Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC do 400-500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Tak się złożyło że mam trochę gotówki na zbyciu na DAC, to co mam do nerwicy mnie doprowadza.

Podeślijcie jakieś ciekawe DAC'ki a ja już sobie je ogarnę i poczytam recenzje i tp.

Wejściowo będzie przez usb a wyjściowo najlepiej 2x czincze albo 1x jack 2,5.

Myślałem nad Xonar STX, Prodigy cube, audioquest dragonfly

Używki wchodzą jak najbardziej w grę.

Jeżeli nie będzie nic ciekawego to max zwiększa się do 700 ale to tak średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na ten temat - http://forum.mp3store.pl/topic/139617-dac-pod-lampe-500-zl/
Ostatnio widziałem kilka HRT u nas w komisie po świetnych cenach więc może trafi się jeszcze jakaś okazja.
Do tego możesz przeczytać http://forum.mp3store.pl/topic/132353-dac-500-1000zl-srednicowe-nie-ciemne-granie-uzywany/ oraz http://forum.mp3store.pl/topic/132344-dac-500-1000-zl/
Tam też przewinęło się kilka ciekawych propozycji w Twoim budżecie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaję głos na U-sabre DAC TCXO edition

 

Najlepsze źródło jakie w tej cenie słyszałem, a po małym modzie z ferrytami jest jeszcze lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić dragonfly'a zarówno w wersji 1.0, jak i późniejszych 1.2 i red (ten ostatni sporo drozszy a tak na prawdę niewiele inaczej brzmi od poprzednikow, choć jest wyraźnie mocniejszym wzmacniaczem dla sluchawek), a także Geek-Out'a. DF Red i geek niewiele ustępują mojemu b-dac'owi, różnice (delikatne!) są bardziej w odczuciu dźwięku, jeśli mogę tak powiedzieć niż w slyszalnych elementach. Fajne, mobilne dac'ki, ktore posłużą też jako napęd dla każdych słuchawek.

 

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: jeśli docelowo będzie liczył się sygnał po RCA i opcja mocnego doinwestowania w kierunku porządnych OPA - STX spokojnie przebije każde urządzenie, jakie zostało wymienione w tym wątku. Obawiam się, że także SC808, nawet przy takim samym pakiecie wzmacniaczy operacyjnych (LM4562 będzie zbyt mocno wchodził w drogę). Ostatnio zresztą coraz więcej głosów podnosi się nt. problemów SC808 po restarcie komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: jeśli docelowo będzie liczył się sygnał po RCA i opcja mocnego doinwestowania w kierunku porządnych OPA - STX spokojnie przebije każde urządzenie, jakie zostało wymienione w tym wątku. Obawiam się, że także SC808, nawet przy takim samym pakiecie wzmacniaczy operacyjnych (LM4562 będzie zbyt mocno wchodził w drogę). Ostatnio zresztą coraz więcej głosów podnosi się nt. problemów SC808 po restarcie komputera.

Doinwestowania tak +- ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem do tej pory trochę kombinacji i mam swoje ulubione typy, także koszt będzie różny w zależności od zastosowanych OPA, tak samo jak ostateczna klasa uzyskiwana przez tą kartę dźwięku. Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

  • Podstawowy pakiet konwencjonalnych układów jaki w ogóle bym rozważał to jakieś +300 zł.
  • Pakiet OPA hybrydowych to ok. +570 zł. Do tego z bardzo fajnymi efektami końcowymi.
  • Poziom wyżej to wymiana układów na dyskretne, przynajmniej +700 zł za same I/V. Bez kosztu bufora, który należałoby wtedy dobrać wedle własnego uznania i pożądanego efektu z danymi słuchawkami / wzmacniaczem.

Jak na razie najlepszy pełny zestaw jaki na tej karcie słyszałem i w konsekwencji kupiłem kosztował +1250 zł ponad kosztem karty, z tym że wykorzystuje on na buforze układ do zastosowań studyjnych. Aktualnie jest to moje główne źródło testowe. Pokazuje to jednak skalarność efektów końcowych, ale też i możliwości płynące z teoretycznie tylko karty dźwiękowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem do tej pory trochę kombinacji i mam swoje ulubione typy, także koszt będzie różny w zależności od zastosowanych OPA, tak samo jak ostateczna klasa uzyskiwana przez tą kartę dźwięku. Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

  • Podstawowy pakiet konwencjonalnych układów jaki w ogóle bym rozważał to jakieś +300 zł.
  • Pakiet OPA hybrydowych to ok. +570 zł. Do tego z bardzo fajnymi efektami końcowymi.
  • Poziom wyżej to wymiana układów na dyskretne, przynajmniej +700 zł za same I/V. Bez kosztu bufora, który należałoby wtedy dobrać wedle własnego uznania i pożądanego efektu z danymi słuchawkami / wzmacniaczem.

Jak na razie najlepszy pełny zestaw jaki na tej karcie słyszałem i w konsekwencji kupiłem kosztował +1250 zł ponad kosztem karty, z tym że wykorzystuje on na buforze układ do zastosowań studyjnych. Aktualnie jest to moje główne źródło testowe. Pokazuje to jednak skalarność efektów końcowych, ale też i możliwości płynące z teoretycznie tylko karty dźwiękowej.

Jak je kupie to się wpakuje w niezłe bagno, miało być tymczasowo do czasu IDSD ale chyba będę dopieszczać tego STX'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy ma prawo do własnych osądów, ale choć nie testowałem iDSD, przy droższym sprzęcie jaki miałem jeszcze okazję przed jego odesłaniem skonfrontować z tak ustawionym STX'em byłbym bardzo spokojnym o wyniki porównania ich ze sobą. iDSD musiałby grać na poziomie DACów z półki ok. 5000 zł, w co raczej wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności