Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Questyle CMA600i / CMA400i / Twelve


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Wspaniały ruch jak tak, po co kupować ciemne i zadymione Hawki jak można mieć Ethery, wreszcie Karmazynowy ma coś dobrego....he,he.

Więcej, ma jedne z najlepszych na świecie...niech go...szczęściarz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Godzinę temu, Jaworrr napisał:

Dwa pytanka.

Słuchał ktoś 400i z TH900 MK1/2? 

 

W jaki sposób podłącza się urządzenie po OTG? Z tyłu 400i brak charakterystycznego wejścia micro USB.

Nie słuchałem, ale 400i raczej łagodzi bas, więc niekoniecznie to dobre zestawienie.

No i pierwsze słyszę o używaniu stacjonarnego combo przez otg :o.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się dziwować, siedzę na kanapie, obok wznak. Komputera nie potrzebuję mieć przy sobie, nie mam klasycznego biurka. 

Ktoś pisał, że oba 400i i 600i działają pod otg. 

Co do grania, sprowadzi się do posłuchania, gdyż każdemu wedlug jego potrzeb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jaworrr napisał:

@Karmazynowy a wiedziałbyś th900 pod 600i? 

Jakim kabelkiem łączy się to z telefonem?

 

Nie znam TH900.

Normalnie, łączysz to standardowym kablem USB, z tym, ze nie wtykasz go do PC a do przejściówki OTG, która z kolei jest podłączona pod telefon microUSB lub USB C.

 

61TeaPKJFDL._SX569_.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy a miałeś okazję słuchać D7200 na 600i? Pamiętam, że chyba miałeś tego Questyla od Soudmana razem z TH610, przez krótki czas i wtedy podpinałeś je pod 600i, ale jestem ciekaw czy później miałeś jeszcze okazję wrócić do tego połączenia na dłużej i jak je oceniasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, LuQi napisał:

@Karmazynowy a miałeś okazję słuchać D7200 na 600i? Pamiętam, że chyba miałeś tego Questyla od Soudmana razem z TH610, przez krótki czas i wtedy podpinałeś je pod 600i, ale jestem ciekaw czy później miałeś jeszcze okazję wrócić do tego połączenia na dłużej i jak je oceniasz?

 

Nie, jak później kupiłem 600i dla siebie to nie miałem już Denonów, chyba... nawet jeśli to nie za wiele pamiętam, trochę sprzętu wtedy mi przeszło przez rękę.

 

Ja z połączenia 400i + D7200 byłem bardzo zadowolony ale takie połączenie miało swój konkretny charakter, zatem gładkość, ciut większa neutralność i lepsza scena 600i obiektywnie zrobi im jeszcze lepiej.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kazam555 napisał:

Witam.

Czy ktoś z posiadaczy cma400i mógłby podesłać mi sterowniki (Win7 64) do tego sprzętu. Strona producenta u mnie nie działa (download) .

Z góry dzieki.

https://filehost.net/9b7fa0ee3f351629

 

Proszę bardzo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, miał ktoś może porównanie X1s Aune'a z CMA 400i lub S6 (aune) na niższych planarach Hifiman'a (pokroju HE400, Sundara)? Na ile byłby to sensowny upgrade z X1s (podpinane na usb)?

Ponadto czy jest też jakaś (warta uwagi) różnica w dźwięku pomiędzy wyjściem zbalansowanym, a zwykłym jack'iem na 400i (nie licząc większej mocy)?

Czy przy wyłączeniu CMA 400i słychać "pyknięcia" w słuchawkach/głośnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, greg_jg napisał:

Cześć, miał ktoś może porównanie X1s Aune'a z CMA 400i lub S6 (aune) na niższych planarach Hifiman'a (pokroju HE400, Sundara)? Na ile byłby to sensowny upgrade z X1s (podpinane na usb)?

Ponadto czy jest też jakaś (warta uwagi) różnica w dźwięku pomiędzy wyjściem zbalansowanym, a zwykłym jack'iem na 400i (nie licząc większej mocy)?

Czy przy wyłączeniu CMA 400i słychać "pyknięcia" w słuchawkach/głośnikach?

Wprawdzie nie na hifimanach, ale x1s miałem, a teraz mam cma400i. Słychać zdecydowaną różnicę klasową na korzyść Questyle - głębiej, płynniej, swobodniej, szerzej, szczegółowiej. Wziąć też trzeba pod uwagę, iż x1s gra raczej neutralnym strojeniem, cma400i niekoniecznie, bo dodaje gładkości i koloru.

Dla mnie różnica między wyjściem symetrycznym a niesymetrycznym jest słyszalna, poprawia się separacja i dynamika. Natomiast nie jest to różnica ogromna.

Pyknięć nie zauważyłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, timecage napisał:

Wprawdzie nie na hifimanach, ale x1s miałem, a teraz mam cma400i. Słychać zdecydowaną różnicę klasową na korzyść Questyle - głębiej, płynniej, swobodniej, szerzej, szczegółowiej. Wziąć też trzeba pod uwagę, iż x1s gra raczej neutralnym strojeniem, cma400i niekoniecznie, bo dodaje gładkości i koloru.

Dla mnie różnica między wyjściem symetrycznym a niesymetrycznym jest słyszalna, poprawia się separacja i dynamika. Natomiast nie jest to różnica ogromna.

Pyknięć nie zauważyłem.

Czego dodaje CMA400i? Chyba tylko trochę środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KaszaWspraju napisał:

Dodaje wszystkiego i więcej "fun" i ciepła. Dźwięk nie jest też tak wyczuwalnie tranzystorowy.

 

Ten dodatek jest "narzucający się"? Tj. ze słuchawek neutralnych/raczej chłodnych robi cały tor ciepły i "fun'owy" czy jednak zmiana jest nieznaczna?

 

I jak to jest z planarami? Spotykam opinie, że CMA400i bardziej nadaje się do "dynamików"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, greg_jg napisał:

Spotykam opinie, że CMA400i bardziej nadaje się do "dynamików"?

Bzdura i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, bo CMA400i to moje jedyne bardziej klasowe źródło i nie mam do czego porównać. Po eq HD600 na "flat line", trudno jest powiedzieć bez bezpośredniego porównania, co może podbijać questyle.

44 minuty temu, greg_jg napisał:

 

Ten dodatek jest "narzucający się"? Tj. ze słuchawek neutralnych/raczej chłodnych robi cały tor ciepły i "fun'owy" czy jednak zmiana jest nieznaczna?

 

I jak to jest z planarami? Spotykam opinie, że CMA400i bardziej nadaje się do "dynamików"?

Raczej nie bardzo, ten dodatek w tym sprzęcie nie jest duży. Jak kupisz równe słuchawki, to i tak będzie to równo grać.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Mam jeszcze dwa pytania:

 

Po lekturze instrukcji obu urządzeń (aune x1s*, CMA 400i) można dojść do wniosku, że CMA 400i ma ok. połowy mocy Aune'a (via 6,3 mm jack), przynajmniej dla 32 Ohm'ów. Czy w praktyce tak mniej więcej jest (pytanie do tych, którzy mogli porównać)?

Czy ktoś wie, jaką impedancję wyjściową ma CMA 400i?

 

*strona internetowa zawiera inne wartości, niż w papierowa instrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Zrobiłem dziś bilans ostatnich moich zakupów, związanych z audio i bezapelacyjnie wygrywa qestyle 400i. Jest to urządzenie,które najbardziej trafiło w mój gust i niełatwo będzie mi się go z czasem pozbyć.Nie bez przyczyny to oznajmiam, ponieważ oparłem się wcześniej na wrażeniach z odsłuchów Kolegi @timecage i Jemu dedykuję ten post.Ładnie?:P

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szugary68 tylko nie planuj do niego planarów podłączać, bo nie grają na nim. Sprawdzone organoleptycznie na Audeze LCD i Kennertonach. :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności