Skocz do zawartości

Audiomagic Player


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie dlaczego w "widoku katalogu" sortowanie jest jakieś dziwne, a na pewno nie po kolei.

W sumie, to jest po kolei. Tyle że nie alfabetycznie, a w kolejności jak katalogi i pliki zostały powrzucane na kartę.

Jak chcesz mieć alfabetycznie, to użyj np. tego programu do sortowania (sprawdzony z innymi chińskimi grajkami):

http://www.anerty.net/software/file/DriveSort/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem ciekawostkę: Gdy wgrywa się pliki czytnikiem kart, następnie wkładam kartę do odtwarzacza, wtedy jest bez kolejności (ale szybko się wgrywa). Natomiast gdy wgrywam gniazdem USB w odtwarzaczu, wtedy jest dobrze (chyba), ale strasznie wolno idzie :)

 

Smerf Maruda: spróbuję tego programu.


Dziękuje dobry Smerfie Marudo :) Program sortujący robi co trzeba i mogę wgrywać pliki przy pomocy czytnika. Teraz jest ok. Pozdrawiam

Edytowane przez mirekel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
2 godziny temu, Inszy napisał:

To nie ten sam player (wiem, bo mam X02).

 

na plus dla audiomagic z jakością czy nie?

 

zastanawiam się też nad BENJIE K9 / S5

Edytowane przez kaju666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem ten odtwarzacz i szkoda na to czasu. Kupiłem bez pośrednio u dystrybutora. Pierwsza sztuka jaka przyszła była nie sprawna (nie działało gniazdo słuchawkowe). Przysłali drugą i znowu zonk. Byle wstrząs (np podczas kładzenia mp3 na stół) i restet, ale gubienie karty. Odesłałem te siano i nie chciałem już się z tym babrać. Dystrybutor nawet nie zadał sobie trudu sprawdzenia odtwarzacza przed wysyłką. Pierwsza sztuka nawet nie miała foli na ekranie więc pewnie był to jakiś wcześniejszy zwrot. Zero jakiegokolwiek sensownego podejścia do tematu. Na meilu wyklepane regułki: "przykro nam że tak się stało" sratatata i tyle. Całkowita olewka. Do tego jestem w plecy za wysyłanie tego szajsu i latanie po pocztach. 

Żeby nie bylo aż tak źle. Drugą sztukę udało mi się choć trochę odsłuchać, póki nie zgubiła karty, albo się nie wyłączyła. Dźwięk nawet niezły, ale nieco brak mocy. Np w porównaniu do Sansy Clip Sport lub XDuoo X2. Granie raczej cieplejsze, góra lepsza niż w sansie. Może nawet lepiej niż XDuoo. XDuoo raczej równy, nieco nawet kliniczny. 

A najlepszy jest ten EQ, ogólnie XDuoo właśnie sprzedałem ze względu na brak EQ. Ale ustawienie go w Audiomagic to chyba jakaś wyższa magia, spróbójcie sami. Nawet nie wiem jak to opisać. Możecie sobie szurać suwakami ile wlezie i nic z tego nie wyniknie. Nie mam bladego pojęcia jak to działa. Przykładowo na wyłączonym EQ, czyli off dzwiek ma moc, góra wyraźna etc. Po przejściu w custom wszystko się zcisza o połowę i zaczyna się zabawa. Kręcisz suwakami i nic się nie dzieje. Nawet po podkręceniu wszystkiego na maks i tak na opcji OFF gra wiele głośniej i z mocniejszą górą. Nie wiem jak to wytłumaczyć. Słuchawki Xiaomi Hybrid i Hybrid Pro. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Przykładowo na wyłączonym EQ, czyli off dzwiek ma moc, góra wyraźna etc. Po przejściu w custom wszystko się zcisza o połowę i zaczyna się zabawa. Kręcisz suwakami i nic się nie dzieje.


I tutaj kolego wychodzi na jaw Twoja niewiedza. To ściszanie masz w każdym lepszym odtwarzaczu. Zapobiega to efektowi clippingu, przesterowaniu sygnału które jest spowodowane zbyt dużym podbiciem fragmentu pasma względem reszty częstotliwości.

A to że generalnie odtwarzacz mocy nie ma dużo, ot od dawna wiadomo. Przecież to jest odtwarzacz który sobie radzi generalnie z dokanałówkami. A nie z wymagającym nausznikami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę mam odpowiedią, w przenośnych grajkach może specem nie jestem, bo zajmuję się domowym audio od 10 lat, ale pobaw się tym EQ to będziesz wiedział o co mi chodzi. Grajka zmieniam średnio co kilka lat, służy mi tylko do słuchania w pracy. Pierwszy mój grajek to był kaseciak Thomsona, potem jeszcze 3, Discmany, era słuchania mp3 z teleofnu z SonyEricsson Walkman, grajki Samsunga, czy Sony A816. Potem kupiłem pierwszą edycję Sansy Fuze, potem kolejną i teraz przyszedł czas na zmiany. Jeszcze kilka lat temu wybór był prosty, bo mało, które playery czytały Flac i zawsze Sansa rządziła, ale teraz postanowiłem sprawdzić coś innego i tak to jest. Napisałem że nie wiem dokładnie jak to wytłumaczyć. Też myślalem że po porstu przy customie wszystkie suwaki po prostu idą do polowy dlatego wszystko się scisza, ale po korekcji każdego z pasm nic nie wynika, a chociażby dokręcenie sopranu na maks i tak nie daje takiego efektu jak przy OFF. To jest przykład. Więc jak to działa? 

Xiaomi Hybrid i Hybrid Pro to dokanałówki. Po prostu Clip Sport i XDuoo są mocniejsze. Zwykłe porównanie. Audiomagica chciałem kupić ze względu na gabaryty, bo Sansa jest po prostu za mała i ma gniazdo sluchawkowe z boku. Już jedzie do mnie kolejny player, mniej znany. Może ten zagra lepiej i będzie sprawny. A jak nie to będę musiał kupic chyba jakieś Fiio, bo widać nie może być tanio i dobrze. 

Edytowane przez rafal735r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio mam problemy z gniazdem słuchawkowym - działa odpowiednio tylko po ręcznym dociskaniu / nie styka. Testowałem z kilkoma różnymi słuchawkami i jest tak samo. Ktoś jeszcze ma taki problem? Próbowaliście otwierać odtwarzacz? Może wystarczy coś dolutować? Kolego mirekel jakieś wskazówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Kupiłem u producentów z ciekawości jak to gra. Musze powiedzieć że jak za 100zł gra bardzo dobrze. Zależy z jakimi słuchawkami. Z PX100 pierwszą wersją gra źle za ostro, brzmi lekko plastikowo , basu zupełnie nie ma, jest strasznie sucho. Niczym w tanich pchełkach z bazaru - serio to zadziwiające.

Zgrywa się za to dobrze z PX100-II różnica jest wręcz kolosalna. Basu jest mało schodzi na dalszy plan, źródło dźwięku nie znajduje sie przy samych uszach gra lekko z oddali. Wokale są wyraźnie oddalone. Dźwięk jest ciekawy.

 

update.

Kurde gra z PX100 zaczyna mi się podobać, zadziwiający ten grajek.

 

update

ale jaja to gra podobnie jak Xonar Essence St tylko nieco mniejszy bas.

 

Wie ktoś z jakimi sluchawkami dokanałowymi to się dobrze zgrywa ?

Edytowane przez speed
zmiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kz zst tez próbowałem ale basu wtedy za mało , brzmienie za lekkie czasami, kz za to lepiej graja z X2 wtedy basik jest ok bo znowu rha są przebasowione na tym grajku

a wracając do słuchawek kz zst to jakoś wszyscy piszą ze maja dużo basu - nawet się balem zanim kupiłem ze będzie go dla mnie za dużo - a po zakupie okazało się wręcz przeciwnie ze to góra dominuje (zresztą bardzo fajna blachy od perkusji brzmią zaj....scie :) ) - chyba ze mam jakiś zwalony model - bo nawet MEE Audio M6 pro wydaja mi się bardziej basowe (choć to raczej doki o łagodnym basie) i one tez lepiej graj mi z x2 niz audiomagicem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Niestety, nie jest dobrze. W moim egzemplarzu zaczęły przerywać jakiś czas temu słuchawki i jak się okazało po  rozebraniu, nie łączy gniazdo słuchawkowe, ponieważ jest przyczepione dość lipnie, tzn. trzyma się tylko na lutach i tam właśnie się poodrywały od płytki. A na dodatek sygnał poprowadzony jest do pól lutowniczych bardzo cienkimi ścieżkami, które teraz przestały właściwie istnieć i nie bardzo jest jak nawet poprowadzić sygnał do gniazda, nie mówiąc o tym, że samego gniazda nie ma do czego zamocować z powrotem. Na dzień dzisiejszy rzecz trudna do naprawienia, córka dostała inną mp trojkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie jest dobrze. W moim egzemplarzu zaczęły przerywać jakiś czas temu słuchawki i jak się okazało po  rozebraniu, nie łączy gniazdo słuchawkowe, ponieważ jest przyczepione dość lipnie, tzn. trzyma się tylko na lutach i tam właśnie się poodrywały od płytki. A na dodatek sygnał poprowadzony jest do pól lutowniczych bardzo cienkimi ścieżkami, które teraz przestały właściwie istnieć i nie bardzo jest jak nawet poprowadzić sygnał do gniazda, nie mówiąc o tym, że samego gniazda nie ma do czego zamocować z powrotem. Na dzień dzisiejszy rzecz trudna do naprawienia, córka dostała inną mp trojkę.
Wśród chińskich odtwarzaczy "kieszonkowych" xDuoo X2 jest moim zdaniem trudny do pobicia w kategorii cena / jakość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Ogólnie wymieniam przy okazji sobie i żonie playerki (mamy Sansa Clip+). Oba już dogorywają. W sumie tydzień temu zamówiłem Benjie S5 i Xduoo X2. Szukałem jeszcze czegoś. Ostatecznie wczoraj znalazłem w fajnej cenie (ok 130 zł) Dodocool Da106. Także chyba dla młodego zostanie Benjie S5 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X2 został zastąpiony przez D3, w którym system wyszedł z epoki kamienia łupanego
Mnie D3 bardzo kusi, chociaż za te same pieniądze można mieć używkę FiiO X3 (1 gen.) mogącego pełnić funkcję DAC-a. I bądź tu mądry :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności