Skocz do zawartości

SONY MDR-Z1R - Flagship anno domini 2016


asmagus

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, krz napisał:

To UK jest jeszcze w EU? ;)

A tak serio, to nie kuś bo ja dopiero nieśmiało spoglądam na tą półkę cenową i najpierw muszę sprzedać parę gratów z szafy zanim się będę decydował. Ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.10.2019 o 12:51, Nicodem napisał:

Była na nie jest. W sumie dość mało osób chyba je u nas ma. 3 z forum?
Ja wielokrotnie siebie nich wypowiadałem ale słabo opisuję wrażenia dźwiękowe. VonBaron pożyczał ode mnie. Może on.

Od strony praktycznej - dobrze tłumią, są wygodne i nie za ciężkie. Ja je wolałem od XC zarówno dźwiękowo jak i ergonomicznie.
Zyskują po balansie. Bas jest potężny, czasem może komuś przeszkadzać więc zalecalbym jaśniejsze źródło.
Pady grzeją i nie bardzo jest jak znaleźć alternatywę. Są za mało popularne. Mam jakieś hybrydy z chin ale nie poprawiają tego.
W lato jest slabo.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

Mógłbyś napisać parę słów o różnicy w poszczególnych pasmach i scenie? I plusy i minusy każdych. Cały czas mi te Soniacze chodzą po głowie, ale cena jest x2 więc mam dylemat.

 

@vonBaron porównywałeś Z1R z XC? Możesz skrobnąć jakieś porównanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniacze nowe są teraz na Amazon w cenie na pl koło 7 tys, używki za jakieś 5.5-6 do wyrwania.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś dzięki koledze @Nicodem mogę gościć u siebie Sony Z1R

IMG_7035 (2).JPG

Słuchawki mają swój klimat i wymagają adaptacji słuchowej niczym AudioQuesty.

Na początku wydawały mi się ciemne, pogrubione i zduszone.

Po którymś utworze już tak bardzo tego nie słyszę.

No ale słucham dalej..

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basowe są ale... Jak się wsłuchać to góra też jest i to idealna :)
Dla mnie nadal jako zamknięte - majstersztyk


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej ciepłe słuchawki ale nie duszne czy mało rozdzielcze, takie przyjemnie, relaksujące granie na wysokim poziomie.

Nie chce być złośliwy ale bardzo możliwe że z tym Bursonem nie rozwijają w pełni skrzydeł, tak miałem u siebie gdy słuchałem je z samego IDSD po dziurce 6,3mm.

@Compton zajrzyj na PW.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie wypada ich chwalić bo moje ale wygrzane są. Grają super zwłaszcza po balansie czego niestety@Compton nie może sprawdzić u siebie. Tak czy inaczej - to bardzo udane zamknięte. Super tłumienie, dla mnie duża wygoda.
Podstawowa wada to niestety grzeją się w lato niemiłosiernie a zastępczych padów do nich prawie nie ma. Same Chińczyki sztuczne.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się w basie Z1R po prostu zakochałem, najlepszy bas jaki słyszałem w słuchawkach, świetna faktura, wybrzmiewanie, w punkt, nie rozłazi się jak w moich NHQ, idealny po prostu. Nie wiem na ile to był wpływ Pathosa Aurium ale właśnie z nim zagrały na bardzo wysokim poziomie, choć faktycznie z początku dość duszno i klaustrofobicznie ale za to ze świetną głębią sceny. Kiedyś je kupię tylko najpierw muszę posłuchać na Bursonie.

Edytowane przez Weird_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adam 76 napisał:

Zgaduje, że LCD XC będą cięższe i na tym koniec różnic :)

A tak poważnie, czekam bo XC troszkę liznąłem i to świetne słuchawki są. 

Różnice są i to wyraźne, szczególnie w górnych rejestrach, poza tym w płynności, selektywności, muzykalności, itp.

O tym oczywiście napisze, jak się trochę osłucham. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Compton napisał:

Różnice są i to wyraźne, szczególnie w górnych rejestrach, poza tym w płynności, selektywności, muzykalności, itp.

O tym oczywiście napisze, jak się trochę osłucham. :)

Czekam z niecierpliwością na relację ;) Pewnie te ładniejsze (Sony) fajniejsze ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Compton napisał:

Milsze w odbiorze, łagodniejsze, cieplejsze.

XC nadrabia detalem, otwartością, powietrzem, wybrzmieniami..

Ale o tym będzie dokładniej. ;)

Innymi słowy Z1R są dokładnie tym, czym chciałbym zrównoważyć LCD-X i Elexy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Vaiet napisał:

Innymi słowy Z1R są dokładnie tym, czym chciałbym zrównoważyć LCD-X i Elexy :D

Z1R to takie lepsze AudioQuesty w każdym calu, styl bardzo podobny, o czym utwierdził mnie @krz na PW.  Mam akurat Hawki Carbony i nie mogę wyzbyć się tego wrażenia co do zbieżnej sygnatury. :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności