Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Mini jack - problem i pytanie.


nsge

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie odnoĹnie wtyku mini jack 3,5mm.

Czy brak pierĹcienia izolujÄcego coĹ spowoduje? PróbowaĹem coĹ poszukaÄ na google ale nikt nigdy nic o tym nie wspominaĹ (w polsce jestem pierwszy.. chyba) w USA widziaĹem tylko 1 temat ale nie ogarnÄĹem bo pisali coĹ o "skracaniu" wiÄc nie wiem co to oznacza.

Tak to wyglÄda: http://imgur.com/dblqftt


Ten z lewej kiedyĹ byĹ pozĹacany jak widaÄ (chociaĹź sĹabo widaÄ) juĹź nie jest pozĹacany :D... no i brakuje pierĹcienia izolujÄcego co dobrze widaÄ bo specjalnie daĹem drugi wtyk...

Czy jego brak coĹ powoduje? MoĹźe nie w kwestii audio, a bardziej spiÄÄ itd.?

Trzeba lutowaÄ nowy wtyk czy nie?


Dla ciekawskich lewy kabel to wtyk od CAL! (stockowy), a prawy wtyk jest z mikrofonu od HS-800.


PS: JeĹli powoduje spiÄcia po wetkniÄciu do karty dĹşwiÄkowej to czy po wetkniÄciu do przedĹuĹźacza (który na koĹcu ma oba pierĹcienie izolujÄce) zaĹatwi sprawÄ :D?


Edit: Zapomniałem tylko dodać, że jeśli zły dział to proszę przenieść.

Edytowane przez nsge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na elektrodzie pisali coś takiego: "Może skutkować skoszeniem i w efekcie zwarciem kanału prawego do masy"

Niestety nie rozumiem za nic w świecie co to oznacza :D...

Chodzi o to, że przez brak tego pierścienia może się wtyk wygiąć, lub pierścień od prawego kanału przesunąć, i zrobić zwarcie z masą.

Osobiście, póki gra bym nie ruszał, no chyba, że utrudnia to wyjmowanie/wkładanie wtyczki - zależnie od budowy gniazdka jest wtedy szansa na jego uszkodzenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na elektrodzie pisali coś takiego: "Może skutkować skoszeniem i w efekcie zwarciem kanału prawego do masy"

Niestety nie rozumiem za nic w świecie co to oznacza :D...

Chodzi o to, że przez brak tego pierścienia może się wtyk wygiąć, lub pierścień od prawego kanału przesunąć, i zrobić zwarcie z masą.

Osobiście, póki gra bym nie ruszał, no chyba, że utrudnia to wyjmowanie/wkładanie wtyczki - zależnie od budowy gniazdka jest wtedy szansa na jego uszkodzenie.

 

 

Słuchawki oddałem do miejscowego "speca" by zrobił nowy wtyk. Nie ja płaciłem więc dla mnie jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności