Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SONY MDR-Z1R - Flagship anno domini 2016


asmagus

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Gdyby ktoś wpadł na pomysł, aby do Sony MDR-Z1R zakupić kabel FAW Noir Hybrid HPC albo jak sądzę Noir bez Hybrid, to są dużo ciekawsze pomysły i lepsze sposoby na wydanie pieniędzy :( No chyba, że komuś brakuje w Z1R basu...  

 

Gdyby Sony wreszcie uwierzyło w audiovoodoo to zamiast zajmować się projektowaniem przetworników, muszli i obudowy zajęło się doborem kabelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, The Grand Wazoo napisał:

Gdyby ktoś wpadł na pomysł, aby do Sony MDR-Z1R zakupić kabel FAW Noir Hybrid HPC albo jak sądzę Noir bez Hybrid, to są dużo ciekawsze pomysły i lepsze sposoby na wydanie pieniędzy :( No chyba, że komuś brakuje w Z1R basu...  

Sprawdzałem z kabelkiem Noir HPC i ten kabel kompletnie masakruje strojenie Soni. Ten kabel fabryczny Soni jest podobno miedzią powlekaną srebrem; najwyraźniej z czystą miedzią Soni się nie lubią. Sprawdzałeś może z Noir Hybrid HPC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zdecydowanie jego recenzje da się oglądać. Są wyważone i nie skupia się na opisywaniu w jakiś poetycki sposób.
Jego ocena tych słuchawek jest też wg bardzo trafna.
Jedne z najlepszych zamkniętych, a jeśli ktoś lubi odpowiednie prowadzenie basów mimo ich lekkiej przewagi, ogólną Vke to są idealne. Jakość wykonania, kable, wszystko tutaj gra.
Cena nie, ale używki są na poziomie na którym używane mogą powalczyć z ether closed, lcdxc itp. W moim przypadku bijąc je totalnie właśnie ze względu na super odpowiadającą mi sygnaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=79668]Nicodem[/mention] a lepiej Ci grają na Hugo 2 czy na Bursonie?

Z Burson. Hugo2 z Z1R to nie jest najlepsza synergia - basy są troszkę przesadzone jak dla mnie. O tyle dziwnie, że hugo2 nie jest basowy.[mention=37501]spawn[/mention] zdaje się że Ty testujesz te same combo. Co o tym sądzisz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Ebay, headfi czy lokalnie? 1 okazja na 2 miesiące to dla mnie mało. Wolałbym wybierać z 3 aktualnych :D
Też tak uważam. Lcdxc są co chwilą przykładowo a Z1R trzeba polować. Moje uwielbiam ale też w sumie ostatnio się kurzą. Było za ciepło na nie. Teraz pewnie wrócą do łask.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie mówicie mi, że już po hypie. Po skompletowaniu zestawów ze średniego poziomu powoli mnie dopada audionervoza i zerkam nieśmiało na wyższą półkę. Jako, że u mnie w grę wchodzą tylko zamknięte, to wzrok skierowałem na XC, ale przypadkiem podknąłem się o ten temat i Soniacze zdają się być lepszym wyborem. Ktoś skrobnie jakieś porównanie, XC mam już posłuchane więc punkt odniesienia będzie?

U kogo jeszcze się ostały z1r? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była na nie jest. W sumie dość mało osób chyba je u nas ma. 3 z forum?
Ja wielokrotnie siebie nich wypowiadałem ale słabo opisuję wrażenia dźwiękowe. VonBaron pożyczał ode mnie. Może on.

Od strony praktycznej - dobrze tłumią, są wygodne i nie za ciężkie. Ja je wolałem od XC zarówno dźwiękowo jak i ergonomicznie.
Zyskują po balansie. Bas jest potężny, czasem może komuś przeszkadzać więc zalecalbym jaśniejsze źródło.
Pady grzeją i nie bardzo jest jak znaleźć alternatywę. Są za mało popularne. Mam jakieś hybrydy z chin ale nie poprawiają tego.
W lato jest slabo.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jot R napisał:

Nie mówicie mi, że już po hypie. Po skompletowaniu zestawów ze średniego poziomu powoli mnie dopada audionervoza i zerkam nieśmiało na wyższą półkę. Jako, że u mnie w grę wchodzą tylko zamknięte, to wzrok skierowałem na XC, ale przypadkiem podknąłem się o ten temat i Soniacze zdają się być lepszym wyborem. Ktoś skrobnie jakieś porównanie, XC mam już posłuchane więc punkt odniesienia będzie?

U kogo jeszcze się ostały z1r? :)

Na ebay są za jakieś 6300zł. Dla mnie dalej trochę za drogo, ale jak znajdę 5k+ to wezmę chociaż na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Jot R napisał:

Z tego co widzę to z Japonii, a to trochę daleko i VAT-owo ;) Pewnie jakby się pojawiła jakaś rozsądna cenowo oferta w EU, to też bym się skusił.

UK: https://www.ebay.pl/itm/Sony-MDR-Z1R-Headphones-in-EU/254386307905

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, euter napisał:

@Spawn Jak porównasz ich granie z Hugo2 vs z WM1A?

 

Z WM1A jest ok ale nie zachwycająco w każdym razie nadal na tyle dobrze że nie puściłem ich dalej tylko kombinowałem z kolejnymi źródłami bo czuć potencjał. Sonego lubie za dobrze rozciągnięte pasmo, dużą przestrzeń ale tez ocieplenie, spokój, pogrubienie i głębię. Z1R już są ciepłe, pogrubione i głębokie więc razem moim zdaniem jest trochę za dużo tego dobrego, tylko też trzeba brać poprawkę na to, że ja jestem miłośnikiem Staxów. Hugo 2 poza tym, że charakterem lepiej dogaduje z Z1R to jest też o jedną albo i dwie klasy lepszy w każdym aspekcie który można zaliczyć do technikaliów. Nie wiem czy to przez to że Z1R ocieplają na tyle hugo że w końcu można powiedzieć że już jest cokolwiek barwnie, czy to hugo swoją hiperdyscypliną i ultradokładnością wyciąga mocno technikalia Z1R w górę ale razem grają po prostu fantastycznie. Fajerwerki, unoszenie się w pokoju, wzbijanie migotliwego kurzu, pachnące wiosną zefirki itd itp. Od razu mówię że nie miałem u siebie Hugo2 na tyle długo żeby zdecydować czy mimo wszystko nie wolałbym jednak na dłuższą metę dodać jeszcze więcej barwy i dopalenia na średnicy. Całkiem fajnie za to grają grają z neutralnymi DX220 i DX160 i to z nimi wole Z1R niż z WM1A. Z Plenue S, który jest nie tyle ciepły co słodki też było bajeranko, ale nie aż tak imponująco jeśli chodzi o przestrzeń. Może było by lepiej po balansie ale dali egzotyczne, zbalansowane gniazdko pod 4 polową wtyczkę 3,5mm więc nie słyszałem bo nie będę kupował kabla pod jedną recenzję którego nigdy więcej nie użyje ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności