Skocz do zawartości

CUSTOM moldy ER4XR


TehWever

Rekomendowane odpowiedzi

(nie byĹem pewien gdzie postowaÄ tego typu pytanie - tak ogolna sekcja wydaje siÄ odpowiedniÄ)

 

InteresujÄ mnie custom moldy do moich etyszy XR.

KtoĹ w Polsce zajmuje siÄ tym fachowo?

 

Przedewszystkim jakie byĹyby zalety wykonania takich? Czy zalecane akrobacje przy insercji (nie Ĺźeby mi jakoĹ szczegĂłlnie przeszkadzaĹy) stanÄ siÄ przyszĹoĹciÄ? Jak z sealem? Lepszy gorszy, komfort noszenia, pielÄgnacja (materiaĹu z ktĂłrego sÄ wykonanie)

 

ChÄtnie posĹucham co posiadacze majÄ do powiedzenia na ten temat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, że seal będzie gorszy niż w przypadku tri-flangów, komfort noszenia znacznie lepszy. Co do pielęgnacji, to jak przy tipsach - od czasu do czasu trzeba je przeczyścić (ja to robiłem w wodzie z mydłem). W przypadku custom tipsów może się zdarzyć, że po jakimś czasie trzeba będzie zrobić nowe, ponieważ kształt kanału może się zmienić - u mnie jest różnica pomiędzy nowymi customami, a tipsami sprzed prawie trzech lat, ale te ostatnie nadal nadają się do użytku.

 

A tipsy robi Custom Art oczywiście :) .

Edytowane przez Gourney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku custom tipsy zmieniły mocno dźwięk er4s - mocno podbiły zakres 6-10 kHz. oczywiście wygoda o niebo lepsza od stockowych tipsów, plus w moim przypadku odpadł aspekt ciągłego tracenia seala ze stockowymi tipsami. izolacja gorsza na custom tipsach w porównaniu to triflange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia każde choinki miękna jak posiedzą nieco w miodzie ;) w nowych XR SR niestety nie dali średnich tri flangów jedynie największe i najmniejsze z PT, oba niestety nie pasujące idealnie jak bym chciał.

Mam nadzieje że customy rozwiażą kwestię wygody i będą migły yc wsadzone wystarczająco głęboko (patrząc z przodu z ucha wystaje mi tylko zakręt connectora) za płytko tracę praktycznie cały bass :<


Forum niby ostatnio kiepsko chodzi, ale wyszukiwarka nadal działa: http://forum.mp3store.pl/topic/92252-custom-tips-warto-czy-nie/ Sprawdziłem też, czy dedykowany dział Custom Art na forum nie zniknął - okazuje się, że jest i ma się dobrze :P

Przeczytane, ma sens, można zamknąć/skasować temat, wiem wszystko co chciałem :)

Edytowane przez TehWever
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności