Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Questyle CMA600i / CMA400i / Twelve


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Palpatine napisał:

Ładnie razem wyglądają na zdjęciach, gorzej niestety z graniem. 

Co było w tym połączeniu nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podobało połączenie Elear z CMA400i bo jak dla mnie Questyle naprawiał ich średnicę, ocieplał ją i przybliżał. Całość grała bardzo przyjemnie, ciepło i angażująco. Zgodzę się jednak, że scena jest raczej kameralna i budowana wgłąb a cały przekaz bliski, co nie zawsze i nie dla wszystkich będzie wadą. Słuchałem ich wtedy u Palpatine także na S6.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Corvin74 napisał:

Co było w tym połączeniu nie tak?

Kastracja małej już bądź co bądź sceny. Granie mocno w głowie prosto do ucha. Średnica bardzo mocno sklejona/zbita bez żadnej rozdzielczości, obcięte wysokie tony.

Ja ich słuchałem przez wiele miesięcy na Aune S6, później po pierwszych zachwytach zamieniłem na Questyle 400i ale po kilku tygodniach bardzo żałowałem tej zmiany.

Aune utwardza bas, przybliża średnicę nie koloryzując jej, podbija mocno przełom średnicy z wysokimi oraz poszerzają scenę na boki kosztem głębi. Pamiętam jednak że bardzo chwalono połączneie 600i z Elearami, natomiast ja nie miałem okazji.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś odebrałem do testów CMA600i... jak się sprawdzi to pewnie zostanie.

przy okazji pożyczyłem MrSpeakers EtherFLow... ciekawe jak zagrają, czy ktoś próbował takiego połączenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jednak brakuje mi wyjścia FIX na wzmacniacze... czyli jednak kieruję oczy w stronę CMA Twelve, kurcze ale stracę wejście RCA 😪 Co robić?

Czy ktoś porównywał wersję CMA Twelve Standard do wersji MAster?? Jest jakaś znacząca różnica??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Corvin74 napisał:

No i jednak brakuje mi wyjścia FIX na wzmacniacze... czyli jednak kieruję oczy w stronę CMA Twelve, kurcze ale stracę wejście RCA 😪 Co robić?

Czy ktoś porównywał wersję CMA Twelve Standard do wersji MAster?? Jest jakaś znacząca różnica??

 

To może jednak 400i? Ma przełącznik line/pre na wyjściu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nastawiłem się na CMA 600i i raczej chyba Twelve jest zamiennikiem, jakoś dam radę bez wejścia RCA, fix na wyjściu okazje się niezbędny dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Corvin74 napisał:

No właśnie nastawiłem się na CMA 600i i raczej chyba Twelve jest zamiennikiem, jakoś dam radę bez wejścia RCA, fix na wyjściu okazje się niezbędny dla mnie.

 

Z opisów Kaszy i innych osób odniosłem wrażenie, że 600i bliżej brzmieniowo do 400i niż do Twelve. No ale w takim razie może sam się przekonasz i nam powiesz :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz z w testach na szybko pożyczony z mp3store CMA Twelve Master.

wszystko działa jak należy... teraz na nocne odsłuchy przestawiłem do sypialni.

 

2BC8704C-E37C-468B-A9CF-E9D6C891DF33.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę dla zabawy i bez napinki podłączyłem do CMA FiiO FH5 i.... jakie moje było zdziwieni i uśmiech na twarzy równocześnie, nie spodziewałem się takiej synergii, dla mnie jest bardzo dobrze, polecam spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno też miałem na testach Twelve, tylko wersję podstawową, ale muszę przyznać, że to naprawdę świetne combo, zarówno pod względem dźwiękowym jak i funkcjonalnym. No może poza kolorem obudowy. Ten złoty kolor w rzeczywistości bardziej mi się nie podobał niż na zdjęciach :P Za to czarny jest super :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, krzysztof A napisał:

I jak Corvin bardziej odpowiada Ci granie twelve od 600?

Dźwiękowo jest bardzo ok, ale muszę mieć FiX na wyjściach RCA i XLR dlatego testuję teraz CMA twelve - też mi się podoba, mam wrażenie że Twelve jest bardziej detaliczny i troszkę w porównaniu z 600i podkreśla górę. Generalnie z obu jestem zadowolony - wybór między nimi to już preferencje. @Karmazynowy miał oba dość długo - i z tego co pisał wrócił do CMA600i, jestem w stanie to zrozumieć - 600i jest bardziej muzykalny - ja jednak podpinam jeszcze CMA do wzmacniacza lampowego i wzmacniacza stereo - tutaj chyba lepiej brzmi mi Twelve (ciut większa dynamika?).

10 godzin temu, LuQi napisał:

Za to czarny jest super :)

Złoty jak ma się wokół same czarne sprzęty też dobrze wygląda... ale czerń lubię... bo co chwila trzeba ścierać kurz i pocierać szmatką sprzęt... dotykać go....dotykać skarbów... 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem ich obok siebie, żeby dokonać bezpośredniego porównania. Na początku Twelve wydawał mi się apgrejdem dla 600i, jednak po paru miesiącach zaczęło mi brakować tej gładkości i spójności grania, którą miała 600. Chciałem sprzedać Twelve i pojść zupełnie w coś innego, ale trafiła się okazja na 600. Czy Twelve jest bardziej detaliczny? Tzn., że gra coś, co 600 omija? ;) no raczej nie, po prostu bardziej podkreśla i wyciąga szczegóły ale to jest cecha dźwięku, na której mi nie zależy specjalnie. Ogólnie uważam, że one są na porównywalnym poziomie a wybór to kwestia preferencji i/lub synergii ze słuchawkami. Różnica jak dla mnie jest dosyć mała. A, no i ciut różnią się przytoczoną wcześniej funkcjonalnością, tj. FIX vs Line in.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KaszaWspraju napisał:

Jak się źle dobierze parę do "12" to będzie bardzo źle. Natomiast 600i zawsze gra na dobrym poziomie mimo, że słuchawki mogą nie pasować do niego.

 

Z ciekawości jakie słuchawki zagrały z 12 bardzo źle?
Ja słuchałem T90 i mi się nie podobało, ale pewnie z 600-tki też by mi się nie podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karmazynowy napisał:

Z ciekawości jakie słuchawki zagrały z 12 bardzo źle?
Ja słuchałem T90 i mi się nie podobało, ale pewnie z 600-tki też by mi się nie podobało.

@KaszaWsprajuPrzyłączam się do pytania.. z czym Twelve zgrał tak źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D8000, grało to wręcz "cyfrowo" dla mnie w porównaniu do 600i,  za dużo szczegółów, za sterylnie i technicznie było. Byłem gotowy na upgrade z 600i na Twelve, ale nic z tego nie wyszło. D8000 straciły dużo ze swojej magii.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KaszaWspraju napisał:

za dużo szczegółów, za sterylnie i technicznie było

hmmm... ja odbieram na tym co mam w domu że jest więcej szczegółów..ale czy źle, sterylnie cyfrowo? 

Czyli sugerujesz że raczej Twelve do "słuchawek" ciemniejszych? LCD? Kurcze akurat nie mam w domu Arya, wrócą za tydzień.... trzeba z decyzją poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie sugeruję, tak odebrałem 12 w domu na  spokojnie po długim odsłuchiwaniu, na AVS 2019 zrobiła na mnie duże wrażenie, ale okoliczności do odsłuchów i słuchawki były inne.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Corvin74 napisał:

hmmm... ja odbieram na tym co mam w domu że jest więcej szczegółów..ale czy źle, sterylnie cyfrowo? 

Czyli sugerujesz że raczej Twelve do "słuchawek" ciemniejszych? LCD? Kurcze akurat nie mam w domu Arya, wrócą za tydzień.... trzeba z decyzją poczekać.

 

Ja słuchałem na Twelve Edition X i było fajnie, ale tak na granicy. Ale jeśli Arya mają więcej góry i mniej basu to lepiej się wstrzymaj do posłuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edition X są troszkę ciemniejsze - niewiele ale zawsze, Arya dają więcej szczegółów - trochę niepokoi mnie w takim razie góra... nie lubię jak mi sssyczą słuchawki.

Ok, z decyzją poczekam do powrotu Arya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Jestem szczęśliwym  posiadaczem Questyle CMA 600i oraz OPPO PM-2.

Czy ktoś miał okazję posłuchać takiego zestawienia, a jeśli nie, to czy jest ktoś w stanie jakoś wskazać maksymalną głośność urządzenia, aby nie uszkodzić słuchawek ( choćby orientacyjnie )...

W każdym razie świetnie są one napędzane...Na godzinie 9tej już dość głośno grają...

Trudno jest mi określić tę głośność graniczną bezpieczną choćby dla słuchu, ponieważ źródła pozorne są duże i to

pierwszy kontakt z planarami...

Jakieś sugestie , wypowiedzi  ? Będę dźwięczny ;)

 

No co, nowy jestem, troszkę wyrozumiałości i bez śmiechu, hehe ;) 

Edytowane przez Profundis
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o słuch to kieruję się prostą zasadą - słucham na tyle głośno żeby po całej płycie nie czuć zmęczenia. Jak przeciążysz uszy to dadzą znać, nie bój się.
A nawet jak sobie zabalujesz z decybelami nie martwiłbym się o słuchawki, bo ich kres możliwości leży daleko poza normalnym słuchaniem. 
Po kupnie LCD-2 jak miałem jeszcze Aune X1s to w ramach sprawdzenia czy nie mają jakichś anomalii dałem im trochę (czyli tyle ile ma X1s) pary na drivery i nawet na mocno basowej muzyce nie miały żadnego problemu a głośność była naprawdę spora.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności