Skocz do zawartości

Questyle CMA600i / CMA400i / Twelve


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne dobrze mi znane urządzenie na tym pułapie to Pioneer U-05s, który gra nieco jaśniej, analityczniej, ale bez takiego wypełnienia. No ale Pioneera mało kto zna.

S6 nie słuchałem, od Aune znam X1s oraz X7s i Questyle deklasuje je pod każdym względem, no ale przy takiej różnicy cenowej to żadna sztuka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko czy jak chcę puścić na głośniki dźwięk, to czy są tam jakieś inne układy przez które idzie prąd niż do wyjścia słuchawkowego. Bo na działkę jadę a tam głośników cegieł nie wezmę raczej, a po słuchawkowym już jest ponad 50 godzin wygrzewania i będę się spokojnie wsłuchiwał jak to wszystko dokładnie brzmi.

 

Co ciekawe nie wiem czy to możliwe ale gdy podłączam Questyle'a do swojego kompa stacjonarnego z płytą główną kupiona kiedyś za 8 stów i pod USB tam to dźwięk jest lepszy niż gdy podłączam cma400i pod starego laptopa taty. Listwa i kable te same..

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał ktoś może spdif out w CMA400i? Podaje to bez problemu sygnał z DACa? Ja nie mam jak sprawdzić, ale jeśli działa jak należy to pomoże mi w dalszych zakupach. Zajrzałem do manuala, ale ten bardziej się przejmuje instalacją foobara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KaszaWspraju napisał:

Questyle zalicza u mnie kary strzałw orzechy za brak jakiegokolwiek przewodu do podłączania urządzenia ze źródłem. Ni ma ani usb, a ni optyka, za tę cenę  i w tej kasie sprzętu???

To betka przy takim HDVD800 Sennheisera...nawet kabla zasilającego nie dołączają...same urządzenie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety KaszowSpraju mass rację - akcesoria do cma400i przedstawiają słaby poziom. Tandetnie wykonane opakowanie (rozkleiło mi się od razu), ale chociaż dobrze dosyć chyba  zabezpieczone pianką ale brak kabli do źródeł to faktycznie spora wada jeśli się nie ma a dołączony kabel zasilający ****ianej jakości - nie kiepskiej - ****ianej - nie trzyma się prawie wcale gniazdka a do tego króciutki.

Samo urządzenie to ma jedną wg mnie pewną wadę - dźwignia włączania nie gwarantuje działania na lata, bo cienka i przy włączaniu uważam, by jej przypadkiem nie uszkodzić.

Do podstawki nie będę się już tak czepiać, bo patent ze stawianiem w pionie praktyczny.

 

Teraz widzę, że masz cma600i, ale i tak mam wrażenie, że te wady - te u mnie na pewno -  to jednak detale bardziej, bo rekompensatę czuję, kiedy słyszę na słuchawkach muzykę np. z filmu i jej nazwijmy to fizjologiczny charakter a kabel zasilający zawsze mogę dokupić a pozostałe póki co mam większość potrzebnych . Owszem to pewne koszta a opakowanie - choćby dla transportu - fajnie jakby bylo solidne ale liczy się najbardziej, że to gra - włączam film i zatapialne się w niego dzięki muzyce, która jest równie ważna co obraz.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, KaszaWspraju napisał:

Na ten czas mogę tylko pooglądać, w pn będę mail kabel. 5f63765d6c6714cce20df575f2a30a00.jpgb1534671eb8727759d0807ab4130cd1d.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Nie wiedziałeś, że kabla nie dają w zestawie? Ja bym nerwicy dostał jakbym miał coś takiego na biurku a posłuchać nie mógł ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gratefullde napisał:

Brak kabli to oczywisty minus ale Questyle nie raczyło dać nawet bateryjki do pilota dla mojego 600i. I to uważam za skandal ;)

Ooo to dziwne ,ja miałem baterie normalnie w zestawie....

Burson jednak bryluje w kwestii dodawanych akcesoriów do sprzętu...

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Bateria standardowo jest w komplecie.

Niestety procedury eksportowe a raczej brak pewnej dokumentacji odnośnie baterii uniemożliwiło producentowi wysyłkę naszym forwarderem.

Baterie zamówiliśmy ale może ktoś zapomniał lub nie zdążył dodać.

 

Proszę się do Nas zgłosić po bateryjke

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie  w pilocie baterii tez nie ma :D.  Czyli pilot bez zasilania, a sprzęt bez możliwości podłączania. Dobrze że weekend nie maiłem czasu za dużo.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że 400i to bardzo uniwersalny sprzęt. Wróciły do mnie moje słuchawki i w sumie mogę już powiedzieć, że wszystkie z Questyle grają świetnie. Mam przekrój od jaśniejszych Sonorousów 4, przez średnicowe Denony aż po przyciemnione PM-3 i wszystkich można z przyjemnością słuchać z tego combo. Mocowo nawet nie przekraczam 1/4 na potku, słucham na wyjściu jack.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem, aktualnie nie mam go pod ręką. Trochę inaczej gra Questyle, jest równiejszy.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz przemyślałem trochę temat - w sumie moje Questyle cma400i gra ciągle inaczej niż testowe :/. Połączenie z Sonorous 6 i spostrzeżenia:

 

Całość gra za szorstko na górze - potrzeba tu złagodzenia, brakuje trochę powietrza - separacja lepsza by się przydała i wypełnienia dźwięku - jest on za piskliwy/kłujący/przeszywający uszę troszkę i męczący lekko przez to, trochę balagan się wdaje ogólnie, dociążenia odrobinę też by się przydało.

 

Chyba recabling będzie potrzebny i to na zaraz :/.. o ile to pomoże.. No nie może teraz ten zestaw mi wpaść w ucho jak tamta testowa sztuka :/. Po prostu kłuje nieco uszy.. Na filmie to tak nie przeszkadza, bo muzyka wiadomo nie idzie cały czas, jest towarzysząca itp., ale w dłuższym słuchaniu muzyki myślę owszem.

 

Ale może kwestia dnia i zmęczenia, w końcu te słuchawki są lekko pikantne i raczej po jasnej stronie mocy, ale nie wiem czemu kurde nie wpada w ucho jak ta sztuka testowa kurde wrr...

 

Może to kwestia tego kabla zasilającego w zestawie słabej jakości (?).. Albo dnia, poczekam, co przyniesie jutro, pojutrze, popojutrze i następne dni może..

 

Tyle, że nie wiem czy nie będę musiał kombinować jakoś z tym połączeniem jakoś :/, a jeszcze poszukuję DAP-a, a myślałem, że stacjonarny zestaw gra już ok, a teraz nie jestem pewien. Cały czas oswajam się i patrzę jak to brzmi na spokojnie. A może mój słuch ewoluuje słysząc więcej rzeczy i ocenia co jak brzmi.

 

Tonący recablingu się chwyta, bo od zakupu jakoś przestała mi ta kombinacja wchodzić która wchodziła ze sztuką testową :/.. No i mam problem, bo nie jestem specjalnie zmęczony a jakoś mnie to przestaje bawić słuchanie na tej kombinacji :/. Już kombinuję czy nie iść w recabling, może to pomoże by zabrzmiało to lepiej, bo skoro się podobało, to może pewna zmiana przywróci pozytywny odbiór.

 

Na dobranoc kawałek ;):

 

 

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż może tą testową sztukę krótko słuchałeś i nie widziałeś tych wad co teraz dostrzegasz w ...słuchawkach.

Tak jest , bo cma600i pokazuje po prostu braki i wady danych słuchawek.

Gra gładko ale jednak dosyć neutralnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż se człowieku pady HM5ss na Sonorusy i problem z głowy ;) .

Aczkolwiek co osoba to uszy, bo ja odsłuch testowy 400i w sklepie robiłem właśnie na Sonorusach VI i na fabrycznych padach i w życiu bym nie powiedział, że coś tam jest szorstkie, a piskliwe to już zupełna abstrakcja. Questyle to jak dla mnie wygładzacz dźwięku, obserwuję to na każdej z moich par słuchawek.

9 godzin temu, Introverder napisał:

Może to kwestia tego kabla zasilającego w zestawie słabej jakości (?)

Sure it is ;) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham :). Szukam baterii w marketach, przegladam ceny kabli usb i optyków. Usb faktycznie wydaje sie troszeczkę/ociupinkę ostre czy szortkie na górze czy wyższej średnicy, ale to mi nie przeszkadza. Największe łał było no poczatku, parę razy głośno zaparskałem pod nosem, ale to fajnie gra. W sumie szybko się przyzwyczaiłem do lepszego dzwięku. Nie mam w tygodniu zaduzo czasu, a po robocie mocno zmeczony więc słucham tak z doskoku.  Aune był fajny ale 600i to inna liga niestety dla X1S.

 

ps

Da radę w piatek wypożycyć Aeon na weekend ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności