Skocz do zawartości
  • 0

Zamkni�te + DAC + amatorka :)


Lusineh

Pytanie

Panowie, zupelnie zagubilam sie w poszukiwaniach 'idealnych' sluchawek i zdecydowanie potrzebuje waszej rady. Nie wiem czy musze uprzedzac, ze o sprzecie audio nie wiem nic, bo to sie zaraz samo okaze - z pewnoscia jednak im wiecej czytam tym mniej wiem, totez w was ostatnia nadzieja..

Tak wiec wydaje mi sie, ze przynajmniej w przyblizeniu wiem czego szukam - uswiadomcie mnie prosze czy taki zestaw w ogóle istnieje ;)

 

Sluchawki:

- zamkniete, chyba, ze jakiel semi open równiez nie sa slyszalne na zewnetrz

- wyglad jest najmniej wazny, ale fajnie gdybym w nich nie wygladala jakbym przed chwile odstawila mlot pneumatyczny

 

Zródlo:

- nie oszukujmy sie - nie mam pojecia o co chodzi jak piszecie o DAC, AMP, wzmacniaczach i tu najbardziej na was licze :) widze to tak: ze sluchawek bede najczesciej korzystala w pracy, gdzie mam komputer ze zintegrowana karte dzwiekowe i tu nic zmienie nie moge - domyslam sie, ze trzeba w takim razie dolozyc cos pomiedzy, prawda? :) pytanie co.

 

Last but not least - dzwiek - tu dopiero zaczynaje sie moje problemy:

- uwielbiam podkrellone skraje, mocny bas, wysokie tony w kazdej ilosci - podejrzewam, ze to co inni nazywaja przejaskrawieniem jest dla mnie calkiem ok

- musi byc dynamicznie, bardzo dynamicznie ;)

- a z drugiej strony chce czuc przestrzen (mialam okazje poznae sie z Brainwavz HM5 - moje antyidealy, mialam wrazenie, ze dusza muzyke)

 

A sluchac bede pewnie wszystkiego, ale w tak przekroju (oczywilcie docelowo nie youtube):

 

No tak, jeszcze budzet.. Naturalnie najbardziej usatysfakcjonuje mnie najtanszy zestaw spelniajecy wszystkie warunki, ale ciezko bedzie mi wylozyc wiecej niz 1200, no powiedzmy 1500.

 

Pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie :)

Edytowane przez Lusineh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Hmm. Do tej muzy. Bayery DT990Pro. Ewentualnie 880tki. Jeśli zamknięte to może BW HM5, bądź inny rebrand yogi cd880. Na ibodzie ostatnio często pojawiają się fisher audio oparte na tej kontrukcji. Czasem da się dorwać też lindy premium.

Do tego Aune T1 albo X1S. Acz przy zakładanym budżecie jedną z elementów warto kupić używany.

Edytowane przez gooru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przecież koleżanka określiła HM5 jako antyideały :) Z opisu poszukiwane są v-ki z dużą sceną, do tego z dobrą izolacją. Z Beyerów to DT770 prędzej pasują.

Przez te problemy z kodowaniem umyka spora część treści. Rzeczywiście. W takiej sytuacji i 880tli nie podpasują. W takim razie 990pro, Ewentualnie jak piszesz 770tki jako zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czesc,

 

przede wszystkim dziekuje wszystkim, ktorzy przetrwali przez moj post zanim go edytowalam - zupelnie nie zdawalam sobie sprawy, ze tak bedzie finalnie/fatalnie wygladal ;)

 

No dobrze, czyli sugerujecie DT990 badz DT770 (ew. Takstar, ale one strasznie odrzucaja mnie swoja 'estetyka'), to juz jakis trop :)

Zastanawia mnie jednak dlaczego DT990 skoro pisalam o zamknietych? Czy faktycznie bardzo strace na jakosci dzwieku wybierajac DT770? A moze DT990 nie przepuszczaja na zewnatrz tak duzo jak spodziewam sie po otwartej budowie?

 

 

A zakladajac, ze nie uda mi sie kupic uzywanego Aune T1 albo X1S - jakies inne pomysly?

 

Jeszcze raz dzieki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mógłbym dorzucić do puli zamknięte akg k545, dynamiczne, mocny, kontrolowany bas, może nie tak jaskrawa góra, ale jest. Można je słuchać bezpośrednio z pc, nawet ze smartfona, nie potrzeba żadnych daców, wzmacniaczy, dla laików będą ok. Jak zawsze warto przesłuchać, często są w saturnach , media markt.

 

Być może ath m50x, rozrywkowe brzmienie o solidnym basie i dość jaskrawej górze. Łatwo się je napędza, ale czy sam pc wystarczy to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"Jednak szukałbym modelu zamkniętego. Czyli z Bayerów to DT770 lub DT150. "

"ale fajnie gdybym w nich nie wygladala jakbym przed chwile odstawila mlot pneumatyczny"

 

Czyli raczej DT 150 odpadają. Może takie które mi do gustu nie przypadły? Sennheiser Momentum On Ear?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"Jednak szukałbym modelu zamkniętego. Czyli z Bayerów to DT770 lub DT150. "

"ale fajnie gdybym w nich nie wygladala jakbym przed chwile odstawila mlot pneumatyczny"

 

Czyli raczej DT 150 odpadają. Może takie które mi do gustu nie przypadły? Sennheiser Momentum On Ear?

Oj tam, DT150 piękne nie są ale fajnie grają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności