Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chord Mojo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, hibi napisał:

Oryginalny? na tym z Mojo nie ma żadnego znaczka Chorda, te same parametry 7,4 V pojemność 1650 mAh.

 

A, myślałem, że Chord zlecił komuś baterie, bo sie kiedyś chwalili, że to jakaś specjalna jest i ją długo opracowywali, heh. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Karmazynowy said:

 

A, myślałem, że Chord zlecił komuś baterie, bo sie kiedyś chwalili, że to jakaś specjalna jest i ją długo opracowywali, heh. :D

Pewnie nie kłamią ktoś im je produkuje :)

Czteroletni oryginał (używany niemal codziennie), czas działania ~5 h (60%)

 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, hibi napisał:

Pewnie nie kłamią ktoś im je produkuje :)

Czteroletni oryginał (używany niemal codziennie), czas działania ~5 h (60%)

 

Ciekawe w jakiej technologii? Litowo-Jonowa zapewne ale może coś z układem sterującym wykombinowane żeby nie ładowało jej do 100% ani rozładowywało poniżej 20%? Prąd ładowania też pewnie ograniczyli. Mimo wszystko litowo-jonowe z biegiem czasu też tracą na żywotności, niekiedy ma to większy wpływ niż sama ekslpoatacja, nawet ta nie do końca prawidłowa. Ale 60% po 4 latach to wcale nie taki super wynik chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hibi napisał:

Polimerowa, nowej technologii tu nie ma.

300 cykli na rok daje w sumie 1200 w 4 lata co jest zgodne z zużyciem ogniw.

 

Litowo polimerowa lepsza jak litowo jonowa. Baterie w tej technologii puki co występują w urządzeniach rzadziej niż li-ion ale na horyzoncie jest kilka fajniejszych rozwiązań. Szkoda że w smartfony nie pakują lepszych, to powoduje że szybko się starzeją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litowo polimerowa lepsza jak litowo jonowa. Baterie w tej technologii puki co występują w urządzeniach rzadziej niż li-ion ale na horyzoncie jest kilka fajniejszych rozwiązań. Szkoda że w smartfony nie pakują lepszych, to powoduje że szybko się starzeją...
Litowo polimerowe są raczej do wyższych napięć. Poza tym zerknij sobie na filmiki jak te od dronów potrafią wybuchać. Wolałbyś takiej nie mieć przy uchu :)

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rayfe napisał:

Litowo polimerowa lepsza jak litowo jonowa. Baterie w tej technologii puki co występują w urządzeniach rzadziej niż li-ion ale na horyzoncie jest kilka fajniejszych rozwiązań. Szkoda że w smartfony nie pakują lepszych, to powoduje że szybko się starzeją...

We flagowcach pewnie by się to przydało tym bardziej, że trzeba je ładować co 2-3 dni ale w średniakach wszystko inne siada szybciej niż bateria - np. niedawno zmieniłem Xaomi Redmi Note 3 SD po 3 latach - pogięta obudowa, ledwo żywy głośnik, gubił kartę sim i SD, restarty ale bateria dalej 5-6 dni trzymała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sirkszak napisał:

We flagowcach pewnie by się to przydało tym bardziej, że trzeba je ładować co 2-3 dni ale w średniakach wszystko inne siada szybciej niż bateria - np. niedawno zmieniłem Xaomi Redmi Note 3 SD po 3 latach - pogięta obudowa, ledwo żywy głośnik, gubił kartę sim i SD, restarty ale bateria dalej 5-6 dni trzymała.

Sam z siebie jak telefon się psuje to znaczy że to zwykły chłam... Co do tego ładowania... Mój htc muszę ładować 2-3 razy na dzień jak normalnie korzystam, fakt bateria ma już 60% no ale... Nie offtopujmy już użytkownikom mojo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znajdzie się tutaj posiadacz mojo, który przebywa w Krakowie? Byłbym strasznie wdzięczny za możliwość pożyczenia na jeden wieczór i sprawdzenia połączenia z moimi HD600, z którymi mojo podobno bardzo się lubi. Odwdzięczę się dobrym złocistym z pianką ;) 

 

 

EDIT: Mojo już u mnie. Zapisuję się do klubu :D

Edytowane przez zolwinho
Aktualizacja
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chodzi o baterie, to jest możliwość odłączenia i używania bez niej, mając podłączonego do zasilania usb. Niestety nie u wszystkich ten myk działa.

 

Mojo testowałem z AKG K702 i Superluxami HD330.

W AKG poprawił się bas i lekko ociepliło się brzmienie.

Co do tych superluxów, to jestem w szoku. Zdziwiłem się że takie tanie słuchawki dostały takiego kopa. W rockowych kawałkach miażdżą AKG K702.

Edytowane przez Adi1193
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemanko, ad. Mojo:

  1. Gdzie w Warszawie sprawdzę działanie Mojo?
  2. Jakie słuchawki w użytku domowym będę najlepsze dla tego DAC'a pod gatunki: house, deep? Uwielbiam dobrej jakości bass i czystość dźwięku, aby słyszeć jak najwięcej detali w muzyce:
    1. widzę jest jakaś promka z mp3store za 2,700 zł zestaw Mojo + Fostex T60, co powiecie?
    2. Nighthawk? używki ok. 1k zł
    3. Nightowl? używki ok. 1k zł
    4. Grado SR60? nowe ok. 350 zł
  3. Czy ktoś sprzedaje używany Mojo? Nie potrzebuje nówki.
Edytowane przez from_scratch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, ad. Mojo:
  1. Gdzie w Warszawie sprawdzę działanie Mojo?
  2. Jakie słuchawki w użytku domowym będę najlepsze dla tego DAC'a pod gatunki: house, deep? Uwielbiam dobrej jakości bass i czystość dźwięku, aby słyszeć jak najwięcej detali w muzyce:
    1. widzę jest jakaś promka z mp3store za 2,700 zł zestaw Mojo + Fostex T60, co powiecie?
    2. Nighthawk? używki ok. 1k zł
    3. Nightowl? używki ok. 1k zł
    4. Grado SR60? nowe ok. 350 zł
  3. Czy ktoś sprzedaje używany Mojo? Nie potrzebuje nówki.


Chwalone są połączenia z Fostexami TH-610 czy Senkami HD600 (acz to bardzo różne słuchawki). Ja uwielbiam go w parze z CA Cascade i myślę, że w Twoich gatunkach by się takie duo sprawdziło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, from_scratch napisał:

Uwielbiam dobrej jakości bass i czystość dźwięku, aby słyszeć jak najwięcej detali w muzyce:

 

Wyżej przytoczone Fostex TH-610.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zdzichon napisał:

 

Co przez to rozumiesz? 

 

Również poproszę o rozwinięcie? Nie władam jeszcze audio lingwistyką dobrze.

 

Odnośnie tego zestawu za 2,700... skoro używane Mojo można mieć za 1,200-1,400 zł, to pewnie i znajdzie się super słuchawy za pozostałe 1,300-1,500 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, from_scratch napisał:

Również poproszę o rozwinięcie? Nie władam jeszcze audio lingwistyką dobrze.

Przecież to nie jest słownik audio.

Gora w mojo nie jest zła ale i nie najwyższych lotów; ze słuchawkami które maja ja wyeksponowana (th900 i th610 tez) robi się szorstka ostrawa i nierówna.

Edytowane przez audionanik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj było przesłuchanie: AKG K712, Beyer DT 990 Pro, TH60RP, ATH R70x, Ultrasone Pro 2900, Shure 1540.

A więc, nie znając cen jechałem swoją playlistę do odsłuchu: klimaty Ibizy, trochę Garrixa, później samby instrumentalne i na koniec klasyka z Einaudi.

  • TH>AKG>Beyer: po prostu w porządku, wygodne, dobra jakość, ale nie porwały mi duszy (niska głośność)
  • ATH: super basik, najbardziej wygodne, człowiek zapomina, że są na głowie, plus/minus (zależy dla kogo) wyglądają jak za 50 zł do kafejki (niska głośność)
  • Ultrasone: na wypasie, bas, jakość, czystość, mogłyby być trochę większe ucha, po 2-3h słuchania mogą męczyć (ale to tylko przeczucie)
  • Shure: tak samo super, najlepsze izolacja, nie dopłaciłbym 50% do Ultrasone... dopóki nie puściłem muzyki instrumentalnej i klasyki - dopiero wtedy moje ucho powiedziało "shut up and take my money"

W Ultra oraz Shure porwała mnie bliskość, gęstość i muzykalność. Chciało mi się iść na festiwal elektro lub zatańczyć z latynoską na plaży ;) 

Na ten moment brałbym Ultrasone, bo chyba różnica w cenie jest za duża. Za parę dni zrobię rundę drugą plus może coś doradzicie jeszcze, aby porównać.

Edytowane przez from_scratch
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2019 o 19:01, from_scratch napisał:

Siemanko, ad. Mojo:

  1. Gdzie w Warszawie sprawdzę działanie Mojo?
  2. Jakie słuchawki w użytku domowym będę najlepsze dla tego DAC'a pod gatunki: house, deep? Uwielbiam dobrej jakości bass i czystość dźwięku, aby słyszeć jak najwięcej detali w muzyce:
    1. widzę jest jakaś promka z mp3store za 2,700 zł zestaw Mojo + Fostex T60, co powiecie?
    2. Nighthawk? używki ok. 1k zł
    3. Nightowl? używki ok. 1k zł
    4. Grado SR60? nowe ok. 350 zł
  3. Czy ktoś sprzedaje używany Mojo? Nie potrzebuje nówki.

 

 

Mamy w Audiomagic demo i funny fact. Być może będzie demo do sprzedania. More info at the place. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może się wypowiedzieć o:

  • Nightowl, nowe 1,400/ używki 1,000 zł
  • ATH AR5 na BT nowe 400-600 zł
  • MH40/50, nowe 900/1,500 zł
  • HD 650/700, nowe 1000/1,500 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, StAc napisał:

ATH AR5 na BT nowe 400-600 zł

No te chyba nie bardzo, ani żadne inne BT, bo Mojo takowego nie posiada.

 

Tzn. one też chodzą po kablu, więc mogłyby być uniwersalne w użytkowaniu.

 

 

22 godziny temu, from_scratch napisał:

Dzisiaj było przesłuchanie: AKG K712, Beyer DT 990 Pro, TH60RP, ATH R70x, Ultrasone Pro 2900, Shure 1540.

A więc, nie znając cen jechałem swoją playlistę do odsłuchu: klimaty Ibizy, trochę Garrixa, później samby instrumentalne i na koniec klasyka z Einaudi.

  • TH>AKG>Beyer: po prostu w porządku, wygodne, dobra jakość, ale nie porwały mi duszy (niska głośność)
  • ATH: super basik, najbardziej wygodne, człowiek zapomina, że są na głowie, plus/minus (zależy dla kogo) wyglądają jak za 50 zł do kafejki (niska głośność)
  • Ultrasone: na wypasie, bas, jakość, czystość, mogłyby być trochę większe ucha, po 2-3h słuchania mogą męczyć (ale to tylko przeczucie)
  • Shure: tak samo super, najlepsze izolacja, nie dopłaciłbym 50% do Ultrasone... dopóki nie puściłem muzyki instrumentalnej i klasyki - dopiero wtedy moje ucho powiedziało "shut up and take my money"

W Ultra oraz Shure porwała mnie bliskość, gęstość i muzykalność. Chciało mi się iść na festiwal elektro lub zatańczyć z latynoską na plaży ;) 

Na ten moment brałbym Ultrasone, bo chyba różnica w cenie jest za duża. Za parę dni zrobię rundę drugą plus może coś doradzicie jeszcze, aby porównać.

 

Dzisiaj poleciały znów 1540 oraz P2900, ale żeby nie było łatwo dorzucono Mr. Speakers Aeon, Fostex TH-610 (wcześniej były TH-60RP), a na koniec (o innej porze) Nightowl. Dla własnej ciekawości wziąłem również HD600 oraz HD650.

Wnioski:

  • HD 600/650 - poprawne, 650 fajniejsze szczególnie pod pianino, wokal, ale celu moich poszukiwań w ogóle nie spełniają - out!
  • Na pierwszym odsłuchu nie mogłem się zdecydować 1540 vs P2900, teraz brałbym P2900
  • Poza budżetem, ale polecono mi edukacyjnie posłuchać Aeon - sztos, dokładność, czystość, ilość detali wow, przestrzeń!! (których P2900 i 1540 nie mają vs Aeon); określiłbym je tak, "gdybym miał 40 lat i wolał zamykać się w ciemni przed światem, a utwory miałyby być w moim ciele podczas odsłuchu" to to jest to :)
  • Doradca po wysłuchaniu moich opinii przypomniał sobie o TH-610, dorzucił je na stół i wyszedł.. W tym momencie wszystko co sobie w głowie ułożyłem o 1540 i P2900 prysnęło bo:
    a) 1540 brzmiały w porównaniu do 610 jakby grały przez koc lub z innego pokoju, po 2 utworach całkowicie odrzuciłem
    b) P2900 jakby mały brat, są super, ale jeśli nie macie większego budżetu, to na Boga nie próbujcie słuchać 610, gdyż nie zechcecie nic innego
    ...doszła niesamowita scena i przestrzeń, ale nie daleka, lecz nadal stoisz pośrodku zespołu otoczony zestawem grającym, basik, pełnia, głębia, mięsiste to wszystko, wow ❤️ jak ja żałuję, że nie skończyłem odsłuchu na P2900, teraz ciężko mi zapomnieć o 610.
    Na końcu porównywałem je na całej playliście z 1540 oraz P2900 co 10 sec. na zmianę ściągając, w dwie strony różnica była zauważalna, czy to P2900->610 czy odwrotnie 610->P2900.. nie da się tego oszukać. Nie wierzyłem w to, siedziałem z gębą rozdziawioną i w bezpośrednim porównaniu nie da się wrócić do P2900, broni je teraz tylko cena. W tej cenie must-have (~ 1,000 zł).
  • Niestety nie było Nightowli w tym samym miejscu, plus nie miałem Mojo, dlatego nie będzie to miarodajne, jednak zrobiły na mnie ogromne wrażenie (nie takie jak 610, ale postawiłbym je tuż za nimi), są nieco ciemniejsze, mniej energiczne, a brak Mojo może dawać duży dysonans.. Natomiast ta promocja, nowe za 1,400 zł 😮 Rozbój w biały dzień. To już nie przelewki, bo trzeba dołożyć 50% 😕 (podobna sytuacja co 1540 vs P2900, z tym, że już 1540 bym nie chciał). 

 

Konkluzja - dzięki bezpośredniemu porównaniu TH-610 zmiażdżyły 1540 na tyle, że z tańszych jedynie P2900 pozostają opcją. Cena Fostexów gniecie w fotel, ale tak samo gniecie ich dźwięk!! Dodanie na koniec Nightowl przy cenie deklasującej 610 sprawia, że mam ogromny problem:

  1. Można wziąć używkę Mojo i nowe Nightowl dające z@jebisty zestaw za 2,400 zł
  2. Nowy zestaw Mojo+Th-610 to detalicznie 4,400 zł - 2k !! wakacje dla jednej osoby... kolosalna różnica, nawet przy dobrych chęciach 3,600 zł to jest klocek do tyłu.

Co sądzicie? Pomocy :( 

Edytowane przez from_scratch
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności