Skocz do zawartości

Przedstawiciele branży audio wypowiadają się odnośnie braku gniazda 3.


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

Jednego nie rozumiem tego hejtu na Apple ze co cena niby? To ile kosztuje s7 edge albo note7? Porównać to i wtedy pisać ze drogo. A ze sprzęt działa z pudełka i po prostu robi to do czego został stworzony bez instalowania custom roma to inna sprawa.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple nie lubię za :

- iTunes

- brak odtwarzania FLAC prosto z pudełka

- wmawianie ludziom,że są elitą bo mają Apple

- trudniejszy root niż w Androidzie

- upierdliwe trzymanie się małych ekranów

i pewnie jeszcze bym coś znalazł.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubię androida za :

-słabo zoptymalizowany system

-stockowe aplikacje muzyki które w 90% przypadków są gorsze niż apki które można kupić w Google Play

-masę wirusów

-flagowe tylko z ekranami powyżej 5 cali

-nakładki producentów które zamulają telefon

-produkcję low/mid endowych telefonów. Od których okazują się lepsze stare flagowe. Do kupienia w takiej samej cenie.

 

Btw testowałem flac i wav na kilku utworach w ślepym teście, i to jeszcze zanim kupiłem pierwsze jabłko. Wav nieznacznie bardziej mi się podobał.

Apple brakuje Jobsa, tak samo jak całej branży elektronicznej. Nie wprowadzają nic rewolucyjnego tylko ulepszają to co już jest, zresztą tak samo cały czas robią pozostałe firmy..

Ja teraz czekam na rewolucję w akumulatorach, mam nadzieję że w końcu będzie można używać telefonu przez kilka dni bez ładowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam iPoda Touch. Używam w nim aplikacji Onkyo bo stockowe to dno. Podobnie w Andku mam Powerampa.

Jakie wirusy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ciężko było o konkurencje dźwiękowo dla iphona, teraz jest kilka(naście) bardzo dobrych grajków, polecam mody ZeroInfinity z xda. Sam chwaliłem pierwszego sgsa, m7 a aktualnie mam m8 i m9. Czasami wystarczy pogrzebanie w plikach systemowych, wywalenie boomsounda czy aktualnie śmieci z dolby. Dzisiaj z kolei czytałem o htc który ma być pierwszym telefonem bez fizycznych przycisków :P Nowe modele mają niewymienną baterie (htc powiedzmy, bo ma na kabelku 2pinowym i zaklejona taśmą ale wymienna) i w przypadku zwiechy trzeba przytrzymać włącznik przez ~10 sekund. Tutaj w przypadku zwiechy i przycisków bocznych dotykowych ciekawe jak to rozwiążą, może reset igiełką tak nowocześnie jak w starych zegarkach :D

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam iPoda Touch. Używam w nim aplikacji Onkyo bo stockowe to dno. Podobnie w Andku mam Powerampa.

Jakie wirusy ???

Wirusy są nawet w sklepie play :) Bo aplikacje nie są tak dokładnie sprawdzane jak w appstore. A tego playera zaraz sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać o masie reklam, one potrafią wnerwić bardziej niż wirusy :P Mam kilka płatnych apek które również są zawalone reklamami.Fajnie, że są użytkownicy którzy poprawiają producentów i ja np też mam powerampa ale i pełnoprawnego walkmana na m8 włącznie z ulepszeniami dźwięku, pobieraniem okładek itd. Co do nakładek to trochę to urosło w mit, mam htc z s-off i wgrywałem 90% romów, kerneli i wszelkich modów z działu xda. Mając do wyboru różne aosp, wersje M8 Google Play tzw. "czysty" oraz nakładkę Sense bez wahania wybieram ostatnią. Sama płynność to pojęcie względne, przycinanie animacji nie mówi o niczym, zużycie pamięci również. Przykładowo Sense 6 działał płynniej niż czysty z nakładką Nova Launcher pomimo, że zużywał jakieś 4x więcej pamięci, do tego miał lepsze zarządzanie energią. Z nakładkami to utarło się niestety przez starego Touchwiza, aktualnie nie mam samsunga i nie zamierzam wracać do ich sprzętów. Swego czasu miałem tez pierwszą Xperie Z i aktualnie jakby ktoś mi dał 2 3 i 4 to nie śledząc ich produktów pewnie bym ich nie rozróżnił :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubię androida za :

-słabo zoptymalizowany system

-stockowe aplikacje muzyki które w 90% przypadków są gorsze niż apki które można kupić w Google Play

-masę wirusów

-flagowe tylko z ekranami powyżej 5 cali

-nakładki producentów które zamulają telefon

-produkcję low/mid endowych telefonów. Od których okazują się lepsze stare flagowe. Do kupienia w takiej samej cenie.

 

Btw testowałem flac i wav na kilku utworach w ślepym teście, i to jeszcze zanim kupiłem pierwsze jabłko. Wav nieznacznie bardziej mi się podobał.

Apple brakuje Jobsa, tak samo jak całej branży elektronicznej. Nie wprowadzają nic rewolucyjnego tylko ulepszają to co już jest, zresztą tak samo cały czas robią pozostałe firmy..

Ja teraz czekam na rewolucję w akumulatorach, mam nadzieję że w końcu będzie można używać telefonu przez kilka dni bez ładowania

Rozumiem że te testy flac/wav były ślepe? Jaki był wynik? Co do odtwarzacza - stockowy na iPhone też jest kiepskawy wiec argument jest średni. Wirusy? Używałem androida ładnych parę lat i jakoś mi się nie zdarzyło - jak się instaluje byle co to nie ma się co dziwić. Na IP po jailbreaku też pewnie coś by się znalazlo. Żaden z systemów nie jest idealny - każdy ma swoje wady i zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja nie lubię androida za :

-słabo zoptymalizowany system

-stockowe aplikacje muzyki które w 90% przypadków są gorsze niż apki które można kupić w Google Play

-masę wirusów

-flagowe tylko z ekranami powyżej 5 cali

-nakładki producentów które zamulają telefon

-produkcję low/mid endowych telefonów. Od których okazują się lepsze stare flagowe. Do kupienia w takiej samej cenie.

 

Btw testowałem flac i wav na kilku utworach w ślepym teście, i to jeszcze zanim kupiłem pierwsze jabłko. Wav nieznacznie bardziej mi się podobał.

Apple brakuje Jobsa, tak samo jak całej branży elektronicznej. Nie wprowadzają nic rewolucyjnego tylko ulepszają to co już jest, zresztą tak samo cały czas robią pozostałe firmy..

Ja teraz czekam na rewolucję w akumulatorach, mam nadzieję że w końcu będzie można używać telefonu przez kilka dni bez ładowania

Rozumiem że te testy flac/wav były ślepe? Jaki był wynik? Co do odtwarzacza - stockowy na iPhone też jest kiepskawy wiec argument jest średni. Wirusy? Używałem androida ładnych parę lat i jakoś mi się nie zdarzyło - jak się instaluje byle co to nie ma się co dziwić. Na IP po jailbreaku też pewnie coś by się znalazlo. Żaden z systemów nie jest idealny - każdy ma swoje wady i zalety.

 

 

Btw testowałem flac i wav na kilku utworach w ślepym teście, i to jeszcze zanim kupiłem pierwsze jabłko. Wav nieznacznie bardziej mi się podobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja nie lubię androida za :

-słabo zoptymalizowany system

-stockowe aplikacje muzyki które w 90% przypadków są gorsze niż apki które można kupić w Google Play

-masę wirusów

-flagowe tylko z ekranami powyżej 5 cali

-nakładki producentów które zamulają telefon

-produkcję low/mid endowych telefonów. Od których okazują się lepsze stare flagowe. Do kupienia w takiej samej cenie.

 

Btw testowałem flac i wav na kilku utworach w ślepym teście, i to jeszcze zanim kupiłem pierwsze jabłko. Wav nieznacznie bardziej mi się podobał.

Apple brakuje Jobsa, tak samo jak całej branży elektronicznej. Nie wprowadzają nic rewolucyjnego tylko ulepszają to co już jest, zresztą tak samo cały czas robią pozostałe firmy..

Ja teraz czekam na rewolucję w akumulatorach, mam nadzieję że w końcu będzie można używać telefonu przez kilka dni bez ładowania

Rozumiem że te testy flac/wav były ślepe? Jaki był wynik? Co do odtwarzacza - stockowy na iPhone też jest kiepskawy wiec argument jest średni. Wirusy? Używałem androida ładnych parę lat i jakoś mi się nie zdarzyło - jak się instaluje byle co to nie ma się co dziwić. Na IP po jailbreaku też pewnie coś by się znalazlo. Żaden z systemów nie jest idealny - każdy ma swoje wady i zalety.

Btw testowałem flac i wav na kilku utworach w ślepym teście, i to jeszcze zanim kupiłem pierwsze jabłko. Wav nieznacznie bardziej mi się podobał.

Pytając jaki był wynik miałem na myśli ile razy poprawnie trafiłeś. I najlepiej daj jeszcze znać na czym słuchałes żeby wiedzieć jakich dekoderow flac unikac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Davindyk W 5/6 utworów wygrał dla mnie wav, na jakim flacu słuchałem to już nie pamiętam bo ten test robiłem jakieś 1,5 roku temu, a może i trochę więcej ;)

Bodajże na audeo, albo finalach havent II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Davindyk W 5/6 utworów wygrał dla mnie wav, na jakim flacu słuchałem to już nie pamiętam bo ten test robiłem jakieś 1,5 roku temu, a może i trochę więcej ;)

Bodajże na audeo, albo finalach havent II

Nie pytam o sluchawki, bo maja znikome znaczenie, tylko o odtwarzacz/dekoder flac. Jedynym powodem dla ktorego mozna odroznic flac od wav jest zle dzialajacy dekoder wiec chcialem sie dowiedziec jakiego powinienem unikac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po co dwa różne rozszerzenia plików, jeżeli to defakto powinno być to samo?

 

No właśnie - powinno (bo to format bezstratny) - a mówisz, że słyszałeś różnicę, ergo - jedyna możliwość, że dekoder psuł. Stąd pytanie Dawindyka (też jestem ciekaw aczkolwiek uważam, że może to być audiovoodoo/placebo lub rzeczywiście ułomność dekodera)

 

@Edit - to nie to samo, bo jedno jest skompresowane i zajmuje tylko część tego co nieskompresowane... ale oba przechowują bezstratne dane.

Edytowane przez LoneVagrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie chcieli cieńszy telefon a inaczej nie dało się tego zrobić jak poprzez wywalenie gniazda.

iPod touch 5g ma 6,1mm grubości, iPhone 7 zaś 7,1mm. Który ma jacka chyba wiadomo :)

Zresztą iPhone 6 ma dokładnie tą samą grubość co 7.

 

Edytowane przez kommel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flame dotyczący wyższości jednego systemu na drugim usunąłem. Chętnych do dyskusji na ten temat, jak i na temat wyższości jednych świąt na drugimi, zapraszamy na wielce przyjazną stronę www.nadrzewo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivo V5max ma mniejszą baterie ale jest przy tym znacznie cieńszy, ma złącze 3,5mm, miejsce na 2 karty sim i karte pamięci. Rozmowa "czy grubość ma znaczenie?" pojawiła się przy wprowadzaniu lightning, jest dwustronne i to zaleta i ok. Jak wiadomo micro usb jest bardzo grube i wymaga zbyt wiele wysiłku przy ocenie którą stroną włożyć, a ma dobrze służyć nawet amebie. Kończąc o grubościach i wkładaniu żeby się nie kojarzyło przejdźmy do potrząsania :P Pamieta ktoś jeszcze potrząśnij, by przełączyć utwór? Ja pamiętam, że po zakupie telefonu z tą funkcją bardzo ją polubiłem i nie wyobrażałem sobie bez niej życia i to przez jakieś dobre 5 minut :D Oczywiście potem ją udoskonalano, bo pierwsze wersje działały w ten sposób, że przed potrząsnięciem trzeba było...przytrzymać boczny przycisk :D W kolejnym już wystarczyło samo potrząśnięcie ale telefon często się gubił i przełączał nie w tą stronę co chcemy, no chyba, że moja ręka miała buga. Cała funkcja była też znacznie wygodniejsze niż przytrzymanie przycisku przez 2 sekundy z tym samym efektem. W HTC jest też aplikacja do sterowania głosowego odtwarzaczem muzyki i to fajna funkcja, aakurat korzystałem z niej przy nawigacji ale muszę kiedyś kogoś strollować w autobusie komendami "odtwarzaj ringtone luminol". Kto nie oglądał to proponuję film Movie43, tam było fajnie przedstawione innowacyjne podejście jabłkowych, m.in. projekt iLaski :D

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flame dotyczący wyższości jednego systemu na drugim usunąłem. Chętnych do dyskusji na ten temat, jak i na temat wyższości jednych świąt na drugimi, zapraszamy na wielce przyjazną stronę www.nadrzewo.com.pl

Link nie działa, przekierowuje na stronę firmy hostingowej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flame dotyczący wyższości jednego systemu na drugim usunąłem. Chętnych do dyskusji na ten temat, jak i na temat wyższości jednych świąt na drugimi, zapraszamy na wielce przyjazną stronę www.nadrzewo.com.pl

Nie możesz sławekr po prostu wydzielić to do nowego tematu ? Odnoszę wrażenie, że rozmowy na temat co jest lepsze przeszkadzają tylko tobie <_< Bo mnie ani trochę nie urażają, a pozwalają zobaczyć po prostu inny punkt widzenia użytkowników robocika.

Edytowane przez Sound John
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynała się robić trochę ****oburza nie na temat. Temat dotyczy w sumie braku jacka i tego w jakim kierunku to zmierza, a nie zalet i wad jednego systemu nad drugim.

 

Moim zdaniem w pogoni za centymetrami już raczej nie będzie odwrotu od likwidacji fizycznych przycisków i gniazd. Tak samo jak całkiem realne w przyszłości wydają się następcy smartfonów i smartwatchy w postaci płaskich elastycznych ekranów zakładanych np na rękę, co czasami jest pokazywane w różnych filmikach koncepcyjnych. Jakby nie patrzeć to gniazdo słuchawkowe pojawiło się w telefonach pod kątem zestawów słuchawkowych, a dopiero potem ewoluowało w postać popularnego minijacka. W pogoni za klientem i żeby uszczknąć trochę rynku odtwarzaczy multimedialnych komórki zostały podrasowane tu i ówdzie, ale moim zdaniem telefon czy smartfon nigdy nie był dedykowany do słuchania muzyki jako poważny odtwarzacz muzyki i w sumie w takich kategoriach nie powinniśmy go rozpatrywać. Dźwięk przez słuchawki to jest tylko "fjuczer", a nie podstawowa funkcja telefonu. Jak ktoś chce poważnego źródła do mobilnego słuchania muzyki to kupuje dedykowany odtwarzacz z dedykowanymi chipami tuningowany konkretnie pod tym względem, a nie wszystkomający kombajn multimedialny z funkcją telefonu, gdzie jest napakowane mnóstwo funkcji całkowicie zbędnych przy odtwarzaniu muzyki. Jak ktoś ma kasę na smartfonowego flagowca, to i znajdzie kasę na dapa, a jak ktoś nie ma to zadowoli się klasycznym przeciętniakiem, który będzie miał wszystko. Coprawda przeciętne, ale wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

****oburza wynika stąd, że apple stosuje kontrowersyjne (tutaj do wyboru idiotyczne lub innowacyjne) pomysły. Przykład Vivo x5 podałem nie bez powodu- 4,75mm przy tym normalny jack, slot na karte, dual sim i naprawdę spora przy tej grubości bateria 2000mah. Lightning było pretekstem, teraz zniknie jack ale telefon nadal będzie gruby. Większym wg wyścig o cienkość już się kończy, myśle, że ludzie przeboleją ten1-2mm w zamian za np. cienkie ramki. Reszta producentów też goni za apple jakby było ono jakimś wyznacznikiem jakości, wg mnie te czasy już się skończyły. Idąc tokiem myślenia motoroli czy htc skoro Kim Kardashian powiększyła sobie pewną część ciała to też powinienem to zrobić, żeby odnieść sukces. Mój ideał to telefon ze złączem 6,3mm, żebym mógł podpiąć takstary z krótkim spiralnym kablem, iphone nie dla mnie, przejściówka 6,3mm na 3,5mm i do tego jeszcze jedna przejściówka- gdzie tu wygoda?

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple zawsze starało się być na pierwszym miejscu jeśli chodzi o nowości. Mój pierwszy iMac to była wersja kineskopowa, miał wifi i usb 2.0 chyba tez firewire, teraz jest analogiczna sytuacja zobaczyli ze można w sumie usunąć gniazdo podłapali pomysł, analitycy przebadali rynek i teraz z 60% posiadaczy ip7 wejdzie do Apple Store i powie poproszę bezprzewodowe słuchawki do ip7. Umówmy się ze to jest korporacja nastawiona na maksymalne zyski wiec skoro można wydoić klienta na dodatkowe pare stówek to to zrobią.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacka 6.3 to bys nie zapakowal nawet w nokie 3310 :P

 

Z jednej strony jest gadanie o miniaturyzacji, a z drugiej popularyzacja wielkich ekranow. Jeszcze do niedawno smieszylo jak ktos mial "phablet" przy uchu, dzis to juz nie dziwi. Przy ekranie 5'' i wiecej idealny telefon powinien miec dla mnie funkcje z ktorej wszyscy sie wycofali - fizyczna klawiatura qwerty. Skoro sie wali wielki ekran pod wygodne korzystanie z netu to ja wole normalnie korzystac, a nie klikac po ekranie. Moj ostatni z klawiatura to xperia mini pro (sk17i), ktory jak na klawiature tez nie byl specjalnie gruby. Super wygodny do pisania, a brzmienie nawet nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawiatura chyba wysuwana jakos, prawda ?

 

Phabletom mówię tak ! A Samsung zamiast wybuchać, mógłby powiększyć note do 6 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności