Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chord Mojo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Poszedłem do sklepu, gdzie kupiłem Mojo i sprawdziliśmy z kablami QED i to one mają za mały wtyk (Toslink) dla Mojo.

Inne kable pasują.

Ciekawe, że np. w TV ten sam kabel QED pasował dobrze.

 

Tu ktoś też wspominał o dziwnej wielkości wejścia Toslink: http://av2day.com/2016/02/the-joy-and-pain-of-mojo/

Edytowane przez cubasslibre
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem dlaczego nie pobiegłem po drugi kabel od razu ?

Myśl, że Mojo ma większe wejście niż inny sprzęt, lekko mnie irytowała, a jak przeczytałem ten artykuł, to już lekkie wkurzenie.

Tym bardziej, że ten sam kabel po drugiej stronie pasował do TV idealnie - używam Mojo nie tylko mobilnie.

No, ale proste rozwiązania najlepsze.

 

Tak czy inaczej mam już sprawnie działające „tanie Poly” ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ponowne spotkanie z mojo (dzięki uprzejmości @Jaworrr), po długiej przerwie, spowodowało u mnie dotkliwe miażdżenie cycków.

W sumie spodziewałem się tego, bo wpiąłem go w system kolumnowy ze wzmakiem lampowym (dual mono SE z zasilaniem lampowym), a jak wiadomo najsilniejszą stroną mojusia jest zróżnicowanie barw, artykulacja na średnicy i holografia, które w tym zestawieniu przyprawiają o zawrót głowy i powodują wytrzeszcz oczu, jak przy nadczynności tarczycy.

Nnnooo, pewne kłopoty z górą pojawiają się nadal (wpadanie momentami niektórych blach i szelestów barwą w cyfrowość/nalot przypominający trochę zakłócenia/trzaski w niedostrojonym radiu); bas też mógłby być żwawszy, ale w/w zalety i kosmiczna szczegółowość rekompensują to z nawiązką. Aż strach się bać co będzie gdy zmienię ruskie lampy 6ca7 na audiofylskie chińskie treżery, lubo (nie daj Audiofilski Boże), przepnę wzmaka na tryb dla 6s4s!!! Ha!!! i to wszystko dzieje się na dupiatym kablu mały jacek->2xczincz za 90 zeta.:woot: No no...ykhmmm tego tam...niezła uczta:D.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, audionanik napisał:

Ponowne spotkanie z mojo (dzięki uprzejmości @Jaworrr), po długiej przerwie, spowodowało u mnie dotkliwe miażdżenie cycków.

W sumie spodziewałem się tego, bo wpiąłem go w system kolumnowy ze wzmakiem lampowym (dual mono SE z zasilaniem lampowym), a jak wiadomo najsilniejszą stroną mojusia jest zróżnicowanie barw, artykulacja na średnicy i holografia, które w tym zestawieniu przyprawiają o zawrót głowy i powodują wytrzeszcz oczu, jak przy nadczynności tarczycy.

Nnnooo, pewne kłopoty z górą pojawiają się nadal (wpadanie momentami niektórych blach i szelestów barwą w cyfrowość/nalot przypominający trochę zakłócenia/trzaski w niedostrojonym radiu); bas też mógłby być żwawszy, ale w/w zalety i kosmiczna szczegółowość rekompensują to z nawiązką. Aż strach się bać co będzie gdy zmienię ruskie lampy 6ca7 na audiofylskie chińskie treżery, lubo (nie daj Audiofilski Boże), przepnę wzmaka na tryb dla 6s4s!!! Ha!!! i to wszystko dzieje się na dupiatym kablu mały jacek->2xczincz za 90 zeta.:woot: No no...ykhmmm tego tam...niezła uczta:D.

Co za kolumny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ZenekHajzer napisał:

Co za kolumny?

Wstydzę się, bo kosztowały nowe 2,9k co w świecie dużego stereo nie powinno przecież wystarczyć na kable głośnikowe (jeżeli chcesz się bez hańby na dzielni pokazać);

ale dźwiękiem , a zwłaszcza naturalnością średnicy i jej ładnym, bezbolesnym, bo niewidocznym zszyciem z soczystą, niekłującą, fizjologiczną górą bronią się dzielnie.

Indiany Line Divy 262 (bo one ci to), jeżeli olać jakość basu, nie miały się czego wstydzić postawione onegdaj obok Dynaudio C1 Platinum, od których słabsze będąc ogólnie, a zwłaszcza w precyzyjnych wycinankach źródeł pozornych, więcej przyjemności ze słuchania dawały ciesząc naturalną barwą i detalu audiofylskiego przy tym nie zaniedbując. Myślałem o ich zmianie kiedyś, ale jakoś następców mi odpowiadających i budżetu nie rujnujących, póki co nie widzę. Bakuś stwierdził nawet, że wolałby słuchać muzyki na tych paczkach niż na staxach:D.

Co do mojusia w roli źródła, to po zmianie lamp na 6CA7-Z Treasure Gold problemy  z górą ustąpiły; jeszcze muszę sprawdzić go na wzmaku w trybie dla 6s4s.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

Co do mojusia w roli źródła, to po zmianie lamp na 6CA7-Z Treasure Gold problemy  z górą ustąpiły; jeszcze muszę sprawdzić go na wzmaku w trybie dla 6s4s.

 

No to pomyśl o Qutest. Ja nie mogę się nacieszyć Hugo 2 w roli daca, a to ten sam dac w Qutest siedzi. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2018 o 21:55, audionanik napisał:

podejrzewam tu zasilanie; mianowicie z tego co pamietam, mojo daje wyższe napięcie na wyjściu niż napięcie jego baterii, co wskazuje na obecność przetwornicy, a ta już potrafi dac w kość z zakłóceniami.

Czy jest może ktoś dobrze poinformowany i odnieść się do tych moich bajdurzeń?

No bo w sumie z danych o mocy (35mW/600ohm) wynika napięcie na wyjściu w przybliżeniu 4,5V; a i na lampach treasure oraz ruskich 6s4s problemów z górą niet.

Na słuchawkach wolę raczej swojego daca, ale na kolumnach mojo go miazdży. Plan jest olać słuchawki (no może nie całkiem, bo tu chord też jednak daje radę) i cisnąć w stronę kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Spawn napisał:

Bateria w mojo ma 7.4v

Hmmm...czyli franca przetwornica jeść i działa przynajmniej podczas ładowania, bo z 5 voltów można mojo ładować.

To tłumaczyłoby też lepszą jakość dźwięku podczas pracy na samej baterii (z odłączonym ładowaniem podczas grania znaczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Spawn napisał:

Co z tego ze mozna ladowac na 5v? Mozna ladowac i na 1v tyle ze dluzej.

:woot:

dajesz po jajach:D

To od dzisiaj ładujemy baterie 3,7V ładowarką o napięciu 1V:D

Aaaa i na Ziemi do ładunków o masie jednej tony stosujemy podnośniki o sile udźwigu tysiąc Newtonów:woot:

Laki faki papa gonzo.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam już Mojo, ale z tego co pamiętam, to producent zalecał jedynie ładować pądem co najmniej 1A z dowolnej ładowarki USB lub portu USB w kompie, które jest w stanie zapewnić właśnie 1A. O napięciu mowy nie było, więc w Mojo jakiś wihajsterek musiał być zainstalowany :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem teraz to ustrojstwo. Jestem pod niemałym wrażeniem co to maleństwo potrafi. Szukam jakiegoś kabla coaxial by podłączyć mojo z moim strumieniowcem onkyo ns-6170. Wiem że chord ma taki w swojej ofercie RCA-Jack ale kosztuje on az 600zł (chord clearway digital) zależy mi na bezpośrednim połączeniu tzn bez żadnych dodatkowych przejściówek bo wiem ze moge taka(rca jack)  kupic za zlotowke na aukcji plus dowolny juz koaksjal lepszej klasy...150zl to tak granica u mnie. Jakies propozycje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radziulek85 napisał:

Kupiłem teraz to ustrojstwo. Jestem pod niemałym wrażeniem co to maleństwo potrafi. Szukam jakiegoś kabla coaxial by podłączyć mojo z moim strumieniowcem onkyo ns-6170. Wiem że chord ma taki w swojej ofercie RCA-Jack ale kosztuje on az 600zł (chord clearway digital) zależy mi na bezpośrednim połączeniu tzn bez żadnych dodatkowych przejściówek bo wiem ze moge taka(rca jack)  kupic za zlotowke na aukcji plus dowolny juz koaksjal lepszej klasy...150zl to tak granica u mnie. Jakies propozycje? 

O ile mi wiadomo to nie ma takiego przewodu. Złącze koaksjalne jest cyfrowe a RCA analogowe. Bez konwertera nie wyjdzie. Jak się mylę to mnie ktoś naprostuje.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, radziulek85 said:

Kupiłem teraz to ustrojstwo. Jestem pod niemałym wrażeniem co to maleństwo potrafi. Szukam jakiegoś kabla coaxial by podłączyć mojo z moim strumieniowcem onkyo ns-6170. Wiem że chord ma taki w swojej ofercie RCA-Jack ale kosztuje on az 600zł (chord clearway digital) zależy mi na bezpośrednim połączeniu tzn bez żadnych dodatkowych przejściówek bo wiem ze moge taka(rca jack)  kupic za zlotowke na aukcji plus dowolny juz koaksjal lepszej klasy...150zl to tak granica u mnie. Jakies propozycje? 

po optyku nie możesz ??

jak nie to tylko  przejściówka coax rca na jacka - cyfra także nie ma się co bać ;)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak pozostanie mi zrobić przewód samemu.  Znalazłem juz odpowiednie wtyki 3,5 jack mono (Canare F-11) w zasadzie jedyne jakie udało mi się znaleźć które umozliwiaja doprowadzenie dosc grubego przewodu jakim jest coaxial. Do tego kupię rca coaxiala melodiki albo prolink futura (3m) przetne w polowie i dolutuję jacka ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, radziulek85 napisał:

Kupiłem teraz to ustrojstwo. Jestem pod niemałym wrażeniem co to maleństwo potrafi. Szukam jakiegoś kabla coaxial by podłączyć mojo z moim strumieniowcem onkyo ns-6170. Wiem że chord ma taki w swojej ofercie RCA-Jack ale kosztuje on az 600zł (chord clearway digital) zależy mi na bezpośrednim połączeniu tzn bez żadnych dodatkowych przejściówek bo wiem ze moge taka(rca jack)  kupic za zlotowke na aukcji plus dowolny juz koaksjal lepszej klasy...150zl to tak granica u mnie. Jakies propozycje? 

 

Pogadaj z "chłopakami" z forum od kabli, zrobią na 100%. Ja mam taki z FAW, budżet trochę większy niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, superbart napisał:

Dokładnie tego typu. Jednak ten wydaje się być jednak kiepskiej jakości... To już lepiej do tego sprzętu coś lepszego dlatego postanowiłem sam zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności