Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja wzmacniacza Burson Soloist SL MKII


Rekomendowane odpowiedzi

Nowa odsłona Soloista to moim zdaniem przykład tego jak powinien grać porządny wzmacniacz konsumencki. Jest to mieszanka równego, precyzyjnego odtwarzania dźwięku z płynnym i ludzkim odtwarzaniem muzyki. Połączenie techniczności z substancją i intymnością, które zwłaszcza na dobrym źródle potrafi wprowadzić niemałe zamieszanie, oczywiście w sensie pozytywnym. Może nie od razu i nie w sposób jednoznaczny rzucić na kolana, ale z czasem i kolejnymi parami słuchawek jest w stanie przeczołgać użytkownika z marazmu i obojętności do dźwiękowej euforii. Sprzęt odsyłałem do sklepu z dużym żalem, więc także i serce wskazywało na duży potencjał Soloista, nie tylko umysł.

 

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-wzmacniacza-burson-soloist-sl-mkii/

 

 

 

XPt4M1u.jpg

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z recenzją niemal w całości. Wypożyczyłem Australijczyka z ciekawości, właściwie bez zamiaru nabycia, gdyż miałem "nagranego" używanego brystona bha-1, w dobrej cenie.

Po nagrzaniu (klasa A) i godzinie odsłuchu już wiedziałem, że na brystona może jeszcze kiedyś przyjdzie czas lub nie (ze wskazaniem na nie), natomiast soloist mk2 nie może opuścić mojego domu. Bryston jest efektowny, ale ma nieco podpompowane/przerysowane brzmienie, natomiast ja i moje źródło czekaliśmy, jak się okazało (nawet o tym nie wiedząc), właśnie na nowego soloista sl.

Słuchawki, które zostały przeze mnie dokładnie przesłuchane na tym wzmaku to:

dt990pro black edition

dt880/600ohm,

th-x00,

pm3,

nowe grado GS1000e.

Hawki niestety mają spalony przetwornik i czekają na lekarza.

Jak znajdę więcej czasu, to odniosę się szerzej do recki (zresztą imo bardzo dobrej).

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

bifrost akm4490 daje mocny sygnał, nieco rozjaśnia, podkreśla/nadaje kontury dźwiękom, wszystko ma dużo powietrza, co pozwala łatwo wyłapywać wszystkie instrumenty, co znowu trochę pcha całość przekazu w kierunku analizy, ale znowu i burson i akm4490 trzymają się muzykalności, dynamiki

 

taki tandem daje duże pole do popisu słuchawkom, to one grają na sprzęcie, a nie sprzęt na nich

 

w sumie ciekawa mieszanka, a mocy wystarcza, żeby bujać he5le na połowie skali...

 

jutro podepnę gramofon pod bursona i zobaczę co zrobi z analogowym dynamitem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He 4 (skuteczność 86db) też pędzi na luziku. Na początku wydawało mi się, że gałka musi być na godz 13-15, ale okazało się, że miałem na dacu minus 37db :woot:. Dałem regulację w daczku na zero i panie! zapasu, że ho ho!!! Jest wykop i szczegółowość, jest dobrze. :)

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Moim zdaniem zgrywa się wyśmienicie. Ma trochę wysuniętą średnicę co dobrze robi hołków i bardzo fajną scenę. To do tej pory najlepsze połączenie jakie znalazłem dla nh.

 

Nigdy nie słyszałem DR, więc nie mogę się wypowiedzieć jak to będzie grać razem. U mnie za dac z bursonem robi Scarlett 2i4 oraz idac2 i oba połączenia spisują się bardzo dobrze.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do końca to nie mogę się zgodzić z tą wypchnięta średnicą. Ja średnicę Soloista odbieram jak zrównoważoną i miękką, przez co długie słuchanie nie jest męczące a damskie wokale (zwłaszcza operowe) to :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kartonik napisał:

Tak do końca to nie mogę się zgodzić z tą wypchnięta średnicą. Ja średnicę Soloista odbieram jak zrównoważoną i miękką, przez co długie słuchanie nie jest męczące a damskie wokale (zwłaszcza operowe) to :wub:

Ja też nie nazwałbym średnicy wypchniętą; ona jest raczej odpowiednio zaznaczona i po audiofilsku dopieszczona. Łączy w sobie takie, na pozór znoszące się cechy, jak lekkość i nasycenie barwami, wyrazistość i miękkość, dobre oddanie faktur dźwięku i gładkość, napowietrzenie i dobry focus. To udany wzmacniacz. Wybitnie napędza hd600, które miałem wiele lat, słuchałem z wieloma wzmakami, ale dopiero z soloistem sl mk2 rozwinęły skrzydła. Z przeciętnych słuchawek, grających przewaznie "w głowie", o zgryźliwym zakresie 3-4khz, szorstkiej średnicy, słabej górze i mule na basie popłynął przejrzysty, rasowy dźwięk o przyjemnej fakturze, sporej przestrzeni z granicami daleko poza głową słuchacza, niezłą holografią i w końcu w pełni akceptowalną górą; średnica nabrała ogłady, zgubiła chropowatość nie tracąc typowego dla hd600 nasycenia.

Btw tak napędzone senki zmiotły np. he400i, które przy cenie ponad 2k, to jakaś kpina. Bardzo byłem ciekaw tych he400i i teraz nie mam pojęcia o co tyle wrzasku było:ph34r:, chyba że latały po tysiaka, ale i wtedy bym nie brał.

 

Co do hołków, to jak pisałem wyżej jest bardzo dobrze z soloistem - kontrola, holografia, średnica, ale może być już za gładko i połyskliwie na górze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem soloista pożyczyłem go na próbę i jak porównywałem samą sygnatur z innymi sprzętami w domu to jednak w bursonie ta średnica była bliżej. Powiem więcej, przez to uważam ten amp za średnie połączenie z he-400i, które ten sam zakres częstotliwości mają trochę wypchnięty. Występowała kumulacja i szczerze mówiąc bardziej mi się już hifimany z telefonu podobały.

Ale to naprawdę świetny AMP, jeden z najlepszych jakie słyszałem. Góra nie jest dla mnie za łagodna nawet w połączeniu z nh, a to co napisałem o średnicy jest zaletą w tym połączeniu.

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mykupyku napisał:

Hawki z Soloistem grały mi bardzo dobrze, dodatkowo wzmak bardzo dobrze radził sobie z dołem, dobra kontrola i brzmienie

Z tego co pamiętam testowałeś DragonFly Red z Hawkami i byłeś zadowolony z takiego połączenia. Myślisz, że warto inwestować 2k w Bursona celem poprawy jakości dźwięku względem samej ważki?

1 godzinę temu, lolomanolo napisał:

Przed zakupem soloista pożyczyłem go na próbę i jak porównywałem samą sygnatur z innymi sprzętami w domu to jednak w bursonie ta średnica była bliżej. Powiem więcej, przez to uważam ten amp za średnie połączenie z he-400i, które ten sam zakres częstotliwości mają trochę wypchnięty. Występowała kumulacja i szczerze mówiąc bardziej mi się już hifimany z telefonu podobały.

Ale to naprawdę świetny AMP, jeden z najlepszych jakie słyszałem. Góra nie jest dla mnie za łagodna nawet w połączeniu z nh, a to co napisałem o średnicy jest zaletą w tym połączeniu.

Mi najbardziej zależy na poprawie dynamiki oraz kontroli dolnych zakresów. Mam wrażenie, że te słuchawki najbardziej potrzebują własnie kontroli i dynamiki.

He400i to potrzebują połączenia ze źródłem o mocnej Vce...ta ich wypchnięta średnica powodowała u mnie bóle głowy.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej zależy na poprawie dynamiki oraz kontroli dolnych zakresów. Mam wrażenie, że te słuchawki najbardziej potrzebują własnie kontroli i dynamiki.
He400i to potrzebują połączenia ze źródłem o mocnej Vce...ta ich wypchnięta średnica powodowała u mnie bóle głowy.


Kontrola i dynamika (w muzykalnym ujęciu) to soloista drugie imię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważka dobrze gra, a nawet bardzo dobrze z Hawkami, ale Soloist to inna liga, różnica jest spora - dynamika, szybkość, kontrola dźwięku, moim zdaniem Soloist to jeden z ciekawszych klocków w swojej cenie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, mykupyku napisał:

ważka dobrze gra, a nawet bardzo dobrze z Hawkami, ale Soloist to inna liga, różnica jest spora - dynamika, szybkość, kontrola dźwięku, moim zdaniem Soloist to jeden z ciekawszych klocków w swojej cenie

W takim zestawienie DFR jako DAC i Solist jako AMP może się udać?

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności