Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test Cayin iDAC-6 oraz iHA-6


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Zniechęciłeś mnie:

Szkoda też, że wybór pomiędzy trybem lampowym a tranzystorowym dostępny jest tylko przy korzystaniu z wyjść single-ended. W trybie zbalansowanym działa tylko układ lampowy, bez możliwości wyboru (mimo że przełącznik nadal jest aktywny).

Bo mnie interesuje tylko BAL i myślałem, że można przełączać :\

Oraz opisem brzmienia... streszczając:

– trochę brakuje swobody, napowietrzenia, mocniejszego sopranu i wyższej średnicy

Bo trochę mija się z MOIM pojęciem uniwersalności.

 

Ale co do recenzji... kawał dobrego tekstu jak zawsze =)

Edytowane przez crysis94
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crysis ten zestaw nie jest dla Ciebie, poniekąd znająć twoje upodobania. I dokładnie jest tak jak Maciek pisze brak w nim lekkości, mocniejszego sopranu i wysokich.

 

iHA6 cenię sobie jako elektrownie, która jest w stanie napędzić wszelkie słuchawki.

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniechęciłeś mnie:

Szkoda też, że wybór pomiędzy trybem lampowym a tranzystorowym dostępny jest tylko przy korzystaniu z wyjść single-ended. W trybie zbalansowanym działa tylko układ lampowy, bez możliwości wyboru (mimo że przełącznik nadal jest aktywny).

Bo mnie interesuje tylko BAL i myślałem, że można przełączać :\

Oraz opisem brzmienia... streszczając:

– trochę brakuje swobody, napowietrzenia, mocniejszego sopranu i wyższej średnicy

Bo trochę mija się z MOIM pojęciem uniwersalności.

 

Ale co do recenzji... kawał dobrego tekstu jak zawsze =)

 

Dziwi mnie jak to rozwiązali, bo przełącznik działa - słychać krótką pauzę, ale brzmienia to nie zmienia. To info bezpośrednio od Cayina. Lepiej byłoby, gdyby w ogóle wyłączyli opcję wyboru przez balans, ale jako że wyjścia działają jednocześnie, to pewnie nie było możliwości.

 

Sama lampa vs tranzystor w przypadku iDACa-6 nie zmienia dźwięku mocno, ale również chciałbym opcję balans + tranzystor, wtedy pewnie wymieniałbym Bursona.

 

Jeżeli chodzi o iDAC-6 to nieco inne mam zdanie jeżeli chodzi o soprany i bas, krótko odwrotne.

 

Wiadomo, subiektywna sprawa. Ja też nie odbieram iDAC-6 jako mocno ciemnego czy basowego, jedynie lekko łagodniejszego i z energią w basie, ale bez mulenia, braków czytelności. To w konfrontacji z Bursonem Virtuoso na Sabre, którego odbieram jako w pełni neutralnego, wyszedł ten bardziej naturalno-muzykalny charakter. Bliżej mi do opinii miesiekkb.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Zniechęciłeś mnie:

Szkoda też, że wybór pomiędzy trybem lampowym a tranzystorowym dostępny jest tylko przy korzystaniu z wyjść single-ended. W trybie zbalansowanym działa tylko układ lampowy, bez możliwości wyboru (mimo że przełącznik nadal jest aktywny).

Bo mnie interesuje tylko BAL i myślałem, że można przełączać :\

Oraz opisem brzmienia... streszczając:

– trochę brakuje swobody, napowietrzenia, mocniejszego sopranu i wyższej średnicy

 

 

 

 

Bo trochę mija się z MOIM pojęciem uniwersalności.

 

Ale co do recenzji... kawał dobrego tekstu jak zawsze =)

 

Dziwi mnie jak to rozwiązali, bo przełącznik działa - słychać krótką pauzę, ale brzmienia to nie zmienia. To info bezpośrednio od Cayina. Lepiej byłoby, gdyby w ogóle wyłączyli opcję wyboru przez balans, ale jako że wyjścia działają jednocześnie, to pewnie nie było możliwości.

 

Sama lampa vs tranzystor w przypadku iDACa-6 nie zmienia dźwięku mocno, ale również chciałbym opcję balans + tranzystor, wtedy pewnie wymieniałbym Bursona.

 

 

Tutaj nie ma co się dziwić, tak robi Cayin że jeśli ma lampę i wyjście zbalansowane to zawsze na nim będzie lampa, a nie tranzystor. Tranzystor jest na SE, niektóre sprzęty zamiast przełącznika mają dwie pary wyjść SE, jedne na tranzystor drugie na lampę. Dodanie przełącznika do XLR to zawsze jest ingerencja w tor i to może zepsuć wszystko, gdyż wiadomo proste układy są najlepsze.

 

saudio, on 28 Aug 2016 - 23:00, said:snapback.png

Jeżeli chodzi o iDAC-6 to nieco inne mam zdanie jeżeli chodzi o soprany i bas, krótko odwrotne.

Wiadomo, subiektywna sprawa. Ja też nie odbieram iDAC-6 jako mocno ciemnego czy basowego, jedynie lekko łagodniejszego i z energią w basie, ale bez mulenia, braków czytelności. To w konfrontacji z Bursonem Virtuoso na Sabre, którego odbieram jako w pełni neutralnego, wyszedł ten bardziej naturalno-muzykalny charakter. Bliżej mi do opinii miesiekkb.

 

Mi też to nie pasuje i dlatego w pracy jak muszę coś przesłuchać to iHa6 podłączam do 2quta, gdyż jest mniej gęsty, więcej w nim swobody i lekkości. Świetny uniwersalny zestaw do napędzenia wszelakich słuchawek.

Najlepiej było jak podłączyłem wzmacniacz do swojego Yulonga D18, wtedy miałem jaśność i lekkość z Yulonga, a punch z iHA6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Yulonga jest ciekawszym rozwiazaniem od Cayina. W moim przypadku A28 i D18. Cayin gra zbyt mocno podana srednica na 1wszym planie i brakuje mu przestrzeni i napowietrzenia wokol instrumentów. Yulong laczy w sobie dynamike, holografie, rytm i nieco eterycznosc. Daje to w rezultacie o wiele bardziej wyrafinowane granie niz Cayin, ktory jak dla mnie jest aż nadto zywiolowy. Ale, zalezy co kto lubi :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod twoją wypowiedzią wszystkim czym mam Jarku, gdyż bardzo się zgadzam z tym co opisałeś. Fakt że mam trochę inny wzmacniacz, gdyż A18, ale to wiesz, i tutaj pytanie do Ciebie różnice między A28 a A18? Dla mnie ten zestaw jest prawie skończony, prawie, gdyż jeszcze muszę dobrać kabelki i nadający się do większości słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, troche czasu minęło kiedy sluchalem Twoj A18, ale najwieksza roznica miedzy nimi jest chyba taka, ze A18 ma trochę słabszą głębię ale za to lepiej wysterowuje trudniejsze sluchawki. A28 jest ciut slabszy. Ale jeszcze raz powtorze, to z pamieci. Trzeba byloby je porownac łeb w łeb ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa inne, gdyż każdy oczekuje czegoś innego i są to sprawy subiektywne. Ale wystarczy spojrzeć na gusta i to czego ktoś oczekuje i co jest dla niego ważne, a będzie wiadomo czy jest dla nas czy nie. Ja wysyłająć zestawik do Maćka z góry wiedziałem że mu się nie spodoba iDAC6, gdyż wiem czego oczekuje, co jest ważne dla niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak gusta. Ale chociażby na wyżej wymienionych przykładach, widać że ten sam DAC dla jedych będzie ostry a dla drugich przymglony. ;)

Ja zbyt krótko słuchałem Cayina aby mieć o nim jednoznaczą opinię, natomiast czytając innych, jakoś ciężko mi to zebrać do kupy.

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio zgadzam się że iDAC6 jest męczący w stosunku do 2quta, u mnie nawet na krótszą metę i to tak jak pisze na dęciakach i na wokalach żeńskich. Ale dla mnie te męczenie na nim jest spowodowane tym brakiem lekkości dźwięku i swobody dźwięku, ten dźwięk jest zbyt gęsty, dynamiki, holografii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie ten zestaw robił świetne wrażenie. Gdyby nie chęć pójścia w stronę lampową, to pewnie nadal bym go miał. Jest bardzo precyzyjny, ale przy tym nie jest suchy, za to niesłychanie dynamiczny. Mi jeśli już, to przeszkadzała zbytnia szczegółowość DACa, co na początku robiło super wrażenie, ale z czasem trochę odciągało od muzyki. Sporo osób na pewno jednak taki przekaz usatysfakcjonuje. iHA-6 - tu nie mam żadnych zastrzeżeń - petarda. Szybkość, czystość, uderzenie i wypełnienie. Fajne klocki - miło się tego słuchało, przyjemnie się na nie patrzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie sluchalem ale na headfi jest uber zestaw d18/a18 za grosze. Gdyby nie fakt ze mam juz dwa zestawy to bralbym w ciemno !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiekkb może inaczej opisujemy tą samą rzecz ;)

Możliwe, ale raczej nie to, tylko co innego lubimy i co innego nas męczy, np. dla Hechloka one są szybkie i szczegółowe, a dla mnie są zamało szczegółówe i do szybkich raczej nie należą.

 

Jak jest tanio zestaw d18 z a18 to tylko brać, jeśli się nie ma He6, K1000 czy Etherów, gdyż do pierwszych dwóch ma zamało mocy, tutaj lepszy będzie np. d18 czy 2qute z iHA6, a do Etherów zestaw Yulonga jest zaszybki, za szczegółowy, zabardzo punktowy, gdyż słuchająć tego to zestaw Staxy 9 z ampem 7xx jest oazą funu, wypełnienie, spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie sluchalem ale na headfi jest uber zestaw d18/a18 za grosze. Gdyby nie fakt ze mam juz dwa zestawy to bralbym w ciemno !

 

 

Też bym wziął :)

Tylko, że gość nie chce wysyłać poza USAlandię :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności