Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 26.02.2018 o 15:30, donpedro1979 napisał:

A podpisaliście do M1 jakis zewnętrzny DAC?
W necie widzę sporo połączeń M1 + Mojo.
Czy ma to jakiś sens większy?
Różnica będzie zauważalna i jeśli tak to w jakich aspektach?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 

Można podłączyć zewnętrzny DAC do M1. Wtedy ten Shanling staje się cyfrowym napędem po USB. Takie rozwiazanie daje wiele możliwości. Może wtedy dzięki HiBy Link moze stać się żródłem dźwięku w systemie audio sterowanym z telefony lub tabletu. Ma jednak pod tym względem ograniczenie. Może działać tylko z zewnętrznymi DAC-ami przewidzianymi do podłączenia np. smartphona z androidem. DAC-i przewidziane do podłączenia po USB z komputerami pod Windows nie będą działać.Można w taki sposób podłączyć DAC/AMP z mocniejszym wzmacniaczem słuchawkowym lub o innym charakterze dźwięku.

Bez problemu można podłączyć do M1 przenośny DAC/AMP słuchawkowy  SMSL M2. Uzyskujemy wtedy mocniejszy wzmacniacz słuchawkowy o innym brzmieniu kosztem krótszego czasu pracy, bo M2 jest wtedy zasilany z Shanlinga. Przy okazji zyskujemy wtedy wyjście cyfrowe toslink.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drodzy użytkownicy, 

pytanie, mam xduoo x2, denerwuję mnie że zanim cokolwiek posłucham muszę usuwać taki, okładki itd, jak jest jeżeli chodzi o M1? od strony użytkownika łatwo się z nim dogadać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu wrzucam na kartę pliki i słucha muzyki. Nie mam problemów z okładkami itp

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Scipio Africanus napisał:

drodzy użytkownicy, 

pytanie, mam xduoo x2, denerwuję mnie że zanim cokolwiek posłucham muszę usuwać taki, okładki itd, jak jest jeżeli chodzi o M1? od strony użytkownika łatwo się z nim dogadać? 

Pod względem ergonomii, komfortu, softu i wygody użytkowania X2 jest na przegranej pozycji. :) Żadnych problemów z tagami, okładkami, czy w końcu brak słynnego format error w przypadku niektórych plików FLAC, który często można było rozwiązać tylko poprzez ponowne przepuszczenie przez enkoder.

Piszę to jako osoba, która na M1 przesiadła się właśnie z X2.

 

Zawsze musisz pozbywać się tagów? U mnie nie zawsze było to konieczne.

Edytowane przez daviox
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, daviox napisał:

Pod względem ergonomii, komfortu, softu i wygody użytkowania X2 jest na przegranej pozycji. :) Żadnych problemów z tagami, okładkami, czy w końcu brak słynnego format error w przypadku niektórych plików FLAC, który często można było rozwiązać tylko poprzez ponowne przepuszczenie przez enkoder.

Piszę to jako osoba, która na M1 przesiadła się właśnie z X2.

 

Zawsze musisz pozbywać się tagów? U mnie nie zawsze było to konieczne.

 

mam dwa x2 swój i żony, na obydwu jest inna muzyka i z obydwu muszę wywalać tagi, muzyka w FLAC (ale nie geste) a i tak w tygodniu mam z 2-3 zwiechy :( albo sam mi się włącza i wyłącza ... albo jak się zawiesi to już nie wstaję ... więc mnie to denerwuję niesamowicie ... i szukam alternatywy :P ale strasznie zależy mi na rozmiarze :( co mnie ogranicza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Scipio Africanus napisał:

 

mam dwa x2 swój i żony, na obydwu jest inna muzyka i z obydwu muszę wywalać tagi, muzyka w FLAC (ale nie geste) a i tak w tygodniu mam z 2-3 zwiechy :( albo sam mi się włącza i wyłącza ... albo jak się zawiesi to już nie wstaję ... więc mnie to denerwuję niesamowicie ... i szukam alternatywy :P ale strasznie zależy mi na rozmiarze :( co mnie ogranicza 

Mam M1 przeszło rok i ani razu się nie zawiesił. A mam w 98% gęste flac i dsd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Scipio Africanus napisał:

w tygodniu mam z 2-3 zwiechy :( albo sam mi się włącza i wyłącza ... albo jak się zawiesi to już nie wstaję

Ciekawy fenomen... Próbowałeś wgrać softa na nowo? Poza typowymi problemami, X2 zwiesił mi się może dwa razy w ciągu całego okresu użytkowania.

 

Z mojej strony, mogę śmiało polecić M1. Poczytaj o nim trochę przed zakupem, bo różnica w sposobie grania względem X2 jest spora, dla mnie na plus. :)

Na pewno nie jest to basowy potworek, co nie każdemu może odpowiadać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przestańcie sie jarać bo ten shanling to jeden wielki wał.Za prawie 600zł to rozbój w biały dzień za takie coś co nawet siły nie ma dźwignąć czegoś wiekszego niż pchełki.Jedyne co to ładny wyświetlacz ale to nie mp4 tylko mp3 to ma grac a nie swiecić.A wiesza sie fakt rzadko ale wiesza i wywołuje strach spory strach

bo cykasz sie czy wstanie a jeśli nie to 600 w plery bo ****o jest posklejane na amen i po prostu jednorazówka.

A najbardziej wkur... mnie to skanowanie podłączam do usb otwieram tylko folder odłączam a on sie odpala i skanuje całe 3500 utworów z 3 minuty no bajka....

albo jak zgasi ekran leci muzyka na pauzie pykasz a od sie zastanowi i wznowi po może 3 sekundach...

 

Nie znalazłam żadnej zalety poza bajeranckim wyświetlaczem w ten mp3. Obsługa to koszmar normalnie nie ma opcji żeby osoba z ulicy to uruchomiła i zaczeła używać, używać tego trzeba sie tydzień uczyć.

 

 

Moim zdaniem ci co polecają to handlarze pozakładali po 10 nicków jeden za drugim i klikają, zresztą dwóch widziałem jest na oficjalnych nickach i polecają bo trzepią na tym kasiore, ciekawe za ile biorą to w hurtowni, może nawet poniżej 200...

 

 

A i najważniejsza, jakość dźwięku, deczko lepsza niż w sansie? Nadal sie zastanawiam.Może w jednym aspekcie, bardziej poukladany dźwięk.Ktoś wspomniał że to nie jest basowy grajek..Chłopie to nawet nie chodzi ile tego basu jest , on jakościowo jest denny, poza tym bas to też jest pasmo dźwięku i musi być, jeśli jakiś grajem ma go stanowczo za mało to jest do bani.

A to granie w ,,glowie,, to po prostu masakra.Podłączyłem to pod wzmaka myśląc że problem jest z mocą wzmacniacza.

No lepiej ale też nie ten pułap cenowy, słaba przestrzeń  to raziło najbardziej,  bas nadal lipny, duże go ale jego jakość pozostawia wiele do życzenia.

Edytowane przez artix
  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, artix napisał:

Za prawie 600zł to rozbój w biały dzień za takie coś co nawet siły nie ma dźwignąć czegoś wiekszego niż pchełki.

Ponownie - Czytaj, co kupujesz. O tym, że nie jest to mocarz, piszą wszędzie.

16 minut temu, artix napisał:

A najbardziej wkur... mnie to skanowanie podłączam do usb otwieram tylko folder odłączam a on sie odpala i skanuje całe 3500 utworów z 3 minuty no bajka....

Nie jest to tylko i wyłącznie domena DAPów "Szajslinga" [jak to określasz], więc winienie producenta jest co najmniej śmieszne...

18 minut temu, artix napisał:

Obsługa to koszmar normalnie nie ma opcji żeby osoba z ulicy to uruchomiła i zaczeła używać, używać tego trzeba sie tydzień uczyć.

Pozostaje mi tylko pogratulować umiejętności poznawczych, oraz intuicji, a także zachęcić do przeczytania instrukcji, jeśli wciąż występują jakieś trudności z użytkowaniem. :)

19 minut temu, artix napisał:

albo jak zgasi ekran leci muzyka na pauzie pykasz a od sie zastanowi i wznowi po może 3 sekundach...

Układ się wyłącza podczas nieaktywności. Również, nie tylko "Szajsling" to stosuje.

20 minut temu, artix napisał:

Moim zdaniem ci co polecają to handlarze pozakładali po 10 nicków jeden za drugim i klikają, zresztą dwóch widziałem jest na oficjalnych nickach i polecają bo trzepią na tym kasiore

Oznacz je tutaj, z chęcią zobaczę kto to. :) Zawsze jest szansa, że admin podaruje bana za "wprowadzanie w błąd". Pamiętaj, że ten schemat można odwrócić:

Dzięki temu, że psujesz renomę sprzętu/marki, śpisz na dolcach, bo opłaca Cię wpieniona konkurencja.

 

Osobiście nie polecam na ślepo, nie wychwalam pod niebiosa, oraz zaznaczam, że trzeba o nim poczytać.

21 godzin temu, daviox napisał:

Poczytaj o nim trochę przed zakupem

 

21 godzin temu, daviox napisał:

Na pewno nie jest to basowy potworek, co nie każdemu może odpowiadać.

Widzisz tu jakiś marketing? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wszystko wiedzący się znalazł :)@artixczemu nie powiesz że nie za bardzo umiesz wybrać to co ci pasuje? Może sam nie wiesz czego szukasz? Najpierw sam sobie odpowiedz czego chcesz a potem tego poszukaj. Po prostu napisz M1 to nie moje granie. Koniec kropka. Ja wiem że np otwarte słuchawki to nie moja bajka więc takich nie szukam. Mam to co mi pasuje i opinie takich "fachowców" jak ty są nic nie warte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, artix napisał:

Już przestańcie sie jarać bo ten shanling to jeden wielki wał.Za prawie 600zł to rozbój w biały dzień za takie coś co nawet siły nie ma dźwignąć czegoś wiekszego niż pchełki.Jedyne co to ładny wyświetlacz ale to nie mp4 tylko mp3 to ma grac a nie swiecić.A wiesza sie fakt rzadko ale wiesza i wywołuje strach spory strach

bo cykasz sie czy wstanie a jeśli nie to 600 w plery bo ****o jest posklejane na amen i po prostu jednorazówka.

A najbardziej wkur... mnie to skanowanie podłączam do usb otwieram tylko folder odłączam a on sie odpala i skanuje całe 3500 utworów z 3 minuty no bajka....

albo jak zgasi ekran leci muzyka na pauzie pykasz a od sie zastanowi i wznowi po może 3 sekundach...

 

Nie znalazłam żadnej zalety poza bajeranckim wyświetlaczem w ten mp3. Obsługa to koszmar normalnie nie ma opcji żeby osoba z ulicy to uruchomiła i zaczeła używać, używać tego trzeba sie tydzień uczyć.

 

 

Moim zdaniem ci co polecają to handlarze pozakładali po 10 nicków jeden za drugim i klikają, zresztą dwóch widziałem jest na oficjalnych nickach i polecają bo trzepią na tym kasiore, ciekawe za ile biorą to w hurtowni, może nawet poniżej 200...

 

 

A i najważniejsza, jakość dźwięku, deczko lepsza niż w sansie? Nadal sie zastanawiam.Może w jednym aspekcie, bardziej poukladany dźwięk.Ktoś wspomniał że to nie jest basowy grajek..Chłopie to nawet nie chodzi ile tego basu jest , on jakościowo jest denny, poza tym bas to też jest pasmo dźwięku i musi być, jeśli jakiś grajem ma go stanowczo za mało to jest do bani.

A to granie w ,,glowie,, to po prostu masakra.Podłączyłem to pod wzmaka myśląc że problem jest z mocą wzmacniacza.

No lepiej ale też nie ten pułap cenowy, słaba przestrzeń  to raziło najbardziej,  bas nadal lipny, duże go ale jego jakość pozostawia wiele do życzenia.

Jakiś upośledzony jesteś skoro tydzień czasu zajęła ci obsługa odtwarzacza. 

 

Weś ślub z sansą i twoimi słuchawkami (ile ich tam było 8,10k co je niby testowałeś)

Jak się elektronikę  kupuje to się patrzy w specyfikację, ale do tego potrzebna jest tajemna wiedza której ty nie posiadasz"nauka czytania ze zrozumieniem "

W każdej recenzji szanlinga M1 jest mowa do jakich słuchawek się nadaje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, artix napisał:

A najbardziej wkur... mnie to skanowanie podłączam do usb otwieram tylko folder odłączam a on sie odpala i skanuje całe 3500 utworów z 3 minuty no bajka....

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość :) włączyłeś sobie funkcję automatycznej aktualizacji zasobów utworów. Kiedy ta funkcja jest wyłączona ( a z tego co pamiętam jest tak ustawione domyślnie ) wtedy proces aktualizacji sam się nie uruchamia. Wystarczy go uruchomić ręcznie raz po wgraniu nowych plików. Nie jest to nawet konieczne, bo kiedy słuchasz po folderach to do niczego to nie jest potrzebne. Mam go dość długo i jeszcze ani razu mi się nie zawiesił. Z tym też nie powinno być problemu bo ma otworek do resetowania go i dali do niego zatyczkę gniazda jack z igłą do resetu. Jak już wspomniałem, jeszcze nigdy nie potrzebowałem tego robić.

Edytowane przez MobyDick
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, artix napisał:

Chłopie to nawet nie chodzi ile tego basu jest , on jakościowo jest denny, poza tym bas to też jest pasmo dźwięku i musi być, jeśli jakiś grajem ma go stanowczo za mało to jest do bani

 

Ten fragment najbardziej mi się podoba:D 

Edytowane przez Sound John
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artix sprawia wrażenie osoby niespełna rozumu :) , nie radzi sobie z obsługą prostego w tej dziedzinie grajka i dobrze kontrolowany zakres niskich częstotliwości uważa za coś złego :)  . Ja właśnie cenię bardzo wysoko bas w M1. Zaskoczyło mnie w nim to że słuchawki o zbyt poluzowanym basie dobrze bierze w karby. Jednak i takie które cierpiały na niedobory w zakresie basu dostały zastrzyk energii tam gdzie tego było potrzeba. A to że nie udało mi się go doprowadzić go do przesterowania i na niektórych słuchawkach do głośnego grania trzeba ustawić max głośności i przydało by się móc zrobić głośniej już pisałem. Jednak wiele dokanałówek może uszkodzić słuch podłączone do niego ustawione zbyt głośno. Przydał by się w nim trzeci tryb zwiększonej głośności. Tyle że z tego co wiem to ma zapewnić M2s.

Edytowane przez MobyDick
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przejrzałem sobie temat i dziwię się ludziom, którzy twierdzą że tu nie ma basu. Otóż bas jest idealny, piękny, nie dominujący, jak na dobrych koncertach. Słucham dobrych FLAC-ów na low gain poziom 60, RHA MA750  i jest miodzio. Może dlatego, że przeniosłem się z HTC10 ?. Dziś się ciekawie zapowiada bo mam parę nowych płyt. Pozdrawiam. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności