Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chord Mojo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak napisał audionanik z wyjścia słuchawkowego (dowolnego) wychodzisz jack->2xRCA, tylko podczas włączania Mojo naciskasz jednocześnie oba przyciski regulacji wzmocnienia i masz na wyjściu 3V (Line Level Mode). Kolor zmienia się na taki jakby fiolet. Nie podłączaj wtedy słuchawek... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę. Obecnie słucham Mojo+senn hd600 podłączone do telefonu OnePlus 6... Dźwięk nie powala nasyceniem I głębią. Czy zmiana źródła może poprawić ten stan rzeczy, czy mojo+hd600 po prostu tak gra...? Słucham na tel przez uapp, włączone bit perfect, głównie muzyki klasycznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojo i senki to nie jest najlepsze połączenie. Słuchałem tego duetu z senkami z kablem audeosa, który znacznie polepsza brzmienie samych słuchawek, jak dla mnie za duszno i gęsto. Do mojo polecam Grado zawsze i wszystkim ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Ja właśnie odbieram brzmienie jako zbyt lekkie i z małą ilością alikwotów. Czytam na różnych forach, że Mojo na tendencje do "zaciemniania" i miękkości, a na swoich odsłuchać tego nie obserwuje. Tak nawiasem, gdy szukałem właśnie jakiś przetwornik do senków, to gorąco polecano mi właśnie Mojo, jako w zasadzie jedyny sensowny wybór z przenośnych przetworników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie może faktycznie jest to kwestia źródła.

Hd600 same w sobie są ciemne, mojo jeszcze bardziej to podkreśla, nie moja bajka.

Edytowane przez Weird_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojo nie jest stricte ciemny, bo są słuchawki z którymi potrafi zagrać jasno... np w teorii takie K702 powinny z Mojo grać super... a ciężko mi się tego słuchało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, wg moich obserwacji widzę wyraźne podkreślenie góry, wręcz trochę nienaturalne, średnica ładna, ale bez nadmiernego nacisku na nią i symboliczny bas, acz dobrze kontrolowany... Szczególnie brakuje mi tego "wypełnienia średnicy", bo jak dla mnie dodaje to naturalności brzmienia instrumentów akustycznych... A temat średnicy i nasycenia pojawia się często na forach, z Mojo jako jego "wzorem" wśród tego typu przetworników 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mojo z dokami zagra? Mam obecnie andromedy ale będę je pewnie sprzedawał bo przyjdą fiio fh5... Zresztą jakbym miał opcję porównać go ze swoją stacjonarką to może bym zamienił klocki na niego... Ktoś z Lublina go posiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie wszystkich, 

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem C10 za namową szanownych członków naszego forume i coś mnie podkusiło po przeczytaniu całego forum do zakupu Chord Mojo.

 

Spróbowałem zgodnie z instrukcją  połączyć z PC/Windows 10 , zainstalowałem sterowniki i... windows nie widzi chorda, lampka "power" świeci się na czerwono. 

 

Przeczytałem kilka tysięcy postów na hi fi org w poszukiwaniu tego dlaczego mój windows 10 ( zaktualizowałem z 7 na 10) nie widzi Mojo i nie znalazłem rozwiązania . Napisałem do Chorda i też nie wiedzą . Jednak czytałem, że trzeba coś pozmieniać w ustawieniach ale nie  było napisane co.

 

Proszę o Waszą pomoc, bo już ręce mi opadają.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Miszkur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ależ to maleństwo gra. Nie wiem, czy jest inne urządzenie audio, którym napisano by w internecie więcej, więc rozpisywać się nie będę, ale to, co on robi z dźwiękiem (biorąc poprawkę na rozmiar i cenę) jest dla mnie kolejnym audio-odkryciem. Dla mnie to trochę jakby ktoś wziął taką wielką łychę miodu i polał całą moją playlistę. Genialna średnica i taka jakaś przyjemna gęstość dźwięku, holografia jak w porządnej stacjonarce. Meridian Explorer, którego również posiadam to jednak dwie ligi niżej i wygrywa tylko szerokością sceny. Całą resztę Mojo orze jak Ryoyu Kobayashi konkurencję w tym sezonie PŚ.

 

Pierwsze urządzenie, na którym Sony EX800ST zagrały, jak grać powinny - widocznie potrzebowały tej analogowości i wypełnienia (myślę, że na C10 też byłoby super). Na wszystkim innym, co mam pod ręką to jednak nie to...

 

Basowe i ciepłe słuchawki w stylu Cascade również do Mojo pasują (wbrew często pojawiającej się opinii), bo on jako taki wcale moim zdaniem ciepły nie jest. To coś innego, czego audio-laik opisać nie umie, więc próbować nie będzie.

 

Świetnie się sprawdza jako źródło pod Audeze LCD2C. Arcam rHead na szczęście nie dodaje dużo od siebie, bo z samego Mojo brakuje jednak mocy na duże planary. Wzmak fajnie też wypolerował górę, która potrafi czasami (bardzo lekko) zakłóć.

 

Kurczę no, polecam.

Edytowane przez Seler666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On tak gra inaczej od wszystkich innych sprzętów, bo ma autorską kość DACa opartą o programowalne DSP. Dlatego charakter brzmienia jest tak jednostkowo niepowtarzalny.

To takie skrzyżowanie charakteru brzmienia starych multibitów z obecnymi Delta Sigma. I to tak jara użytkowników, szczególnie tych którzy tęsknią za charakterem wielobitowców.

Widać dokładnie wpasowałeś się w tę grupę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko, że ta "użytkowa" część jest trochę niedopracowana. Mam wrażenie, ze mimo rozmiarów, baterii etc, Mojo sprawdza się głównie jako urządzenie stacjonarne, np z laptopem. Nie mieliście problemów z zakłóceniami spinając go z telefonem? Gdy spoglądam na takie Q5, to człowiek czuje trochę niedosyt - mam nadzieje, że Chord pracuje nad współcześniejszą wersją, zintegrowaną już z Poly, i ogólnie użytkowo przyjaźniejszą użytkownikowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności