Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chord Mojo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Mcarto napisał:

Dzięki to tłumaczy sprawę- dziwiłem się co ma wspólnego kabel od słuchawek z zakłóceniami.

 

 

@Kuba_622  nie używam UPP bo były jakieś problemy z działaniem i Neutron wygrał pojedynek.

 

Ja z tym programem nie miałem żadnego problemu przy kilkunastu DACach które testowałem. Co do Mojo i zakłóceń z telefonu, to problem też podobno dotyczył raczej egzemplarzy Mojo z początków produkcji, mój nie ma z tym problemu, nawet jak go składam w kanapkę z żadnym telefonem, który mam w domu. Natomiast czytałem, że problemy powoduje właśnie kabelek od Fiio - też go na początku chciałem kupić i tak twierdzili na Head-fi. Więc jeśli jeszcze nie próbowałeś, to weź normalny kabel usb i podłącz go przez przejściówkę otg do telefonu i zobacz czy to coś zmieni.

Bo szczerze jak czytam opisy kolegów o akcjach typu konieczności włączania trybu samolotowego, to włos się jeży :D Brzmi jak opis jakiegoś g... wystruganego w garażu przez "ekspertów" od DIY z Audiostereo :D W moim Mojo nie stwierdziłem takich problemów a gdybym stwierdził, to bym się go pozbył, bo to brzmi jak jakaś farsa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz jednym słowem szczęście z telefonami :P Problem z Mojo i EMI/RFI jest znany, sam osobiście testowałem 2 egz., które dzieliło min 2 lata procesu produkcyjnego... i każde z urządzeń było podatne na zakłócenia. Generuje to sieć 3G/4G... o przy 2G było ok. Kable, które były testowane to ten dołączony do DACa, Shangling, Wireworld Ultraviolet, Courius Cable Hugo link. Także chyba mamy g.... wystrugane w garażu :win:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, trez0r napisał:

To masz jednym słowem szczęście z telefonami 

 

Możliwe. Natomiast chyba przyznasz, że brzmi to co najmniej dziwnie i niepoważne, że sprzęt niby przenośny za spore pieniądze ma takie problemy?

Używam z Redmi 8A i Samsung Tab S2. I oczywiście 4G a nie 2G :D  U mnie na szczęście żadnych zakłóceń nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kuba_622 napisał:

Natomiast czytałem, że problemy powoduje właśnie kabelek od Fiio - też go na początku chciałem kupić i tak twierdzili na Head-fi. Więc jeśli jeszcze nie próbowałeś, to weź normalny kabel usb i podłącz go przez przejściówkę otg do telefonu i zobacz czy to coś zmieni.

Zmieniło, przejściówka OTG Ugreen do tego kabel usb-micro usb tej samej firmy i żadnego szumu nic a nic przy tej samej apce (Deezer) :) 

Trochę lipa bo ten kabel od Fiio kosztuje 16$ - chyba ją zareklamuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mcarto napisał:

Zmieniło, przejściówka OTG Ugreen do tego kabel usb-micro usb tej samej firmy i żadnego szumu nic a nic przy tej samej apce (Deezer) :) 

Trochę lipa bo ten kabel od Fiio kosztuje 16$ - chyba ją zareklamuję.

 

Zawsze możesz się cieszyć z tego, że problem jest kablem za 16$ a nie z Mojo za trochę więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, trez0r napisał:

@Mcarto możesz pokazać ten adapter oraz kable... przetestuje :P 

Adapter - USB 3.0

https://www.aliexpress.com/item/32829008241.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dv2Lcyo

Kabel

https://www.aliexpress.com/item/32391749504.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dv2Lcyo

Od jakiegoś czasu kupuję kable Ugreen jak zależy mi na cenie bo wykonanie jest bez zarzutu.

 

W weekend jeszcze raz przetestuję "zestaw" ale wydaje się, że rozwiązuje sprawę muzyka z i Deezera i Neutrona była bez szumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mcarto napisał:

Adapter - USB 3.0

https://www.aliexpress.com/item/32829008241.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dv2Lcyo

Kabel

https://www.aliexpress.com/item/32391749504.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dv2Lcyo

Od jakiegoś czasu kupuję kable Ugreen jak zależy mi na cenie bo wykonanie jest bez zarzutu.

 

W weekend jeszcze raz przetestuję "zestaw" ale wydaje się, że rozwiązuje sprawę muzyka z i Deezera i Neutrona była bez szumu.

 

Jak kabel + adapter otg, to nie ma znaczenia jaki, może być ten Ugreen, Wireworld, polecany przez Chorda Anker, czy jakikolwiek inny przyzwoicie wykonany i niepopsuty :) 

U @trez0r to nie jest wina kabla. Jedyne co on może zrobić, to jeszcze sprawdzić, czy to nie jest wina oprogramowania.

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kuba_622 napisał:

to nie jest wina kabla. Jedyne co on może zrobić, to jeszcze sprawdzić, czy to nie jest wina oprogramowania.

Wygląda jednak że to wina kabla ALE musi być do tego odpowiednia... "pogoda" ;)

Oprogramowanie nic się nie zmieniło ten sam telefon i ustawienia + apka Deezer albo Neutron

Połączyłem dziś zestaw kablem Fiio podpiąłem FH5 bo są najczulsze i nic 😕 zero szumu ale zacząłem trochę ruszać zestawem i znów pojawił się szum ale na 3 sekundy i potem tajemniczo zniknął, generalnie przy ruszaniu kablami czasem coś "mruknęło" i tyle.

 

Potem podpiąłem zalinkowany wcześniej adapter Ugreen do tego najstarszy kabel od ładowarki Samsunga który służył przez lata do ładowania wszystkiego - luźny i wyrobiony i dalej muzyka bez zarzutu. Wyginałem ten zestaw na wszystkie sposoby i zero szumu.

 

Wychodzi na to, że kabelek od Fiio na swoje humory czasem zaszumi tylko na moment, że prawie tego nie zauważymy a czasem tak daje, że się słuchać nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to wina kabla, czy nie... dotychczas korzystałem z iFi OTG wersja usb-c, jak zobaczyłem na stronie producenta ma tylko otulinę PVC. UGreen twierdzi, że ma dodatkowo ekran z folii aluminiowej. Majątku to nie kosztuję - warto sprawdzić - i tak zamawiałem coś "przy okazji" :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem różne kable z Mojo, też parę droższych i jest to moim zdaniem wyrzucanie kasy w błoto, bo nic to nie poprawia w stosunku do tanich Blitzwolf których używam do ładowarek do telefonów (bo są trwałe). Kupowanie czegoś droższego typu Wireworld raczej ma niewiele sensu, bo i tak w Mojo jest osobne wejście do ładowania i do przesyłania danych, czyli główna zaleta np. Wireworld Ultraviolet tutaj się nie przydaje. Akurat ten konkretny kabelek Fiio generuje jakieś problemy z Mojo i o tym ludzie pisali w necie. A Chord poleca taki kabel: https://allegro.pl/oferta/kabel-anker-premium-powerline-1-8m-microusb-red-8789917115 I myślę że powinien wystarczyć.

 

Natomiast jest jeszcze jedna sprawa - o której napiszę, bo może komuś się to przyda i zaoszczędzi mu trochę nerwów :) Jak pierwszy raz podłączyłem Mojo do telefonu, to też miałem szumu i zakłócenia których nie było z laptopa. Poczytałem trochę w necie i się dowiedziałem, że to kwestia zakłóceń od 4G, słabego ekranowania itp. i tak już Mojo ma, co mnie nieźle zdenerwowało i już go miałem odsyłać... Ale trochę pogrzebałem i się okazało, że to guzik prawda. Była to wyłącznie kwestia ustawień w UAPP, Mojo jest pod tym względem trochę wybredny, np. nie lubi zbyt małego bufora, z czym moje poprzednie DACi nie miały problemu. Nie mam już iPhone'a który podobno sprawiał największe problemy, ale ze wszystkimi telefonami które mam w dobu po odpowiedniej konfiguracji UAPP Mojo działa bez żadnych zakłóceń.

 

@trez0ra robiłeś taki test, że składałeś Mojo z telefonem w kanapkę bez podłączenia kablem? Bo jeśli w takiej sytuacji nadal masz zakłócenia od 4G to sprawa jest jasna i nic już nie pomoże. Ale jeśli nie ma, to jest jeszcze nadzieja ;)

 

Edytowane przez Kuba_622
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od kilku dni używam i polecam: https://allegro.pl/oferta/xduoo-x-c11-przewod-micro-usb-micro-usb-8-5cm-8511307589

Jest też wersja dla osób mających telefon z usb typu C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
50 minut temu, tomi911 napisał:

Przez jak długi czas Wasz Mojo potrafi grać? U mnie przy głośności odpowiadającej kolorom między żółtym, a zielonym (słuchawki 35 ohmowe) gra przez jakieś 6h zanim poziom naładowania baterii zmieni się na kolor czerwony. Nie jest to trochę zbyt mało?

 

 

Nie, one tak wytrzymują (miałem u siebie trzy egzemplarze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę tego nie rozumiem, więc poprawcie mnie jeśli się mylę. Z tego co czytałem to mojo gra ciepło, sceną nie powala i mocy też ma niewiele. Jeśli to prawda to moim zdaniem kompletnie nie nadaje się do 600/650.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2021 o 22:34, Ralfo napisał:

Słuchał ktoś Mojo z Hifiman Ananda? Są jakieś szczególnie polecane do Mojo słuchawki oprócz hd600 i hd650? 

 

Z zamkniętych mi najlepiej grały AQ NightOwl a potem Ultrasone 900i Pro (duże lepiej od hd600), ale słuchawki AQ jakby były zaprojektowane pod Mojo. Gdybym wcześniej trafił na AQ to bym pewnie nie kupił Ultrasone, chociaż jedne i drugie mają charakterystyczną dla siebie sygnaturę więc warto poznać obie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 21.01.2021 o 22:34, Ralfo napisał:

Słuchał ktoś Mojo z Hifiman Ananda? Są jakieś szczególnie polecane do Mojo słuchawki oprócz hd600 i hd650? 

 

Z mojego doświadczenia:

Z HD600 szału mnie ma, poprawnie ale nie ma wow, połączenie takie sobie (może z innym kablem byłoby lepiej?)

Bowers Wilkins P5, jak na te małe słuchawki jest wyraźny progres, masa, co to Mojo z tego maleństwa wyciąga

Fiio FH7 - dla mnie za ciężko się robi z Mojo, basu już trochę za dużo (z KANN CUBE gra za to zacnie).

Ultrasone M - nieźle naprawdę.

Fostex TH610 - to jest to!!! synergia wybitna

Denon D9200 - bardzo dobrze, choć D9200 lepiej nie na oryginalnym kablu ze srebrem.

 

Z notatek które robiłem do Mojo z sieci:

- z dokanałówek dobrze gra z FLC8, Etymoticami (jak wspomniałem z Fiio FH7 dla mnie było za ciężko, i pewnie podobnie będzie z FH5)

- chwalą połączenie z Senkami HD800, podobno też z HD650 ale już nie z HD600

- Grado podobno świetnie pasują do Mojo, zarówno tanie jak i najdroższe

- z tanich jest rewelacyjnie synergicznie z Philips Fidelio X2

- Fostex TH610 sprawdzony, ale podobno też nieźle z TH900

- Focal Clear - chwalone połączenie

- Ultrasone Pro 2900 jest świetnie (choć nie aż tak jak z TH610)

- Shure 1540 też (ale TH610 > Pro 2900 < Shure)

- Shure SRH940 - tu jest podobno wyjątkowo trafiona synergia, specyficzne słuchawki które wybitnie łączą się z Mojo

- Meze Neo99 (jako tania alternatywa dla TH610)

- Beyerdynamic dT990 Pro 250 Ohm

 

(co do kabelka OTG, to mi taki zrobili w Forza Audioworks - lepszy od tych wszystkich OTG od Fiio, zarówno w wygodzie użytkowania, elastyczności, solidności wtyków, jak i dźwięku) 

Edytowane przez Piotr_Mojo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności