Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SONY MDR-Z1R - Flagship anno domini 2016


asmagus

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Nicodem napisał:

z tego co wiem (a może też nie wiem wszystkiego) to torebki za ponad 700zł nie ma...

to jej czasem nie pokazuj tej strony ;) https://uk.louisvuitton.com/eng-gb/women/handbags/_/N-2keomb

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, taki bank to by się przydał. Taki powerbank. A lokaty to by było inwestowanie w kawowe hawki i sprzedaż w momencie kiedy kolegom się Soniacze znudzą i uznają, że AudioQuesty jednak lepsiejsze :D

 

A tak na serio, to widzę że machina hajpowa ruszyła na dobre. Normalnie pogratulować, i choć człowień nie szuka niby niczego (tylko w tym hobby to się strach przyznawać), jak nic trzeba się będzie zastanawiać nad przeglądaniem ciekawych ofert na nie. Ale to może w innym życiu :) Póki co, miło poczytać. 

 

Ale jak bas słaby to kurrrrrdeee.... 😕 A niżej chociaż schodzi od Hawków? Źle tam nie było ale jednak no da się lepiej, znaczy niżej. 

 

A wiecie, młode człowieki lubią se czasem jakiegoś bita zapuścić co bardziej w stylu chłopaków co to mają luza. 

 

No ale fyki-myki-dynamiki chyba nie umią, co? A może? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2019 o 19:38, Destruktor napisał:

Poczekaj z 5 lat, beda chodzic po 5 kola ;)

 

Kompletuje co chwile nowy zestaw bo po czasie wychodzą kwiatki. Jak ma fajne wokale to słabo odwzorowuje perkusje, jak perkusja świetna to wyższa średnica tak harshująca jakby zarzynali kogoś. Jak już w miarę ok to pojawią się jakiś durny peak gdzieś u góry. Są jakieś normalne słuchawki, które nie przeginają w żadną stronę ? Wiem, że nagrania są totalnie różne (i z reguły denne), ale nie chodzi mi o nagrania tylko właśnie uniwersalność słuchawek. Szukam czegoś co zagra wszystko bez zadyszki. Nie szukam czegoś co w jednym nagraniu zagra pięknie, a w drugim tragicznie tylko złotego środka, który wszystko zagra poprawnie.

 

Muszę posłuchać z ciekawości tych Soniaczów. One są w Sony Center jakimś do posłuchania ? 

Edytowane przez core3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym wymienił jedne takie słuchawki które w żadną stronę imo nie przeginają właśnie, ale jakby to przeczytał jeden posiadacz MDR-Z1R z tego tematu to by mu chyba te Soniaki z głowy spadły :D

 

Głośniki, Pany! I też zamknięte, ale niestety już nie flagowe, a wręcz przeciwnie.

 

No ale wyżej @audionanik zdaje się napisał że te flagowe Sony są odpowiedzią na te nieszczęsne #jakmajakjużwmiaręto, także...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, core3m napisał:

Najbardziej w AQ przeszkadza  mi w nich ta wszechobecna nostalgia (brak palety barw pochodzących z łączenia wyższej średnicy z górą).

Na jakich padach słuchałeś? Imo na skórkowych te niedobory są zdecydowanie mniejsze (lub nawet ich brak) względem tych mikrozamszowych wewnątrz. Jeszcze tylko trochę buły na wyższym basie jest.

Ciekawe jakby zagrały na hybrydach HM5 - to może być to czego szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, core3m napisał:

Wiem, że nagrania są totalnie różne, ale nie chodzi mi o nagrania tylko właśnie uniwersalność słuchawek. Szukam czegoś co zagra wszystko bez zadyszki. Nie szukam czegoś co w jednym nagraniu zagra pięknie, a w drugim tragicznie tylko złotego środka, który wszystko zagra poprawnie

Ładne to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2019 o 21:50, Perul napisał:

Na jakich padach słuchałeś? Imo na skórkowych te niedobory są zdecydowanie mniejsze (lub nawet ich brak) względem tych mikrozamszowych wewnątrz. Jeszcze tylko trochę buły na wyższym basie jest.

Ciekawe jakby zagrały na hybrydach HM5 - to może być to czego szukasz.

 

Na tych i na tych słucham. Tu i tu za "smutno" dla mnie. Jeszcze pokombinuje :P.

 

Wracając do Sony. Nie ma szans ich nigdzie posłuchać ? 

 

W dniu 19.02.2019 o 22:00, audionanik napisał:

Ładne to było.

 

Dzięki.

Edytowane przez core3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Spawn napisał:

 

LRM_EXPORT_1022283287808237_20190219_175617302~01.jpg

 

Utwierdzam się w słuszności swojej decyzji, te po prawej ładniejsze... bardziej w moim stylu, no i mniejsze - zgrabniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spawn napisał:

 

"FYI Nighawks have lately been my bedside headphone and I listen to them before I fell asleep and stuff" - sam lepiej bym nie okreslil ich sposobu grania ;)

Serio? A ja byłem do tej pory przekonany, że wszyscy słuchają koncertu skrzypcowego Szostakowicza na słuchawkach podczas wymiany opon w aucie, skuwania nawierzchni młotem pneumatycznym, spotkania rekrutacyjnego, rozprawy sądowej, kładzenia terakoty w kuchni i innych tam takich bezsensownych nudnych zajęć.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audionanik napisał:

Serio? A ja byłem do tej pory przekonany, że wszyscy słuchają koncertu skrzypcowego Szostakowicza na słuchawkach podczas wymiany opon w aucie, skuwania nawierzchni młotem pneumatycznym, spotkania rekrutacyjnego, rozprawy sądowej, kładzenia terakoty w kuchni i innych tam takich bezsensownych nudnych zajęć.

 

W sumie musze pomyśleć o tych hawkach. Jak dzieciak nie będzie mógł usnąć to zamiast ciepłego mleka z miodem zapodam mu rammsteina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bedside headphones to jedyny sposób słuchania w domu. Ale w łóżku też pracuję - biorę laptopa i piszę swoje służbowe ******ły, więc tak szybko nie zasypiam (pewnie też dlatego, że słucham np. Ornette'a Colemana zamiast Szostakowicza) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

36 minut temu, audionanik napisał:
2 godziny temu, Spawn napisał:

 

"FYI Nighawks have lately been my bedside headphone and I listen to them before I fell asleep and stuff" - sam lepiej bym nie okreslil ich sposobu grania ;)

Serio? A ja byłem do tej pory przekonany, że wszyscy słuchają koncertu skrzypcowego Szostakowicza na słuchawkach podczas wymiany opon w aucie, skuwania nawierzchni młotem pneumatycznym, spotkania rekrutacyjnego, rozprawy sądowej, kładzenia terakoty w kuchni i innych tam takich bezsensownych nudnych zajęć.

Ja odczytuję ten cytat w ten sposób, że jak ktoś chce czegoś na pobudzenie to Nighawki nie są najlepsze, cokolwiek to oznacza.

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bednaar napisał:

Dla mnie bedside headphones to jedyny sposób słuchania w domu. Ale w łóżku też pracuję - biorę laptopa i piszę swoje służbowe ******ły, więc tak szybko nie zasypiam (pewnie też dlatego, że słucham np. Ornette'a Colemana zamiast Szostakowicza) :)

Szostakowicz nie jest usypiający. Ja wszystkich słuchawek (obojętne czy słucham metalu, impresjonizmu, współczechy, czy baroku) używam w łożku przed zaśnięciem. Wyjątek stanowią sytuacje zakupowe lub te kretyńskie audiofilskie porównania, które są de facto zwykłym natręctwem i nie mają wiele wspólnego z konsumpcją muzyki.

 

3 minuty temu, Melo2573 napisał:

Ja odczytuję ten cytat w ten sposób, że jak ktoś chce czegoś na pobudzenie to Nighawki nie są najlepsze.

Dobrze odczytujesz; ale muszę się jakoś odgryźć @Spawnowi, bo ja nh nie uważam za usypiające, tylko nienachalne; dające odbiorcy wybór - wchodzi w muzę cały z nogami czy siedzi trochę obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności