Skocz do zawartości

Questyle CMA600i / CMA400i / Twelve


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

jako, że firma nie dała w komplecie z 400i kabla USB znalazłem jakiś od drukarki (sic!) i słucham sobie. Jako, że mój komputer nie ma wyjścia coax to gram po USB. Co radzicie aby wycisnąć z 400i co najlepsze? Kupić lepszy kabel USB (jaki?), a może konwerter USB - COAX (jaki) i polecieć cyfrowo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Wireworlda Ultraviolet,jest ok...choć już trochę kosztuje.

Ale od razu słychać różnicę na plus po przejściu z tego drukarkowego...he,he.

Ale jak z 400i jest jak z 600i to lepiej pewnie gra co coaxialu, ja też głównie słucham po coaxialu., więcej sceny i swobody grania,jaśniej.

Lepiej pewnie konwerter kupić jak tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Warto jednak z ciekawości spróbować innego wejścia, nic to nie kosztuje...;)

 

Jak to tej pory testuje tylko tryb AMP na słuchawkach w trybie USB kabel od drukarki. Dźwięk wydaje mi się za miękki, a góra jakby wygładzona. 

Nie mam w komputerze wyjścia cyfrowego i zastanawiam się czy inwestować w Wireworlda USB czy może w jakiś konwerter USB - COAX?

Ponoć dobry ale drogi jest M2Tech HiFace Evo Two. A coś tańszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Konfia napisał:

 

Jak to tej pory testuje tylko tryb AMP na słuchawkach w trybie USB kabel od drukarki. Dźwięk wydaje mi się za miękki, a góra jakby wygładzona. 

Nie mam w komputerze wyjścia cyfrowego i zastanawiam się czy inwestować w Wireworlda USB czy może w jakiś konwerter USB - COAX?

Ponoć dobry ale drogi jest M2Tech HiFace Evo Two. A coś tańszego?

Spróbuj porządnego kabla USB na początek, bo to taniej wyjdzie. Jak nie, to najmniejsza dobra rzecz jaką znam, to HiFace 2. Tyle że jakość kabla coax też nie jest bez znaczenia, więc USB wyjdzie taniej i nie gorzej pod warunkiem, że sygnał będzie leciał z dobrego oprogramowania odtwarzającego i przy sensownych nastawach Windows. Takie informacje na pewno się znajdą w innych wątkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Konfia napisał:

Dźwięk wydaje mi się za miękki, a góra jakby wygładzona.

Ale to jest z grubsza charakterystyka brzmieniowa tego sprzętu :). Zatem works as intended.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie ,u mnie na Q600i żyleta w dobrym tego słowa znaczeniu .Atmosfera zadymionego jazzowego klubu jak napisał przywoływany Recenzent z Forum

była do 150 godziny :-)

Transport CA 851N ,kabel coaxial WireWorld StarLight 7 ,słuchawki Sennki HD800 ,kabel Tonalium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej Twoje myślenie nie kształtuje rzeczywistości :).

Ja 600i nie słuchałem, ale słucham 400i codziennie, więc trudno nie zauważyć jaki ma charakter grania.

Zresztą Kasza w swojej recenzji porównawczej wytknął dokładnie takie różnice - 600i to wyrafinowana precyzja, 400i to bardziej wygładzenie i kolor. Co kto lubi.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, timecage napisał:

Ale to jest z grubsza charakterystyka brzmieniowa tego sprzętu :). Zatem works as intended.

 

Tyle, to ja wiem ale jest za miękko jak na tej klasy sprzęt. Choć w sumie gram dopiero kilkanaście godzin więc może jeszcze się sytuacja zmieni.

Zmienię najpierw kabel USB. BTW a wynalazki w stylu idefender i isilencer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie, rozgrzej kondensatory, kup drogi kabel usb żeby zaokrąglić zera i wysmuklić jedynki, i dołącz przelotkę co usunie szumy spomiędzy owych zer i jedynek.

Proszę nie traktować tego jako personalnie wymierzoną uszczypliwość, ja się chyba po prostu przestaję nadawać na te forum :D. Albo robię się cyniczny na starość.

Edytowane przez timecage
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, timecage napisał:

Zdecydowanie, rozgrzej kondensatory, kup drogi kabel usb żeby zaokrąglić zera i wysmuklić jedynki, i dołącz przelotkę co usunie szumy spomiędzy owych zer i jedynek.

Proszę nie traktować tego jako personalnie wymierzoną uszczypliwość, ja się chyba po prostu przestaję nadawać na te forum :D. Albo robię się cyniczny na starość.

 

Nie traktuję. :) A może jeszcze mi powiesz łopatologicznie czym się różni idefender od isilencer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Konfia napisał:

 

Nie traktuję. :) A może jeszcze mi powiesz łopatologicznie czym się różni idefender od isilencer?

Nie powiem, bo nie wiem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności