Jump to content

Questyle CMA600i / CMA400i / Twelve

Karmazynowy

Recommended Posts

6 minut temu, decees napisał:

No i super, najważniejsze że działa.

Zawsze zastanawia mnie czy w droższych sprzętach audio naprawy tego typu nie są obarczone "analogowym" pogorszeniem jakości. Przykładowo producent stosuje jakieś super czułe kondensatory czy inne cuśie (też się nie znam) dzięki którym w pomiarach wykręca niesamowite wyniki. Sprzęt po jakimś czasie zaczyna się psuć i oddajemy go do naprawy. Tam otrzymuje zamiennik tychże kondensatorów, ale z powodu kosztów / braku dostępności nie są to te same, tylko podobne, zgodne elektrycznie, ale nie do końca. Sprzęt po naprawie gra, ale czy to już jest ten sam sprzęt ;)

Dlatego trzeba oddawać do naprawy do speców, którzy się na tym znają. Jak naprawiałem wzmacniacz gitarowy, to szpec tak się zajawił sprzętem, że ściągnął schemat i wszystkie części zamawiał oryginalne z Niemiec (nie prosiłem go o to bo też się na tym nie znam :)). Mógł wsadzić cokolwiek co by pasowało, ale właśnie bał się utraty jakości.

36 minut temu, decees napisał:

Tam otrzymuje zamiennik tychże kondensatorów, ale z powodu kosztów / braku dostępności nie są to te same, tylko podobne, zgodne elektrycznie, ale nie do końca. Sprzęt po naprawie gra, ale czy to już jest ten sam sprzęt ;)

Koszty są po stronie klienta, jeżeli sobie zażyczy dokładnie tych samych, a serwisant jest sensowny, to tak zrobi. A jeżeli nie ma tych samych, to wciąż mogą być zgodne elektrycznie wysokiej jakości, a nie tania masówka z Chin.

Edited by timecage

• 3 months later...