Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Echobox Explorer


Teti

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy było na forum już coś o nim ale zapowiada się ciekawie. Obsługa serwisów, 64GB wbudowanej pamięci plus slot, android, no i jest drewniany i ładny :) Teraz 499$ (Pre-Order)

 

 

 

 

explorer.png

www.echoboxaudio.com

 

  • DAC
    TEXAS INSTRUMENTS BURR BROWN
    PCM 1792/24 / 192k zdolni, WSZYSTKIE PCM
    formaty; *** NATIVE DSD WSPARCIE
    • MOC
      TEXAS INSTRUMENTS TPA6120A2
      300mW / kanał przy 32 Ohm,
      SNR 128DB
    • Impedancja wyjściowa
      <1 om @ 16 omów
    • WYJŚCIA
      3.5mm, COAXIAL line-out
    • OS
      STOCK ANDROID 4.2 Jellybean
    • EDYTOR
      Rockchip RK3188 QUAD CORE
      PROCESOR @ 1,6 GHz
    • Baran
      2GB DDR3
    • PAMIĘĆ
      64GB WEWNĘTRZNY, gniazdo Micro SD
    • BATERIA
      3700 MAH litowo-jonowych
    • EKRAN
      3,5 "LCD, 720P
    • BUDOWA
      Prawdziwego drewna (klon,
      mahoń, orzech czarny OR);
      obrabiane ALUMINIUM
    • ŁĄCZNOŚĆ
      Micro USB, WiFi (802.11 ABGN),
      BLUETOOTH (3,0), DLNA
Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od długiego czasu był na indiegogo. Opóźnia się premiera bo mają jakieś problemy z softem.

Zapowiada się ciekawie i ludzi na CanJam wypowiadali się o nim bardzo dobrze (jeżeli chodzi o brzmienie), ale musimy poczekać aż uporają się z wszystkimi problemami i będzie już oficjalnie w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odkopię temat, bo mam go od jakiegoś (niedługiego) czasu.

 

Tyle się naczytałem o jego wadach, że dziwnie (nieporęcznie) wygląda, wiesza się, że powolny, że słaba bateria, że kiepskie WiFi i powiem tak...nie taki diabeł straszny.

 

Wygląd, rzeczywiście ekscentryczny, ale - po pierwsze - jakość wykonania (użyte materiały, spasowanie) jest bez zarzutów, po drugie - nie można odmówić mu uroku (moim zdaniem uroku ma nawet więcej niż poczciwy Colorfly c4,a już z dedykowanym drzewnianym dokiem wygląda naprawdę niesamowicie), a po trzecie i najważniejsze - wcale nie jest nieporęczny, wręcz przeciwnie - dobrze leży w dłoni (jest trochę ciężki, fakt). Inna sprawa, że obsługa jest względnie wygodna, ponieważ player nie ma żadnych fizycznych klawiszy typu play/pause, next/previous track. Jest jeno pokrętło służące zmianie poziomu głośności i do uruchamiania/wybudzania playera. Ekran jest mały, ale w miarę czytelny i widzialny (komfort użytkowania w warunkach słonecznych poprawia matowa folia, którą nań nakleiłem).

 

Player działa pod Andkiem 6.cośtam, więc już nieświeżym, ale działa sprawnie i nie zdarzyło mi się dotąd żeby się zawiesił, czy zrestartował. Tidal (ze względu na wersję systemu operacyjnego również w wersji historycznej) też działa bez zarzutu. Zresztą, nie jest to sprzęt do zastosowań innych niż słuchanie muzy, nie tylko ze względu na Andka, ale chociażby na rozmiar ekranu - cokolwiek chcielibyśmy na nim robić (no nie wiem, chociażby surfować po necie), będzie się robiło po prostu niewygodnie. 

 

Player wyposażono w łączność bezprzewodową (BT, WiFi) i o ile blutut działa bez zarzutu, o tyle WiFi to dramat. Nie dość, że działa w żółwim tempie, to jeszcze ma słaby zasięg. Dość powiedzieć, że będąc zamknięty w pokoju, w którym pracuję nie widzi sieci (a rooter mam po sąsiedzku, w salonie), co jest ewenementem na skalę wszystkich playerów z WiFi, które dotąd miałem, a żeby ściągnąć jakiś album z Tidala trzeba, po pierwsze, udać się w bezpośrednie sąsiedztwo źródła sygnału sieci bezprzewodowej (czytaj - najlepiej położyć playera obok/na urządzeniu będące owym źródłem), po drugie - uzbroić się w cierpliwość, względnie znaleźć sobie jakieś inne, obok czekania, zajęcie żeby nie umrzeć z nudów. Nie prowadziłem testów prędkości, nie ma co się pastwić nad Explorerem. Reasumując, jak na playera przeznaczonego, zdaniem Producenta, do używania z serwisami streamingowymi jest kiepsko. Nie miałem odwagi wypróbować Tidala online, zdecydowałem się wrzucić kilka albumów do kolejki pobierania i wyjść na długi spacer z innym playerem.

 

Bateria - trzyma około 11h na "zwykłych" flaczkach, czyli nieźle, a nawet dobrze (nie licząc wszelkiej maści Soniaczy i Cowonów, które są w tej kwestii bezkonkurencyjne). Z baterią, a w zasadzie ze wskaźnikiem jej użycia, związany jest pewien feler. Otóż wskaźnik z reguły nie działa poprawnie. Test prowadziłem akurat jak zmieniał wskazania, ale najczęściej jest tak, że cały czas pokazuje 100%, albo niewiele mniej, po czym trach - power off. Nieszczególnie mi to przeszkadza, zwłaszcza że playera mam najczęściej zadokowanego, ale w podróży trzeba się orientować jaki jest aktualny przebieg Explorera na ostatnim ładowaniu.

 

Za stockowy odtwarzacz muzyki robi USB audio player (pro? - nie pamiętam). Przyznam, że odkąd zaznajomiłem się z nim przy okazji posiadania Acoustic Research ar-m20 (tam w wersji dedykowanej dla tego urządzenia, ale w praktyce jest to niemal(?) to samo), używa mi się go bardzo wygodnie. Apka działa stabilnie, nie mam powodów do narzekania.

 

Został dźwięk, moja największa bolączka jeśli chodzi o opisywanie wrażeń z obcowania z jakimkolwiek sprzętem. Na tą chwilę napisze tyle, że player rzeczywiście brzmi dość nietypowo, nasuwają się skojarzenia z "Colorfly House of Sound", ale muszę temu aspektowi Explorera poświęcić więcej czasu. Pewną wadą jest delikatny szum elektroniki, ale to też zależy i od utworu i od słuchawek.

 

Stay tuned.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności