Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Questyle CMA600i / CMA400i / Twelve


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, decees napisał:

No i super, najważniejsze że działa.

Zawsze zastanawia mnie czy w droższych sprzętach audio naprawy tego typu nie są obarczone "analogowym" pogorszeniem jakości. Przykładowo producent stosuje jakieś super czułe kondensatory czy inne cuśie (też się nie znam) dzięki którym w pomiarach wykręca niesamowite wyniki. Sprzęt po jakimś czasie zaczyna się psuć i oddajemy go do naprawy. Tam otrzymuje zamiennik tychże kondensatorów, ale z powodu kosztów / braku dostępności nie są to te same, tylko podobne, zgodne elektrycznie, ale nie do końca. Sprzęt po naprawie gra, ale czy to już jest ten sam sprzęt ;)

 

Dlatego trzeba oddawać do naprawy do speców, którzy się na tym znają. Jak naprawiałem wzmacniacz gitarowy, to szpec tak się zajawił sprzętem, że ściągnął schemat i wszystkie części zamawiał oryginalne z Niemiec (nie prosiłem go o to bo też się na tym nie znam :)). Mógł wsadzić cokolwiek co by pasowało, ale właśnie bał się utraty jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, decees napisał:

Tam otrzymuje zamiennik tychże kondensatorów, ale z powodu kosztów / braku dostępności nie są to te same, tylko podobne, zgodne elektrycznie, ale nie do końca. Sprzęt po naprawie gra, ale czy to już jest ten sam sprzęt ;)

 

Koszty są po stronie klienta, jeżeli sobie zażyczy dokładnie tych samych, a serwisant jest sensowny, to tak zrobi. A jeżeli nie ma tych samych, to wciąż mogą być zgodne elektrycznie wysokiej jakości, a nie tania masówka z Chin.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Przez dłuższy czas używałem CMA400i, bardzo neutralnie i gładko grający dac\amp.  Jedna z fajniejszych implementacji ak4490, jeśli ktoś rzeczywiście szuka neutralności. Twelve natomiast wydaje się dosyć interesujący, ktoś miał może i mógłby porównać. Jak wypada kostka ESS? nie przez przypadek zbyt ostra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja mam CMA400i do dziś i jest na tyle satysfakcjonujący, że nawet niezbyt szukałem następcy. Szczególnie, że teraz większość urządzeń wydaje się być robiona na ESS, a to już nie to samo.

Na co dzień gra z LCD-X wygładzając im nieco górę oraz upiękniając średnicę, nie odbierając jednocześnie masywności i monolityczności całemu brzmieniu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje CMA600i nadal czuje się świetnie- zwłaszcza w połączeniu z SU-9 daje zestaw uniwersalny. Jak trzeba ciepła to jest AKM, jak detalu to ESS Świetnie zgrywa się zarówno z DCA Aeon 2 Noir jak i Hifimanami (Ananda/Arya)

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja też od premiery używam cma400i i choć szukałem innych wzmacniaczy, nic bardziej efektownego a zarazem zbalansowanego w dźwięku nie znalazłem.

Jakbym miał opisać jak gra cma400i, to sądzę że neutralnie z lekko podkreślonym basem, który jest bardziej odczuwalny niż zazwyczaj. Średnica z dobrą rozdzielczością i treble zdecydowanie mniej zaakcentowane niż bass, przyjemne i mieszczące się w granicach neutralności.

Questyle umie robić dobrze brzmiące DAC/AMPy ale wśród urządzeń stacjonarnych brakuje mi modeli w przedziale $500-$1200. CMA400i już trudno dostać, CMA600i też wyszedł ze sprzedaży, a następców brak. Jest tylko drogi CMA12 lub horendalnie drogi CMA15. Niestety większość fanów HiFi, czy tam audiofili (jak kto woli) kupuje tańsze źródła niż questyle ma teraz w ofercie. Ja liczę na CMA400i V2, może CMA500i, może CMA600i V2? To byłyby urządzenia pod szerszą publikę.

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności