Skocz do zawartości

Questyle CMA600i / CMA400i / Twelve


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, saudio napisał:

A to były mkI ?

Tylko bas pewnie nie będzie pasował a jego wydobycie to spore koszta.

No i wygląda że FADy nie pasują, można jeszcze iść w X,

tam niczego nie brakuje.

Ale co były mkI?

Po prostu z opisu kolegi wynika, że potrzebuje nieskończenie dobrej precyzji, przejrzystości, separacji - zważywszy, że Sonorusy VI, które z tych cech słyną, okazują się za słabe. Miałem okazję posłuchać Staxów 009 mk2 i chyba by podpasowały. Zaproponowałbym L700, ale tu chyba za dużo basu :). Może dzięki Staxom Introverder wreszcie będzie mógł w spokoju słuchać muzyki tak jak by chciał, a nie słuchać sprzętu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo nie słyszałem o 009 mkII?

A przypadek kolegi to fakt lepiej poszukać bardziej pasujących słuchawek, niż cudować z kablami, padami i całym torem.

Choć w cenie 009 to X też warto sprawdzić bardzo dobre wypełnienie brzmienia i detali nie brakuje, choć bezpośrednio 

z 009 nie porównywałem, może coś z Tesli T90;)

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to musi być aż tak drastycznie - zmiana słuchawek? Może kabel stockowy sporo zabiera tym słuchawkom? (zwł. że w chwili obecnej muszę trochę wyhamować z zakupami ;) ). Może stockowy kabel jest po prostu słaby i wpływa na pogorszenie dźwięku, może sprawia, że scena jest nieco nieuporządkowa, może góra z jego powodu brzmi nie do końca przyjemnie itd.

 

Bo myślałem o srebrze może od Jimmy Dragona - choć mam trochę problem z obgadaniem pewnych szczegółów, bo chciałbym wiedzieć co dokładnie z danymi kablami mógłbym zyskać. Choć nie wiem jak by to wtedy brzmiało.. i czy w efekcie nie było za jasno/ostro. Bez odsłuchu to trochę chodzenie po omacku dla mnie, bo nie mam w ogóle wprawy w to, jak to by wpłynęło na brzmienie i czy na pewno w dobrą stronę. Bo Sonorousy 6 same z siebie nie są zbytnio łagodne w brzmieniu.

 

decees napisał:

@Introverder

Cytuj

 do przesłuchania polecam Amiriony lub T1v2

 

Amirion wpisałem, ale nie znalazło mi nic (oprócz testowej gry RPG w przeglądarce :);) - to są słuchawki?

 

Staxy 009 Mk2 są gdzieś do posłuchania i kupienia w Polsce? Szukam w internecie takiej wersji.

 

LCD-X chwilę słuchałem i dla mnie było to za ciężkie myślę brzmienie, za mało dynamiczne, przyciężkawe, z zza dużą ilością mięsa. Choć może do takiego grania trzeba się przyzwyczaić.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie faktycznie nie wiem, czy to mkI, czy mkII, mój błąd :ph34r:. Zasugerowałem się, że 007 mają taki podział.

http://audiomagic.pl/sluchawki-nauszne/stax-sr-009?from=listing

 

31 minut temu, Introverder napisał:

A to musi być aż tak drastycznie - zmiana słuchawek? Może kabel stockowy sporo zabiera tym słuchawkom? (zwł. że w chwili obecnej muszę trochę wyhamować z zakupami ;) ). Może stockowy kabel jest po prostu słaby i wpływa na pogorszenie dźwięku, może sprawia, że scena jest nieco nieuporządkowa, może góra z jego powodu brzmi nie do końca przyjemnie itd.

Mam deja vu :P. Może to masz drastyczny przypadek audionervosy :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karmazynowy napisał:

Sprzedaj cma400i i kup coś na sabre. Tylko wtedy będzie Ci brakowało innych rzeczy.

Ze niby jakich? Wszystko zalezy od aplikacji. Mialem do czynienia z kilkoma dacami na sabrze i prawie wszystkie byly zaprzeczeniem typowych opinii o saberku, no i kazdy gral inaczej.

Jezeli ktos mysli o matrix x sabre, to ma on swoje mocne strony np obudowe, ktora jest jego glownym atutem, ale dzwiekowo daleko mu do urzadzen wlasciwie wykorzystujacych  potencjal kosci 9018.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Introverder napisał:

Ja nie wiem czy do swojego cma400i (oraz AK Kanna) z Sonorous 6 nie dać kabla ze srebra - zastanawiam się nad ofertą Jimmy Dragona, by zwiększyć czytelność dźwięków, przejrzystość, klarowność, mieć lepszą scenę, separację.. FAW nie ma srebrnego kabla widzę, a jeśli nawet by się dało zrobić to pewnie jakieś 2 tys. taki kabel by kosztował.

 

Rano spisałem swoje wnioski i wyglądały one tak:

 

"Za bardzo zamulone brzmienie, za mało widocznego szczegółu/przejrzystości, za bardzo dźwięki nachodzą na siebie, za ciasna scena, za mało porządku na niej, zbyt słaba separacja, za mało żywego brzmienia. Może bym odciął trochę basu i by góra była lepiej wyeksponowana – nie taka cienka i schowana. " A i precyzji mi brakuje. Czuję że trochę bym w brzmieniu poprawił..

 

Stąd chyba w srebro chyba należy mi iść (?), ale tak pewny nie jestem, no i żeby nie było żylety na uszach.

Hah, biedak,czas na Beyerdynamic T1 rev 1 lub rev2...nie lekceważ potęgi mocy Beyera...he,he.

Ale na poważnie,warto zamienić na cma600i...tutaj już nie ma bajkowego ocieplenia z cma400i...tylko poważna robota panie tego...

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

Eeee, po co ma sie miotac i potykac na bocznych sciezkach - od razu Staxy, z opisu oczekiwan wychodza mi sr507...w sumie to najtansza droga do hajendu.

Prawda detale, lekkość, zwiewność ale bez ostrości to tylko ten kierunek, choć przyznam, że HE1000 odpowiednio zaaplikowane też potrafią to osiągnąć.

Wiem znowu Audionanika denerwuję, bo chyba jeszcze nie miał okazji;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, audionanik napisał:

Jezeli ktos mysli o matrix x sabre, to ma on swoje mocne strony np obudowe, ktora jest jego glownym atutem, ale dzwiekowo daleko mu do urzadzen wlasciwie wykorzystujacych  potencjal kosci 9018.

i właśnie z tego powodu to był jedyny DAC na Sabre na którego bylem skłonny wydać swoje ciężko zarobione pieniondze... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, saudio napisał:

Prawda detale, lekkość, zwiewność ale bez ostrości to tylko ten kierunek, choć przyznam, że HE1000 odpowiednio zaaplikowane też potrafią to osiągnąć.

Wiem znowu Audionanika denerwuję, bo chyba jeszcze nie miał okazji;)

Udalo Ci sie...

 

18 minut temu, Compton napisał:

i właśnie z tego powodu to był jedyny DAC na Sabre na którego bylem skłonny wydać swoje ciężko zarobione pieniondze... :P

Moj wpis byl tylko troche zlosliwy, bardziej jednak oddajacy moje prawdziwe wrazenia. Juz na zywieckim micie ( tam byl pro) nie zrobil zadnej krzywdy dacowi siedziacemu w combo Bursona, ale - wiadomo warunki mitowe, to siedzialem cicho. Niedawno jednak mialem okazje goscic u siebie x sabra bez pro i wypadl troche blado - podbarwienia na wyższej srednicy (a'la bd t1v2) brak dociazenia i przesadna muzykalnosc, plumkanie; nawet jak instrumenty graly staccato, to on se jechal legato...Moj dac go sponiewieral przyznam nieskromnie:P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, audionanik napisał:

Moj dac go sponiewieral przyznam nieskromnie:P.

Tego typu nieskromności kończą się zazwyczaj komisowym ogłoszeniem :P

 

A tak na serio, to dla mnie daczek w CV2+ to dodatek, tylko dla kogoś kto na siłę chce mieć wszystko w jednej budzie.

Porównywałem bezpośrednio X-Sabre i Sabre w Bursonie, i o ile ten pierwszy miał gorzej, bo ograniczał go przewód RCA, to i tak był dla mnie we wszystkim lepszy.

 

A Twój daczek?

Jak go nie sprzedasz, to może pożyczysz, za coś tam mojego..? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

Udalo Ci sie...

 

Moj wpis byl tylko troche zlosliwy, bardziej jednak oddajacy moje prawdziwe wrazenia. Juz na zywieckim micie ( tam byl pro) nie zrobil zadnej krzywdy dacowi siedziacemu w combo Bursona, ale - wiadomo warunki mitowe, to siedzialem cicho. Niedawno jednak mialem okazje goscic u siebie x sabra bez pro i wypadl troche blado - podbarwienia na wyższej srednicy (a'la bd t1v2) brak dociazenia i przesadna muzykalnosc, plumkanie; nawet jak instrumenty graly staccato, to on se jechal legato...Moj dac go sponiewieral przyznam nieskromnie:P.

Dostał do posłuchania MÓJ Dac, nic nie dał w zamian i jeszcze marudzi :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, vonBaron napisał:

Dostał do posłuchania MÓJ Dac, nic nie dał w zamian i jeszcze marudzi :ph34r:

Podly ten audionanik:D. No co, Szczurz byl u mnie, to posluchalimy.

 

Ale Compton tez niczego sobie pojechal z tym komisem:D. Ze mnie akurat taki biznesmen, jak z superluxow hajend.

Poki co Auden nie ma plytek na 9028 wiec zadnych ruchow. Zamiany na odsuchy - super, jak najbardziej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audionanik napisał:

Ze mnie akurat taki biznesmen, jak z superluxow hajend.

To akurat wiem, boś mi sprzedał HE-4, a sam kupił drożej :D 

Ja też jestem rekin biznesu, już w tym roku ponad 3k w plecy...

 

A z Superluxów się nie śmiej, bo w statusach teraz poważne rozmowy się toczą :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Compton napisał:

i właśnie z tego powodu to był jedyny DAC na Sabre na którego bylem skłonny wydać swoje ciężko zarobione pieniondze... :P

Tzn. chciałeś się uchronić przed dobrym dźwiękiem? Się tak zastanawiam, kto kiedy i jak dorobił gębę temu ES9018, tzn. wiem, ale nie powiem. ES9018 siedzą np. w Accuphase DC901.

Niech Ci @audionanik wyśle tego swojego DACa, ja się noszę z zamiarem puszczenia kabli XLR do Ciebie, więc akurat. ;) Jakbyś chciał jeszcze jakieś fanty, to PW, bo do połowy grudnia raczej nic mi nie będzie potrzebne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, majkel napisał:

Tzn. chciałeś się uchronić przed dobrym dźwiękiem? Się tak zastanawiam, kto kiedy i jak dorobił gębę temu ES9018, tzn. wiem, ale nie powiem. ES9018 siedzą np. w Accuphase DC901.

 

To znaczy, że chciałem mieć taki dźwięk jaki "produkuje" X-Sabre, a nie taki jaki był mi znany do tamtej pory z tego typu przetwornika.

Oczywiście kości nie grają, ale chyba można uogólnić, że aplikacje wokół niej raczej tak, oczywiście w określonym budżecie.

X-Sabre to taki jeden z nielicznych wyjątków.

Accuphase to trochę inna półka, do której się nawet nie zbliżam. ;) 

 

Co do fantów, to pomyślę. Dzięki :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, nsk napisał:

Jeśli mówisz o tym co wklejałeś to Auden go tylko do Polski ściąga. U chińca masz już to samo na ES9038 więc możesz zapomnieć o 9028 :D.

Co Ty nie powiesz? Naprawde?;)

A juz bez ironii, to przeciez wiadomo jak wygladaja interesy z Zoltymi Bracmi - mozesz se zamowic plytki z konkretnymi kondami zegarami itp, odpowiednio wykonane i z polskimi napisami. Jakosc w duzej mierze zalezy wlasnie od tego KTO sciaga i ile zaplaci, dlatego interesuje mnie Auden. 9038 na razie mnie nie obchodzi.

 

Compton zapomnialem dodac, ze matrix mial bardzo dobra stereofonie...ten tego...

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nanik, wierzysz w bajki o Mikołaju. Auden tam nic nie dobiera tylko ma pakiety do wyboru, bo to i tak pewnie idzie z jednego źródła więc masz różne wersje z innymi opkami, trafami i kartami USB. Nie różni się to niczym od tego co można znaleźć u chińczyków w tej chwili więc to nie ma znaczenia kto ściąga. koniec ot, bo zaraz jakiś mod pousuwa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offtop train na pełnej mocy ;).

To raczej nikogo nie zainteresuje, ale napiszę dla potomności - testnąłem spdif out w 400i i faktycznie ładnie działa. Daje to alternatywę dla aktywnych monitorów po XLR, tj. zakup małego wzmaka głośnikowego z wbudowanym DAC (SMSL, Teac, Onkyo itd.) i podłączenie kolumn pasywnych - bez wielkich pełnowymiarowych wzmaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności