Skocz do zawartości

Shanling M1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie problem w plikach nie w odtwarzaczu. Ja mam tylko 8 mptrójek, reszta flac-i i nie zawiesił mi się an razu. Mam go od końca stycznia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, drakkvuko napisał:

Zdarza mi się przy niektórych plikach muzycznych (zauważyłem to na razie głównie na formacie FLAC) że player się zwiesza, crashuje czy jak tam to zwać i tylko reset pomaga.

Problem występuje pomimo aktualizacji do najnowszego firmware'u.

Miał może ktoś podobny problem i udało mu się go rozwiązać?

Odkąd go mam, to zawiesił się raz, przy szybkim wyjęciu karty.
Brzmi jak kwestia plików - FLAC 16 czy 24 bity? Może kwestia też którychś tagów albo byczej okładki zapisanej w plikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, drakkvuko napisał:

Zdarza mi się przy niektórych plikach muzycznych (zauważyłem to na razie głównie na formacie FLAC) że player się zwiesza, crashuje czy jak tam to zwać i tylko reset pomaga.

Problem występuje pomimo aktualizacji do najnowszego firmware'u.

Miał może ktoś podobny problem i udało mu się go rozwiązać?

Raczej stawiałbym na problem z kartą lub plikami.

Dla pewnośći zrób format karty do FAT32 i zrzuć jeszcze raz pliki.

-

Bycza okładka w tagach raczej nie powinna być głównym źródłem problemu, potwierdzone okładkami o rozmiarach powyżej tysiąca px. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO bardzo dobra synergia. Bas w RHA jest bardziej miękki, ale M1 łapie go za ryj i bardzo dobrze kontroluje, przybliża nieco wycofaną średnicę, góra super, jak komuś taki duet ostro gra to chyba mocno wrażliwy na górę jest. Scena w RHA jest spoko i to się fajnie zgrywa z wymienionymi elementami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1 bardzo fajnie zgrywa się z różnego typu Klipschami. Mam Reference on ear i Custom 3 i z oboma dardzo fajne granie. Dźwięk po prostu płynie, nie czuć żadnego wysiłku rzy jego generowaniu, wspaniała muzykalność. Jak ktoś chce mieć radość ze słuchania muzyki a nie monitorować to polecam Klipsche do M!, X5 III, wg @Gourney z AK70 i Alien+ Klipsche Reference on ear też bardzo fajnie grają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z MA750 fajnie się wyważa, te doki są dla mnie Vkowo-basowe - subbas zaakcentowany, średnica nieco cofnięta, góra bywa dla niektórych za ostra, dla mnie niekoniecznie, ładnie przestrzennie grają. M1 je dobrze kontroluje na dole i niema basowego rzygu, ja osobiście troszkę więcej góry chciałem odkąd domowo na DT990 się przesiadłem, ale ja lubię iskierki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takiej V-ki szukam, ale jest wiele opinii o MA750 które mówią że są raczej płaskie i przez to mam wątpliwości bo u mnie głównie będzie leciał rock i nowe gitarowe brzmienia. Dlatego pomyślałem o TFZ, ale chyba wezmę RHA skoro z Shanlingiem sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - ale pod jakim względem ? Funkcjonalność? SQ?

 

Classic 6g, jak dobrze pamiętam, to nie była jakaś dźwiękowa finezja. Owszem, używało się go wygodnie, oferował sporą pojemność, ale m1 również używa się wygodnie, choć wymaga to przyzwyczajenia i trochę wprawy, a pojemność zależy od wielkości karty - i 200GB łyknie. Poza tym jest mniejszy, ma DACa, czyta gęste pliki. O SQ (i nie tylko) możesz poczytać na AudioFanatyku. IMO ipod classic, w dobie sporego wyboru sprzętów innych marek, nie jest już atrakcyjną propozycją.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głownie chodzi mi o SQ no i synergię z SM E80, których używam z piankami i chciałbym uzyskać bardziej bezpośrednią średnicę i delikatne uwypuklenie góry 

Edytowane przez AndrzejM123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyli... NOWY FW

 

New functions:

1. HiBy Link app for iOS system released (beta test version), now any iOS device can be used to control the M3s. How to install guide is included in zip file.
2. Added the DSD native digital output mode.

Changes and fixes:

1.Fixed the problem of the M1s automatically connecting to Bluetooth headsets when Bluetooth is turned off.
2. Fixed the problem of the progress bar not moving during playback.
3. Clock Lock screen was removed to assure more convenient usage. Now current time is displayed only on top of the screen.
4. Fixed other small system bugs

 

https://drive.google.com/file/d/1CsgrDYTtkzNn7d-7DesNy4VKvwon0mEN/view

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bachankas napisał:

Zmian brzmieniowych nie słyszę. Nie wiem czy na plus czy na minus, ale do braku ekranu blokady muszę się przyzwyczaić.

Również nie wychwyciłem zmian brzmienia.

Trzeba będzie się przyzwyczaić do braku blokady. Mógłby być, bo zdążyłem już przywyknąć do "odblokowywania". :D

Wydaję mi się, że poprawiła się czytelność czcionki, a i w samym interfejsie można zaobserwować kosmetyczne zmiany, przykładowo, do informacji o pliku dołączył bitrate. :)

Dodali natywny tryb DSD.

Generalnie aktualizacja na plus. :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ja do tej pory w żadnym odtwarzaczu takiego ekranu blokady nie miałem więc w M1 to była dla mnie jakaś "inność", a teraz już jest jak w innych przypadkach i o jedno kliknięcie mniej ;)

 

Ogólnie szacun dla Shanlinga że nadal rozwijają soft choć były jakieś informacje, że dla M1 już nie będą wypuszczać nowych rewizji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę postów na head-fi potwierdza moje odczucia - tryb standby zauważalnie zużywa baterię. Chyba wrócę do softu pre-4.0, bo wg mnie to i godzinka grania jest w stanie uciec, kiedy grajek nie wyłącza się automatycznie, a jedynie "usypia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności