Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Njumobile - pytania


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z kolei wahałem się między kilkoma sieciami po ucieczce z T-Mobile, a stanęło na Play na kartę. Dlaczego?

1. Sprawny krajowy roaming, czyli rozmowy i internet nawet na zadupiu i nie zrywa mi sieci w "trudnych" miejscach. T-mobile to była porażka, Plusa ma żona i jej rodzina i też jest słabo w małych miejscowościach, z Orange miałem kiedyś różne przygody i też odpada. Wolę mieć dostęp do wszystkich nadajników, a nie tylko jednego operatora. Też myślałem z początku o nju i później o premium mobile, ale odstraszyli mnie operatorzy obsługujący numer.

2. W pakiecie za 25zł mam nielimitowane rozmowy na komórki i stacjonarne, darmowe SMS-y do wszystkich (MMS-y niestety płatne, ale prawie nie używam), 6GB netu. Brak ukrytych opłat za połączenie z pocztą głosową, brak opłat za usługi oparte o kody USSD (w t-mobile każdy kod liczyło mi jak specjalny sms).

3. Przy przenoszeniu numeru nie ma opłaty aktywacyjnej w przeciwieństwie do RMB (w salonie zaśpiewali sobie 50zł za przeniesienie numeru do RMB, do Play za friko)

4. W salonie przy ofercie RMB proponowali tylko abonament, więc podziękowałem, Virgin też się niczym nie wyróżnia na tle Playa

5. Szybkie przeniesienie - numer w Play był aktywny już na drugi dzień od złożenia wniosku.

6. Za przeniesienie dostałem podwójny bonus jak przy rejestracji numeru na kartę - 20GB netu i 200zł na rozmowy ważne przez 60 dni (na co mi 500zł i 50GB u konkurencji jak muszę w miesiąc wykorzystać).

 

Szukałem za i przeciw jeśli chodzi o Tidal i zdecydowałem, że nie jest do dla mnie warte zobowiązania na 24 miesiące i wyższych rachunków, bo nie słucham muzyki z telefonu, a jak mi się zachce to za złotówkę mogę aktywować dzienny dostęp do usługi. W domu praktycznie nie słucham muzyki, bo nie mam kiedy, a mobilnie tylko z grajka i tam Tidal też nie poleci.

 

Oczywiście przeniesienie nie obyło się bez przygód. T-mobile nie potrafi płynnie przełączyć numeru z oferty na abonament na ofertę na kartę (kilkanaście godzin byłem odcięty od telefonu), z kolei po przełączeniu do Play przez TYDZIEŃ nie miałem połączeń przychodzących (wychodzące i internet działały bez problemu). Stawiam jednak znowu na upierdliwość T-mobile, bo miałem jeden nieopłacony rachunek, który zauważyłem w dniu przeniesienia (i od razu zapłaciłem), ale pewnie przyblokowali mi połączenia przy migracji, bo nawet na linii technicznej w play nie widzieli żadnych prób połączeń do mnie, a każda próba połączenia ze mną kończyła się na automatycznym rozłączaniu rozmówcy (a smsy szły w pustkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mobile Vikings ma teraz ciekawą ofertę na kartę. 29 zł . Wszystko No limit plus 15 GB Internetu. Są także stacjonarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przeszedłem do Njumobile z T-mobile. Mam usługę jeden do wszystkich za max. 39.90 zł oraz dodatkowy numer na internet za 9zł. Od 3 miesięcy mam wystawiane zawyżane faktury-raz ponieważ nie zablokowali naliczania zużycia internetu, kolejny raz, ponieważ okazało się, że jak dzwoniłem do nich z reklamacją, to na kolejnej fakturze policzyli mi tę rozmowę ponad limit do wszystkich i na wszystko.

 

W konsekwencji rozmowa z infolinią na temat nieprawidłowego naliczania kosztowała mnie ponad 10% całości rachunku.

 

Tak wygląda w praktyce "zapłacisz maksymalnie 39,90 zł" w Njumobile.

 

Ok, czas na kolejną wędrówkę ( skończy się tym, że ze łzami będę przepraszał T-mobile za swoje odejście)

Edytowane przez summerinparis33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem do Njumobile z T-mobile. Mam usługę jeden do wszystkich za max. 39.90 zł oraz dodatkowy numer na internet za 9zł. Od 3 miesięcy mam wystawiane zawyżane faktury-raz ponieważ nie zablokowali naliczania zużycia internetu, kolejny raz, ponieważ okazało się, że jak dzwoniłem do nich z reklamacją, to na kolejnej fakturze policzyli mi tę rozmowę ponad limit do wszystkich i na wszystko.

 

W konsekwencji rozmowa z infolinią na temat nieprawidłowego naliczania kosztowała mnie ponad 10% całości rachunku.

 

Tak wygląda w praktyce "zapłacisz maksymalnie 39,90 zł" w Njumobile.

 

Ok, czas na kolejną wędrówkę ( skończy się tym, że ze łzami będę przepraszał T-mobile za swoje odejście)

miałem podobnie z njumobile...

gorąco nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem żadnych takich przygód. Od ponad 2 lat przewidywalne rachunki.

Oprócz wakacji za granicą nigdy nie było naliczone nic więcej niż norma przewiduje. Kumpel, który mnie w to wciągnął ma 2 numery i też nie miał złych przygód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest jakiś prepaid (na kartę) z Rokiem Ważności Konta co po załadowaniu powiedzmy 10 zł , może rok leżeć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności