Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Przedstawiciele branży audio wypowiadają się odnośnie braku gniazda 3.


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

To czemu nie dać rutera GSM, który by się sprytnie "wsuwał" w plecki DAPa?, albo skoro już duże firmy robią DAc pod androida, to czemu nie pierdachnąć takiego, który się zadokuje na konkretnym telefonie? Dragonfly duży nie jest, a gra zacnie, możnaby to ładnie ubrać i zrobić taki "pokrowiec" z DAC w środku, który się na telefon zakłada. Mi samsung galaxy mini 2 odpowiadał wydajnościowo, więc jak 5 lat temu dało się Andka upchnąć w taką budę, to można i teraz, kosztem niedokładania kolejnego pierdyliona rdzeni, RAMu na kilogramy. A do dzisiaj mi ten Galaxy nie przymula (rozważam dokupienie do niego DAC), bo mikrofon mi w nim padł, a wszystko nadal piknie śmiga i bateria trzyma 3-4 dni z włączonym netem.

Edytowane przez ZenekHajzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Zenek ale pogląd że ktoś będzie chciał kupić smartphone z dobrym sq, ale wydajnościowo na poziomie mini 2 jest co najmniej kontrowersyjne.

Chyba że ma to już nie być smartphone, tylko dap z funkcją telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Zenek ale pogląd że ktoś będzie chciał kupić smartphone z dobrym sq, ale wydajnościowo na poziomie mini 2 jest co najmniej kontrowersyjne.

Chyba że ma to już nie być smartphone, tylko dap z funkcją telefonu.

obliczenia na telefonie robić czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Już nie mogę się doczekać, aż przestanie padać deszcz i będę mógł wdrożyć do elementów garderoby mój audiofilski płaszczyk ^^ Jedyny taki element odzienia, który pozwala mi elegancko ułożyć kabelek od słuchawek na całej długości :D

Nie mam płaszczyka :( . Kiedyś chciałem skórzany ale to taki "gestapowski" ;) .

Ty Vaiet to musisz być dizajnerski gość !!

 

Pomysł z modemem do DAPa jest niezły - AK czy ibasso mogliby taki zrobić. Płaski, na plecki do DAPa. Z opcją powerbanka. Skoro można nosić AK z AMPem to można i z routerem. Tylko AK pewnie sporo za to by zaśpiewało. Niemniej pomysł jest.

Ja noszę routerek mydelniczkę Huawei. Mały, lekki zgrabny. Mam tam Play z internetem.

 

Robili już wzmaczki do iPhone 4S. Całość fajnie wyglądała. Tylko ,że modeli jest tyle,że w zasadzie do każdego trzeba by inne plecki. Czyli osobno kupić DAC plus Router i do tego dedykowane plecki.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki szary, wełniany płaszcz do połowy uda kupiony na wyprzedaży 4 lata temu w Top Secret za jakieś śmieszne 199zł xD Bajer polega na tym, że ma głębokie kieszenie przednie, zapięcie na ekspres oraz guziki i wysoki kołnierz. Więc po zapięciu suwaka, puszczam kabel wzdłuż niego, a klapka na guziki ładnie go przytrzymuje w miejscu. Zero efektu mikrofonowego, kabel nie lata na boki, a jak wyjmę jedną słuchawkę, to nie spada mi na brzuch :D Bardziej mi to odpowiada, niż moja kobaltowa bluza z otworkami na puszczenie kabla rękawem :D

 

P.S. DAP z funkcją dzwonienia, to już byłby smartfon :P Podejrzewam jednak, że największym problemem poza samym softem, byłoby takie zaimplementowanie wszystkich układów, żeby moduł GSM/LTE wespół z aparatem, głośnikami, mikrofonami i aparatem nie zasyfił interferencjami układu audio. Bo to wszystko jest jednak zasilane z jednego akumulatora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki szary, wełniany płaszcz do połowy uda kupiony na wyprzedaży 4 lata temu w Top Secret za jakieś śmieszne 199zł xD Bajer polega na tym, że ma głębokie kieszenie przednie, zapięcie na ekspres oraz guziki i wysoki kołnierz. Więc po zapięciu suwaka, puszczam kabel wzdłuż niego, a klapka na guziki ładnie go przytrzymuje w miejscu. Zero efektu mikrofonowego, kabel nie lata na boki, a jak wyjmę jedną słuchawkę, to nie spada mi na brzuch :D Bardziej mi to odpowiada, niż moja kobaltowa bluza z otworkami na puszczenie kabla rękawem :D

 

P.S. DAP z funkcją dzwonienia, to już byłby smartfon :P Podejrzewam jednak, że największym problemem poza samym softem, byłoby takie zaimplementowanie wszystkich układów, żeby moduł GSM/LTE wespół z aparatem, głośnikami, mikrofonami i aparatem nie zasyfił interferencjami układu audio. Bo to wszystko jest jednak zasilane z jednego akumulatora ;)

Top Secret - to od Bonda ? ;)

 

Nie chodzi o dzwonienie tylko funkcję 3G/LTE Internet modem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu nie dać rutera GSM, który by się sprytnie "wsuwał" w plecki DAPa?, albo skoro już duże firmy robią DAc pod androida, to czemu nie pierdachnąć takiego, który się zadokuje na konkretnym telefonie? Dragonfly duży nie jest, a gra zacnie, możnaby to ładnie ubrać i zrobić taki "pokrowiec" z DAC w środku, który się na telefon zakłada. Mi samsung galaxy mini 2 odpowiadał wydajnościowo, więc jak 5 lat temu dało się Andka upchnąć w taką budę, to można i teraz, kosztem niedokładania kolejnego pierdyliona rdzeni, RAMu na kilogramy. A do dzisiaj mi ten Galaxy nie przymula (rozważam dokupienie do niego DAC), bo mikrofon mi w nim padł, a wszystko nadal piknie śmiga i bateria trzyma 3-4 dni z włączonym netem.

 

Już był taki pokrowiec na iPhony na kickstarterze lub indiegogo (nie pamiętam) firmy Centrance, można poszukać, nadal są w sprzedaży. Ja kupiłem ich DACportable, bo ma ten sam chip i kosztuje mniej. Właśnie dziś przyszedł. Szczerze mówiąc, na pierwszy ogień nie słyszę różnicy między nim, a tym jak gra iPhone 6+ z dziurki, poza tym, że potrafi napędzić Hifimany HE-5LE. Może musi się wygrzać, ale jest spora szansa, że wyląduje na sprzedaż. Podobnie jak Audioquest Dragonfly. Te gadżety coś dają, ale raz słyszę większą, raz mniejszą różnicę, zależnie od dnia i utworu. Nie jest to jednak jakiś skok jakościowy o dwie klasy wyżej, a tego bym chciał... :-(

 

W Polsce są jeszcze dostępne plecki do iphone 6 (mniejszego tylko...!) jakiejś innej firmy, nie pamiętam nazwy, chyba brytyjska produkcja. Nie testowałem, bo mam większego, musiał nawiązywać do wielkości mojego ego i mały powędrował niestety na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności