szczegółowe i lekkostrawne :)

 

AK70 kusi przez wymiary - zgrabny, poręczny, a możliwości duże. Wcześniej Astell&Kern nie robiły na mnie specjalnego wrażenia, a z AK70 korzystało mi się bardzo przyjemnie. Tylko czy warto zrobić taki downgrade z AK380/AMP380? Tych nie znam - ale przy takim combo to AK70 wygląda trochę niepoważnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy dłuższych odsłuchach dźwięk nie był zbyt natarczywy? Tzn. Jest blisko, mocno i dynamicznie. Na dłuższą metę to nie męczy? Jak wygląda ta kwestia w porównaniu do DX90? Który jest bardziej "natarczywy"?

Bardzo ciekawe pytanie!

Maciux-> Czy możesz się do niego odnieść (pamiętam, że bardzo natarczywy był AK120 II z AKR03 RoXanne)? Co do downgrade'u, to powiem Ci, że nie lubię, jak coś leży nieużywane, a tak zapewne będzie w moim przypadku od połowy przyszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy dłuższych odsłuchach dźwięk nie był zbyt natarczywy? Tzn. Jest blisko, mocno i dynamicznie. Na dłuższą metę to nie męczy? Jak wygląda ta kwestia w porównaniu do DX90? Który jest bardziej "natarczywy"?

 

 

 

Czy przy dłuższych odsłuchach dźwięk nie był zbyt natarczywy? Tzn. Jest blisko, mocno i dynamicznie. Na dłuższą metę to nie męczy? Jak wygląda ta kwestia w porównaniu do DX90? Który jest bardziej "natarczywy"?

Bardzo ciekawe pytanie!

Maciux-> Czy możesz się do niego odnieść (pamiętam, że bardzo natarczywy był AK120 II z AKR03 RoXanne)? Co do downgrade'u, to powiem Ci, że nie lubię, jak coś leży nieużywane, a tak zapewne będzie w moim przypadku od połowy przyszłego roku.

 

 

Nie jest to mocno agresywny czy natarczywy dźwięk - jest blisko, dynamicznie z zagęszczeniem, ale jednocześnie gładko i relaksująco - wszystko zależy od muzyki.

 

Jest spokojniej od AK120 II i nie tak analitycznie, jak DX90. Mnie np. bardziej męczyło brzmienie DX80 - mimo że jakościowo rewelacja, to mocno analityczny charakter wymagał ciągle skupienia, podawane było mnóstwo informacji. AK70 jest przy tym lekkostrawny, przyjemny, ale nie nudzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Ak70 to najgorszy z AK. Dzisiaj jeszcze dodatkowo słuchałem po balansie na 545 przy kablu hybrydzie i miedzi... Masakra co ak70 robi z dynamika, wysokimi i całokształtem... Maciux posłuchaj 300 koniecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up rencami i nogami. Tzn to jedyny kalach jakiego sluchalem dluzej niz godzinke ale powiem ja Wam. Pincet moze bym dal. Nie wincy.

edit:

jak już bym miał wydać te parę k to zdecydowanie wolę AK300

Edytowane przez brunnerius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A red. Kulpa pieje z zachwytu nad AK70 w "Audio Video" (7-8/2016)...

 

Za granicą również mnóstwo pozytywnych opinii, ale wiadomo - subiektywna sprawa :)

 

AK70 podoba mi się bardziej niż wcześniejsze dzieła AK, ale tym samym nie jest to do końca moje brzmienie - bo wolę trochę bardziej analityczną sygnaturę. DX80 na starszym sofcie był już trochę za bardzo, a w DX90 jakoś zaczęło brakować mi mocniej zarysowanego dźwięku. Jak jest z AK300? Więcej analizy? Postaram się go szybko sprawdzić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciux-> W ramach swoich możliwości sprawdź proszę całą linię od AK300 do AK380 coppera (w tym ostatnim przypadku miło mi będzie, jak porównasz go do "zwykłej" kombinacji AK380/AMP380).

Bardzo podobają mi się Twoje opisy brzmienia różnych urządzeń. Z tego, co sprawdzałem, pokrywają się z moimi odczuciami, więc Twoje recenzje traktuję na poważnie.

Cenię również uwagi usera "misiekkb".

Edytowane przez wulkan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A red. Kulpa pieje z zachwytu nad AK70 w "Audio Video" (7-8/2016)...

Jego (Kulpy) Culpa (wina)...

 

Może ktoś strzelić fotkę tego testu i mi wysłać ? Ewentualnie także testu AK300.

 

Na Head-Fi spotkałem takie zdanie : "I had the same thing in mind. New Ak300 vs used Ak240.. I find the Ak240 sounded cold at times and analytical. The Ak300 sounds warmer and emotional. So i got myself the Ak300. I find the Ak300 highly musical paired with my Limeears Aether with PW Audio 1960s flagship cable. smily_headphones1.gif"

 

Zgadzam się z tym,ze dźwięk AK300 jest ciepły i emocjonalny. Daje się polubić od pierwszego odsłuchu. Jednocześnie nie jest tak ciepły jak pamiętam z odsłuchu Cowona Plenue P1. To mi przeszkadzało, to ciepło P1. W AK300 nie ma takiego. Dźwięk jest naturalny.

Z ciekawości posłucham AK70.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co Astell&Kern zamieścił na swojej stronie internetowej tylko jeden link do recenzji AK70 (magazynu "Forbes"): http://www.forbes.com/sites/marksparrow/2016/09/19/perhaps-its-time-to-stop-listening-to-music-on-a-phone-now-that-astell-kern-ak70-player-is-here/2/#39d139d96a42

 

Lordzie Rayden-> Czy porównywałeś AK320 do AK300? Pytam, bo AK320 porównywałem do AK380, ale AK300 nie słuchałem.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie porównywałem. Choć AK320 miałem kiedyś w rekach i coś tam słuchałem. Jednak to było dawno, podobnie jak w przypadku AK380 czy AK240. Zapamiętałem AK240 jako chłodny.

 

Ciągłe zmiany DACów w tych playerach pokazują jakby firma nie bardzo wiedziała na czym się oprzeć. A może to zamierzone ?

 

Seria 3XX opiera się na DACu AK, 240 i 70 na CS. Nowe 100 i 120 znowu na CS, Junior na Wolfsonie...

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej El Muzyce AK 70 wydaje się jaśniejszy od AK 300. Tak sobie słucham na PM-3 po balansie miedziowym Perula (THX Jaworr !). AK 300 jest na tych słuchawkach lekko ciemniejszy, bardziej nasycony. Bas jest bardziej "obły" jakby uderzał w punkt większym "młotem" i ciężej niż AK 70. Brzmienie 70tki jest lżejsze, jaśniejsze. DAC Cirrus ? W każdym razie o wiele lepsze niż u Juniora. Być może pokrewieństwo z 240 dobrze mu robi.

 

Tak sobie słuchając - mógłbym mieć oba playery ;) . Może wtedy sprzedałbym T4g (a może i T5g). Jeden na poważne wyjścia (AK300), na wakacje i w domu na kanapę, drugi (AK70) na szybkie wyskoki... Jednak AK70 jest za drogi na takie numery.

 

Na jednej fotce słuchana para AK300 i AK70. Na drugiej wspomnienia...i ja miałem kiedyś w ręce te 17 tysięcy ;) (AK380).

20160928_210805.jpg

20150727_110311.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki temat. Ile potrzebujecie słuchawek ;) . Ogólnie warto coś mieć zdublowane. Zabraknie baterii w jednym - weźmiesz drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki temat. Ile potrzebujecie słuchawek ;) . Ogólnie warto coś mieć zdublowane. Zabraknie baterii w jednym - weźmiesz drugi.

Trochę mi to przypomina... kino domowe.

Ludzie kiedyś kupowali to na potęgę, a finał był taki, że najczęściej kupowali wzmacniacz wielokanałowy i do tego dwie kolumny plus ew. kanał centralny, bo tylnych głośników nie mieli gdzie umieścić (lub żona nie pozwoliła). A potem i tak słuchali na tym muzyki (w gorszej jakości, niż jakby mieli wzmacniacz stereofoniczny, bo przecież producent musiał we wzmacniaczu iluśkanałowym na czymś oszczędzić i nie brzmiał on tak dobrze, jak wzmacniacze stereofoniczne w zbliżonej cenie), a filmów nie oglądali prawie w ogóle...

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności