Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Czytnik na prezent


Maciej91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ChciaĹbym kupiÄ czytnik w prezencie. Mam na to przeznaczone 300 zĹ ale oczywiĹcie jeĹźeli naprawdÄ bÄdzie warto doĹoĹźyÄ jeszcze trochÄ to nie bÄdzie z tym problemu.

 

ZnalazĹem w tym dziale podobny temat. http://forum.mp3store.pl/topic/124260-prosty-czytnik-w-granicach-300zl/ Niestety jest doĹÄ stary i obawiam siÄ Ĺźe mogĹo siÄ trochÄ zmieniÄ w kwestii tych czytników.

 

GĹównym atrybutem tego czytnika musi byÄ moĹźliwoĹÄ podĹwietlenia ekranu.

 

Fajnie by byĹo równieĹź gdyby posiadaĹ moĹźliwoĹÄ odtwarzania plików mp3.

 

Czy moĹźe ktoĹ coĹ poleciÄ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie kindle paperwhite I oraz inbook obsidiana z legimi. Za kindle przemawia prostota, bardzo dobra bateria, wybudzanie za pomocą okładki (od razu można czytać). Za inbook przemawia legimi ( chociaż także odpalono na Pocketbooku) oraz czytanie bezpośrednio ePub ( chociaż konwersja do Mobi jest szybka i prosta). Nadto obsidian jest na androidzie, więc spełnia też funkcje "tableta", ale przy jego szybkości można traktować to jedynie jako ciekawostkę. W obsydianie nie ma wybudzania za pomocą okładki, więc albo trzymasz go w uśpieniu i wtedy szybciej leci Ci bateria, albo za każdym razem wyłączasz, ale wtedy czekasz kilkanaście/dziesiąt sekund na możliwość rozpoczęcia czytania.

Reasumując: jeżeli nie chcesz korzystać z legimi i jedynie czytać, polecam kindle. W przypadku legimi musiałbyś porównać teraz czy obsidian czy pocketbook. Na świecie czytników wszystko masz tam opisane.

Edytowane przez summerinparis33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Kindle jest zauważalnie droższy.

I choć mam i PW2 i Obsidiana, to ciężko mi napisać, że za Kindle przemawia prostota, skoro Inkbook obsługuje się praktycznie identycznie (w bonusie przyciski do przewijania stron). Za to faktycznie Paperwhite dłużej działa na baterii, a okładka wygaszająca ekran jest przydatna. Na korzyść Obsidiana jednak lepsze podświetlenie, o mniej męczącej barwie.

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie podświetlania to kwestia osobistych preferencji. W moim przypadku jak czytam w ciemności, to na obsydianie podświetlenie na poziomie 1 mocno razi mnie w oczy, w kindle mam w tym czasie na poziomie 4. Zresztą kwestia słabego zakresu stopniowego oświetlenia w obsydianie, była podkreślana przez klientów i oceniających.

Z tego też względu, jak nie muszę to nie czytam w nocy na obsidianie, lecz na kindlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w wyższych zakresach, bo na 1 poziomie dalej rozświetla pokój. Sprawdź sobie różnicę między paperwhite a obsidianem w nocy: 1 poziom na obsidianie, to 11 na kindle. Mogę później zrobić zdjęcie porównawcze dla wątpiących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykłego kundla, nie paperwhite i w zupełności mi wystarcza, w ciemnościach nie czytam choć jak będę zmieniał to pewnie jako ficzer by się podświetlenie przydało nie mniej jednak następny będzie kundel. Jak mi padł to mimo, iż macałem kilka różnych innych czytników to jakoś zawsze z zadowoleniem wracałem do kundla choć o tym co Inszy wspomina nic nie wiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Obsidian wydaje się być ciekawą opcją jeśli chcesz zaoszczędzić kilka złotych. Ja mam Kindla PW3 i polecam bo ma wyższą rozdzielczość i Vocabulary Builder, jeśli czytasz w językach obcych, jeśli nie to Obsidian tez może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można teraz kupić w Amazonie DE "używki" Kindle w cenie np. 390 zl (bylo 350). PW3.

Są z tego co piszą w stanie bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem miałem 3 teraz mam PW3 i nie wyobrażam sobie powrotu do czegoś bez podświetlenia. Może kwestia przyzwyczajenia, ale Kindlea cenię najwyżej choć ze względu na pracę trafiały w moje ręce różne inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak to wygląda, bo mam oba. I poziom 1-2 na Obsidianie jest dla mnie komfortowy, przy czym pokoju mi nie rozświetla.

8b338e67c5d64700084d43ae1bc722c9.jpg

Po lewej kindle poziom podświetlenia 11

Po prawej obsidian poziom podświetlenia 1

Edytowane przez summerinparis33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ChciaĹbym kupiÄ czytnik w prezencie. Mam na to przeznaczone 300 zĹ ale oczywiĹcie jeĹźeli naprawdÄ bÄdzie warto doĹoĹźyÄ jeszcze trochÄ to nie bÄdzie z tym problemu.

 

 

 

W tej cenie o sensowny czytnik z oświetleniem będzie trudno. Jeśli nie lubisz sprowadzać na siebie kłopotów, to zapomnij o wynalazkach typu InkBook. Dobrze funkcjonujące czytniki, które nie powinny sprawiać przykrych niespodzianek, kosztują niestety prawie dwieście złotych więcej, choć w ramach różnych promocji, można je kupić taniej (jeśli się nie pali, warto poczekać). Obecnie, szczególnie warte uwagi czytniki, to m.in.:

- Kindle Paperwhite 3 - bardzo dobre wykonanie, bardzo dobry ekran (300 ppi), stabilna praca, znakomity stosunek jakości do ceny (szczególnie w okresie obniżek cen na amazon.de). Tu recenzja: http://cyfranek.booklikes.com/post/1265620/amazon-kindle-paperwhite-3-2015-recenzja-all-new-kindle-paperwhite-300ppi-z-niemieckiego-amazonu-czesc-pierwsza;
- PocketBook Touch Lux 3 - fizyczne przyciski, najlepsza obsługa PDF wśród konkurencyjnych modeli, polskie menu, można wgrać polskie dzielenie wyrazów w czytniku, możliwość używania abonamentu Legimi. Tu recenzja jego poprzednika - Touch Lux 2: http://cyfranek.booklikes.com/post/1331069/pocketbook-touch-lux-2-test-czytnika-e-bookow;
- Kobo Glo HD - znakomity ekran (300 ppi), integracja z usługą Pocket. Recenzja tutaj: http://cyfranek.booklikes.com/post/1369813/kobo-glo-hd-recenzja-czytnika-z-szesciocalowym-ekranem-300-ppi-czesc-i;
- Cybook Muse Frontlight - fizyczne przyciski, bardzo dobra obsługa PDF, polskie menu. Tu recenzja:http://cyfranek.booklikes.com/post/1394616/bookeen-cybook-muse-frontlight-recenzja-francuskiego-czytnika-e-bookow-z-ekranem-6.
Jeśli chodzi o promocje cenowe, to np. Kobo Glo HD kosztuje "normalnie" 129 EUR a ja swojego kupowałem za 109 EUR. Z kolei Kindle Paperwhite 3 kosztuje "normalnie" ponad 140 EUR, a na przykład teraz oferowany jest 20 EUR taniej: http://cyfranek.booklikes.com/post/1457790/kindle-paperwhite-3-taniej-o-30-eur-z-okazji-powrotu-do-szkoly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności