Skocz do zawartości

Questyle CMA600i / CMA400i / Twelve


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, saudio napisał:

Nie to posrebrzany WW. 

To bardzo chętnie.

O ile nie jest droższy od samych słuchawek.

Ostatnio miłem Lavrivables od @Tytus1988, i szczerze mówić nie przepadam aż tak bardzo za nimi, abym dał kilkaset zł za kabel do nich.

Może w nie nie wierzę, może mam lepsze słuchawki albo o inny gust,  nie wiem, one mi po prostu nie grają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to combo i postanowiłem wpiąć się do niego z Audeze po balansie a mój kabel ma zakończenie Jack 6,3mm ,chcę

sobie zrobić przejściówkę .Ten Jack to jest Viablue ,chciałem pójść w zbalansowane wtyki tego Producenta (wtyk i gniazdo

na kabel XLR 4-pin) ale niestety nie mają takiego w ofercie .Podpowiedżcie jakieś sensowne konekty (chyba jest to mosiąz

powlekany złotem) bo nie chciał bym poprzez zastosowanie jakiś tanich wtyków za bardzo odjechać z brzmieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eternal Seeker napisał:

No faktycznie wybór nie za duży .Czyżby wszyscy "producenci" tej mnogości kabli słuchawkowych zakończonych XLR korzystali tylko z tego ?

Ja mam na obydwu słuchawkach Amphenol AX4MB-AU. Są złocone. To nie jest w najmniejszym razie wąskie gardło w moim systemie. Estetycznie podobają mi się bardziej od Neutrików, ale do grubych kabli chyba lepszy będzie Neutrik NC4MXX-B. Zresztą wtyki XLR męskie są tak skonstruowane, że wszystko, co może w nich "brzmieć" to te cztery bolce. Więc pewnie nie odróżniłbym na słuch Neutrika od Amphenola. Rod się nie wpasowuje w mój system na żadnym odcinku, no może poza kablem coax, którego używam sporadycznie i mam więcej sztuk, także z wtykami złoconymi. Po prostu rod ma za duży narzut własnego, specyficznego dźwięku. Do transparentnych systemów się IMHO nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eternal Seeker Logicznie rozumując to adapter stanowi nie przedłużenie kabla słuchawek, a przedłużenie gniazda ze wzmacniacza, więc najlepiej aby przewodnik był z tego samego materiału co przewodnik gniazda. Zapewne po prostu miedź. I tutaj nie kombinować tylko zrobić/kupić adapter na na tyle grubej miedzi aby jej przekrój stanowił przynajmniej tyle co łączny przekrój wszystkich żył jakie masz w swoich kablu słuchawkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak mam zamiar zrobić .Z oryginalnego kabla zostanie odcięte 10-15cm z wtykiem Jack 6,3mm ,na ten odcinek zostanie założone gniazdo XLR 4-pin a właściwy kabel słuchawkowy zakonfekcjonowany wtykiem XLR 4-pin. Sam tego nie zrobię wykona to fachowiec ,który sie na tym zna.

Jak wspomniałem wyżej chciałem to zrobić na wtykach tego samego Producenta ale ten nie ma takich w ofercie ,dlatego te Neutiki .

Z opisu wynika ,że chyba ten sam materiał pinów .

Rozważałem też Furutecha ale z powodów o jakich pisał Majkel mi też nie "podchodzi" to rodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Cześć

Czy możecie polecić serwis w Warszawie, w którym mógłbym zdiagnozować/naprawić swojego cma400i.

Sprzęt po gwarancji, kupiony w mp3store w 2017r.

Najpierw (kilka miesięcy temu) padło wejście USB, a teraz po rozgrzaniu (ok.  1 godz. od uruchomienia), niezależnie czy jako wejścia używam optyka czy coaxiala po słyszę dźwięk przez ułamek sekundy a następnie również przez ułamek sekundy dźwięk zanika, i tak w kółko.

Używałem różnych słuchawek, jako źródła używałem różnych sprzętów, w związku z czy nie jest to problem  źródła tylko cma400i

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zapytaj sklep w którym dokonałeś zakupu, zapewne będą w stanie skontaktować się z producentem w sprawie naprawy pogwarancyjnej.

To niekoniecznie jest rodzaj sprzętu, który ot tak zdiagnozuje i naprawi typowy serwis rtv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2021 o 17:16, dek napisał:

Cześć

Czy możecie polecić serwis w Warszawie, w którym mógłbym zdiagnozować/naprawić swojego cma400i.

Sprzęt po gwarancji, kupiony w mp3store w 2017r.

Najpierw (kilka miesięcy temu) padło wejście USB, a teraz po rozgrzaniu (ok.  1 godz. od uruchomienia), niezależnie czy jako wejścia używam optyka czy coaxiala po słyszę dźwięk przez ułamek sekundy a następnie również przez ułamek sekundy dźwięk zanika, i tak w kółko.

Używałem różnych słuchawek, jako źródła używałem różnych sprzętów, w związku z czy nie jest to problem  źródła tylko cma400i

 

 

 

 

W dniu 15.01.2021 o 11:04, timecage napisał:

Może zapytaj sklep w którym dokonałeś zakupu, zapewne będą w stanie skontaktować się z producentem w sprawie naprawy pogwarancyjnej.

To niekoniecznie jest rodzaj sprzętu, który ot tak zdiagnozuje i naprawi typowy serwis rtv.

 

Za namową kolegi timecage zadałem pytanie o możliwość naprawy Questyle cma400i w serwisie, którego namiary widnieją na stronie głównej mp3store (sprzęt zakupiony w mp3store w Warszawie).

Uzyskałem odpowiedź, iż serwis nie ma kontaktu z producententem, w związku z czym nie może zaproponować naprawy pogwarancyjej.

Tak tylko piszę ku przestrodze potencjalnych nabywców produktów Questyle. 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, dek napisał:

 

 

Za namową kolegi timecage zadałem pytanie o możliwość naprawy Questyle cma400i w serwisie, którego namiary widnieją na stronie głównej mp3store (sprzęt zakupiony w mp3store w Warszawie).

Uzyskałem odpowiedź, iż serwis nie ma kontaktu z producententem, w związku z czym nie może zaproponować naprawy pogwarancyjej.

Tak tylko piszę ku przestrodze potencjalnych nabywców produktów Questyle. 

 

Obawiałem się, że tak będzie.

Zerknij tu, może coś się uda zdziałać: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafal Odo napisał:

Oddałem do Inter Serwis przy Kasprzaka/Płocka.

Zrobione, działa super, sympatyczny starzy Pan.

 

Dlatego właśnie polecam ten serwis każdemu kto pyta :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, decees napisał:

@Rafal Odo też jestem ciekawy co było naprawiane.

 Wzmacniacz nie działał. 

Wybaczcie ale ja się na tym nie znam, miał spalone takie coś z 3 nóżkami przyklejone do radiatora, uszkodzony przekaźnik i pewnie jeszcze jakieś inne rzeczy o które nie pytałem. Oddałem popsuty, odebrałem sprawny i dla mnie to najważniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super, najważniejsze że działa.

Zawsze zastanawia mnie czy w droższych sprzętach audio naprawy tego typu nie są obarczone "analogowym" pogorszeniem jakości. Przykładowo producent stosuje jakieś super czułe kondensatory czy inne cuśie (też się nie znam) dzięki którym w pomiarach wykręca niesamowite wyniki. Sprzęt po jakimś czasie zaczyna się psuć i oddajemy go do naprawy. Tam otrzymuje zamiennik tychże kondensatorów, ale z powodu kosztów / braku dostępności nie są to te same, tylko podobne, zgodne elektrycznie, ale nie do końca. Sprzęt po naprawie gra, ale czy to już jest ten sam sprzęt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności