Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie wmawia nic, każdy ma swoje uszy. To Ty tutaj na siłę piszesz, że jest kiepski - a to nie brzmi jak opinia własna,  a wjazd z butami i próba wmówienia innym, że nie mają racji.
Ile uszu, tyle opinii, dla mnie brzmieniowo on jest bardzo dobry, ale rozumiem, że może nie pasować reszcie.

Obecnie mam M3s i jest zdecydowanie lepszy, ale M1 to nadal super kompan na rower i do biegania
Tu się z Tobą zgodzę. Dobry kompan do mobilnego używania( sam tak robię). Ma jeszcze parę użytecznych funkcji i za to daję 5/5. Ale muzycznie 3/5. I, sorry, ale nie wjeżdżam nigdzie z butami. Szanujmy swoje opinie jak również i sami siebie wzajemnie. Dzieciak nie jestem. Bez urazy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie trochę to co piszesz. Może sprecyzuj co konkretnie jest złe w brzmieniu M1 jak na swoją cenę , bo skrytykowałeś go nie podając nic konkretnego. Na pewno nie jest to grajek łomotowy. Tu się sprawdza kiepsko. Dobrze kontroluje linie basu. W zakersie średnich tonów jest bardzo neutralny. Nie zmienia barwy. Góra pasma w trybie łagodnego filtrowania dobrze sprawdza sie z armaturami. Dobrze sprawdza się ze słuchawkami jakie masz czyli KZ ZS5, KZ ZST. Może trafiłeś na popsuty egzemplarz. Być może wolisz bardziej wygładzone brzmienie z miękkim basem i dostarczające mniej detali, o wyraźnie ocieplonej barwie. No to M1 taki nie jest. Obawiam się że dla wielu ludzi to co lubisz było by zupełnie nie do przyjęcia. Ja tu widzę po prostu fakt że nie trafił w Twój gust.

Co złe? Nie no, bez przesady. Pewnie masz rację że nie trafiły w mój gust, może za wiele oczekiwałem. Dla mnie to zbyt zrównoważony sprzęt. Ale miałem, mam takie słuchawki Sony MH1. Też niby takie zrównoważone, bez jakiegoś szczególnego basu itp. Ale te słuchaweczki za 50 zł. uwiodły mnie czego o Shanlingu nie mogę powiedzieć. No sorry, są gusta i guściki.

I, proszę, nie obrażajcie się na mnie. Wiele dobrego z tegoż, i nie tylko, forum wyniosłem wiadomości, i czasami nausznych doznań. Cieszę się z tego. Ale czasem coś muszę wtrącić. Nie możemy tylko chwalić, ale jeżeli jest powód to gańmy, zachwalajmy, obrzydzajmy sprzęt, żeby przyszli zakupowowicze pomyśleli zanim wydadzą (czasami dla nich nie małe) pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja M1 lubię za jego neutralność. Oczarować ma mnie muzyka, a nie sprzęt ma jej nadawać brzmienie. Tak to wygląda z mojego punktu widzenia. Mam również Sony MH1. Lubie je ale za neutralne ich nie uważam. Sa o tyle zrównoważone ze dość mocnemu basowi towarzyszy im również podkreślona góra pasma. Również one wg mnie dobrze sprawdzają się z M1. Dobrze bierze w karby ich lekko poluzowany bas. Może problemem jest dla Ciebie większa analityczność przekazu , odkrywająca więcej niedoskonałości nagrań. Wtedy telefon jaki lubisz sprawdza się lepiej.

W takiej sytuacji to co ja uważam za główną zaletę ( czyli wierność przekazu i dobra kontrola basu ) M1 staje się dla Ciebie jego wadą. Do tego podoba mi się to że można w nim wybrać jeden z dwóch filtrów cyfrowych co pozwala dostosowywać go w istotny sposób do rożnych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, rgomez napisał:
Godzinę temu, bachankas napisał:
Nikt nie wmawia nic, każdy ma swoje uszy. To Ty tutaj na siłę piszesz, że jest kiepski - a to nie brzmi jak opinia własna,  a wjazd z butami i próba wmówienia innym, że nie mają racji.
Ile uszu, tyle opinii, dla mnie brzmieniowo on jest bardzo dobry, ale rozumiem, że może nie pasować reszcie.

Obecnie mam M3s i jest zdecydowanie lepszy, ale M1 to nadal super kompan na rower i do biegania emoji4.png

Tu się z Tobą zgodzę. Dobry kompan do mobilnego używania( sam tak robię). Ma jeszcze parę użytecznych funkcji i za to daję 5/5. Ale muzycznie 3/5. I, sorry, ale nie wjeżdżam nigdzie z butami. Szanujmy swoje opinie jak również i sami siebie wzajemnie. Dzieciak nie jestem. Bez urazy.

Na ile muzycznie ocenisz swoją sansę? 

Planuję kupić a twoje zdanie wydaje się obiektywne i przy okazji nie wydam kilkuset złotych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem o tym dawno nie produkowanym DAP-ie króry był pierwszym udanym urządzeniem tego typu wyprodukowanym przez Sandiska. :) Oparto go o ten sam procesor co ówczesne Ipody. Na tamte czasy był to bardzo udany i tani sprzet. Jednak jego możliwości ograniczały się do odtwarzania plików MP3 i WMA z którymi często bardzo kiepsko sobie radził. Jego brzmienie niemiało nic wspólnego z obecnie produkowanymi urządzeniami Sandiska. Wspomniałem o nim tylko ze względu na użycie kółeczka w tym samym miejscu co w M1. Obecnie produkowane Clipy grają dużo bardziej rozdzielczo i potrafią dużo więcej. Myślę ze to bardzo fajne sprzęty do słuchawek mobilnych opartych wyłącznie o przetworniki dynamiczne. Na armaturach wychodzi już dużo nieczystości. Generalnie jest to sprzęt sporo niższej klasy lecz mogący dawać sporo przyjemności. Mimo mniejszej mocy niż M1 może sprawiać wrażenie mocniejszego, szczególnie gdy się używa korektora. Bas jest luźniejszy.

Porównując z Clipem+ mimo że tańszym wielokrotnie to wyposażono go w radio i po wgraniu Rockboxa ma ogromne możliwości. Większe niż M1, jeśli chodzi o oprogramowanie. Czas pracy porównywalny, a rozmiary Clipa dużo mniejsze.

Edytowane przez MobyDick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rgomez napisał:

Hehe. No z branży jesteś, nie znajdziesz? Eee, żartujesz. Poważnie, stary smartphone za 150 zł, z wiadomego portalu, po modyfikacjach robi z M1 sieczkę. Wiem bo mam obydwa urządzenia tzn. M1 i takiż właśnie zabytkowy dzisiaj fon i porównywałem, porównuję. Ale, jak pisałem, każdy ma własny słuch i odbiera dźwięki, muzykę indywidualnie.

 

Jeżeli masz tel za 150zł robiący sieczke z M1 to zaryzykuje stwierdzenie, że przy Twoim "indywidualnym" odbiorze brzmienia ten sam telefon zapewne zrobił by sieczkę z AK380. Po prostu nie jesteś kompletnie grupą docelową do grajków powyżej 200zł i nie ma w tym nic złego. Zostań przy telefonie, ciesz się muzyką i nie inwestuj tylko w droższe grajki bo szkoda kasy. Zapewne wielu będzie Ci zazdrościć ;)

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MobyDick napisał:

Wspomniałem o tym dawno nie produkowanym DAP-ie króry był pierwszym udanym urządzeniem tego typu wyprodukowanym przez Sandiska. :) Oparto go o ten sam procesor co ówczesne Ipody. Na tamte czasy był to bardzo udany i tani sprzet. Jednak jego możliwości ograniczały się do odtwarzania plików MP3 i WMA z którymi często bardzo kiepsko sobie radził. Jego brzmienie niemiało nic wspólnego z obecnie produkowanymi urządzeniami Sandiska. Wspomniałem o nim tylko ze względu na użycie kółeczka w tym samym miejscu co w M1. Obecnie produkowane Clipy grają dużo bardziej rozdzielczo i potrafią dużo więcej. Myślę ze to bardzo fajne sprzęty do słuchawek mobilnych opartych wyłącznie o przetworniki dynamiczne. Na armaturach wychodzi już dużo nieczystości. Generalnie jest to sprzęt sporo niższej klasy lecz mogący dawać sporo przyjemności.mimo mniejszej mocy niż M1 może sprawiać wrażenie mocniejszego, szczególnie gdy się używa korektora. Bas jest luźniejszy.

Porównując z Clipem+ mimo że tańszym wielokrotnie to wyposażono go w radio i po wgraniu Rockboxa ma ogromne możliwości. Większe niż M1 . Czas pracy porównywalny a rozmiary Clipa dużo mniejsze.

Odnośnie  jakości muzyki sansy pytałem @rgomez.

Ale dobrze że ktoś inny się wypowie. Będę miał więcej recenzji i przekonam się do zakupu sandiska.

Czyli wg ciebie sansa lepsza ponieważ posiada bardzo przydatne  radio, korektor i można na nią wgrać rockbox. 

Te 3 plusy mają mnie przekonać? 

Sorry ale to za mało. 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ciebie nie przekonuję:) do produktów Sandiska.  Wyraziłem tylko swoje zdanie. Ponadto obecnie nie są już produkowane urządzenia z nazwą Sansa. Jest do wyboru Clip Sport i Clip Jam. Ponoć grają nieznacznie lepiej od Sansy Clip+ i nie da się do nich wgrać Rozkboxa. Mają ugruntowana dobrą pozycję na rynku. Gdybym miał kupić coś nowego w takiej cenie, to chyba nie były by jednak te nowe Clipy. Jednak wcale nie jest powiedziane że każdy wybrał by tak samo jak ja. Bo wiem ze są ludzie których Sansa Clip+ będzie odpowiedniejsza od np. sporo droższego Shanlinga M1.

Edytowane przez MobyDick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie, stary smartphone za 150 zł, z wiadomego portalu, po modyfikacjach robi z M1 sieczkę. Wiem bo mam obydwa urządzenia tzn. M1 i takiż właśnie zabytkowy dzisiaj fon i porównywałem, porównuję.


Możesz podać cóż to za telefon i jakie „modyfikacje” masz na myśli? Ciekawa alternatywa, pewnie nie tylko ja byłbym zainteresowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pokrótce, jakby ktoś szukał taniego grajka, to Xduoo D3 jest dźwiękowo lepszy od Clipa+ na rockboxie, a M1 jest lepszy dźwiękowo od D3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele innych DAP-ów cenie Clipów i znajdujących się w przedziale poniżej ceny M1 które dla większości ludzi będą lepsze od Clipów, choć pewnie znajdą się i tacy co stwierdza ze miażdżą M1 lub nie :) .

9 minut temu, Inszy napisał:

Od kiedy Clip+ i X2 grają podobnie? :blink:

No to wydłuż tutaj na czym polegają różnice :) . Bo X2  to tak naprawdę ten sam układ ładniej obudowany z wyświetlaczem o tym samym rozmiarze i z mocniejszym wzmacniaczem.

To chyba oczywiste że jeśli dołożysz jakikolwiek wzmacniacz słuchawkowy do takiego układu to on wniesie coś od siebie.

Edytowane przez MobyDick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Inszy napisał:

I9000

Nie słuchałem M1, ale trudno mi się uwierzyć, że i9000 wypada od niego lepiej muzycznie. Owszem SGS jak na swoje czasy był świetnie grającym smartfonem, ale od tamtej pory jednak trochę się w temacie zmieniło. Sam znam/mam kilka (niedrogich) smartfonów, które w bezpośrednim porównaniu wypadły lepiej od SGSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Perul napisał:

Nie słuchałem M1, ale trudno mi się uwierzyć, że i9000 wypada od niego lepiej muzycznie. Owszem SGS jak na swoje czasy był świetnie grającym smartfonem, ale od tamtej pory jednak trochę się w temacie zmieniło. Sam znam/mam kilka (niedrogich) smartfonów, które w bezpośrednim porównaniu wypadły lepiej od SGSa.

 

 

No co wy? Toż to już wintydż. Sończyły się wzmaki i kolumny po niemcach, ale już za rogiem czają się dziesięcioletnie telefony które zmiotą dzisiejszy hajend za grube cebuliony.

 

So, it has begun :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności