Skocz do zawartości

Chipy w telefonach


Brain

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie jakie wgl chipy audio używane są w telefonach i jak się one do siebie mają pod względem jakości. Chodzi mi o to że np procesory samsungowskie "exynos'y" używają chipów Wolfsona, model Galaxy SII używał Yamahy, te ze snapdragonami od quallcoma (większość telefonów je posiada) używają jakichś swoich DAC'ów, a co pakuje reszta? np mediatek, nvidia tegra, HiSilicon (huawei), i inne ...
Jak się mają jedne do drugiego? mam na myśli same przetworniki jakościowo, obstawiając że na każdym z nich miałbym takie same kodeki, odtwarzacze itp (np Viper4Android + poweramp lub inne) Głównie zależy mi na porównaniu Wolfsonów z Yamahą (np, z SGSII) i tych z quallcoma i mediateka oraz hisilicon.

 

I jak się mają jeszcze do tego (bo zapomniałem wspomieć) układy intela stosowane np w Asusach (telefony)

Edytowane przez Brain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to zdzichon dość trafnie uciął temat - lepszy i tak będzie taki pendrive po OTG =)

Mi smartphone robi mi tylko za mobilny ruter do FiiO X7 z AM3.

 

Teraz chciałem wziąć Meizu MX4 Pro, bo ma kostkę ESS9018K2M i wzmacniacz operacyjny OPA1612, ale (głównie przez soft w Meizu) zrezygnowałem na rzecz Redmi 3 Note Pro Prime (Snapdragon 650) 3/32GB, który jeśli chodzi o audio to niczym nie wyróżnia, ale za to wyróżnia się jako smartphone =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi na nówce a tak to używkę dorwe za 450zł (w styczniu kupiłem za 400zł ale nieszczęśliwie się złamał :P) Może HTC one m7


Ok na razie kupię gdzieś za 50zł SGS'a bo potrzebuje telefonu jakiegokolwiek żeby nawet zadzwonić a posłucham sobie na nim muzyki i poczytam wszystkie tematy żeby nabrać informacji i potem wybiorę jakiś model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, doedukowałem się już troche a jako że z zawodu jestem na ostatnim roku technika pojazdu samochodowego to miałem (w tym roku skończyłem) elektronikę i elektrotechnikę więc rozumiem już jak to wszystko działa i chyba zdecyduję się na jakiegoś DAC/AMP :) pewnie wyjdzie taniej niż kupowanie telefonu tylko pod muzykę (tel z 750zł a takiego DAC'a/AMP'a w jakości podobnej do tego tel pewnie kupię za 400zł a bd miał przy okazji do laptopa itp) w dodatku biorąc pod uwagę że mam słuchawki które nie są ciężkie do napędzenia (aktualnie CAL! po recablingu a zastanawiam się nad zmianą na Superlux 668b lub 669) to AMP nie będzie musiał być bardzo mocny więc bd mógł poszukać tańszych modeli (zacznę orientować się które "kombo'sy" dobrze będą się nadawały do słuchawek które zostawie, tzn które je spokojnie napędzą) i bd się skupiał na jakości dźwięku (jeżeli dobrze rozumiem gdy amp jest wystarczająco mocny aby dobrze napędzić słuchawki to jakość dźwięku zależy już od DAC'a)

 

 

Jest gdzieś jakiś zbiór tematów, dzięki którym mógłbym sie edukować w temacie sound quality? głównie chodzi mi o sprzęt do odsłuchu (odtwarzacz, wzmaczniacz, przetwornik, słuchawki)

Oraz pytanie czy taki DAC/AMP podpięty bierze pod uwagę equalizer ale nie z aplikacji do odtwarzania? np mam aplikację AIMP i mam osobno equalizer dolby digital audio i czy po podpięciu DAC'a/AMP'a zmieniając cos w dolby usłyszę tą różnicę ? gdyż nie wiem czy sygnał cyfrowy idzie bezpośrednio z odtwarzacza do DAC'a czy w przypadku laptopa jeszcze przechodzi przez ten eq.

Edytowane przez Brain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bd się skupiał na jakości dźwięku (jeżeli dobrze rozumiem gdy amp jest wystarczająco mocny aby dobrze napędzić słuchawki to jakość dźwięku zależy już od DAC'a)

No niestety, ale często AMP ma więcej do gadania niż DAC i to już w takich CAL! :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś jakiś zbiór tematów, dzięki którym mógłbym sie edukować w temacie sound quality? głównie chodzi mi o sprzęt do odsłuchu (odtwarzacz, wzmaczniacz, przetwornik, słuchawki)

Oraz pytanie czy taki DAC/AMP podpięty bierze pod uwagę equalizer ale nie z aplikacji do odtwarzania? np mam aplikację AIMP i mam osobno equalizer dolby digital audio i czy po podpięciu DAC'a/AMP'a zmieniając cos w dolby usłyszę tą różnicę ? gdyż nie wiem czy sygnał cyfrowy idzie bezpośrednio z odtwarzacza do DAC'a czy w przypadku laptopa jeszcze przechodzi przez ten eq. Jeżeli dobrze myślę do Dolby odwołuję się tylko do mojej karty dźwiękowej i jeżeli bd miał podpiętą zewnętrzną (DAC'a) to zmiana ustawień w dolby wpłynie tylko na kartę dźwiękową czyli nic nie zmieni w moim odsłuchu, ponieważ będzie on szedł z zewnętrznego "zestawu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy czy jest bit perfect czy nie (piszę odnośnie zewnętrznego EQ)...

Nie chce mi się przewalać forum (zasypiam), ale było to poruszane.

 

Tu masz coś o AMPach:

http://www.audiofanatyk.pl/kiedy-i-czemu-potrzebny-jest-wzmacniacz-sluchawkowy/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności