Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

@Sound John - kiedyś się nad tym zastanawiałem, jednak nie znalazłem nigdy jednoznacznej odpowiedzi. Rzeczywiście tak jest, że po BT dźwięk jest identyczny, niezależnie od tego jak jest dane urządzenie wyposażone pod względem komponentów audio (oczywiście zakładając, że porównywane sprzęty są identyczne pod względem wersji BT (np. 4.0) i obsługiwanych kodeków (np. Apt-X)? Brzmi to niewiarygodnie.
Niezależnie jednak od tego i tak słucham też po jacku, chociażby na Fischerach 003Ti, więc jednak zależy mi, żeby coś mój DAP sobą reprezentował.

Dnia 7.02.2017 o 10:03, Jaro54 napisał:

Ma. I muszę powiedzieć, że bardzo ładnie gra po bluetooth. Jest bardzo rozdzielcze w porównaniu do Fiio x1 i Note 4 o kilka klas wyżej. Szczegółowo ale nie sucho. Bardzo przyjemne granie, nawet ścierą zarobiłem wczoraj, bo nie słyszałem mojej lepszej (a może gorszej) połówki :)

Odnosiłeś się tu do FiiO X1 I gen. czy II gen.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po BT szukaj czegokolwiek z aptX - Sony A15 ma chyba aptX. Jak masz tylko bezprzewodowo słuchać to patrz tylko na wersję BT, bo za brzmienie i tak odpowiada DAC w słuchawkach.
SQ Redmi Note 4 - smartfona za 700-800 zł - jest trochę gorsze od M1 (wielkość "trochę" zależy od słuchawek), więc zapewne topowe smartfony zagrają lepiej. Należy pamiętać, że ten grajek miał haśło "iPod Nano competitor", czyli mały, podręczny grajek, musi mieć swoje limity.
Mimo to w swojej cenie to naprawdę bardzo dobra półka brzmieniowa - do 700 zł, a można kupić i w okolicach 400, wtedy to killer moim zdaniem.

Fiio X1 pierwszy miał BT?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bachankas - dzięki za kilka słów.

FiiO X1 I gen nie, ale II gen już ma. I to ponoć brzmi lepiej po BT niż M1, mimo, że FiiO nie ma Apt-X. Dlatego traktuję tę opinię z przymrużeniem oka.

W takim razie chyba postawię na M1, bo jest to najtańszy grajek z Apt-X bodaj - oprócz Hidizsa AP60. Chociaż zastanawia mnie jeszcze czas trzymania na baterii po BT. Soniacz wymiatał pod tym względem. Zastanawiam się jak to możliwe, że z taką samą baterią, albo nawet dwa razy mniejszą od niektórych potrafi grać 30-50h, kiedy konkurencja wyciska max. 10-12h? To ze względu na znacznie słabszą moc wzmacniacza w odtwarzaczach Sony? No ale żeby różnica w czasie działania była aż tak duża? Pewnie Sony ma soft, który lepiej zarządza energią dodatkowo.

Mając więc na uwadze wydajność baterii, to może jednak lepszym wyborem będzie dopłacenie do tego Cayina N3... Ktoś na YouTubie pisał, że FiiO X1 II po BT wytrzymuje nieco ponad 4h. Wynik żenujący jak sobie przypomnę ile mogłem się cieszyć dźwiękiem bezprzewodowym na A15-tce. W ogóle, nawet gdybym nie miał porównania, to te 4h, to śmiech na sali. Jedyna nadzieja w tym, że człowiek nie wiedział co pisze. 8h byłbym jeszcze w stanie zaakceptować myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste, Sony A15 ma mniej mocy niż Sansa Clip :) po 10 mW na kanał, gdy Clip+ ma 15 mW na kanał. M1 to po 35.

Cayin na pewno sporo mocniejszy, ale na baterii zagra tyle, co M1. Poza tym jak lubisz brzmienie M1, to N3 może nie pasować - ja tak mam, więcej basu i nie tak fajne wokale.

Pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na baterii to kup A15 znowu proste. Pod tym względem Soniacz kosi konkurencję. Ma o wiele mniej mocy na wyjścu słuchawkowym, ale zawsze można z czasem dokupić do niego wzmacniacz. Ludzie ciekawe rezultaty odnosili po sparowaniu z Aune B1. Jak coś tańszego to może być FiiO E6.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, chłopaki. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę, że 75% grania, to będzie odtwarzanie po BT, to może w tym wypadku Sony nie ma już tak dużej zalety w postaci długiego czasu pracy na baterii? No bo przy korzystaniu z modułu BT nie ma już chyba kompletnie znaczenia jaką poszczególny odtwarzacz ma moc, prawda? Ona się tyczy wyjścia słuchawkowego tylko, dobrze rozumiem? W takim wypadku M1 (950 mAh) powinien zapewnić mi zbliżony czas pracy, co A15 (960 mAh), pomijając pewnie delikatne różnice w postaci może lepszego zarządzania energią w Sony? Idąc tym tropem dalej, M2s (1800 mAh) możliwe, że zaoferuje nawet dłuższy czas odtwarzania po BT niż A15.
Co o tym zagadnieniu myślicie? Czy wszystkie moje domysły szlag trafia, bo jednak moc zastosowanego wzmacniacza nawet przy korzystaniu jedynie z BT wpływa bezpośrednio na baterię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FireBird napisał:

@Sound John - kiedyś się nad tym zastanawiałem, jednak nie znalazłem nigdy jednoznacznej odpowiedzi. Rzeczywiście tak jest, że po BT dźwięk jest identyczny, niezależnie od tego jak jest dane urządzenie wyposażone pod względem komponentów audio (oczywiście zakładając, że porównywane sprzęty są identyczne pod względem wersji BT (np. 4.0) i obsługiwanych kodeków (np. Apt-X)? Brzmi to niewiarygodnie.
Niezależnie jednak od tego i tak słucham też po jacku, chociażby na Fischerach 003Ti, więc jednak zależy mi, żeby coś mój DAP sobą reprezentował.

Odnosiłeś się tu do FiiO X1 I gen. czy II gen.?

Johny bzdurzy trochę. Ma zbyt małe doświadczenie z BT. Ja od 5-6 lat głównie słucham po BT. Jakość DAPa ma wpływ, jak również kodeki. aptX jest dużo lepszy od SBC. Te same utwory zupełnie inaczej brzmią z X5 III niż z M1, a z Note 4 najgorzej z tej trójki. Note4 nie obsługuje aptX. X1 I nie miał BT, ale można było przekształcić go w BT za pomocą np Saturn Pro i tak robiłem jak nie miałem DAPa z BT. DAPa i telefon podłączam do mojego Sony SBH52 i słucham sobie muzyki, a jak telefon zadzwoni to odbieram po rozłączeniu wraca muzyka z DAPa : 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po chyba aktualizacji nr 2.0 gra z wygaszonym ekranem 10-12 godz.non stop. Ja używam w większości flac-ów 48 i 96 kHz

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54 - dzienks. Zarówno po BT jak i po jacku powinien tyle wyciągnąć? Masz może porównanie do M2s lub Cayin N3 jeśli chodzi o baterię, ale też jakość dźwięku? Bo rozumiem, że FiiO X1 II raczej sobie odpuścić, bo odstaje od innych modeli przeze mnie wymienianych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1 bije X1 II na głowę. W teście było porównanie z M2s i konkluzja, że nie warto dopłacać do M2s. Różnice między BT a kablem są nieduże może 30 min, może godzina różnicy

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54 - chyba czytałem ten test, do którego się odnosisz (na AF o budżetowcach do 1000 z hakiem). Faktycznie różnice nie duże, ale ponoć nieco więcej mięsa ma M2s, kosztem jego szczegółowości co prawda. Ale OK, w takim razie będę się bardziej czaił na tego M1. W międzyczasie "rzuć uchem" na to i posłuchaj od 16:20, co "recenzent" plecie:
https://www.youtube.com/watch?v=cc_16qVAD6U&t=980s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet łopatę powinien wziąć do ręki a nie elektronikę. Bzdurzy niestworzone rzeczy, nie tylko na filmiku ale i w komentarzach. Takich z parciem na szkło co raz więcej niestety. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, generalnie wychodzi na to, że spośród moich typów, które sobie wypisałem przeczesując fora i recenzje:

SHANLING M1
SHANLING M2s
CAYIN N3
FIIO X1 MKII
AK JUNIOR

 

najkorzystniej wyjdzie, jeśli sięgnę po M1-kę? Skoro A15-tka od Sony wystarczała mi w 90%, jeśli chodzi o jej moc, to M1ka powinna być nawet aż nadto, co potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FireBird ja Bym się ograniczył do M1/M2s/N3. Zależy, czy Ci brzmienie M2s przypasuje, bo chociażby dla sporo większej mocy warto dopłacić. na audiofanatyku masz porównanie fajne grajków na HiBy.
http://www.audiofanatyk.pl/test-porownawczy-6-odtwarzaczy-przenosnych-od-440-do-1000-zl/
X2 gra fajnie, ciut bardziej technicznie, bateria też na dłużej starczy, ale soft dramat, z powodu kulawego oprogramowania go sprzedałem.

@Jaro54 poza kodekami co wpływa na jakość brzmienia? Sygnał przeca dopiero w słuchawkach na analogowy przetwarzasz. Może kodeki mogą różnicę robić, ale tak to nie widzę podstaw to jakichś różnic.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bachankas napisał:

Poza tym jak lubisz brzmienie M1, to N3 może nie pasować - ja tak mam, więcej basu i nie tak fajne wokale.

 

4 minuty temu, bachankas napisał:

Zależy, czy Ci brzmienie M2s przypasuje, bo chociażby dla sporo większej mocy warto dopłacić.

 

N3 według tego testu na AF ma nieco lepszy wokal od M2s, więc Tobie chyba to właśnie Cayin powinien bardziej przypasować niż droższy Shanling, nie? M2s bym chapnął, ale rozpieściła mnie promocja na M1 za ~83 dolce, która była niedawno. Niestety jeszcze wtedy nie potrzebowałem nowego DAPa, a teraz oferta już nieaktualna. Mając na uwadze taką kwotę za M1-kę, droższy model mógłbym wziąć za 100-120$ powiedzmy, ale na razie brak takich promocji. Poza tym, żeby to miało ręce i nogi, to cena w dolarach musiałaby być naprawdę niska, bo jest zawsze duże ryzyko VATu, a wtedy z powiedzmy 120$ robi się jakieś 600 zł ze wszystkimi dodatkowymi opłatami, które obok VATu doliczają i taka oferta jest już bez sensu, bo cena niemal jak w Polsce, ale na DAPa gwarancji praktycznie nie mam żadnej. No nic, zobaczę jeszcze - jak się M1-ka nie trafi za fajne pieniądze ze wschodu w najbliższym czasie, to zamówię gdzieś z Polski M1 albo M2s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko vat. Ja brałem swojego M1 z Massdropa i zapłaciłem 136pln vat od 140$ za M1. Teraz chyba biały jest za 100$ na joybuy.com, reszta za 149, a za 129 $ ze słuchawkami BT 1more

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem wszystkich trzech.
Jestem w tej mniejszości, której pasuje M1, ale tak naprawdę to zależy, co wpinasz i jaki dźwięk lubisz. N3 i M2s stoją bliżej siebie i jakościowo i sygnaturowo - względem M1 mocniejszy bas, chyba trochę większa scena, wokale ciut oddalone. Ale ze względu na moc i sygnaturę z większą ilością słuchawek powinny się zgrać niż z M1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Bokrug napisał:

A co oni doliczają oprócz VATu i opłaty pocztowej?

Za każde kiwnięcie palcem, chyba z pięć pozycji było, jako ciekawostaka za wypisanie zestawienia kosztów 13 pln z groszami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54 - tak, też widziałem właśnie. Oferta jest od wczoraj wieczór bodaj. Ale przy tych 106 dolcach VAT wychodzi ok. 90 zł, więc to też zupełnie bez sensu, bo u nas M1-ka jest za 550 zł, więc tylko ~70 zł więcej, a 24 miesiące gwarancji "piechotą nie chodzi".
P.S. Jak to jest z dystrybucją Shanlinga u nas? Tylko Audeos ma wyłączność, czy MP3store to też oficjalny kanał sprzedaży tej marki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Caution napisał:

Dodaj do tego jeszcze magiczne 80 zł za opłaty celną i wychodzi, że w Polsce taniej-_-

Jakie magiczne 80? Ja tylko vat i opłaty pocztowe. od 140 $ zapłaciłem 136 pln wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności