Skocz do zawartości

Chord Mojo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

mojo ma zegar pracujący bodaj na 106Mhz tak wysoki zegar nie występuje przeważnie w innych dacach(no chyba w sabre jest), więc nie ma się co dziwić że łapie zakłócenia wysokiej częstotliwości z iFona, ale to nie mojo trzeba poprawiać tyko iFona siejącego na wysokich częstotliwościach, prawdopodobnie jest to harmoniczna gsm(procesor raczej nie ma tak dużych tętnień bo powodowało by to niestabilność) jak jest to harmoaniczna 900 to da się to wyłączyć, wymusić inną częstotliwość jak 1800 to już pozamiatane i nie podzwonisz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No "sorry", ale pomimo że mojo jest dla mnie rewelacyjne to nadal absurd jak (nie)radzi sobie z zakłóceniami.

Nie mam ajfonów, testowałem chyba na 4 różnych androidach (Motorola, Samsung, HTC i chińczyki) - wszędzie jest to podobny, bardzo przeszkadzający w słuchaniu efekt.

 

Można sobie to tłumaczyć jak się chce, ale fakty są takie że jak się chce to się da (to tylko moje zdanie i doświadczenie po innych dac'ach).

Dowolny "procek" w każdym telefonie pracuje z dynamicznym zegarem od kilkuset mega do kilku giga hz - pomimo tego jeden telefon przyłożony do drugiego nie wywołuje problemów z prockiem, tak że nie kwestia częstotliwości chyba nie jest kluczowa.

 

Poza tym, jakoś temat chyba niszowy, albo ludzie słuchają z mojo offline, albo nie "w kanapkach" z telefonem, albo znaleźli sposób na zakłócenia ale siedzą cicho i nie piszą jaki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, jakoś temat chyba niszowy, albo ludzie słuchają z mojo offline, albo nie "w kanapkach" z telefonem, albo znaleźli sposób na zakłócenia ale siedzą cicho i nie piszą jaki...

U nas jest cicho. Na tyle, że jak reklamowałem, to uznano, że pierwszy raz o tym słyszą. Za granicą temat interferencji jest od dawna wałkowany, i sam chord o tym wie, ale ma to tam, gdzie dźwięki mojo nie dochodzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie mojo tak mają (wnoszę po sprawdzeniu chyba 4 sztuk) - jak chcesz spotęgować efekt - przełącz transmisje na edge, włącz jakieś youtube w tle i wtedy uapp (wystarczy włączony, nie musi grać) - byleby coś wysyłał/odbierał w tle.

Temat nie jest trywialny, te interferencje są jakby z fal odbitych, czyli jak wychodzę z domu to najbardziej słyszę to na klatce schodowej, po czym efekt zupełnie znika po wyjściu za drzwi.

 

Miałem Xperię Z i Z Ultra - ta duża była pod tym względem dobra że można było znaleźć na powierzchni telefonu miejsce gdzie mojo było prawie zupełnie ciche.

Dobra, moim zdaniem problem jest i to poważny, ale też trochę go wyolbrzymiam (celowo), właśnie słucham streama po 3g i jest zupełnie brak problemu a to ponieważ problem występuje w określonych warunkach.

Z resztą problem był opisywany od początkowych recenzji w internetach.

 

Wracając do samego mojo, trochę się pomęczyłem z nim ale było warto. Dziś przez chwilkę w audiomagic posłuchałem cayin i5. I5 funkcjonalnie dla mnie prawie ideał, czyli android i usb dac (no nie jest balanced). Co z tego jak nie ma startu do mojo (oczywiście subiektywnie moje zdanie).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojo i kanapka w towarzystwie telefonu to porażka, łapie strasznie zakłócenia

 

jak rozkładałem elementy ukłafanki kabelkami w odstępach dosłownie 10 cm, to efekt znikał...

 

telefony nie są ekranowane, umrzemy na raka...

 

mojo nie jest ejranowany, nie posłuchamy ciszy w muzyce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem w zasadzie nie występuje, ale i moja sytuacja nieco odbiega od sposobu w jaki używacie Mojo.

Nie robię z niego "kanapki", natomiast często leżą w bliskim sąsiedztwie Mojo dwa telefony (w tym jeden jako transport z UAPP). Nie stwierdziłem żadnych artefaktów dźwiękowych.

Ze sporadycznego "kanapkowania" widzę, że u mnie zakłóceń nie ma (LG G3 w grubym, plastikowym case). Nadmieniam, że tak się sprawa przedstawia przy korzystaniu z plików; streamingu żadnego nie używam, więc nie wiem.

 

Andi

Pytałeś gdzieś wcześniej o Jitterbug. Warto mieć do korzystania z PC. Przy korzystaniu z telefonu raczej nie będzie miał zastsowania. Z pewnością JB nie rozwiąże problemu z interferencjami GSM, ale na PC gdzie różne syfy podróżują od gniazdka do wejścia USB, robi fantastyczną robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Panie i Panowie problem trochę z innej beczki. Kupiłem Mojo ok. 3 tygodnie temu. Słuchałem głównie na Iphone SE z Tidala HiFi. Oczywiście aby działało zakupiłem przejściówkę MD821ZM/A (z lightning na USB żeńskie) + kabelek fabryczny z Mojo ( USB - micro USB) i tak podłączyłem i wszystko było fajnie aż do przedwczoraj. Iphone nie wykrywa MOJO albo MOJO nie wykrywa iphone'a. Nie wiem co jest nie tak, bo po podłączeniu innym kablem lightning-usb do kompa wszystko jest ok. W czym może być przyczyna, że tak nagle mu się "odwidziało" ? Spotkał się ktoś z Was z czymś podobnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi też dość szybko padła, ale w podróbce. Nie wiem jak oryginał jest wykonany. Teraz mam już kilka miesięcy i działa. Skoro iphone działa z innymi kablami, a Mojo z PC, no to zostaje przejściówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi też dość szybko padła, ale w podróbce. Nie wiem jak oryginał jest wykonany. Teraz mam już kilka miesięcy i działa. Skoro iphone działa z innymi kablami, a Mojo z PC, no to zostaje przejściówka.

Możesz napisać konkretnie jaki kabelek "podróbkę" kupiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No mi też dość szybko padła, ale w podróbce. Nie wiem jak oryginał jest wykonany. Teraz mam już kilka miesięcy i działa. Skoro iphone działa z innymi kablami, a Mojo z PC, no to zostaje przejściówka.

Możesz napisać konkretnie jaki kabelek "podróbkę" kupiłeś ?

 

 

Linka do oferty nie podam bo ta już nie istnieje. Trzeba próbować, niestety część tych adapterów nie działa, mi zadziałał trzeci zamówiony dopiero, na pewno unikaj najtańszych za 1$, ja dałem ok. 14zł za ten działający.

 

https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=&SearchText=otg+apple+camera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uśmiechać to się będziesz jak zobaczysz nowy design tego czegoś, bo pewne jest to, że będzie oryginalnie :).

 

W sumie jak na razie to nie ma się co podniecać, bo potwierdzone jest tylko to, że będzie czytać karty SD. Może się okazać, że będzie taki bajer ala Shozy Alien bez ekranu.

Edytowane przez nsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uśmiechać to się będziesz jak zobaczysz nowy design tego czegoś, bo pewne jest to, że będzie oryginalnie :).

 

W sumie jak na razie to nie ma się co podniecać, bo potwierdzone jest tylko to, że będzie czytać karty SD. Może się okazać, że będzie taki bajer ala Shozy Alien bez ekranu.

to ma grać a nie wyglądać, mam E2 bez ekranu także :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o współpracę Mojo z MacBookiem. Czy tak jak inne DACi Mojo działa na zasadzie plug&play czy trzeba sterowniki instalować?

Ja wetknąłem do gniazda usb w maku i grałem; w ustawieniach tidala też się "zameldował" jako mojo :).

Martwi mnie natomiast sama bateria, czy jest wymienna?

No i jak poziom naładowania spada do żółrego (a nawet pod koniec zielonego) to jest słabsza jakość dźwięku, najlepiej mi gra wspomagana jednoczesnym ładowaniem z maczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pytanie o współpracę Mojo z MacBookiem. Czy tak jak inne DACi Mojo działa na zasadzie plug&play czy trzeba sterowniki instalować?

Ja wetknąłem do gniazda usb w maku i grałem; w ustawieniach tidala też się "zameldował" jako mojo :).

Martwi mnie natomiast sama bateria, czy jest wymienna?

No i jak poziom naładowania spada do żółrego (a nawet pod koniec zielonego) to jest słabsza jakość dźwięku, najlepiej mi gra wspomagana jednoczesnym ładowaniem z maczka.

 

jest wymienna, ale czy sprzedają osobno ? raczej przez serwis trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności