Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern AK70


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem,posłuchałem i nadal AK70 lepiej dla mnie grał niż AK300.VOL 110.Scena szersza,bardziej wyrazista,dwięk bardziej klarowny,na AK300 jakby była założona firanka. Karta Toshiba 64gb,wma,repertuar: I.MELECHESH-The Epigenesis-Nuclear Blast#27361 23402 1.Ghouls Of Nineveh-6.46, II.METALLICA-Metallica-Elektra#961113-2 9.Nothing Else Matters-6.28, 11.My Friend Of Misery-6.49, III.PATRICIA BARBER-Modern Cool-Premonition Records#7243 5 21811 2 4 2.Winter-4.52, IV.L`ARPEGGIATA/PLUHAR-La TarantellaAlhpa#503 6.Luna Lunedda-3.34, 8.Tarantella Del Gargano-4.38, V.PINK FLOYD-Dark Side On The Moon-Parlophone Records#50999 029453 2 3- rem.`11 4.Time-6.53 6.Money-6.23 Przy włączonej kłódce i wyłączonym ekranie potencjometr nie działa. Chyba pora żegnać się z juniorem.

Edytowane przez laocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ak70 gra bardziej bezposrednio i moze dlatego sprawiac wrazenie lepszego ale wyzsze modele graja znacznie bardziej wyrafinowanie i nie nerwowo (wysoka precyzja oddawana jest niejako na luzie bez zylowania sie) oraz maja wieksza rozdzielczosc pomimo lekkiego oddalenia lub przyciemnienia przekazu.

 

Dla mnie slyszalna jest taka granica w ktorej jedne grajki sie lapia a inne nie. Zobrazowalbym to tak. Koncert, wychodzi mlody pianista dopiety pod szyja z potem zdenerwowania na czole. Caly koncert patrzy na klawisze i nuty i stara sie nie pomylic. Na koniec robi wielkie uff bo sie nie pomylil i na miekkich nogach schodzi.

 

Po nim wchodzi stary wyga, dopija drina, gasi fajka, siada i gra z zamknietymi oczami nie patrzac na klawisze i czasem tylko spoglada na widownie aby puscic oko do atrakcyjnej pani w pierwszym rzedzie.

 

Jeden jest dobry a drugi to mistrz ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobrazowalbym to tak. Koncert, wychodzi mlody pianista dopiety pod szyja z potem zdenerwowania na czole. Caly koncert patrzy na klawisze i nuty i stara sie nie pomylic. Na koniec robi wielkie uff bo sie nie pomylil i na miekkich nogach schodzi.

 

Po nim wchodzi stary wyga, dopija drina, gasi fajka, siada i gra z zamknietymi oczami nie patrzac na klawisze i czasem tylko spoglada na widownie aby puscic oko do atrakcyjnej pani w pierwszym rzedzie.

 

Jeden jest dobry a drugi to mistrz ;)

 

Ładne. Ja w Onkyo mam obu jednocześnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • Moderator

Kolejny test:

 

http://www.avtest.pl/odtwarzacze-mobilne/item/566-astell-kern-ak70


W Audio Video lipiec- sierpień ukazała się entuzjastyczna recenzja AK70 .

Autor nieźle bije pianę :woot:

Rozumiem, że słuchałeś i masz odmienne zdanie? Podziel się nim z nami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując klasyka [czyli siebie ;) ] :

"AK70 jest całkiem niezły, chłodniejszy od AK300, trochę ostrzejszy. Ale dość dobry. Można by go mieć jako drugi player awaryjny, do wyjść na ulicę (zgrabny, mały). Niestety to za drogi wydatek jak na DAPa "awaryjnego" czy zapasowego. No i streaming wygląda w nim tak samo jak w AK300 - bez offline i tylko Tidal.

Więc lepiej zostać przy podstawowej 300tce - mocnej, zdolnej napędzić duże słuchawki."

 

Dodam przy okazji, że AK70 czarny podoba mi się bardziej niż stockowy. Ciekawe czy pojawi się wersja z "miedzi" ;) . To naprawdę fajny DAP (taki zewnętrzny wygląd powinien mieć stary AK120). Jednak za nieco wiecej kasy miałem AK300 i nie żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Osobiście też wolę 300, ale nie dziwi mnie zachwyt nad AK70. Wreszcie coś dobrą ceną na nasze warunki. Przy promocjach jakie teraz są cena jest znośna. Player gra bardzo dobrze. Fakt Tidal bez wifi nie pogra, ale przecież nie tylko to się liczy. Czarny jest za.....y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No WiFi to albo z telefonu udostępnić albo z routerka mobilnego, lekki, zgrabny, taka mydelniczka.

 

Astell mógłby się pokuśić o player z pełnym Androidem . W końcu Sony ZX1 też było małe a Android praktycznie normalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich użytkowników AK70. Czy połączenie AK70 z PM3 to dobry pomysł ? Ktoś słuchał takiego zestawienia ? Zauważyłem AK300 z PM3.

Słuchałem PM-3 i z AK70 i z AK300 i oba mi się podobały, bardzo synergiczne połączenia. Jeśli wahasz się nad zakupem, boisz się, że to nie zgra się dobrze to mogę Cię uspokoić. Jednak AK70 ma taki minus, że nie buduje dużej sceny, Oppo to słuchawki które lubią źródła przestrzenne. Będzie trochę ciasno to grało, ale barwa jest przyjemna i rozdzielczość na wysokim poziomie. Ogólnie polecam. AK300 zagrał mi jeszcze lepiej i wyraźnie większą sceną, jednak to inna półka cenowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak dopalić AK70 przez usb jakimś wzmacniaczem/dac np. Chordem Mojo czy Oppo HA-2 ? Chord Mojo nie za ciepły do PM3 ? Na pewno ma więcej mocy od HA-2. Z przestrzenią może być lepiej w tym przypadku? Dodam, że AK300 trochę mniej mi się spodobał od AK70, ale słuchałem tych odtwarzaczy z Meze.

Edytowane przez Zwrotnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak dopalić AK70 przez usb jakimś wzmacniaczem/dac np. Chordem Mojo czy Oppo HA-2 ? Chord Mojo nie za ciepły do PM3 ? Na pewno ma więcej mocy od HA-2. Z przestrzenią może być lepiej w tym przypadku? Dodam, że AK300 trochę mniej mi się spodobał od AK70, ale słuchałem tych odtwarzaczy z Meze.

Meze to zupełnie inny świat, przyznam, że nie słuchałem ale sugeruję się opisami. Mojo bym sobie odpuścił, to nie ta sygnatura dla PM-3. Oppo HA-2 łapie znakomitą synergię! Jakby Oppo zestroiło słuchawki właśnie pod niego. Ale jak to pod usb do kałacha ? Nie ma to sensu, poza tym tak nie można, bo musiałby mieć usb otg, a wydaje mi się, że nie ma. Powinieneś się zdecydować na jedno: samodzielny odtwarzacz albo oddzielny dac/amp do telefonu jako kanapka. Jeszcze opcją jest dokupienie samego wzmacniacza (bez dac) do AK70 np Aune B1, ale kałachy mają dość dobrej klasy wzmocnienie, więc nie wiem czy to się opłaca, Lord mówił że w AK300 nie ma potrzeby, ale może w ak70 jest gorzej, nie wiem. B1 ma to do siebie, że powiększa scenę i nadaje wigoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z zakupka :

"AK70 może działać także z zewnętrznym DAC/AMP podłączonym przez USB OTG (Leckerton UHA-760 działał bez problemu), jak i pełnić rolę DAC-a wpiętego pod USB komputera. "

 

Zresztą w temacie AK300 ktoś mi też to potwierdzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z zakupka :

"AK70 może działać także z zewnętrznym DAC/AMP podłączonym przez USB OTG (Leckerton UHA-760 działał bez problemu), jak i pełnić rolę DAC-a wpiętego pod USB komputera. "

 

Zresztą w temacie AK300 ktoś mi też to potwierdzał.

Okej, mój błąd. Co nie zmienia faktu, że kupując player tego pokroju trochę nielogiczne byłoby dokupowanie dac/ampa

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Rozumiem, dzięki za zwrócenie uwagi na B1. Zainteresuje się. Czyli Mojo lub HA-2 ma sens przede wszystkim do zastosowania ze smartfonem. AK 70 ma usb otg. Między innymi dlatego go kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności