Skocz do zawartości

Przedstawiciele branży audio wypowiadają się odnośnie braku gniazda 3.


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

Sn4ke: niestety ta funkcja tylko dla Ciebie, jak napisales. Bo rok temu wyszedl andek z klawa qwerty (BlackBerry Priv) i sprzedaz byla klapa, mimo przewygodnej klawiatury. Takze ogol woli dzis miziac ekrany niz wciskac klawisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panie, ale jaka cena. Jak flagowca konkurencji, a ja mowie o klasie mid, a nie high-end. Do tego ja akurat wole taka klawiature jak miala Nokia N97 czy chocby ta wspomniana Xperia Mini Pro czyli chowana na szerokosc, a nie zajmujaca na stale pol powierzchni telefonu. Mam przenosna klawiaturke Bluetooth, ale nie wyobrazam sobie uzywania tego mobilnie. Do tableta na podstawce ok, ale nie w ruchu.

 

A wracajac do tematu jacka. Czy takie ifonowe zabawki nadal beda udostepnialy jack po LOD np w formie stacji dokujacej na lightning?

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej bez problemowo bo lighting to cyfra wiec nic nie szkodzi na przeszkodzie zamotać podstawkę która jednocześnie będzie miała wyjście słuchawkowe i line outa. Kwestia tego czy jakiś chińczyk wpadnie na taki pomysł i go wykorzysta.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Flame dotyczący wyższości jednego systemu na drugim usunąłem. Chętnych do dyskusji na ten temat, jak i na temat wyższości jednych świąt na drugimi, zapraszamy na wielce przyjazną stronę www.nadrzewo.com.pl

Link nie działa, przekierowuje na stronę firmy hostingowej.

 

 

Tia.

 

 

 

Flame dotyczący wyższości jednego systemu na drugim usunąłem. Chętnych do dyskusji na ten temat, jak i na temat wyższości jednych świąt na drugimi, zapraszamy na wielce przyjazną stronę www.nadrzewo.com.pl

Nie możesz sławekr po prostu wydzielić to do nowego tematu ? Odnoszę wrażenie, że rozmowy na temat co jest lepsze przeszkadzają tylko tobie <_< Bo mnie ani trochę nie urażają, a pozwalają zobaczyć po prostu inny punkt widzenia użytkowników robocika.

 

 

Nie, nie mogę wydzielić. Flame to flame, skutek jest zawsze taki sam i łatwy do przewidzenia, wzajemne wyzwiska, a pożytek zerowy. Co do Twojego wrażenia... jest to własnie tylko wrażenie, do tego błędne, bo działania podjąłem na podstawie zewnętrznych zgłoszeń na panel, a nie w imię własnego widzimisię. Oczywiście doświadczenie, które podpowiadało mi jaki będzie skutek tej "dyskusji" też miało w tym swój udział i nakazało poprzeć zgłoszenia na panel odpowiednim działaniem. Jak widać miałem rację, skończyło się dokładnie na wyzwiskach w kolejnym "rzucie" g..noburzy.

 

Sprzątam wątek po raz drugi. Ostrzegam, że przy kolejnym polecą ostrzeżenia i urlopy. Jeśli użytkownicy nie potrafią zapanować nad emocjami w tak trywialnej sprawie, że muszą się wyzywać, to trzeba im będzie pomóc emocje ostudzić...

 

Ostrzegam, personalne wycieczki, w miejsce dyskusji, będą natychmiast odpowiednio nagradzane.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.tabletowo.pl/2016/10/14/oto-jak-wyglada-htc-bolt-nowy-smartfon-z-tajwanu-bez-jacka-35-mm/

 

No to chyba dojdziemy do czasów gdzie brak Jacka staje się modny.

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.tabletowo.pl/2016/10/14/oto-jak-wyglada-htc-bolt-nowy-smartfon-z-tajwanu-bez-jacka-35-mm/

 

No to chyba dojdziemy do czasów gdzie brak Jacka staje się modny.

Przecież nie ma zdjęć całego telefonu. A góra?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uj im w upę, kto się tym przejmuje ..

kolejne dojenie kasy, ot co

ale jak było pisane jest to okazja dla mniej pazernych producentów :)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunięcie przycisków pod ekranem też zmniejszy grubość, proponuje od tego zacząć. Jak pisałem, pogoń za milimetrami a gdzie bateria, gdzie sensowne głośniki (ten Vivo ma specjalnie dobrane, ciekawe czy da się przez to rozmawiać). Z jednej strony pościg za milimetrami a z drugiej kupujący zaraz po zakupie ładuje go w etui skórzane, gumowe plecy inni kupują spigeny itp. Dwa lata temu gdy kupowałem power bank to sprzedawca powiedział mi, że muszę poczekać na ten kolor co chcę bo nie ma ich dużo a nie trzyma, bo mało schodzi i przeważnie te średnie pojemności 4000-8000mah. Aktualnie jeżdżąc komunikacją miejską ciężko spotkać kogoś bez powerbanka, nawet osoby starsze które potrafią "wygadać" całą baterie w ciągu dnia.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jeżdżąc komunikacją miejską ciężko spotkać kogoś bez powerbanka, nawet osoby starsze które potrafią "wygadać" całą baterie w ciągu dnia.

 

To chyba jakimiś specjalnymi liniami się poruszasz :). Ja bardzo rzadko widzę żeby ktoś korzystał z powerbanka a jak już to przeważnie jest to ta osoba która łapie pokemony xd.

Edytowane przez soulreaver
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

już teraz można zrobić upgrade starszych modeli Apple :)

 

http://appleplugs.com/

 

Absolutnie Genialne :-)

 

Dla mnie 6+ będzie prawdopodobnie ostatnim srajfonem... Czekam na LG V20, może już jutro przyjdzie kurier...

 

Patrząc na nowego macbooka (który o dziwo jeszcze ma wejście jack... ale nie ma zwykłego usb do cholery! i wymaga bym kupił 4 dongle do USB? serio?) noszę się też z myślą o przesiadce na windę... ale to przerażająca wizja... bo z tego co znajomi mówią, z win10 nie jest jeszcze tak różowo, jak myślałem...

 

Na maca przesiadałem się bez większego przekonania kilka lat temu, za czasów visty, jak mnie szlag trafił z ówczesnym dellem xps16. Wtedy to było jak różnica między piekłem a niebem! Macbooka kupiłem o rok starszego niż mój dell, a śmigał jak mały samochodzik...

 

Alternatywy muzycznej nie ma, bo DAPy nie mają LTE i pobierania muzyki w locie, na mieście, w pociągu, na piętrze domu, gdzie wifi mi nie sięga, gdziekolwiek.

 

Powoli ta firma schodzi na psy. Niestety.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

już teraz można zrobić upgrade starszych modeli Apple :)

 

http://appleplugs.com/

 

Absolutnie Genialne :-)

 

Dla mnie 6+ będzie prawdopodobnie ostatnim srajfonem... Czekam na LG V20, może już jutro przyjdzie kurier...

 

Patrząc na nowego macbooka (który o dziwo jeszcze ma wejście jack... ale nie ma zwykłego usb do cholery! i wymaga bym kupił 4 dongle do USB? serio?) noszę się też z myślą o przesiadce na windę... ale to przerażająca wizja... bo z tego co znajomi mówią, z win10 nie jest jeszcze tak różowo, jak myślałem...

 

Na maca przesiadałem się bez większego przekonania kilka lat temu, za czasów visty, jak mnie szlag trafił z ówczesnym dellem xps16. Wtedy to było jak różnica między piekłem a niebem! Macbooka kupiłem o rok starszego niż mój dell, a śmigał jak mały samochodzik...

 

Alternatywy muzycznej nie ma, bo DAPy nie mają LTE i pobierania muzyki w locie, na mieście, w pociągu, na piętrze domu, gdzie wifi mi nie sięga, gdziekolwiek.

 

Powoli ta firma schodzi na psy. Niestety.

 

Gdyby nie brak wtyczki, właśnie czekałbym na iPhone 7 Plus. Nie uśmiecha mi się jednak ani wizja rezygnowania z tradycyjnych słuchawek i szperanie za sprzętem na BT, ani operowanie na tej dziadowskiej przejściówce. Boli to ogromnie, bo jednak iP7+ ma kilka zajedwabistych opcji, których 6S Plus już nie posiada. A różnica w cenie między tymi dwoma, zwłaszcza po odliczeniu VAT, jest na tyle mała, że w żaden sposób nie mam ochoty na iP6S+.

 

Na rynku telefonów ogólnie zrobił się dla mnie syf. S7 Edge to paskudztwo jakich mało. V20 niedostępny na polskim rynku, a wersja mniejsza kompletnie mnie nie interesuje. Więcej LG nie ma nic ciekawego, dla mnie, w ofercie. Sony dla mnie umarło, ta firma to kpina i synonim tłuczenia tego samego kotleta od lat. HTC chyli się ku upadkowi, plus dla mnie jednak teraz to 5.5-5.7" to docelowy target. Nie chcę więcej i nie chcę mniej. Huawei niestety za mała wydajność, żeby były future-proof.

 

W ten sposób z sensownym audio... Nie ma nic. A może ja nie widzę? Czekam na Axona 7, choć przerażają mnie nieco doniesienia o słabym aparacie, a po jakości muzyki, jest to dla mnie drugi najważniejszy aspekt fona.

 

Zaczyna się dziwny trend na usuwanie wtyczek jack, jakby miało to zmusić do produkcji większej ilości sprzętu na BT. Tylko po co mi słuchawki, które muszę ładować co kilka godzin? Mam ze sobą nosić 2 powerbanki i 3 ładowarki, żeby utrzymywać przy życiu całą elektronikę, jaką mam przy sobie? Od września jakoś nie widzę wysypu słuchawek z kablem lightning, jak również nie widzę, żeby posypały się produkty z kablem na USB-C do Motoroli i paru innych telefonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dapy mają opcje pobierania w lot przez wifi, a co to za problem postawić hotspota w telefonie?

 

z drugiej strony to konsumencko DAP z lte byłby fajny...

 

Mam pewien problem z hotspotem w telefonie, raz że czasem to łączy czasem niełączy (pewnie android lepiej działa?:))

 

Dwa, zużywa baterię.

 

Trzy, mam świadomość potencjalnych zagrożeń płynących z Wszechobecnej Mikrofalówki (mnóstwo wifi, lte, fal wszelakich, granice dopuszczalne - i tak wyssane z palca - przy 20 nadajnikach tym bardziej robią się przekroczone).

 

Temat wciąż mocno niezbadany naukowo (co swoją drogą dziwne), potencjalny zły wpływ na dzieci, na kobiety w ciąży itd. co się dzieje z głową jak długo rozmawiasz przez tel, to pewnie nikomu nie muszę już udowadniać :-)

 

Ba! nawet jak telefon włączony mam gumką sklejony z mojo+aune b1 to przenoszą się dziwne sygnały, ale to może sprawa niezależna i niepowiązana.

 

W każdym razie temat poważny. Moja ciocia prowadzi fundację, która... WYGRYWA procesy sądowe o demontaż masztów telefonicznych (!!!) i dysponuje ponoć badaniami m. in. z Izraela nt. szkodliwości takowych. Sama zalicza się do osób hiperwrażliwych na promieniowanie gsm (o takich osobach zapewne słyszeliście).

 

Podsumowując, jak mam mnożyć sobie nadajniki w kurtce przy sercu, to mało mnie to zachęca.

@Vaiet jak to V20 niedostępne na polskim rynku? przecież pisałem, że kupiłem. na allegro. nie wiem czy firma pewna, to już w ciągu paru dni, może jutro, się okaże. po weekendzie mogę skrobnąć jak gra ten tel. w porównaniu z iphone6+.

 

O wersji mniejszej v20 nie słyszałem, co to takiego jak się nazywa? i dlaczego nie interesuje?

 

Co do słuchawek, mocno przerobiłem temat bluetooth. Odkąd mam słuchawki klasy takiej jak Ety ES4 XR, Ultrasone IQ pro i parę innych, które mordują natychmiast choćby nawet wychwalane Sennheisery Momentum M2 AEBT (sprzedałem po miesiącu), a także zawiodłem się na AKG N90Q (6 kafli na litość boską, można było coś ciekawego zrobić) to niniejszym stwierdzam: NIE ZNAM ŻADNEJ AUDIOFILNEJ SŁUCHAWKI BLUETOOTH.

 

I nie sądzę, aby sam BT był ograniczeniem. To nie jest jakaś tragedia, puścić sygnał przez BT. Ale trzeba dobrą słuchawkę z dobrym przetwornikiem zrobić!

 

Ewentualnie gadżet BT astell & kerna kupić... tylko on trzyma 4-5h... i to kolejny gadżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dapy mają opcje pobierania w lot przez wifi, a co to za problem postawić hotspota w telefonie?

 

z drugiej strony to konsumencko DAP z lte byłby fajny...

 

Mam pewien problem z hotspotem w telefonie, raz że czasem to łączy czasem niełączy (pewnie android lepiej działa? :))

 

Dwa, zużywa baterię.

 

Trzy, mam świadomość potencjalnych zagrożeń płynących z Wszechobecnej Mikrofalówki (mnóstwo wifi, lte, fal wszelakich, granice dopuszczalne - i tak wyssane z palca - przy 20 nadajnikach tym bardziej robią się przekroczone).

 

Temat wciąż mocno niezbadany naukowo (co swoją drogą dziwne), potencjalny zły wpływ na dzieci, na kobiety w ciąży itd. co się dzieje z głową jak długo rozmawiasz przez tel, to pewnie nikomu nie muszę już udowadniać :-)

 

Ba! nawet jak telefon włączony mam gumką sklejony z mojo+aune b1 to przenoszą się dziwne sygnały, ale to może sprawa niezależna i niepowiązana.

 

W każdym razie temat poważny. Moja ciocia prowadzi fundację, która... WYGRYWA procesy sądowe o demontaż masztów telefonicznych (!!!) i dysponuje ponoć badaniami m. in. z Izraela nt. szkodliwości takowych. Sama zalicza się do osób hiperwrażliwych na promieniowanie gsm (o takich osobach zapewne słyszeliście).

 

Podsumowując, jak mam mnożyć sobie nadajniki w kurtce przy sercu, to mało mnie to zachęca.

@Vaiet jak to V20 niedostępne na polskim rynku? przecież pisałem, że kupiłem. na allegro. nie wiem czy firma pewna, to już w ciągu paru dni, może jutro, się okaże. po weekendzie mogę skrobnąć jak gra ten tel. w porównaniu z iphone6+.

 

O wersji mniejszej v20 nie słyszałem, co to takiego jak się nazywa? i dlaczego nie interesuje?

 

Co do słuchawek, mocno przerobiłem temat bluetooth. Odkąd mam słuchawki klasy takiej jak Ety ES4 XR, Ultrasone IQ pro i parę innych, które mordują natychmiast choćby nawet wychwalane Sennheisery Momentum M2 AEBT (sprzedałem po miesiącu), a także zawiodłem się na AKG N90Q (6 kafli na litość boską, można było coś ciekawego zrobić) to niniejszym stwierdzam: NIE ZNAM ŻADNEJ AUDIOFILNEJ SŁUCHAWKI BLUETOOTH.

 

I nie sądzę, aby sam BT był ograniczeniem. To nie jest jakaś tragedia, puścić sygnał przez BT. Ale trzeba dobrą słuchawkę z dobrym przetwornikiem zrobić!

 

Ewentualnie gadżet BT astell & kerna kupić... tylko on trzyma 4-5h... i to kolejny gadżet.

 

Ciekawy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ententa, poczytaj o LG V34, który możliwe, że oficjalnie pojawi się u nas jako V20s. To, że ktoś sprzedaje na allegro, to jedno. Fakt jest taki, że oficjalnie LG nie wprowadziło V20 na Polski rynek, a co za tym idzie jak w przypadku Szajsunga Note 5, nie masz co liczyć na naprawę gwarancyjną. To, co oferują, to gwarancja serwisowa. Rozmawiałem z serwisem Samsunga oraz LG i powiedzieli mi wprost. Jeżeli telefon pochodzi z obszaru UE, mogą grzecznościowo naprawić taki telefon pod warunkiem, że mają części, a dowód zakupu to oryginalny dowód z kraju zakupu, a nie F-Vat marża, bo tym papierkiem można sobie co najwyżej podetrzeć 4 litery. Powiem więcej, Polski serwis Samsunga nigdy nie miał, nie ma i miał nie będzie jakichkolwiek części do Note 5, bo telefon ten nigdy oficjalnie w Polsce się nie pojawił :)

 

Gdyby było inaczej, V20 właśnie by do mnie jechał :) A tak siedzę, przeglądam neta... i korzystam z Nokii E52 czekając, aż naprawią mi Note 4.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaiet jakie mamy alternatywy? Żadne. Wiec trzeba zaryzykować te trzy klocki i brać V20 z taka gwarancja czy inna. Albo być skazanym na noszenie dwóch klocków przy sobie (dap i tel). Normalnie po 20 latach idę bojówki sobie kupić. Co wolisz, bojówki czy brak gwarancji?;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem i uwielbiam ^^

 

I w sumie zapomniałem, że są na rynku IEMowe kable BT dobrej jakości, chociażby produkcji Westone.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie bojówki ? IRA czy RAF ? ;)

 

A tak na poważnie - nigdy nie nosiłem bojówek. Za poważny facet ze mnie. Za to zdarzało mi się nosić telefon w kaburze przy pasku. Zwykle w kurtkach mam 2 -3 kieszenie (dbam o to) aby zmieścił się tam telefon (N4) i DAP. Albo stosuję etui na pasek do DAPa, lub w ostateczności modne obecnie torebki na ramię dla facetów. Tak,że wszystko da się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Już nie mogę się doczekać, aż przestanie padać deszcz i będę mógł wdrożyć do elementów garderoby mój audiofilski płaszczyk ^^ Jedyny taki element odzienia, który pozwala mi elegancko ułożyć kabelek od słuchawek na całej długości :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko czekać na audiofilskie ubrania A$K po jedyne $400. :)

A póki co to dziwi mnie, że żaden producent DAP nie zaproponował telefonu. I tak w nich siedzi Andek, brakuje tylko modułu GSM a to rocket science nie jest. Tym bardziej sony(przenieść bebechy dapa do jednego z telefonów), który to chyba debili zatrudnia w dziale DAP - urządzenie za 15 klocków, a mocy jak w a15.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko czekać na audiofilskie ubrania A$K po jedyne $400. :)

A póki co to dziwi mnie, że żaden producent DAP nie zaproponował telefonu. I tak w nich siedzi Andek, brakuje tylko modułu GSM a to rocket science nie jest. Tym bardziej sony(przenieść bebechy dapa do jednego z telefonów), który to chyba debili zatrudnia w dziale DAP - urządzenie za 15 klocków, a mocy jak w a15.

 

Obserwując poczynania apple w tym zakresie mam wrażenie, że urządzenia GSM są obarczone wieloma obostrzeniami prawnymi (i nie tylko) i sporym utrudnieniem jest załadowanie modemu do komputera, tabletu czy dapa.

 

Zobacz, że np. iphony zwykle wychodziły z opóźnieniem na nasz rynek, tak jakby miały przejść np. jakieś dodatkowe rejestracje, homologacje, badania na rynek europejski (może ktoś ma konkrety na ten temat?).

 

Podobnie dlaczego do jasnej ciasnej Macbook 12" - śliczny cukiereczek i zbytek, który też posiadam, przydaje się do pociągu czy na szkolenia - nie ma modemu GSM? Tylko trzeba go z telefonem parować? Litości :-)

 

iPad Pro modem GSM już ma (w opcji) natomiast i tak ma limity 100 mb pobierania przy aplikacjach, co rzekomo wymuszają sieci komórkowe - tu znam tylko ploty z amerykańskich forów - może ktoś ma konkret. Czy androidy też mają limit 100 mb?

 

Popełniłem nawet taki art: 9 powodów dlaczego chciałem sprzedać swojego iPada Pro 12,9” iPada kupiłem tylko dlatego, że wskazany wyżej macbook nie miał LTE... pochlastać się można z tą firmą... :-) leczę się z nich skutecznie.

 

Wracając do dapów, to też w mniejszym stopniu kwestia pozycjonowania marki na rynku. Np. jak robimy dapy to się to nazywa dap, a jak dodamy do niego telefon to już nie wiadomo, czy to nadal dap, czy komórka, czy co. Niejasna robi się kategoria urządzenia.

 

Natomiast gdybym był strategiem w astell&kern to już dawno mieliby w ofercie telefon z bebechami jakiegoś juniora albo ak70. Przecież telefony to większy rynek niż dapy. Ale i bardziej zapchany. Nokia już testowała telefoniczne music playery ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności