Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chord Mojo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

szkoda tylko, że ta "użytkowa" część jest trochę niedopracowana. Mam wrażenie, ze mimo rozmiarów, baterii etc, Mojo sprawdza się głównie jako urządzenie stacjonarne, np z laptopem. Nie mieliście problemów z zakłóceniami spinając go z telefonem? Gdy spoglądam na takie Q5, to człowiek czuje trochę niedosyt - mam nadzieje, że Chord pracuje nad współcześniejszą wersją, zintegrowaną już z Poly, i ogólnie użytkowo przyjaźniejszą użytkownikowi. 
Z laptopem, tabletem - bez problemu. Tylko kable muszą być rozsądne.
1166c18063c3336ea11f3e55e2779560.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2019 o 10:54, Karmazynowy napisał:

Mojo daje radę D8000?

 

Słuchałem d8000 wpierw z mojo, potem z alienem +. Z mojo myślałem, że to jakiś żart, zagrały nie lepiej niż hawki karbon. Z shozym o dziwo była już bajka, więc podejrzewam, że z lepszym sprzętem musi być kosmos...

Edytowane przez Weird_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypadają d8k z widocznym tutaj mytek broklyn? 
Mytek nie jest mój, miałem okazję go tylko posłuchać więc nie mogę w pełni opisać brzmienia - z tego co pamiętam (repertuar zbliżony do muzyki klasycznej i rocka) - wyrównane brzmienie z ciepłym akcentem, raczej podkreśla charakter D8K niż je ukierunkowuje, nie szukałem ekstremum w takim repertuarze więc i ocena pełnego wysterowania może być niekompletna ale nie miałem zastrzeżeń - natomiast z rozmów z długotrwałymi pasjonatami i posiadaczami D8K dowiedziałem się, że są lepsze propozycje do duetu - zależnie od oczekiwań ludzie mówili o Bursonie v2+ ktoś mówił o WOO ale nie pamiętam jaki model.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

widziałem recenzję Chord Mojo:

https://twitteringmachines.com/review-chord-mojo-portable-dac-headphone-amplifier/

 

i tam Mojo został podłączony przejściówką AudioQuest.

Nie znałem tego gadżetu, ja mam u siebie podłączonego Mojo do wzmacniacza kablem „3,5 mm jack - 2 x RCA”.

 

Tu niby interkonekt podłączony jest do DAC’a i zastanawiam się, czy jest to lepsze rozwiązanie.

Oczywiście zdaję sobie sprawę z jakości kabli, ale myślę, czy to nie jest jakoś „systemowo” lepsze.

 

Akurat używam Mojo nie tylko przenośnie, służy mi też dobrze jako stacjonarny DAC.

Połączony z Poly to spory komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
 
widziałem recenzję Chord Mojo:
https://twitteringmachines.com/review-chord-mojo-portable-dac-headphone-amplifier/
 
i tam Mojo został podłączony przejściówką AudioQuest.
Nie znałem tego gadżetu, ja mam u siebie podłączonego Mojo do wzmacniacza kablem „3,5 mm jack - 2 x RCA”.
 
Tu niby interkonekt podłączony jest do DAC’a i zastanawiam się, czy jest to lepsze rozwiązanie.
Oczywiście zdaję sobie sprawę z jakości kabli, ale myślę, czy to nie jest jakoś „systemowo” lepsze.
 
Akurat używam Mojo nie tylko przenośnie, służy mi też dobrze jako stacjonarny DAC.
Połączony z Poly to spory komfort.
Tryb line out w MOJO - nie wiem czy jest różnica wyprowadzając sygnał 3,5mm->2xRCA->2xRCA vs 3,5mm->2xRCA?
Ja nadal uważam że monitory takie jak on zasila warto puścić po dobrym jack->RCA np.
https://www.tophifi.pl/golden-gate-3m-jack-rca.html?gclid=Cj0KCQiAg_HhBRDNARIsAGHLV50YgyJP5Klm74oMrI1pqNzNMhudfoNeHzSrBO2zz_Smbdj0eGm7HtQaAlroEALw_wcB

Albo jeśli mają tylko jack:
https://www.audioteka.it/audioquest-golden-gate-jack-jack.html


Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helloł, Wypatruje już swojego Mojo przez okno przestępując z nogi na nogę ale zanim dojdzie czytał cały ten temat już od paru dni narazie jestem na 36 stronie. Do tej pory tego nie widziałem i może później się pojawi więc jakby co to sorki. 

Na razie jestem zielony w temacie i jedynie co mam to AQ DFRa, który jest bezobslugowy, przy odpaleniu Tidala na kompie (win 10) pyta się tylko czy ma przez to urządzenie dźwięk puścić i tyle. Głośność ustawiam na kompie przy odsłuchu.

Jak to jest z Chord Mojo? Jak to powinien ustawić i regulować głośność ba zarówno na kompie będzie możliwość jak i na samym urządzeniu?

 

widzialem instrukcje i wiem ze do win 10 muszę ściągnąć sterowniki do mojo i takie wybrać w opcjach dźwięku przy podłączeniu. Natomiast nie wiem czy głośność w komputerze ustawiać na maxa a regulować w Mojo? Czy są jakieś wytyczne jak to ustawiać? Połączenie będzie po kablu USB stacjonarka/laptop -> mojo + słuchawki. TIDAL mam master. 

Z góry dzięki za podpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Weird_O napisał:

Gdybyś kiedyś używał foobara to koniecznie ściągnij komponent asio do chorda, różnica in plus zauważalna.

Rozumiem, ze to potrzebne jest w momencie odtwarzania plików ściągniętych na kompa i odtwarzanych przez playera w tym momencie przez foobar2000. Przy korzystaniu z aplikacji TIDAL nie jest to potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vikingman napisał:

Weird_OcCzy piszesz tutaj o komponencie ASIO ogólnie czy jest jakiś specjalnie dedykowany do Chord? 

 

Jest specjalny.

 

4 godziny temu, disaster3 napisał:

Rozumiem, ze to potrzebne jest w momencie odtwarzania plików ściągniętych na kompa i odtwarzanych przez playera w tym momencie przez foobar2000. Przy korzystaniu z aplikacji TIDAL nie jest to potrzebne?

 

Przy tidalu nie, tylko jakbyś odtwarzał poprzez foobar.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze szybkie pytanie, juz kurier prawie puka do mych drzwi ale sprzęt jutro przyjdzie do mnie do pracy.

Czytalem, ze 1sze ładowanie powinno odbywać się 10h no i w związku z tym w ciągu 8h nie zdąży mi się podładować zgodnie z rekomendacja.

Mam powerbank Xiaomi 20000 Mah v2. Czy moge jego podpiąć do Mojo i trzymać podpiętego 10h? Wtedy miałbym ciągłość nawet jak wyjdę z pracy a w domu mógłbym go już słuchać :D Czy raczej powinien być podpięty do sieci bo powerbank tez ma jakieś zabezpieczenia i jak po 4h Mojo będzie naładowany to przestanie utrzymywać natężenie. W gniazdku byłaby ciągłość. Dajcie znać co o tym myślicie?

dzieki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche się zasmuciłem bo niestety na laptopie służbowym nie mam praw administratora i nie mogę na WIN10 driver'ów do Mojo zainstalować :(

Myślałem, że w zipie są już wypakowane stery i zamiast ich instalować wystarczyć gdzieś podmienić/dodać pliki a tam jest Setup.exe i na dzieńdobry krzyczy mi podaj mi login i pass admina :( buuuuu😭

jak bardzo gorzej będzie chodził Mojo bez driver'ów z TIDAL'a?

 

Raczej nie uda mi się przekonać naszego IT aby mi je zainstalował. Nawet jak zobaczy apke TIDAL to może sapać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche się zasmuciłem bo niestety na laptopie służbowym nie mam praw administratora i nie mogę na WIN10 driver'ów do Mojo zainstalować
Myślałem, że w zipie są już wypakowane stery i zamiast ich instalować wystarczyć gdzieś podmienić/dodać pliki a tam jest Setup.exe i na dzieńdobry krzyczy mi podaj mi login i pass admina buuuuu
jak bardzo gorzej będzie chodził Mojo bez driver'ów z TIDAL'a?
 
Raczej nie uda mi się przekonać naszego IT aby mi je zainstalował. Nawet jak zobaczy apke TIDAL to może sapać
Pędź go z telefonu skoro Tidala używasz.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności