Skocz do zawartości

Modul DAB+ jako unowoczesnienie czy tez wymiana sprzetu.


yoGhurrt1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam wieżę Panasonic SA-AK40, która ma już kilka lat, a z racji zmieniających się potrzeb, muszę szukać czegoś co obsługuje DAB+. Przy okazji oczywiście wykorzystałbym to do dodania też komunikacji bluetooth aby móc wygodniej spinać urządzenia z wieżą (niż wieczne podpinać kabel). Stąd też pytanie czy jest sens pakować się w coś takiego czy też powinienem poczekać po prostu jakiś czas i kupić nową mini wieżę. Moduły widziałem już za trochę więcej niż 300zł (jednakże nie miały bluetooth), więc rozsądnie w porównaniu z nowym sprzętem. Z drugiej strony zakup nowej wieży rozwiąże od razu problemy bez szukania półśrodków, a sama wieża może nie jest warta modernizacji.
Jest w stanie zasugerować ktoś w którą stronę mógłbym się udać?

Edytowane przez yoGhurrt1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupowanie modułu DAB+ do takiego starocia jest głupotą,bo co tak naprawdę tam jest?Polskie Radio?

Dźwięk też do kitu(pasmo sięga tylko 12-13Khz-to jest kpina).Lepiej(jak już) zainteresować się radiami internetowymi Sangean.Mają radio internetowe,klienta Spotify,UKF i odtwarzacz sieciowy.Sam mam takie radio(najprostsze) i nawet przez wyjście słuchawkowe gra super a lepsze modele mają wyjście liniowe,USB a nawet 2 głośniki.Gra ładnie,stacji tyle,że za swojego życia tyle nie posłuchasz(to w końcu Vtuner).A DAB+ to jeszcze zdążą się rozlecieć najstarsze radia UKF,zanim wyłączą analog(gdzie jakość jest dużo lepsza).

Przystawki ARGON są i internetowe i DAB+(mają 2 modele-zobacz na allegro).

Kup sobie lepiej amplituner sieciowy dobrej firmy i kolumny a nie modernizuj stary szmelc.

Sam kupiłem 42 letni amplituner SABA i to jest JAKOŚĆ a nie"jakoś',jak w takiej wieży(ta SABA ma końcówkę mocy na tranzystorach zaprojektowanych do spawarek,tak jak nasze Radmory 51XX i jest to nie do zabicia)

Polecam Yamahę a odradzam najtańsze Denony(to śmieci z Chin robione z byle czego),można kupić też wzmacniacz i słuchać z komputera(ja tak słucham),bo takie są czasy-pora pożegnać radio i płyty CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupowanie modułu DAB+ do takiego starocia jest głupotą,bo co tak naprawdę tam jest?Polskie Radio?

Dźwięk też do kitu(pasmo sięga tylko 12-13Khz-to jest kpina).Lepiej(jak już) zainteresować się radiami internetowymi Sangean.Mają radio internetowe,klienta Spotify,UKF i odtwarzacz sieciowy.Sam mam takie radio(najprostsze) i nawet przez wyjście słuchawkowe gra super a lepsze modele mają wyjście liniowe,USB a nawet 2 głośniki.Gra ładnie,stacji tyle,że za swojego życia tyle nie posłuchasz(to w końcu Vtuner).A DAB+ to jeszcze zdążą się rozlecieć najstarsze radia UKF,zanim wyłączą analog(gdzie jakość jest dużo lepsza).

Przystawki ARGON są i internetowe i DAB+(mają 2 modele-zobacz na allegro).

Kup sobie lepiej amplituner sieciowy dobrej firmy i kolumny a nie modernizuj stary szmelc.

Sam kupiłem 42 letni amplituner SABA i to jest JAKOŚĆ a nie"jakoś',jak w takiej wieży(ta SABA ma końcówkę mocy na tranzystorach zaprojektowanych do spawarek,tak jak nasze Radmory 51XX i jest to nie do zabicia)

Polecam Yamahę a odradzam najtańsze Denony(to śmieci z Chin robione z byle czego),można kupić też wzmacniacz i słuchać z komputera(ja tak słucham),bo takie są czasy-pora pożegnać radio i płyty CD.

 

napisało mi się 2 razy,bo Livebox się psuje.Przepraszam

Edytowane przez Kuba83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! jest to taka Saba

http://www.radiomuseum.org/r/saba_hifi_studio_stereo_8100.html

Pudło wielkie i ciężkie(17kg),końcówka mocy na 2N3055(u mnie są oryginalne amerykańskie tranzystory RCA),trafo większe niż w niejednym nowym wzmacniaczu.

Jedynym minusem jest dziadowski stereodekoder MC1305(ale i tak lepszy jak polskie badziewie w Radmorze).

Radio ma dotykowe przełączniki programatora stacji,które nie przeskakują od much czy brudu jak nasze(tu jest trochę inna konstrukcjia).

Moc 30W/4om/0,3%THD na kanał.

Polecam.Naprawdę fajny,stary amplitunerek.Już takich nie ma(teraz tylko D CLASS i brzmienie jak z kartonu).Szkoda tylko,że nie ma zabezpieczeń(jest to taka wredna konstrukcja,że tam zwarcie kończy się spaleniem bezpiecznika i 27V DC idzie na kolumny-sama końcówka się nie pali,bo to jest nieomal niezniszczalne,szkoda tylko potem kolumn,ale jak ktoś nie ma pociętych,porwanych,starych kabli i używa mózgu przy graniu,to może grać jeszcze następne 42 lata)

Jest to Quasi-Quadro( technika popularna w latach 70-tych)

Mam ją z kolumienkami Dali Concept 1(moje Jamo s506 poszły na strych,bo mój ojciec ma niedosłuch i to walenie tych wielkich pudeł wyprowadza go z równowagi,a dom i tak budujemy,to postawię je znowu-w starym domu wygłuszenia stropu nie było,poza myszami we wiorach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności