Skocz do zawartości

Chord Mojo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, zibra napisał:

Na tej ładowarce jest też napisane napięcie 9V dla szybkiego ładowania - nie chciałbym czegoś spieprzyć, ale rozumiem, że jest pewnie jakiś kontroler.

 Cytat z Roba Wattsa twórcy Mojo:

 

Yes there is over voltage protection on the charging port. This is intended for initial protection upon connection to avoid inductive over voltage surges damaging Mojo. The USB input must be a USB legal 5v input; the over voltage chargers have a communications protocol to set the voltage higher than the usual 5v; Mojo does not have this protocol, so a USB charger should not be able to deliver more than 5v.
 
Rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zibra napisał:

Na tej ładowarce jest też napisane napięcie 9V dla szybkiego ładowania - nie chciałbym czegoś spieprzyć, ale rozumiem, że jest pewnie jakiś kontroler.

 

Ładowarka wielonapięciowa negocjuje z odbiornikiem począwszy od najniższego napięcia. Jak odbiornik nie obsługuje standardu quick charge, czy tam power delivery i nie odpowie informacją o obsługiwaniu wyższych napięć, to ładowarka nie wyjdzie poza profil 5V. Generalnie to są mądre urządzenia, więc nie ma obawy.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SlawekR napisał:

 

Ładowarka wielonapięciowa negocjuje z odbiornikiem począwszy od najniższego napięcia. Jak odbiornik nie obsługuje standardu quick charge, czy tam power delivery i nie odpowie informacją o obsługiwaniu wyższych napięć, to ładowarka nie wyjdzie poza profil 5V. Generalnie to są mądre urządzenia, więc nie ma obawy.

 

Prawda to. Ja traktuje ladowarki z wyjsciem usb ze to uniwersalne i poki co nic nie usmazylem ;) Za to czasami sa smieszne akcje ze np szybka ladowarka dodawana do galaxy s9 nie laduje wogole htc a huaweia bardzo powoli ale juz ladowarka htc laduje szybko zarowno samsunga jak i huaweja. Bo tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie są 2 standardy protokołów komunikacji, Qualcomm Quick Charge i USB Power Delivery. Aby działało szybkie ładowanie, ładowane urządzenie i ładowarka muszą obsługiwać ten sam standard. Jak się nie dogadają to ładowanie będzie się odbywać na najniższych parametrach, ze względów bezpieczeństwa. Warto zwracać na to uwagę, bo czasem można niezbyt dobrze sparować sprzęty do ładowania, niby szybkie a będzie jak @Spawn napisał. Są też ładowarki dualne, które mają po kilka gniazd i obsługują oba standardy. Zagadnienie jest ogólnie dość ciekawe, ale to chyba na odrębny wątek raczej by się nadawało.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

|No ok, ale jak się odnieść do słów Wattsa, które zacytował The Grand Wazoo? Co jeśli w ładowarce coś się zepsuje i przepuści większe napięcie? Może coś jest na rzeczy, bo wielu użytkowników Mojo narzekało, że urządzenie zaczyna piszczeć i wydawać dziwne dźwięki podczas ładowania - może to jakieś przeciążenia/uszkodzenia modułu poprzez takie wielofunkcyjne ładowarki? Tak sobie tylko gdybam.

 

EDIT: Aaaaa, chyba źle zrozumiałem to ostatnie zdanie. On ma na myśli, że Mojo nie posiada protokołu szybkiego ładowania, więc nie ma szans, żeby nagle zatrybił z ładowarką mającą szybkie ładowania. Więc nie ma prawa się nic stać.

Edytowane przez zibra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, zibra said:

|No ok, ale jak się odnieść do słów Wattsa, które zacytował The Grand Wazoo? Co jeśli w ładowarce coś się zepsuje i przepuści większe napięcie?

Dzwoń po straż pożarną.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, zibra napisał:

wielu użytkowników Mojo narzekało, że urządzenie zaczyna piszczeć i wydawać dziwne dźwięki podczas ładowania -

Mi piszczał mojuś na koniec ładowania kilka minut przed zakończeniem ( może tak dochodzi?:ph34r:). A poprzedni egzemplarz wcale.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, audionanik napisał:

Mi piszczał mojuś na koniec ładowania kilka minut przed zakończeniem ( może tak dochodzi?:ph34r:). A poprzedni egzemplarz wcale.

 

może jednak piszczał z radości, że mu zaraz wyjmiesz wtyczkę z tyłka...

 

 

a merytorycznie to nic nie powiem, odpoczywam

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, audionanik napisał:

Myku, te  2073 posty to nie dla odpoczynku były?

 

nie masz absolutnie racji, bo właśnie że 2075

Edytowane przez mykupyku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mykupyku napisał:

 

nie masz absolutnie racji, bo właśnie że 2074

Mialem fajny pomysl zeby wkleic plakat z blade runnera 2049 z komentarzem "przypadek, nie sadze" ze taka cyfra, tak ze bysmy sie tu wszyscy posmiali ale masz 25 postow za duzo wiec w sumie bez sensu taki zart bo nie smieszny.

 

 

 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Spawn napisał:

Mialem fajny pomysl zeby wkleic plakat z blade runnera 2049 z komentarzem "przypadek, nie sadze" ze taka cyfra, tak ze bysmy sie tu wszyscy posmiali ale masz 25 postow za duzo wiec w sumie bez sensu taki zart bo nie smieszny.

 

 

 

 

musisz się przyczaić na Cyberpunk 2077...

 

droga moderacjo: my ciągle w temacie, próbujemy wpisać kształt mojo w popkulturowy trend futuryzmu, co przekłada się na to jak mojo gra - zgrabnie, solidnie, ciut grubo i bez kantów, no i kolorowo

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

docieramy się z Mojo, ale jestem technologicznym laikiem w kwestii poprawnych ustawień. MIałbym prośbę o pomoc.

Jak wspomniałem, korzystam głównie (99%) z TIDAL'a i nie mam plików na kompie dla których mógłbym ustawiać różne opcje, dlatego nie wiem czy dobrze kombinuje i czy to w ogole ma jakiś wpływ.

Wkleje zdjęcie z ustawien, dzwięku i TIDAL'a, czy w zakładce "Supported Formats" odnośnie formats i sample rates, powinienem coś zmienić, czy ma to jakis wpływ?

W "Advanced" co powinienem ustawiać biorąc pod uwagę powyższe?

Z tego co wiem to Mojo w przeciwieństwie do np. DFR'a nie ma certyfikacji MQA więc wyłączyłem w TIDAL'u dekodowanie hardware na rzecz software po tej zmianie przycisk power zaczął zmieniać kolory jak odpalałem "Masters"

Czerwony - 44,1 kHz

Pomarańczowy - 48 kHz

Zielony - 96 kHz

 

Jak włączyłem Passthrough MQA to bez względu na odpalane płyty, przycisk świecił się na czerwono, czyli tak jak mi się wydaje w związku z brakiem certyfikacji max jest jakość płyty CD. Dobrze kombinuje?

 

Ok, to w związku z powyższym ustawienie w zakładce "Advanced" default sample rate i bit depth ma jakieś znaczenie w shared mode? Co powinienem ustawić?

 

Dzięki! :)

chord_tidal.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, mykupyku napisał:

 

musisz się przyczaić na Cyberpunk 2077...

 

droga moderacjo: my ciągle w temacie, próbujemy wpisać kształt mojo w popkulturowy trend futuryzmu, co przekłada się na to jak mojo gra - zgrabnie, solidnie, ciut grubo i bez kantów, no i kolorowo

 

Przyjmujesz wyzwanie?

pobrane.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic odnośnie mojego postu? :(
Dzisiaj pracując z domu mam możliwość sobie posłuchać na czymś innym niz doki więc od godziny katuję AQ NightOwl z Mojo + TIDAL Masters.

Cholera jak to dobrze gra.... Na chwilę obecną jestem bardzo na tak odnośnie tego DAC'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
1 minutę temu, hibi napisał:

Aku wymienione samodzielnie, koszt 220 zł.


Serwis ACP <serwis@audiocenter.pl>

 

IMAG0310.jpg

 

Oryginalny Chord?
Ta sama pojemność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności