Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, artix napisał:

Mam kilka par kpp ksc75 cal i na akg a sprawdzałem też na kilku innych.W sumie na może 8

Owszem kpp dudnią ale jak sie podłączy pod konkretny sprzet pokazują swoje walory głownie w basie.

 

Też mnie zdziwiło skąd tyle ochów i achów nad tym mp3 ale jak patrze to tu udzielają sie ludzie związani biznesowo z tym, handlarze recenzenci pośrednicy itp.A czy mają tylko jedno oficjalne konto, tego nie wie nikt...

 

Narazie zostawie M1 ,licze że powstanie rockbox do tego.Powinien dużo wnieść jak wniósł do clipa

Aż teraz słucham KPP z M1 i nic nie dudni, oj bas nie ma prawa w nich dudnić. Może w tym equalizerze za mocno podbiłeś.

I nie licz na Rockboxa, nikt nie będzie chciał robić RB na HiBy, który sam w sobie ma dużo opcji i jest dopracowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, artix napisał:

Dźwięk jest troszke bardziej spójny.Ale ta gra w glowie to już przesada.Nic tam nie ma żadnych opcji żeby to jakoś rozszerzyć.

To, że DAP nie podszedł preferencyjnie, nie znaczy, że jest gorszy od Clipa. ;)
 

6 godzin temu, artix napisał:

Tego się obawiałem i jak widze chyba miałem racje.Porzadne urządzenia audio pobierają wiekszy prąd i mają dużo sporych rozmiarów kondensatorów a w takim maluszku nie ma mowy o ich stosowaniu z uwagi na gabaryty.

Właśnie odpowiedziałeś Sobie na pytanie dlaczego jest tak, a nie inaczej. Kwestia mocy wyjściowej M1 była poruszana nie raz. Co ciekawe, moc wyjściowa Sansy jest mniejsza, w stosunku do M1.

Nie mam pojęcia co rozumiesz poprzez pojęcie "urywania łba". Jeśli chodzi Ci o głośność, w moim przypadku, w domowym zaciszu przedział 45-50% jest optymalny, nie za głośno, nie za cicho, wszystko bez EQ i Gain na Low.

Jeśli natomiast chodzi o bas, nie jest to basowy potworek i była o tym mowa chyba przy każdej możliwej okazji. Tu bas idzie w kontrolę, a w tym przypadku jeszcze bardziej dziwi stwierdzenie, że Kossy w zestawieniu z M1 dudnią.

 

6 godzin temu, artix napisał:

Gadaj od razu bo ja go otworze i sprawdze co tam siedzi.

Oczywiście, lepiej pogrzebać przy sprzęcie, bo nie spełnił oczekiwań i przy okazji utracić gwarancję, oraz ewentualną możliwość zwrotu/wymiany. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą siedzi tam MAX97220 ten układ ma 125mW to o co chodzi, to ogromna  moc jak na słuchawki.A ten odtwarzacz to ma problem z czymś wiekszym niż pchełki .Z kpp on sobie już nie radzi.Nawet membrana przetworników się nie wychyla za bardzo.On nie ma słabego basu,on ma problem napedzić nawet zwykłe słuchawki. Chętnie bym tam zajrzał co te skośnookie s****ysynki namieszały.

Ale sama obudowa wydaje się zaklejona jak to w ogóle otworzyć?

 

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, artix napisał:

Z tego co piszą siedzi tam MAX97220 ten układ ma 125mW to o co chodzi, to ogromna  moc jak na słuchawki.A ten odtwarzacz to ma problem z czymś wiekszym niż pchełki

Z kpp on sobie już nie radzi.Chętnie bym tam zajrzał co te skośnookie s****ysynki namieszały. Ale sama obudowa wydaje się zaklejona jak to w ogóle otworzyć?

Na pewno lepsi fachowcy od ciebie i raczej po za zepsuciem nic więcej nie wskórasz. 

W słuchawkach też poprawiałeś producentów? Może tu jest problem a może wizyta u laryngolog? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, artix napisał:

Z tego co piszą siedzi tam MAX97220 ten układ ma 125mW to o co chodzi, to ogromna  moc jak na słuchawki.

Zadam jedno pytanie: Czytałeś w ogóle parametry tego grajka przed zakupem? To, że sam układ ma takie parametry nie znaczy, że producent zastosował taką aplikację układu w projekcie. Widzisz, z broszurami specyfikacji elektroniki jest tak, że zawsze jest podawana maksymalna możliwa wartość. Nikt nie ma obowiązku tego przestrzegać, nikt nie broni tego ograniczać.

Niżej moc wyjściowa M1, dane ze strony producenta:

  • Output power: 35mW@32ohm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, artix napisał:

Z tego co piszą siedzi tam MAX97220 ten układ ma 125mW to o co chodzi, to ogromna  moc jak na słuchawki.A ten odtwarzacz to ma problem z czymś wiekszym niż pchełki .Z kpp on sobie już nie radzi.Nawet membrana przetworników się nie wychyla za bardzo.On nie ma słabego basu,on ma problem napedzić nawet zwykłe słuchawki. Chętnie bym tam zajrzał co te skośnookie s****ysynki namieszały.

Ale sama obudowa wydaje się zaklejona jak to w ogóle otworzyć?

 

IMO coś nie halo z Twoim egzemplarzem.
Używam/używałem ze wszystkim, co w sygnaturce i nawet z Beyerami DT990 nie było dramatu, więc Twój egzemplarz może jest wadliwy.

Poza tym specyfikacja była podana, nie jest to jakiś mocarny grajek, ale albo przesadzasz, albo sprzęt do wymiany.

 

Ale śmiało, otwieraj, podziel się zdjęciami, sam z chęcią spojrzę, co jest w środku.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, artix napisał:

Ale sama obudowa wydaje się zaklejona jak to w ogóle otworzyć?

 

Wystarczy (koniecznie) niechcący upuścić na płytki w przedpokoju/kuchni/łazience, bezwzględnie ekranem do dołu - powinien zacząć się odklejać. Pamiętaj jednak, że jeżeli zrobisz to z premedytacją, to najprawdopodobniej ekran tylko pęknie, albo (a może i jednocześnie) porysujesz obudowę. Sprawdzone info.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bachankas napisał:

IMO coś nie halo z Twoim egzemplarzem.

A ja stawiam na to, że w Clipie EQ było ustawione daleko poza możliwości M1 i stąd poczucie braku mocy. Np. moja narzeczona ustawia bas na +25 i górę na +10. Do tego basowe słuchawki i łojenie jest o wiele większe niż w Alienie+. A który z nich ma więcej mocy, to już całkiem inna sprawa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepsi fachowcy od ciebie i raczej po za zepsuciem nic więcej nie wskórasz.  W słuchawkach też poprawiałeś producentów? Może tu jest problem a może wizyta u laryngolog?  

 

Dajcie spokój, nie tylko kolega ma, uzasadnione moim zdaniem, pretensje do tego grajka. Coraz więcej głosów na "nie" się pojawia w stosunku do shanlinga. Też byłem zajarany ( bez skojarzeń Jaro), kupiłem i shanlinga jak i jedne z polecanych do niego słuchawek. I kupa, słuchawki zacne, grają super ale jeślì chodzi o M1 nie rozumiem tych zachwytów. I nieładnie jest wysyłać kogoś do lekarza tylko dlatego że granie sprzętu temu komuś nie odpowiada. Dla.mnie ten grajek hmmm.. jest bez życia. I mam mało mocy, to jest fakt. Myślę że te cirka 700 zł. można lepiej ulokować. Pozdrawiam.  

A pisanie że " z beyerami dt990 nie było dramatu" to chyba przesada. Dramatu może nie było, tylko nie o to chyba chodzi bo nie uwierzę że to fajnie grało.

 

I tutaj muszę przeprosić, beyery są różne. Ja próbowałem zapodać do M1 dt770 pro 250 ohm. Było kiepsko, no ale to 250 ohm. Także nie słyszałem 990, wierzę że dawało radę.

 

A teraz trochę teorii spiskowych. Można odnieść wrażenie że narzekają na ten sprzęt osoby które nabyły go w ostatnim czasie. Czyżby, termin zasięgnięty z forum perfumeryjnego, nastąpiła " reformulacja" i coś popieprzyli z jego nowymi wypustami? Aż dziwne że mamy tak odmienne zdania.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gourney napisał:

 

Wystarczy (koniecznie) niechcący upuścić na płytki w przedpokoju/kuchni/łazience, bezwzględnie ekranem do dołu - powinien zacząć się odklejać. Pamiętaj jednak, że jeżeli zrobisz to z premedytacją, to najprawdopodobniej ekran tylko pęknie, albo (a może i jednocześnie) porysujesz obudowę. Sprawdzone info.

Czyli rozumiem że M1 jest nierozbieralny, i jak np padnie w nim gniazdko audio, puści jakiś lut ew padnie bateria to do kosza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, artix napisał:

Czyli rozumiem że M1 jest nierozbieralny, i jak np padnie w nim gniazdko audio, puści jakiś lut ew padnie bateria to do kosza?

Rozbierz i na forum wszyscy będą wiedzieć. 

Dla ciebie strata żadna skoro rządzi sansa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komu oddać?Mam go wrzucić do konternera na lumpy czy dać żulom żeby zastawili w lombardzie.

Przecież sprzedawca nie przyjmie mi używanego już urządzenia.

Zapytałem poważnie czy da sie to rozebrać bo siedzi tam znany mi z jakiegoś wzmaka słuchawkowego

https://www.digikey.com/catalog/en/partgroup/max97220-evaluation-kit/42837

układzik ma 16 nóżek i to gotowy wzmacniacz który ma 125mW mocy i tak ma grać.

Wszystkie wzmaki z max97220 mają 125mW

Wali jakimś chinskim przekretem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komu oddać?Mam go wrzucić do konternera na lumpy czy dać żulom żeby zastawili w lombardzie.
Przecież sprzedawca nie przyjmie mi używanego już urządzenia.
Zapytałem poważnie czy da sie to rozebrać bo siedzi tam znany mi z jakiegoś wzmaka słuchawkowego
https://www.digikey.com/catalog/en/partgroup/max97220-evaluation-kit/42837
układzik ma 16 nóżek i to gotowy wzmacniacz który ma 125mW mocy i tak ma grać.
Wszystkie wzmaki z max97220 mają 125mW
Wali jakimś chinskim przekretem,
No właśnie. Coś tu nie jest za bardzo ok. Polecam za to kupić galaxy s3, używany na allegro za 150 zł. wgrać parę rzeczy i masz parę razy lepszy sprzęt do odtwarzania muzyki. Już mnie męczy kupowanie polecanych grajków/słuchawek po to tylko żeby stracić kasę i dojść do wniosku że to gra gorzej/dużo gorzej niż flagowiec samsunga sprzed paru dobrych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, artix napisał:

Komu oddać?Mam go wrzucić do konternera na lumpy czy dać żulom żeby zastawili w lombardzie.

Przecież sprzedawca nie przyjmie mi używanego już urządzenia.

Zapytałem poważnie czy da sie to rozebrać bo siedzi tam znany mi z jakiegoś wzmaka słuchawkowego

https://www.digikey.com/catalog/en/partgroup/max97220-evaluation-kit/42837

układzik ma 16 nóżek i to gotowy wzmacniacz który ma 125mW mocy i tak ma grać.

Wszystkie wzmaki z max97220 mają 125mW

Wali jakimś chinskim przekretem,

Przekręty, wszędzie przekręty! :)

b133336eb5.png

Mniejsza moc wyjściowa = mniejsze zniekształcenia.

Jak widać na powyższym obrazku, przykładowy pomiar THD był wykonywany dla 20 mW na wyjściu.

Owszem, można zaaplikować układ tak, aby było 125 mW na wyjściu, z 1% THD włącznie. ;)

 

Jesteś niezadowolony i to zrozumiałe, w końcu każdy może oczekiwać czegoś innego od sprzętu, który nabywa. Nie jest to jednak powód, żeby rzucać oskarżeniami w stronę producenta, po prostu wymień sprzęt na coś innego i będzie po problemie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc twoim tokiem rozumowania tego tu nie da sie słuchać tak wali zniekształceniami bo ma z tego samego układu aż 190mW

http://allegro.pl/fiio-q1-gw-w-wa-sklep-i6720220864.html

Tego M1 nawet rozebrać sie nie da, jakaś twarda obudowa , zero elastyczna chyba tylko młotkiem go można otworzyć.

pewnie w środku zalane epoksydem żeby nikt nie wniknął co tam chinczyk nalutował bo MAX97220  raczej nie.

Nawet przy małym wysterowaniu niskiej głośności to powinno sie czuć te moc dynamike a to to piszczy a nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@artix, skończ kulawą dedukcję, porównując dwa różne układy wzmacniające.
125 mW masz dla THD 1%. Shanling dla tego samego układu wzmaniajacego ma 35 mW przy zniekształceniach poziomu 0.006%.

Po prostu wymień DAPa, bo na 100% po prostu nie wstrzelił się w Twoje upodobania, skoro Clip bardziej pasuje. Zrozumiałe, że DAP może nie każdemu pasować, ale zarzucasz mu bzdurne rzeczy wynikające z:

  • brania w ciemno bez znajomości tematu
  • braku synergii słuchawek

Jak Ci piszczy to sprzedaj/zwróć i nie rób hałasu. Ty męczysz dziurawą logiką swoich oskarżeń, wykazując się brakiem wiedzy o tym sprzęcie przed, jak i po zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz ze wszystko jest ok to ty sie chyba nie znasz.Zniekształcenia wzrastają wraz z poziomem głośności. Wzmacniacz oferuje 125mW to powinien tyle mieć i tyle oferować

Wiesz ile to jest THD poniżej 1%?Ludzkie ucho nie jest w stanie tego wychwycić, tylko urządzenia pomiarowe.A o 0,006 już nie wspomne...

Albo to wałek albo celowa zagrywka chińczyków żeby zmusić ludzi do kupna kolejnego urzadzenia czyli wzmacniacza...

Urządzenie jest do kitu i tyle, gra kiepsko głownie z powodu braku mocy.

W dodatku nie da sie tego nawet rozebrać gdzie nawet janusz mógłby sobie transformatorówką wymienić gniazdko za 2zł albo zmienić akumulatorek który kosztuje max 20zł.

Tylko musi wywalić do kosza prawie 600zł.

Zamiast sie przypier...lać lepiej niech ktoś powie jak to rozebrać, a ja przelutuje kilka elementów i bedzie miał 125mW i bedzie rozpier..dalał czache.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, artix napisał:

Jeśli uważasz ze wszystko jest ok to ty sie chyba nie znasz.Zniekształcenia wzrastają wraz z poziomem głośności.

To czym według Ciebie jest regulacja głośności, jeśli nie regulacją napięcia?

Ewidentnie próbujesz w tym momencie być mądrzejszy i narzucać innym swoje zdanie.

Wyraziłeś swoją opinie - fajnie. Jednak nie widzę powodu, aby udowadniać "kiepskość" owego urządzenia.

Nie przypasowało Tobie, ale nie odbieraj innym prawa do cieszenia się z tego, co posiadają, nieważne,co by to nie było.

Wiesz, że można lepiej? Tylko po co wylewać swe żale i próbować wszystkich oświecić, bo Tobie coś się nie spodobało, to w takim razie inni nie mają prawa być zadowoleni? Tak, tak to w tym momencie odbieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozbierzesz i zmieścisz większą baterię to daj znać, sam bym parę godzin więcej na baterii docenił. 

 

Nie kupuj zatem żadnego urządzenia, bo każde ma okrojone możliwości i nie da 100% mocy - zniekształcenia, pobór energii, emisja ciepła i tak dalej. 

 

Clip ma mniej mocy, a go chwalisz - wytłumacz to. A sam recze, że Clip nie gra głośniej, a po drodze gorzej. Może po prostu pasuje Ci brzmienie że znacznie większą ilością basu i tu leży problem, a dorabiasz do tego dziwne teorie... 

 

A skoro basowe słuchawki dudnią akurat na tym grajku, a nie dudnią na Clipie to ja już więcej pytań nie mam. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze raz, dajcie spokój. Sprzęt gra ****owo i takie są fakty. Rozumiem/nie rozumiem że ma zagorzałe grono wielbicieli ale nie róbcie z reszty ludzi debili/głuchych/przemądrzałych. Możemy się nie zgadzać w różnych kwestiach ale gro tutaj piszących posiada klasowe grajki, ja nie posiadam ale zastanawiam się czy jest jakikolwiek sens zakupów skoro dla niektórych Fio X5 III jest tylko troszkę lepsze od M1 np. Kuźwa, pokory trochę.

 

 

 

Przecież Clip ma jeszcze mniej mocy...

Szanuję Cie, masz dużą wiedzę, ale przestań z tą mocą. To nie elektrownia ani gwiazda śmierci. To ma grać a według mnie i nie tylko mnie to nie gra. Nie gra dobrze, nie gra na miarę oczekiwań a tego oczekiwałem czytając recenzje i słuchając achów i ochów.
To czym według Ciebie jest regulacja głośności, jeśli nie regulacją napięcia? Ewidentnie próbujesz w tym momencie być mądrzejszy i narzucać innym swoje zdanie. Wyraziłeś swoją opinie - fajnie. Jednak nie widzę powodu, aby udowadniać "kiepskość" owego urządzenia.

Nie przypasowało Tobie, ale nie odbieraj innym prawa do cieszenia się z tego, co posiadają, nieważne,co by to nie było.

Wiesz, że można lepiej? Tylko po co wylewać swe żale i próbować wszystkich oświecić, bo Tobie coś się nie spodobało, to w takim razie inni nie mają prawa być zadowoleni? Tak, tak to w tym momencie odbieram.

 

 

Mi też się nie spodobało. I takich jest wielu. Skoro na forum częśc ludzi może wychwalać coś pod niebiosa, to inna cześć, ta niezadowolona może to coś ganić. Nikt Tobie nie zabrania się cieszyć z posiadania/słuchania Shanlinga jak i innych sprzętów ale forum jest od tego aby się dzielić wrażeniami, tymi pozytywnymi jak i negatywnymi odnośnie omawianego w tym wątku sprzętu. Ciesz się, słuchaj muzyki ale bądź obiektywny.  Skoro pare, znanych na tym forum ludzi, poleca M1 to co? Nie można mieć innego zdania? Ja to mógłbym odebrać w ten właśnie sposób. Ale myślę że to tylko burza mózgów, wymiana ( dość burzliwa) zdań i poglądów.  

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności