Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, bachankas napisał:

Mniej więcej poziom M1 bez zniżek - ok. 150 euro.
Ale za 90 euro mogę brać Shanlinga, zamówiony :)

M1 w tej cenie to kiler. Nawet przy 150 to porządnie wyceniony sprzęt. Gdybym już nie miał to brałbym bez zmrużenia oka :) Witaj w klubie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaro54 napisał:

M1 w tej cenie to kiler. Nawet przy 150 to porządnie wyceniony sprzęt. Gdybym już nie miał to brałbym bez zmrużenia oka :) Witaj w klubie :)

Przy 150-ciu to ten Cayin jest ciekawą alternatywą, mocy ma porównywalnie do Xduoo X3, więc i spory procent nauszników popędzi spokojnie. Ale M1 będzie mi z dokami jakimiś pewnie grał, a i do M50x mocy dużo nie potrzeba.

W ogóle teraz Shanling i Cayin właśnie to bardzo ciekawe źródło DAPów. Robią fajne stacjonarne klocki, teraz poszerzają rynek o DAPy, a Cayina i5 strasznie lubię, mała elektrownia dobrze brzmiąca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1 wcale tak mało mocy nie ma. Ja mam tylko słuchawki 150Ohm największe ale wcale nie muszę przełączać się na High gain by je napędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo zależy od skuteczności słuchawek i potrzeby głośnego słuchania. Nawet na słuchawkach 32 ohmy o przeciętnej skuteczności, przewidzianych do odsłuchu domowego nie posłucha się na M1 zbyt głośno. Jednak do większości słuchawek przenośnych jego moc powinna zupełnie wystarczyć. Swoją droga to ciekawe, że nie wykorzystano w pełni potencjału układu wzmacniacza MAX97220, który w nim użyto. Z 125 mW jest 35 przy 32 ohmach. To chyba najsłabsza jego strona. Jednak to jest to miniaturowy DAP i w zastosowaniach do których jest przewidziany sprawdza się świetnie. Podejrzewam że wyciśnięcie większej mocy oznaczało by krótszy czas pracy na baterii którą ma wbudowaną. W domu może stanowić dobry napęd dla DAC-a USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2017 o 14:47, MobyDick napisał:

Sporo zależy od skuteczności słuchawek i potrzeby głośnego słuchania. Nawet na słuchawkach 32 ohmy o przeciętnej skuteczności, przewidzianych do odsłuchu domowego nie posłucha się na M1 zbyt głośno. Jednak do większości słuchawek przenośnych jego moc powinna zupełnie wystarczyć. Swoją droga to ciekawe, że nie wykorzystano w pełni potencjału układu wzmacniacza MAX97220, który w nim użyto. Z 125 mW jest 35 przy 32 ohmach. To chyba najsłabsza jego strona. Jednak to jest to miniaturowy DAP i w zastosowaniach do których jest przewidziany sprawdza się świetnie. Podejrzewam że wyciśnięcie większej mocy oznaczało by krótszy czas pracy na baterii którą ma wbudowaną. W domu może stanowić dobry napęd dla DAC-a USB.

nie wiem co Ty masz za słuchawki lub uszy? U mnie nawet na 150 Ohm słuchawkach powyżej 85/100 nie da sie słuchać, zbyt głośno jest. Na high gain nawet niżej

Teraz, alvent napisał:

Czy jakiś smartphone mu "podskoczy"?....miało już  nie być nowych zabawek.....

Raczej po za Onkyo nic nie ma szans 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lutym pojawił się nowy sprzęt od sony mianowicie: SONY NW-A35 
Cena jest podobna do m1 różnica 100 zł około 
Ale niestety nie ma nigdzie, przynajmniej ja nie znalazłem żadnej recenzji po polsku. 
Szykuje się powoli do zmiany mojego x1 na coś ciekawego co zagra tak jak oczekuje (granie x1 to w ogóle nie to czego bym sobie życzył).
Ktoś może miał styczność z tym sony i mógłby napisać co nieco o jego brzmieniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była mini recenzja kolegi na forum. Poszukaj przez wyszukiwarkę forumową. Miałem styczność z A15 i A25. Właściciel A15 sprzedał go jak posłuchał M1 i kupił M1. To chyba wystarczy za rekomendacje. Acha w Europie będziesz miał dużo cichszy niż ten z recenzji bo tamten był z USA lub Kanady gdzie nie ma unijnych ograniczeń. Mam od 2 lutego M1 i jestem bardzo zadowolony. Wykonanie bije na głowę Sony w serii A. Jakość dźwięku w tych co wymieniłem też na korzyść M1. Mały ciałem ale wcale nie ma małego dźwięku i możliwości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Jaro54 napisał:

Była mini recenzja kolegi na forum. Poszukaj przez wyszukiwarkę forumową. Miałem styczność z A15 i A25. Właściciel A15 sprzedał go jak posłuchał M1 i kupił M1. To chyba wystarczy za rekomendacje. Acha w Europie będziesz miał dużo cichszy niż ten z recenzji bo tamten był z USA lub Kanady gdzie nie ma unijnych ograniczeń. Mam od 2 lutego M1 i jestem bardzo zadowolony. Wykonanie bije na głowę Sony w serii A. Jakość dźwięku w tych co wymieniłem też na korzyść M1. Mały ciałem ale wcale nie ma małego dźwięku i możliwości 

A35 sporo się od nich różni chyba. Czytałem opinie w obie strony, zapewne zależy od synergii, strzelam że ze słuchawkami Sony A35 będzie świetnie grać przykładowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bachankas napisał:

A35 sporo się od nich różni chyba. Czytałem opinie w obie strony, zapewne zależy od synergii, strzelam że ze słuchawkami Sony A35 będzie świetnie grać przykładowo.

Dlatego polecam po doświadczeniach z poprzednimi generacjami Sony Shanlinga M1. Sprawdzony i doobry grajek z super wykonaniem, które nawet przy Sony nie wygląda jak ubogi krewny, wręcz przeciwnie. Jest tańszy ok 150 pln, które można dołożyć do słuchawek. I nie piszę rzeczy zasłyszanych tylko własne i innych zdanie. Większość użytkowników jest zadowolona. Jeśli miałbym dokładać to wybrałbym M2s Shanlinga. Ale to moje zdanie każdy może robić co uważa za słuszne. Dla mnie od dawna nie liczą się literki nazwy, a rzeczywista wartość sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, co by o M1 nie mówić to zagościł w mojej torbie ( którą stale noszę ) na stałe.

Oprócz etui mam bardzo zgrabny, malutki i pancerny case w którym sobie bezpiecznie siedzi.

W ostatni łikend musiałem być w Budapeszcie, pojechałem autokarem żeby się nie męczyć prowadzeniem.

M1 pojechał ze mną. I słuchawki z NC.Podróż w obie strony minęła mi dosłownie ... śpiewająco.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bachankas napisał:

Mniej więcej w połowie czerwca będę mógł potwierdzić albo napisać, że wszyscy bzdury plecieta :D

Rozumiem, że zamówiłeś ?

Było napisać, wysłałbym Ci na odsłuchy swojego.

Jak Ci podejdzie to polecam dokupić później etui, bo jest sprytne i funkcjonalne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bachankas napisał:

Mniej więcej w połowie czerwca będę mógł potwierdzić albo napisać, że wszyscy bzdury plecieta :D

Witaj w klubie :) mam nadzieję, że druga część twojej wypowiedzi będzie nieaktualna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, paratykus napisał:

Rozumiem, że zamówiłeś ?

Było napisać, wysłałbym Ci na odsłuchy swojego.

Jak Ci podejdzie to polecam dokupić później etui, bo jest sprytne i funkcjonalne.

Luz, ot lekka audiofilia nervosa dopadła i ochota na coś innego niż Xduoo :D tylko trzeba będzie jedną duża kartę dokupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i dotarł Shanling M1.
Opakowanie i wyposażenie rzekłbym bardzo przyzwoite - ładne pudełko, bez wodotrysków, w standardzie folie na ekran i plecki, ekran USB, czytnik mSD i "dźgacz" do resetowania grajka (!) - rzekłbym że absolutnie wszystko, czego mu potrzeba.
Przejdźmy do grajka. Mam względnie duże dłonie i muszę nauczyć się obsługiwać maleństwo, pod kątem wymiarów i pewności chwytu Xduoo X3 jest znacznie lepszy. Ale i tu jest spoko.
Nawigacja po menu bardzo płynna i przyjemna, aczkolwiek raz na kilka obrotów kółkiem nie ma reakcji, "pusty obrót", brak przeskoku pozycji w menu itd.
Biblioteki nie buduję w grajkach raczej, mam porządek w folderach, więc wrzuciłem kartę i po prostu odpaliłem.
Na szybko w porównaniu do X3 - troszkę cieplejszy, X3 odbieram jako lekko chłodny, M1 bardziej w środku. Z MA750 zauważyłem póki co lepszą górę - ładniej rozciągnięta, ale ocieplona. Wydaje mi się, że brzmieniowo to +/- ta sama półka jakościowo, ale potrzebuję więcej czasu na weryfikację.

I na koniec: czerwony M1 wygląda prześlicznie, rewelka!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnę post za postem.

Shanling nie odczytuje ReplayGain w albumach mp3, przynajmniej nie w każdym. Może orientuje się ktoś, która wersja tagów jest dla M1 najlepsza?

EDYTA: Jak sprawdziłem, to moje piki mp3 miały zapisane tagi w ID3v1, ID3v2 i APEv2, może stąd wynikał bałagan. Ustawiłem wszystkie na ID3v2.4, dla sprawdzianu jeden album w ID3v2.3 i jeden w APEv2 i wszystkie chyba działały poprawnie, więc kilka kontenerów tagów w jednym pliku może generować konflikty.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Shanlinga pojawił się nowy FW.

"Hiby player 3.0 beta APK is enclosed, including Hibylink function.
1、Read music files from M1 by mobile phone directly
2、Control M1 by mobile phone , to play, pause, switch songs etc.
3、Read album cover, singer information and other song information in M1 by mobile phone
4、Edit playlists, add my favorites and other operation by mobile phone"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To można było już dawno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może służyć za słuchawkę BT zapytaj @paratykus doradziłem mu ten sposób i był zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności