Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Questyle CMA600i / CMA400i / Twelve


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na spodzie CMA Twelve masz takie przełączniki (Gain control) - normalnie są ustawione na "standard" jak chcesz podpiąć czułe IEMy to trzeba dać wszystkie na "LOW"

image.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2019 o 21:16, Corvin74 napisał:

Dziś trochę dla zabawy i bez napinki podłączyłem do CMA FiiO FH5 i.... jakie moje było zdziwieni i uśmiech na twarzy równocześnie, nie spodziewałem się takiej synergii, dla mnie jest bardzo dobrze, polecam spróbować.

Właśnie spróbowałem i faktycznie jest bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie do użytkowników CMA400i i Windows 10. Otóż nie z tego ni z owego zaczął mi się rwać dźwięk przy połączeniu przez USB. Z macbooka jest OK, z linuxa na tym samym komputerze też. Żadne ustawienia buforowania i transmisji nic nie zmieniają. Wcześniej przez 2 miesiące użytkowania było idealnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, krzyzakov napisał:

Mam pytanie do użytkowników CMA400i i Windows 10. Otóż nie z tego ni z owego zaczął mi się rwać dźwięk przy połączeniu przez USB. Z macbooka jest OK, z linuxa na tym samym komputerze też. Żadne ustawienia buforowania i transmisji nic nie zmieniają. Wcześniej przez 2 miesiące użytkowania było idealnie...

Losowo pojawiające się zakłócenia, które narastają?
Zaczyna się od takiego smażenia jak brudny/zużyty winyl a po chwili jest kompletny przester?
Bo coś takiego zdarzyło mi się kilka razy i nie potrafię zdiagnozować przyczyny, tak samo mam Windows 10 oraz połączenie przez USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej, czy Questyle 600i byłby upgradem względem Aune S6 (starego, nie Pro)? Chodzi mi głównie o sekcje DAC, ale również zależy na nisko impedancyjnych wyjściach słuchawkowych (bo chyba 600i ma poniżęj 1 Ohma czy coś). Nigdzie nie widzę używek 600i do kupienia więc coś chyba jest na rzeczy :E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dopisuję się do użytkowników tego znanego i cenionego combo CMA600i. Czy jako fanatyk, to się jeszcze okaże, ale pokrótce odpisując na pytanie @Name44 z

to,

Z cma400i było cieplej ale i prościej, ciaśniej, grubiej, wolniej, krótko mówić nie podobało mi się za bardzo. Takie proste combo dla oszczędnych co nie chcą wydać więcej, dla leniwych nie chcą zarobić więcej lub na przeczekanie w nadziei na lepszy dźwięk.

Na cma600i muzyki można już słuchać nawet z kompa przez USB, co to poniektórzy tak mocno krytykowali.

Względem iDSD Pro jest bardziej płaski przekaz względem sceny, barwy nie tak nasycone i soczyste, bas kapkę chudszy, mniejszy, słabszy, rozdzielczość jak z 4k na Full HD. Jest też ogólnie jaśniej, bardziej płasko na scenie, z mniejszym nasyceniem i dociążeniem.

Ale o tym to najlepiej jakby napisał @tommir

IMG_4845.JPG

IMG_8195.JPG

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pabloj napisał:

@Compton A czym Pan posmarowałeś, że górny panel stracił kolor i stał się przezroczysty?

Jako opcja, była pokrywa wykonana z pleksi. Dostałem taką jak i pełna aluminiową.

 

1 minutę temu, vonBaron napisał:

@Compton pewnie po balansie będzie grał lepiej.

Za pewnie. Ale na ten moment nie jest mi dane się o tym przekonać.

K812 nie ruszam, D7000 nie ruszam, bo raczej na sprzedaż, więc pozostają Hawki.

Pytanie tylko czy warto w nie brnąć z dodatkowymi kabelkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym balansem to różnie bywa, bo to zależy od impedancji wyjśćiowej, które na wyjściu zbalansowanym jest dwukrotnie większa niż na SE. Więc jeśli na SE masz przykładowo 4 to na XLR 8 i takie 25 Ohmowe słuchawki już mogą mieć wtedy problem. Doświadczam tego od niedawna po dokupieniu adaptera XLR na Jack do moich kabli zbalansowanych. Podłączam takie np Hawki do Little Dota dużym jackiem z tego adaptera i grają pięknie, fajne wypełnienie, nasycenie, dobry bas. Zdejmuje adapter i podpinam do XLR, i klapa, jakoś tak sucho i bas gdzieś zanika. Natomiast już Hifimany HE560 grają mi wiele lepiej pod XLR (ten sam kabel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj, nie ma reguły że wzmacniacz daje 2 x więcej mocy na XLRach niż na wyjściu SE, z tą mocą to różnie bywa.

Zgadzam się z Tobą, że słuchawki mogą być przesterowane, miałem tak np. z Edition X na BHA-1.

Muszę od Ciebie pożyczyć kabelek BAL i się przekonać, czy watro trzymać te AQNH.

Męczę się z nimi od pół roku i zawsze dostają baty od innych posiadanych słuchawek, po SE oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pabloj napisał:

Z tym balansem to różnie bywa, bo to zależy od impedancji wyjśćiowej, które na wyjściu zbalansowanym jest dwukrotnie większa niż na SE. Więc jeśli na SE masz przykładowo 4 to na XLR 8 i takie 25 Ohmowe słuchawki już mogą mieć wtedy problem. Doświadczam tego od niedawna po dokupieniu adaptera XLR na Jack do moich kabli zbalansowanych. Podłączam takie np Hawki do Little Dota dużym jackiem z tego adaptera i grają pięknie, fajne wypełnienie, nasycenie, dobry bas. Zdejmuje adapter i podpinam do XLR, i klapa, jakoś tak sucho i bas gdzieś zanika. Natomiast już Hifimany HE560 grają mi wiele lepiej pod XLR (ten sam kabel).

To prawda, balans nie w każdym przypadku znaczy lepiej. Z cma600i też tak miałem. Fostex'y TH900 bardziej podobały mi się z 6.3 niż po balansie. Hifimany za to lepiej wypadały po balansie. W iFi jest dokładnie odwrotnie z TH900, Hifimanów jeszcze nie sprawdzałem. 

Z dźwiękiem jest jak pisał @Compton. Questyle gra węższą i bardziej płaską sceną. Reprezentuje też inną szkolę grania. Jest jaśniejszy i preferuje słuchawki ciemniejsze. Th900 bywały ostre i mało dociążone na przełomie średnicy. Ifi rozkłada dźwięk na składowe, lepiej rozdziela instrumenty, Questyle prezentuje dźwięk bardziej jako całość. Gdyby tonalność była nieco inna mógłbym powiedzieć, że ma bardziej funowe zapędy. Ogólnie uważam 600-tke za udane combo. Ifi jest lepsze, ale różnica cenowa zasadnicza i to nie bierze się z niczego.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, saudio said:

Jak chcesz to mogę Ci podesłać kabelek, choć u mnie nie było dużej różnicy.

Bo pewnie masz zwykłą wtyczke Neutrika, a nie rodowaną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pabloj napisał:

Wetknij se to to Hawków, bez wiertarki nie da rady:P

A na XLR jest Rodowana Furucia.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności